• Ново
LED Сончевата Светлина Водоотпорен 3Leds Соларни скалила светлина Градина Светла Отворено Пејзаж Тревник Соларна Светилка Ѕид Светлина

LED Сончевата Светлина Водоотпорен 3Leds Соларни скалила светлина Градина Светла Отворено Пејзаж Тревник Соларна Светилка Ѕид Светлина

Оценка на клиентот:
DEN 473.28
DEN 270.00 -43 %

Износ
Залиха


LED Сончевата Светлина Водоотпорен 3 Leds Соларни скалила светлина Градина Светла Отворено Пејзаж Тревник Соларна Светилка Ѕид Светлина
Карактеристики :
Изработени од Нерѓосувачки Челик + ABS,Цврсти нерѓосувачки челик материјал се залага години на дожд, снег, мраз и ветер.
Со Поликристални Силикон соларен панел & 3.7 V/600m Ah Ni-МЗ батеријата,Време на Полнење : 4-6 H; Работи Време : 8-12 H;НУЛА електрична енергија трошоци.
Nstalls лесно,Без жици е потребно.
Се изгради со автоматски сензор за светло функција, Автоматски се идентификува ден или ноќ,соларни палубата светла автоматски на во текот на ноќта & исклучување на ден.
Овој модерен дизајн LED соларна скалило светлината е совршен за возвишеното скалите, палуби, патеки, патио, ограда, градини и слично.
Поставување и монтажа
1. Притиснете го копчето за Автоматско вклучување/Исклучување Копче, да се претвори во светлина врз.
2. Вежба две дупки за 5mm дијаметар и 75mm далечина.
3. Вметнување на пластични stopple и вози што е приложена завртки во.
4. Висат на светлината.
Спецификација :
Материјал : не ' Рѓосувачки Челик + ABS
Два Начини : Off/Автоматскиот
Светла Боја : Бела
LED Моќ : 0.1 W
Li-ion батерија : 1.2 V/600m AH ААА Ni-МЗ
LED Количина : 3 Led диоди
Димензии : 10*8.3*2.2 cm
Пакување тежина : 90g
Пакетот Вклучува
1 x Соларен Погон LED Светло
1 x Завртки Сет
Answer : ___________________________ Note :
1. Работната сила на соларен панел ќе биде под влијание на временските услови, локација итн.
2. Се наплаќаат само кога се префрла на "ON".
3. Водоотпорен во врнежлив и влажни услови, но не се натопи тоа намерно во вода.

Карактеристики

Извор На Енергија:
Сончевиот
Стил:
Модерна
Соларни Ќелии Тип:
NI-МЗ
сертификација:
CE,CCC
Карактеристики:
Соларен Погон
Бренд Име:
sanyi
Напон:
6V
Употреба:
За итни случаи
Број На Модел На:
L8656
Тело Материјал:
ABS
Заштита Ниво:
IP55
База Тип:
Оптоварување
Е Светилки Вклучени:
Yes
Е dimmable:
No
Гаранција:
/
Извор На Светлина:
Блескаво Светилки

Производи во категоријата

Т-СОНЦЕ Соларни Олук Светла 6 LED Соларен Погон Водоотпорен Безбедност Светилка за Отворен Градина Ограда Надвор гаражни врати Дрво ѕид

753.60 -30 % DEN 528.00

ТСОНЦЕ Соларни Олук Светла 6 LED Соларен Погон Водоотпорен Безбедност Светилка за Отворен Градина Ограда Надвор гаражни врати Дрво ѕид СкалитеОпис на производот Боја : Црна(6000kбела) Спецификација : Моќност : 3 W Осветленост : 250 LM Светлосен Извор : 6 LED Светло Количина : 1 Соларни Ѕид Светлина Производ Тежина : 0.2 kg Меморија Батерија : 1pc*N2 Големина / 3.7 V / 2200m Ah / Liion Соларен панел : 2 V0.8 W монокристален силициум Водоотпорен класа : IP44 Главен Материјал : ABS Време на Полнење : 68 Часа Пакетот Вклучува : 1 сет x Додатоци за Монтирање 1 x Соларни Ѕид Светлина Забелешка : 1.Отстранете ја заштитната фолија од соларен панел пред прв пат...

Нови пристигнување 7LED RGB Led Сончевата светлина led светлото на рефлекторите Отворено водоотпорен Соларна Енергија на Вниманието Градина Двор пат Тревник Светилка П?

