• Ново
0.15 W 5V 30mA Висок Квалитет Поликристални Соларен Панел+Кабел 10PCS/Многу Мини Соларни ќелии Соларен Модул Образование Колекции Бесплатен превозот

0.15 W 5V 30mA Висок Квалитет Поликристални Соларен Панел+Кабел 10PCS/Многу Мини Соларни ќелии Соларен Модул Образование Колекции Бесплатен превозот

Оценка на клиентот:
DEN 696.00
DEN 515.00 -26 %

Износ
Залиха


0.15 W 5 V 30m A Висок Квалитет Поликристални Соларен Панел+Кабел 10 PCS/Многу Мини Соларни ќелии Соларен Модул Образование Колекции Бесплатен превозот
Карактеристики : 1. Бренд Нови 2. Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3. Поликристални силикон 4. Макс работа напон : 5 V 5. Макс работат на струјата : 30m A 6. Max моќност : 0.15 W 7. Димензија : 53*30*3мм
Како да се избере соларен панел :
Оваа табела го покажува сончевиот систем конфигурација односот помеѓу складирање батеријата и соларни панели.
DC акумулатор
Соларен Панел
1.2 V
2 V ~ 2.5 V
2.4 V
3.5 V ~ 4 V
3.6 V
5 V ~ 6 V
6 V
7.5 V ~ 9 V
12 V
15 V ~ 18 V
Апликации :
1. Мали домашни проекти
2. Наука проекти
3. Електронски апликации
4. Полнење мали DC батеријата
5. Изградба на вашиот сопствен погон модели, играчки и соларни екранот итн
Пакети и вклучува :
10 * Соларни панели
1. Ние ќе брод да ја стандардната адреса во Alipay, ако не информира нас.
2. Пратката е бесплатен превозот преку кина пост воздух mail, доколку пакет тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели или повеќе парцели од Кина пост воздух mail.
3. Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.
4. Време на испорака :
1) Транспорт развиените земји е околу 7-45 дена
2) Далечински земји е околу 2-8 недели
5. Ако купувачот сакаат повеќе да ги користат побрзо превозот метод, како и ЕМС, DHL и сл, ве молиме да комуницирам со нас за зголемување на превозот.
Настава : превозот времето е зависи од купувачот царинење време или виша Сила. Ако купувачот не ја прими стоката во долго време, се надеваме дека купувачот може да го контактирате вашиот царинските или локалните поштата, со цел да се добие стоки наскоро.
Ние ќе ги провери стоката квалитет пред пратката. Ако постојат некои неочекувани проблеми се случи, ние се надеваме да ги реши проблемите со купувачот преку пријателски во следниве начини
1. Ако тоа е квалитетот проблем, купувачот може да поднесе тврдат рамките 15days по приемот на стоката, купувачот мора да обезбеди на фотографии или видео и други докази за да продавачот за да се идентификуваат.
2. Човекот-направени се оштетени, купувачи да преземе целосна одговорност.
3. Квалитетот на производот програма за обработка на текст :
1) купувачот да ја врати стоката за нас и одговорен за враќање превозот на трошоците; откако ќе ја прими стоката ,ние ќе испрати нов производ за купувачот и се плати за испраќање превозот цена.
2) Ако стоката (вкупна цена вклучувајќи го и превозот е помалку од 10 USD) има проблеми со квалитетот, ние ќе испрати нов производ во купувачот следна цел; ако купувачот не?т планирате да направите нова цел во блиска рок, купувачот може да го плати ја превозот цена и побара повторно да прати нов производ.
1. Ви даваат најдобри шопинг искуство е наше задоволство. Ние зависи од нашите cust
mer задоволство да се успее. Затоа вашата повратна информација е од исклучително значење за нас.

