• Ново
6V 12V 10A Авто Соларен Панел Задолжен Контролор Батерија Полнач PWM Регулатор За Дома Подобрување Алатки Mayitr

6V 12V 10A Авто Соларен Панел Задолжен Контролор Батерија Полнач PWM Регулатор За Дома Подобрување Алатки Mayitr

Оценка на клиентот:
DEN 289.44
DEN 188.00 -35 %

Износ
Залиха


HG0014085
Спецификација :
Б ранд нови
Материјал : Пластика
Боја : Како на Слики прикажани
Големина : Како Слики прикажани
Количина : 1 Компјутер
Систем Напон : 6 V, 12 V
Излезна Струја : 10 A
Моќ Опсег : ≤ 60 W(6 V), ≤ 120 W(12 V)
Преоптоварување, Краток Спој Заштита : Да
Не-оптоварување на косата : ≤ 5m A
Полнење Јамка Се Откажат : ≤ V 0.2
Disharge Јамка Се Откажат : ≤ 0.1 V
Заштита Степен : IP30
Работна Температура : -40 ℃ ~55 ℃
Инсталирајте и Начинот на Користење :
Прво, да се утврди контролер излез mode , уредот factory default прилагодувањето е нормално отворен режим .ако ви треба да го поставите за чиста светлина контрола на владата или светло контрола плус времето на чекање, треба да се отвори куќиште преку поставување dip прекинувач за промена на испуштање на чекање
Кога копчето set "на" е 1, копчето set "off" е 0, нормално отворен, чиста светлина контрола
Поврзување на батеријата прво. ако правилно поврзан, батеријата индикатор ќе светлината
Поврзување на жица на соларен панел секунда. доколку конекцијата е точен, на индикатор светлото на "полнење"ќе биде или флеш 10 секунди подоцна по поставување надвор под сонцето. инаку, ве молиме проверете ја врската
Изработка на сигурни сончевата енергија панел се поставени на отворено под сонце
Поврзување на оптоварување на крајот. ако е обратно поврзано, led светилка може да бидат оштетени
Ве молиме да обрнете внимание за да анодна и катод да се избегне инверзна врска
Пакет Се Вклучени :
1* Авто Соларни Задолжен Контролор (Отпакување пратката)
N ote :
Ве молиме овозможи мала грешка поради прирачник measu rement.
Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.
EMS, DHL, FEDEX, UPS-от се достапни со попуст.
Вашата цел ќе биде предаден надвор преку Продавачот за Испорака Метод Без Следење на Број и ќе ја добиете вашата
стоки во рамките 39-60 дена, ве молиме почекајте за вашиот пакет трпеливо.
Ако сакате следење на број, ве молиме љубезно плати Кина се Регистрирате Воздух Пост Mail цена.
Moveover, брза испорака EMS, DHL, FEDEX ќе потроши 5-15 работни денови за вас да ја добиете вашата предмети, ви благодарам.
Ако шпедиција не бродот на iterms во вашата земја .
Контактирајте со нас преку е-маил или Али Trade Manager. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне !
Вие задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас.Ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги.
Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да ја напушти негативни повратни информации.Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви обезбеди со најдобри услуги на клиентите.
Вашиот охрабрување и поддршка е нашата постојано напред интензитет.
Ви благодарам многу!
Најдобри Желби!

Карактеристики

Број На Модел На:
6V 12V 10A Авто Соларни Задолжен Контролор
Номинална Напон:
6V
Максимална Струја:
10A
is_customized:
Yes
Примена:
Полначот Контролер
Бренд Име:
Mayitr

Производи во категоријата

60x28x7mm 220V 65 Centigrade 3-15W Термостат Греење Плоча PTC Постојана Температура на Греење на Елемент

489.12 -24 % DEN 372.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 60×28×7mm Напон 220 V Енергија 315 W Температура 65 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 25g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗа повеќе 60x28x7mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација : ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕВе молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или проблеми пред или по купувањето...

10 КОМПЈУТЕРИ на раскрсницата кутија за соларен панел DIY, соларни делница кутија, pv делница кутија

1322.88 -6 % DEN 1244.00

Соларни Делница Кутија 0801Опис : На оваа аукција вклучува : 10 компјутери на (делница кутија за СОЛАРНИ ПАНЕЛИ, 6 AMP)Со TUV СЕРТИФИКАЦИЈАоваа делница кутија е за соларен панел (50w за 150w)Плаќање· Ве молиме да го плати во рок од 3 дена по аукција.· Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем...