DEN 1377.60

Нови пристигнување 7 LED RGB Led Сончевата светлина led светлото на рефлекторите Отворено водоотпорен Соларна Енергија на Вниманието Градина Двор пат Тревник Светилка Пејзаж Спецификација : LED Светилка : SMD5050 RGBWx7 LED / F10x7 LED Соларен панел : 5.5 V 1.7 W, Polysilicon Battary : 3.7 V / 2200m Ah (Вклучуваат) Моќност : 3 W / 4 W Боја Температура : 7 бои / Кул бело, Топло бела Работа на Владата : Светло контрола + рака контрола (Една боја може да се прилагоди ја светлината, Шарени може да биде автоматски discolored и Фиксна боја ) Прекинувач : Единечна боја : OFF 1 (висока осветленост) 2 (Ниска осветленост) Шарени : OFF 1 (Автоматска промена на бојата) 2 (Фиксна боја) Полнење време : >8 часа со светли сончева светлина (1000 W / м2) на Испуштање на време : 8~12 часа Материјал : ABS Водоотпорен : IP55 Карактеристики : Овој соларен погон светлината ќе биде најдобар декорации за секоја градина и двор...

24LED Соларни Светилки Надворешен Сензор за Движење Градина Патио Супер Светла за Осветлување Безжична Радар Активира Напојува светилка Алуминиум Легура

1051.20 -5 % DEN 999.00

24 LED Соларни Светилки Надворешен Сензор за Движење Градина Патио Супер Светла за Осветлување Безжична Радар Активира Напојува светилка Алуминиум ЛегураКарактеристики : ПРЕДВОДЕНИ Од сончевата светлина карактеристики на ПИР сензор за движење кој се активира кога движење е откриен во рок од 3 m ...

Led Сончевата Светлина 9 Led диоди Градина Светлина Водоотпорен Двор Ѕид Крушка Светилка Светилки Отворено за Безбедност на Соларен Погон Ноќ Светлина за Патио

623.52 -25 % DEN 468.00

Led Сончевата Светлина 9 Led диоди Градина Светлина Водоотпорен Двор Ѕид Крушка Светилка Светилки Отворено за Безбедност на Соларен Погон Ноќ Светлина за Патио Име на Производ : Соларен уличното осветлување Соларен Панел : 2 V 0.5 W Кристален Соларен Панел Батерија : НуМЗ батеријата 1.2 V / 1500m A Извор на Светлина : 9 PCS Нагласи 2835 Печ Лумен : 100 LM Боја температура : топло бела (3000 K); е бела (6500 K) Работно време : 810 H време на Полнење : 68 H Функција : Автоматско исклучување на светлина во текот на денот за да се апсорбира сончевата светлина полнење, автоматски се пали во текот на ноќта Водоотпорен оценка : IP55 Материјал : ABS+PC Боја : црна, бела Димензии : 12.7*13.3*6.8 см, ВО странска валута со долги и кратки загради Прекинувач : / ИСКЛУЧУВАЊЕ Притисни Префрлате

CHINCOLOR Соларна Светилка за Далечинска контрола на мерењето LED Надворешен Ѕид Светилка потоп светлината Сончева Градина светлина водоотпорен градина осветлување DA

DEN 7774.56

Предности : 1 Со соларни полнење, нема потреба за организирање на жици Работниот живот е долг и не е потребно да се замени батерии; тоа е погоден за надворешна ограда ѕид светилка и градина ограда светилка...

6pcs led соларна светилка мозаик од не ' рѓосувачки челик соларна енергија тревник светлина предводена од сончевата светлина отворен патот улица градина deoration осветлу

2240.64 -15 % DEN 1905.00

Опис : Овој соларен погон мозаик светлината ќе биде најдобар декорации за секоја градина и двор Светилка наплаќа од страна на соларен погон, а исто така е батеријатауправувана...

100LED Соларен Погон Сензор за Движење Светлина со Соларен Панел , Отворено осветлување LED Безбедност рефлектори за градина/garage/пат

1857.60 -19 % DEN 1505.00

Карактеристики : Имаат Три Интелигентните Начини за Прилагодување. SENS : се Приспособат на движење индукција на далечина. ВРЕМЕ : Во ноќта, светлината ќе биде силна светла кога луѓето доаѓа, се Приспособат на активира осветлување време, светлината умира автоматски. ЛУКС : го Прилагодите сензорот за чувствителноста, 1...