Карактеристики

Број на Панели:
10
Количка За Соларен Панел:
No
Тип:
Соларен Панел
Max. Моќност:
0.15 w
Номиналниот Капацитет:
0.15 w
Флексибилни Соларни Панел:
No
Бренд Име:
BUHESHUI
Број На Модел На:
0.15W5V
Материјал:
Поликристални Силикон
Големина:
53*30MM
Број на Клетки:
10
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

BUHESHUI 20W поликристални Соларен Панел Полнење 12V Батерија Соларен панел Моќност Дома SystemSolar Модул Бесплатен Превозот

2544.00 -12 % DEN 2239.00

20 W 18 V Поликристални Силикон Соларен Панел За 12 V фотонапонската Дома 20 WP 12 V DC Поли Соларен Модул Бесплатен ПревозотНа посебен одбор енергија доволна големина : 410 * 340 * 18 MM тежина : 1.6 KGПоликристални силикон соларен панел 20 WattВрв напон : 17.5 vВрв на струјата : 1.14 НаМаксимална отворено коло напон : 21.24 VКраток спој струја : 1.25 НаМоќ толеранција : +5%Животен век на 2025 : годиниТест состојба : AM1.5, 25 степен, 1000 W / квадратни метри1...

Соларен Панел 200w 36V 5 компјутери /Многу Соларен Модул 1000W 24 V Батерија Полнач Autocaravana Barcos Y Yates Motorhome Караван Автомобил

96921.12 -48 % DEN 50399.00

Напомена : соларен панел е испратен од страна на морето, превозот ,CIF .Кога ќе се плати со цел,да се молам да ми кажете вашата дестинација пристаниште и јас ќе го испратам соларен панел до пристаништето .ќе треба да се расчисти custome ,плати дестинација такса и данок .Ги собереш на соларен панел .Нема врата до врата .На Соларен панел е бесплатен превозот, но цената не вклучува даночни и други additinal такса .Последниот ,цената вклучува соларен панел и превозот надомест од Кина да дестинација пристаниште и исклучување на такса и друг надомест.ИспоракаКога ќе го поставите цел ,ние ќе ви испратиме парцели во рок од 3 дена .Ако не можете да ја пронајдете вашата земја или оваа парцела не се брод вашата земја ,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате .Customes ТаксаКупувачи се одговорни за сите дополнителни customes такса и увоз во вашата земја.Овие дополнителни такса може да се собираат во времето на испорака .Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки .Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци .И Купувачи се одговорен за customes давачки.Оддалечена ОбластНие обично брод предмети од DHL,FEDEX и ПРОЗОРЦИ.Според нашите expreience ,многу земји или места припаѓа на оддалечена област.Секоја Парцела во оддалечена област ќе се наплаќа екстра оддалечена област испорачување такса .Постојат некои решенија за овој проблем .(1)ни остави друга адреса или пост код, кои не припаѓаат на оддалечена област .кој имаше подобар биде најблизок до вашата дестинација.(2)Плаќаат екстра оддалечена област испорачување такса.

BUHESHUI Поликристални Силикон Соларен Панел Мали Соларни Панели Од 1,5 W 12V Со Црна/Црвена Жица Соларни Ќелии w/ Кабел Образование Колекции

283.20 -12 % DEN 249.00

ТОПЛА Продажба Од 1,5 Вати 12 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 115*90*3ММ Бесплатен Превозот Опис на Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Епоксидна се Зголемуваат ќелија3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 12 V5.Макс работат на струјата : 0125ma MAX6.моќност : од 1,5 W7...

BUHESHUI 0.15 W 5V Мини Соларни ќелии+Кабел Поликристални Соларен Панел/Модул Diy Соларен Полнач За 3.7 V 53*30ММ Студија Колекции 10pcs

283.20 -25 % DEN 213.00

Опис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 5 V5.Макс работат на струјата : 030ma6.моќност : 0.15 W7...