Соларни Задолжен Контролор 10A MPPT T10A 12V 24V за Макс 48V Текст со Оптоварување Двојна Тајмер за Контрола на Соларни Модератор за Улично Осветлување

DEN 984.00

Соларни Задолжен Контролор 10 A MPPT T10 A 12 V 24 V за Макс 48 V Текст со Оптоварување Двојна Тајмер за Контрола на Соларни Модератор за Улично ОсветлувањеT10,T20 10 A 20 A Соларни Задолжен Контролор Двојна тајмерОва е тривреме контролер во вечерните часови во работното време,интервал на одмор на пауза време,Зора работното време(наутро светлина функција), корисникот може, според своите потреби,да наместите различни временскиЗа промет на Големо,ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку aliexpress порака!!!( )1.1 КОМПЈУТЕРИ 10 A Соларни Contorller T102.1 КОМПЈУТЕРИ УпатствоСамо Еден Екранот за да се прикажат сите полнење информации.А : времето(вечер работат) Б : време(пауза работи) C : време(зора работи)Ова е компатибилен MPPT задолжен контролор PWM интелигентни / ефикасна / заштеда на енергија, тој не само што е ефикасно MPPT контролер за полнење функција за автоматско следење на максимална моќност точка, 10% 30% повисока од обичните контролер ефикасноста на полнење, исто така, има режим на заштеда на енергија, повеќе од 30% енергија отколку обичните контролер, режимот на потрошувачката на енергија на само 10m A15m A.Производ воведLCD екранотБатеријата обратна празнење заштитаЛесно ракување интерфејсБатеријата обратна поларитетот заштитаMPPT+ PWM полнење на чекањеБатеријата под напон за заштита наПараметар корисникот може да го ресетирате ПреоптоварувањеКраткиколо заштитаНекое копче за да ги вратите фабричките прилагодувањаUSB 5 V за полнење (за 500m A) за мобилен телефон(Само за T30)Некое копче за да го отворите и затворите оптоварувањеАвтоматска температурна компензација функцијаDual Тајмер функцијаПараметри / МоделT10T20T30T40Тековната максимална моќност12 A20 A30 A40 AИнсталација Lin mm24mm28mm210mm212mm2Инсталација Линија(AWG)10(AWG)8(AWG)7(AWG)6(AWG)Тежина280g300g475g480Димензии143×89×46 mm187*97*61 ммСистем оптоварување на косата≤13m AЈамка Buck≤100m VСпецификацијаБатеријата плови напон13.8 V за 12 V систем / 27.6 V 24 V системБатеријата под напон) заштита10.6 V за 12 V систем / 21.2 V 24 V системБатеријата (под напон) обновување на напон12.6 V за 12 V систем / 25.2 V 24 V системПолнење на чекањеMPPT+PWM РЕЖИМТемпературата На Работа10~60°CТемпература На Чување30~70°CВлажност барања≤90%, Без кондензацијаТемпературна компензација4m V / Клетка / °CТемпературна Сонда (изградена компоненти)NTC 100 K thermistatsМаксимална отворено коло напон на соларен панел18 V24 V 12 V систем 36 V48 V 24 V систем)Соларни панели максимално отворено коло напон (V)≤48 V(Случаи) 12 V систем стандардна конфигурацијаВрв напон на соларни ќелии panel18 V25 V18 V25 V18 V25 V18 V25 VВрв моќ на соларни ќелии panel50 W130 W100 W260 W200 W380 W≤500 WМоделT10T20T30T40Батеријата стандарден напон12 V12 V12 V12 VКапацитетот на батеријата≥100 AH≥200 AH≥300 AH≥400 AHИнсталација Lin mm24mm28mm210mm212mm2Инсталација Линија(AWG)10(AWG)8(AWG)7(AWG)6(AWG)За Нашите ЦениНие се стремиме да ви обезбеди со најниски цени е можно на aliexpress,Сепак,понекогаш единечната цена во нашата продавница може да биде поголем од единица мерка цена на другите продавници,но ако цел повеќе од 5pcs ,ве молиме контактирајте со нас ,ние може да ви даде цената на големо,толку повеќе ќе ви ги купите,тие се поевтини.