Jiguoor Безжична Соларен Погон 20 LED Сончевата Светлина Водоотпорен IP65 ПИР Сензор за Движење на Отворено Ограда Градина Светлина Пат Ѕид Светилка

DEN 719.52

Опис : Со АЛSL02 сончева светлина, можете лесно да додадете соларни осветлување на вашиот дом, без нервози на жици и батерии.Нашиот сите во едно решение користи батерија и сончева енергија, да се создаде сигурен долготрајно осветлување решение.Им даде на вашата градина и отворен простор допир на АЛSL02 сончевата светлина и да уживате smart движење откриен од сончевата светлина.Спецификации : Модел : АЛSL02Соларен Панел : 5.5 V 1 WLumens : 300lmБатерија : 3.7 V 2200 MAH Литиум БатеријаЕ Батеријата Вклучени : ДаИзвор на светлина : LEDLED Количина : 20pcsОсветлување Боја : БелаНоминална Моќност : 2.2 WСензор Опсег : 810 MВодоотпорен Ниво : IP65Време На Полнење : 8 ЧасаГарантниот Период : 12 месециГолемина : 173*116*42mmОсветлување Начини : Сензор режимАвтоматски се се врти светла надвор во текот на денот и само ќе го вклучите кога се сетила за движење во текот на ноќта...

Преносни Соларни / AC полнење кампување светла моќна светилка итни осветлување 3w кампување соларна led фенер

DEN 912.00

Карактеристики : LED извор на светлина тип : моќта Напон на полнење : 6 (V) Моќ : 3 (W) Switch тип : копчето switch Спецификација : 22 x11x10cm Потекло : Кина Соларни кампување светлина, користете 16 LED осветлување извор на светлина заштита на животната средина ниска потрошувачка, 1 висока осветленост LED светлото на рефлекторите, конфигурација 800 м, голем капацитет и одржувањебесплатен батеријата напон е 4 v, стандардните соларни фотонапонски панели 6 v (0.8 W) полнење функција Конфигурациски параметри Боја : соларни панели, зелена заштита на животната средина, полнење коло + 1 еден висока моќност LED сијалица : 16 LED Висок степен на : 22 cm до 10 cm глава, опашка, 11 см Осветлување time : 15 часа Светла степен : супер светло Го полначот : директно апарати Материјал за квалитет : високоодделение пластика, ABS, се Префрлат тип : копчето switch LED вонредни живот, 100000 часа на живот Пакет, вклучувајќи : 1 * LED светилка, Со мало кутија Топло прашува : производот боја сорта, бојата ќе биде по случаен избор

2 парчиња и луз LED Соларна Светилка Градина Светлина Отворено Осветлување За Градина Декорација Energia Соларни Lamparas Solares Exterio

986.88 -17 % DEN 819.00

Спецификации Светлината Информации Тип соларни градинарски светлина Карактеристики Сијалица Вклучени, Мини Стил, ПРЕДВОДЕНА Стил Модерна / Современа Светлина Насока вградна светилка Димензии вкупна Висина 14cm вкупна Ширина 12cm Целокупната Длабочина 12cm Сијалица Информации Број на Светилки 3 Сијалица База Интегрирани LED Сијалица Вклучени Да Материјал Тела Материјал Пластични Сенка Материјал Пластични Боја Тела Боја бела Сенка Боја Транспарентен Тежина Нето Тежина(kg) 0.4 kgПлаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

2V Pendant Преносни LED Соларна Енергија Отворено Соларни светилки Градина Фенер тревник светилка пејзаж светлина ноќ дома декорација

804.48 -28 % DEN 579.00

Карактеристики : Соларен светлина, 1pcs топло бела LED, имитираат светлина на свеќа треперење во правец, да создадете романтична атмосфера.Дизајниран со поликристални соларен панел, автоматски се наплаќа во текот на денот (доволно сонце), и светне во текот на ноќта.Заштита одделение е до IP44, добра цврстина.Висока енергетска конверзија стапка и еколошки.Лесно операција на АВТО / ИСКЛУЧУВАЊЕ на уредот, и конкретни светлинасистем за контрола прави сигурни дека ПРЕДВОДЕНА само светлината во темнината.Батерија 1.2 V / 1200m Ah АА NiМЗ, може да работи за 79 часа по добивање задолжен за 4.5 часови (во целина).Дизајн со клип, многу погодно да се откажам до тоа.Погоден за возвишеното градина, двор, пат, итн.Спецификација : Соларен панел : 2 V 60m A поликристални соларен панелМатеријал : Железо + ABS + PSБатерија : 1.2 V / 600m Ah АА NiМЗLED количина : 1pcsLED type : 1 * &5 * 8.7 mm / кругТемпература на бојата : 60006500 KОсветлување час : 79 часа (по добивање на целосна доплата)LED услуга живот : до 100,000 часаВреме на полнење : 4.5 часови (во целина)Заштита одделение : IP44Соларен панел големина : 5.5 * 2.3 см / 2.2 * 0.9 воПроизвод големина : Прибл.8.8 * 8.8 * 12.5 cm / 3.5 *3.5 * 4.9 воПроизвод тежина : 189g / 6.7 озОперација : А...