BUHESHUI ЗА 0,6 W 3V Мини Соларен Панел Со Кабел Поликристални Соларни ќелии DIY Сончевиот Систем Образование Колекции 60*75MM Бесплатен Превозот

301.92 -12 % DEN 266.00

BUHESHUI ЗА 0,6 W 3 V Мини Соларен Панел Со Кабел Поликристални Соларни ќелии DIY Сончевиот Систем Образование Колекции 60*75 MM Бесплатен ПревозотКарактеристики : 1...

LEORY Топла 5V 1.25 W 250mA Мини Monocrystalline Соларен Панел Силикон Епоксидна DIY Соларни Ќелии Модул За мобилен телефон Батерија Полнач

144.00 -35 % DEN 94.00

Карактеристики : 5 V1.25 W 250m A Соларен ПанелВисок конверзија цена, висока ефикасност излезОдлична слаба светлина ефектПогоден за полнење да се видиме и мали DC батерииИзградба на вашиот DIY напојува модели, соларни екранот и соларни играчкиAnswer : ___________________________ Note : V3.0 е модел на производ, а не како на напонМоќност : 1.25 WНапон : 5 VМатеријал:Monocrystalline силиконГолемина : 110x70mmТежина : 28gПакет Содржина:1 x Соларен Панел

Трговија на големо 100PCS/Многу 1.9 W 5V Висок Квалитет на Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Мал Соларен Полнач за Образование Колекции 142*88MM

13392.00 -12 % DEN 11785.00

Трговија на големо 100 PCS / Многу 1.9 W 5 V Висок Квалитет на Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Мал Соларен Полнач за Образование Колекции 142*88 MMКарактеристики : 1...

Taotuo Моќ 18V 100W Monocrystalline Флексибилни Соларни Панели Клетки + 10A Контролер во Собата За Рибарски Чамци Батерија Полнач

11439.36 -40 % DEN 6864.00

Taotuo Моќ 18 V 100 W Monocrystalline Флексибилни Соларни Панели Клетки + 10 A Контролер во Собата За Рибарски Чамци Батерија ПолначHMD00011Функција : 1...

BUHESHUI 1W 6V Соларен Панел Мини Соларна Ќелија Модул Поликристални DIY Соларен Полнач За 3.6 V Батерија 110*60MM 2 парчиња/многу Фабрики

360.00 -12 % DEN 317.00

1 W 6 V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Поликристални Соларен Панел DIY Соларен Полнач За 3.6 V Батерија 110*60*3ММ 2 парчиња / многу Фабрики Опис на Производот 1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3.поликристални силикон 4.Макс работа напон : 6 V 5.Макс работат на струјата : 0160ma МАКС 6.моќ : 0.81 W 7...

Boguang 50w соларен панел Monocrystalline силикон ќелија модул DIY комплет систем 12v батерија MC4 конектор кабел RV јахта моќ полнење

DEN 3072.00

Boguang 50w соларен панел Monocrystalline силикон ќелија модул DIY комплет систем 12v батерија MC4 конектор кабел RV јахта моќ полнењеПакување листа1、1pcs 50w соларен панелКарактеристикиМала тежина, лесно да се носат...

GGX ЕНЕРГИЈА DIY Преносни Виткање 100W/18V Monocrystalline Соларен Панел Полначот Торба за Лаптоп/12V Батерија Фабрика

17601.12 -15 % DEN 14961.00

GGX ЕНЕРГИЈА DIY Преносни Виткање 100 W / 18 V Monocrystalline Соларен Панел Полначот Торба за Лаптоп / 12 V Батерија Фабрика Модел : GGXF100 W10 Ажурирани Матирано МИЛЕНИЧЕ Ламинат Соларен Панел!ЕДИНСТВЕНАТА Продавница за Продажба на овој Вид на Виткање Соларен Панел на Aliexpress!Ние само го користите ПОЛН капацитет monocrystalline соларен панел...