100W 36V 200 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча 100X21x5mm Безбедност Површината Изолација

565.92 -24 % DEN 430.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 100×21×5mm Напон 36 V Моќ 100 W Температура Од 200 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 36g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗа повеќе 100x21x5mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација : ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕВе молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или проблеми пред или по купувањето...

5-80W 12V 200 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча 50X30x5mm Безбедност Површината Изолација

436.32 -24 % DEN 332.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 50×30×5mm Напон 12 V Моќност 580 W Температура Од 200 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 22g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕВе молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или проблеми пред или по купувањето...

10pcs/број на бакар топлинска цевка (40cm), за соларен бојлер, соларни топла вода за греење

1668.48 -18 % DEN 1368.00

Опис : Тоа вклучува : 10 компјутери на топлинска цевка за соларен бојлер 40cm должина, дијаметар 14mmПараметарот : Материјал : БакарДијаметар : 14mm (Header)Цевка со дијаметар : 8mmДолжина : 400mm(вклучувајќи го насловот)Погодни за стаклена цевка (500mm должина)Примена : вметнете во стаклена цевка на соларен бојлер за притисок на соларни топла вода за греење систем, како греење пренесување медиуми.ПлаќањеВе молиме да ја плати во рок од 3 дена по аукција.Ве молиме контактирајте со нас за вашата исплата ако имате било каков проблем.Испорака деталиВашиот објект ќе биде предаден во рок од 48 часа во работни дена ако плаќањето за цел е ослободен пред 8 PM PST дневно (освен сабота, недела и Празници)...

60x28x7mm 24V 180 Centigrade 10-30W Термостат Греење Плоча PTC Постојана Температура на Греење на Елемент

489.12 -24 % DEN 372.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 60×28×7mm Напон 24 V Моќ 1030 W Температура Од 180 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 25g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗа повеќе 60x28x7mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација : ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕВе молиме не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања или проблеми пред или по купувањето...

Tracer3215BN 30amp MPPT соларни задолжен контролор 12v 24v autowork со MT50 и USB комуникација & сензор на температура на кабелот

7392.00 -10 % DEN 6653.00

Tracer3215 BN 30amp MPPT соларни задолжен контролор 12v 24v autowork со MT50 и USB комуникација & сензор на температура на кабелотПакетот вклучува : 1...

304 од не ' Рѓосувачки Челик во Облик на Потковица Лактот Греење на Вода Елемент 220V ОД 2,5 KW 210mm Круг со Дијаметар од Електричен Грејач Цевка

868.32 -14 % DEN 747.00

Спецификација : Име на Производ Греење на Елемент Напон 220 V Моќност од 2,5 KW Цевка со Дијаметар од 10мм Должина 210mm Монтажа Навој Дијаметар 16mm Монтажа Тема Теренот 55мм (Прилагодливи) Материјал на 304 Нерѓосувачки Челик Тежина 310g / pcВе молиме имајте во предвид : Под confidtion на изолација, Меѓународната Starndard fo r грејач моќ прифати надоместок 10%~+5%...

10A PWM Соларни Регулаторот 48V 36V 60V Авто Работа Сите Settable Параметри LCD Покажа со Светлина и мерач на време Контрола за Сите Батерии

1432.80 -9 % DEN 1304.00

10 A PWM Соларни Регулаторот 48 V 36 V 60 V Авто Работа Сите Settable Параметри LCD Покажа со Светлина и мерач на време Контрола за Сите БатерииНови Пристигнување5 V USB ИзлезГолем LCD ДисплејСите Параметри Може да Се Покажа и SettableSL03 серија контролори се видови на интелигентни мултифункционални соларни на полнење и празнење контролер...

300W/600W 12V/24V Auto/Manual Кочница Правец на Полначот Контролер Модератор за Станбени ветерница за Домашна Употреба

DEN 1296.00

1 Безбедносни ИнструкцииВЕ МОЛИМЕ ПРОЧИТАЈТЕ ГИ ОВИЕ ИНСТРУКЦИИ ВНИМАТЕЛНО ПРЕД ДА ИНСТАЛАЦИЈА ИЛИ РАБОТАТА НА ОВОЈ ПРОИЗВОД.1.1 ве Молиме бидете сигурни дека излезниот напон на ветрот генератор е во согласност со номинална батеријата напон.1.2 ве Молиме да го поврзете кабли од плусnминус на батеријата прво и потоа да се поврзете на три кабли wind генератор.1.3 ве Молиме бидете сигурни дека ќе се поврзете на батеријата и правец на генератор со контролер според оваа инструкција, наспроти поларитетот или погрешна позиција, врската ќе резултира со ненормално функционирање на системот или оштетување на компоненти на системот.1.4 Кога оперативни рака сопирање, ве молиме да ги направат помали црвено кабел и батерија анодна во краток спој, тогаш контролорот ќе кочница...