Водоотпорен 30 Led string светлина 5m Соларни Градинарски отворено топката светилка RGB топло бела трева гарланд оркестарот партија Led светилка божиќ

1191.36 -38 % DEN 739.00

30 LED Отворено Жолта Соларни LED Светилки String Светла Самовила Празник Божиќ Партија Garlands Соларни Градинарски Водоотпорен СветлаКарактеристикиОваа соларна string светлина е водоотпорен,па може да се стави тоа на отворено,и ги красат вашата градина партија,свадба или Божиќ ден,тоа е многу привлечен и убав,убави, тоа може да се работи за 8 часа по цел ден го полните на сонце,можеби работното време ќе биде малку помалку од 8 часа, во зима(помалку сонце),ова е нормално;Опис30 Топката Led диоди,вкупно 5m , околу 10cm помеѓу две Led диоди;Материјал : ABS пластика;Топката големина : 2.5 cm;Соларен панел : 2 V / 150 MA, 6 00m Ah 1.2 V NiМЗ батеријата (Вклучени);Светлината ќе работат на себе кога животната средина светлина е помалку од 10 Лукс;Тоа може да работи abut 810 часа откако беше обвинет целосно во текот на денот;Тоа е водоотпорен,може да се стави тоа outdorr на дожд,но НЕ стави underwate ;

Jiguoor Водоотпорен 54 ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина 2835 SMD Бела Соларна Енергија Отворено Градина Светлина ПИР Сензор за Движење Пат Ѕид Светилка 3.7 V

DEN 1189.92

dianxiaobao_1dianxiaobao_2 Карактеристики : 1 54 ПРЕДВОДЕНА од Сончевата Светлина : Опремени со 54 суперсветли LED светла, тоа обезбедува одлични осветлување до 526 lumens,која е далеку посветла отколку други слични соларна LED светла.2.Уникатен Широк Агол Дизајн : Со 3 LEDs поставување на двете страни на соларни светилки која се создаде еден поширок спектар на луминозноста.Максимална осветлување агол може да се постигне 270 степени.3.Upgraged 120 Откривање Спектар : Вграденво ПИР сензор за движење на нашите соларни светилки може да се открие до 120 степен соподолго сензор должина од 26 нозе на тој начин обезбедува поширок спектар на осветлување.4...

2 парчиња/многу Соларна Led Светилки За во Градина Водоотпорен Отворено Светла за Осветлување lampada Водоотпорен Соларен Погон Lampe Solaire Led Светло

1507.20 -31 % DEN 1040.00

Производ Карактеристики1.Содржи светилка монистра да блесне,вие не треба да купат дополнителни сијалица2.Во мрак на отвора автоматски.3.Обвинет од страна на соларни панели на Сонце.4.Без жици е потребно да се инсталира било каде во градината.5.Во текот на годината, осветлување до работа 8 часа на ноќ во текот на летото.Спецификација На Производот : Соларен Панел : 0.2 W поликристални силикон соларен панелРаботно време : 8 часа / денизвор на светлина : led*3pcsкапацитетот на батеријата : 600m Ahпроизвод тежина : 300gAnswer : ___________________________ Note : 1.Бидете сигурни да ја полните полн за минимум 10 часа во полна сончева светлина пред првата употреба.2.Секоја целосно наполнет ќе светлината од 6 до 10 часа.3.Бидете сигурни дека за да го вклучите пред да ви наплаќаат.4.Водоотпорен за употреба надвор,само може да биде природно се поставени на површината на водата, не потоне во водата или се фрли во водата.5...

Водоотпорен 3.7 v/800mAh 4leds ПРЕДВОДЕНА од Сончевата светлина отворено соларна енергија Двор Тревник светилка Пејзаж на вниманието градина патот место светла

877.92 -5 % DEN 834.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов и да се направи вашиот дом се издвојува од останатите Апсолутно НИКАКВИ ЖИЦИ и лесно да се инсталира и Светлосни склопови, удел делови, конектори, и издржливи земјата шила се вклучени...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.