BUHESHUI 0.42 W 3V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Diy Соларен Полнач Соларен Модул 54*54*3ММ 2 парчиња/многу Бесплатен Превозот

264.00 -12 % DEN 232.00

0.42 Вати 2.5 V Соларен Панел Соларни ќелии DIY Панел Поликристални Соларни ќелии Панел 54*54*3ММ Бесплатен ПревозотОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 3 V5.Макс работат на струјата : 0140ma6.моќност : 0.42 W7...

Комплет Соларни Caravana 12v 150w Соларен Модул Соларна Батерија Полнач Соларни Задолжен Контролор 12v/24v 10A Уличните Светилки Караван Камп

21119.52 -49 % DEN 10771.00

Комплет Соларни Caravana 12v 150w Соларен Модул Соларна Батерија Полнач Соларни Задолжен Контролор 12v / 24v 10 A Уличните Светилки Караван Камп Пакетот вклучува 1 Компјутер Соларен Панел 12v 150 W 1 Сет 3 M 2,5 MM PV Кабел Црвена и Црна 1 Компјутер Соларен Полнач Контролер 12v / 24 V 10 A Двојна USB Полнач за Телефон LCD Дисплеј 1 Сет MC4 КонекторИспоракаКога ќе го поставите цел ,ние ќе ви испратиме парцели во рок од 3 дена .Ако не можете да ја пронајдете вашата земја или оваа парцела не се брод вашата земја ,ве молиме да се чувствуваат слободни да ме контактирате .Customes ТаксаКупувачи се одговорни за сите дополнителни customes такса и увоз во вашата земја.Овие дополнителни такса може да се собираат во времето на испорака .Ние нема да наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки .Превозот цена не вклучува никакви увозни даноци .И Купувачи се одговорен за customes давачки.Оддалечена ОбластНие обично брод предмети од DHL,FEDEX и ПРОЗОРЦИ.Според нашите expreience ,многу земји или места припаѓа на оддалечена област.Секоја Парцела во оддалечена област ќе се наплаќа екстра оддалечена област испорачување такса .Постојат некои решенија за овој проблем .(1)ни остави друга адреса или пост код, кои не припаѓаат на оддалечена област .кој имаше подобар биде најблизок до вашата дестинација.(2)Плаќаат екстра оддалечена област испорачување такса.

BUHESHUI 5.2 W 12V Соларен Панел Поликристални DIY Соларни ќелии Систем Зелена Енергија 210*165*3ММ 12pcs/многу Големо FreeShipping

6624.00 -12 % DEN 5829.00

12 V 5.2 W Поликристални Соларни ќелии Соларен Панел За напојување 9 V Батерија DIY Соларен Полнач Соларен Модул 165*210*3ММ Бесплатен превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

BUHESHUI 18V 5W Поликристални Соларни ќелии Соларен Панел Со DC Автобус Diy Соларен Систем за Батерија Полнач 2 парчиња Бесплатен Превозот

1392.00 -12 % DEN 1225.00

Висок Квалитет на Соларен Модул Соларни ќелии 5 W 18 V Мали Поликристални Соларен Панел За Батерија Полнач DIY Соларен Полнач Бесплатен Превозотбренднови ROHS одобрен мини Соларен панелСоларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамкаполикристални силиконРаботен напон : 18vРаботат на струјата : 0270 MA MAXОтворете коло напон : 21.5 VКраток спој напон : 300 MA6.моќност : 5 W7.Димензија : 220mm×165mmx3mmКако да се избере соларен панел : Оваа табела покажуваат сончевиот систем конфигурација односот помеѓу чување батерии и соларни панели.DC акумулаторСоларен Панел1.2 V2 V ~ 2.5 V2.4 V3.5 V ~ 4 V3.6 V5 V ~ 6 V6 V7.5 V ~ 9 V12 V15 V ~ 18 VАпликации : МАЛИ ДОМАШНИ ПРОЕКТИ ...