304 од не ' Рѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x300mm 2000W напон 220V/110V/380V DN20 (25мм)

815.52 -14 % DEN 701.00

304 од не ' Рѓосувачки Челик Навој Еден Крајот Топлинска Цевка Патрон Грејачи 16x300mm 2000 W напон 220 V DN20 (25мм)Име на производ Патрон Грејачи Материјал Цевка од Нерѓосувачки Челик Големина 16x300mm(D*L) Напон 220 V Моќност 2000 W Жица Должина 300мм Температура Спектар 01400 степен Пакет 1 PC Патрон Грејачи Follwoing се некои од нормално се користи модел за референца, ве молиме кликнете на големина за да се најде на спецификација...

60X21x5mm PTC Греење Плоча 220V 100 Степен Константен Елемент Грејач

436.32 -24 % DEN 332.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 60×21×5mm Напон 220 V Температура 100 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 22g / pc Пакет 2 парчиња Греење ПлочаЗа повеќе 60x21x5mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација :

35X21x5mm 24V 220 Степен Постојана Температура PTC Греење на Елемент Грејач Плоча

609.12 -24 % DEN 463.00

Сите Прикажува Само за Малопродажната Цена, Масовно Купување Добредојдовте да Контактирате со нас за ДеталиСпецификација : Име На Производ Греење Плоча Димензии(Прибл.) 35×21×5mm Напон 24 V Температура 220 Centigrade Материјал Алуминиум Легура Тежина 14g / pc Пакет 5pcs Греење ПлочаЗа повеќе 35x21x5mm PTC греење плоча, ве молиме кликнете на следната спецификација :

Бесплатен Превозот Правец на Полначот контролер 12V за 0-300W Wind Генератори, 24V за Макс 600W Водоотпорен Правец на Регулаторот

1156.80 -12 % DEN 1018.00

Топла Продажба 12 V / 24 V Водоотпорен Ветерната Турбина Генератор Задолжен Контролор Правец на Контролорот Правец на Генератор КонтролерСпецификација на Ветрот Контролор : Како Да Се Соберат?Првиот : се Поврзете на црвени и црни линии со "+" &"" на батеријата банкаВторо : Поврзете три зелени жици со излезна жици на ветерната турбина генераторНапомена : Бидете сигурни дека оценет излезниот напон на ветерната турбина ист со номинална напон на батеријата банка.Не директно поврзување на ветрот контролер со ветерница додека поврзан со батеријата.Плаќање : 1...

MPPT Tracer2210CN соларен панел регулатор со бела далечински метар MT50 20A 20amp бесплатен превозот

3772.32 -11 % DEN 3358.00

MPPT Tracer2210 CN соларен панел регулатор со бела далечински метар MT5020 A 20amp бесплатен превозотПревозот : Ние гарантираме за да брод во рок од 72 часа по исплата потврда (освен Одмор).Ние не сме одговорни за било несреќи, одложувања или друг проблем, кои се во надлежност на превозот услуга.Со цел да се обезбеди да добиете цел помалку данок врз увозот, ние ќе го пријават како "Примерок" со пониска вредност...

НОВА ВЕРЗИЈА 20A 12/24V PWM авто интелигенција соларен контролер за полнење систем за соларна енергија LED дисплеј бесплатен превозот

1392.00 -12 % DEN 1225.00

Оваа соларна задолжен контролор е дизајниран за соларна DC напојување на системот MCU и професионален софтвер се применуваат како контролен центар за да ги исполни интелигентен систем за контрола...

Трагач 1215BN 10A MPPT Соларни Задолжен Контролор 12V 24V Авто соларни Регулатор на Полнење со MT50 Метар Ebox РАНЛИВИТЕ Модул и USB Кабел

DEN 5001.60

Трагач 1215 BN 10 A MPPT Соларни Задолжен Контролор 12 V 24 V Авто соларни Регулатор на Полнење со MT50 Метар Ebox РАНЛИВИТЕ Модул и USB Кабел>>ПрегледВи благодариме за изборот на ИзотопотBN серија контролер кој претставува напредна технологија на нашата компанија...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.