BUHESHUI 6W 6V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Monocrystalline Соларен Панел DIY Соларен Полнач Висок Квалитет 200*170*3ММ Бесплатен Превозот

811.20 -12 % DEN 714.00

Висок Квалитет 6 W 6 V Мини Соларни ќелии Соларен Модул Monpcrystalline Соларен Панел DIY Соларен Полнач 200*170* 3ММ Бесплатен Превозот1.Бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.Monocrystalline силикон4.Макс работа напон : 6 V5.Макс работат на струјата : 01000 MA Max6.Отвориколо напон : 7.2 V6.Моќност : 6 W7...

BUHESHUI 4.2 W 12V Соларен Панел Соларна Ќелија Модул+Кабел DIY Сончевиот Систем Батерија Полнач Поликристални 200*130MM 10pcs/многу

4752.00 -12 % DEN 4182.00

BUHESHUI 12 V 4.2 W Соларен Панел Мини Соларна Ќелија Модул+Кабел / Жица DIY Сончевиот Систем Батерија Полнач Епоксидна 200*130*3ММ1.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 2...

BUHESHUI 60MA 3.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларен Полнач За 2.4 V Батерија Образование колекции 65*25ММ Епоксидна

204.00 -12 % DEN 180.00

0.2 W 3.5 V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Модул DIY Соларен Полнач За 2.4 V Батерија 65*25ММ 10pcs / многу Бесплатен ПревозотОпис На Производот1.бренднови ROHS одобрен мини Соларен панел2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка3.поликристални силикон4.Макс работа напон : 3.5 V5.Макс работат на струјата : 060ma6.моќност : 0.2 W7...

3W 6V Соларен Полнач Monocrystalline Соларни ќелии Панел Соларни Мобилни Полнач За Мобилни Моќ Банка USB Излез 2 парчиња/многу FreeShipping

859.20 -12 % DEN 756.00

ЖЕШКА! 3 W 6 V Соларен Полнач Соларни ќелии Monocrystalline Соларен Панел Полначот Соларен Полнач за Мобилни Бесплатен Превозот Име : 6 V3 W Соларен Панел Дигиталниот Апарат 1...

BUHESHUI трговија на Големо 3W 12V Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел Соларен Модул DIY Соларен Полнач 145*145MM 20pcs Бесплатен Превозот

6192.00 -12 % DEN 5449.00

Висок Квалитет 3 W 12 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 145*145*3ММ Бесплатен Превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

Соларен Панел за Полнење 20W 12V Поли PWM Соларни Задолжен Контролор 10A 12V/24V ДВОЈНА USB LCD Дисплеј Z Заградата 1 М Кабел Соларен Полнач

5760.00 -49 % DEN 2938.00

Напомена : превозот цената не вклучува даночни и custome .И Бразил customr ве молиме оставете го вашиот даночен број кога ќе се плати .Производи предности : Висока ефикасност ќелијаСилна алуминиум рамкаМоќ толеранција 3%Одлично weaklight перформанси Производи карактеристики : ♥ Висока ефикасност ќелија♥ Силна алуминиум рамка♥ Стандард толеранција (Гарантира стандард толеранција од 3~+3% осигурува излезна сигурност)♥ Одлична слаба светлина перформансиОдлични перформанси под слаба светлина средини (наутро, навечер, и облачни денови)♥ Да издржат високи ветер и снег товариЦелиот модул заверена да го издржат брзината на товари (2400 Pascal) и снег товари (5400 Pascal)За Singfo Сончевиот

BUHESHUI трговија на Големо 0.65 W 1.5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел 80*60MM+Кабел Образование Колекции 50pcs/многу Бесплатен превозот

4200.00 -12 % DEN 3696.00

0.65 W 1.5 V Мини Соларни ќелии Поликристални Соларен Панел DIY Панел Соларна Енергија Батерија Полнач 80*60*3ММ Бесплатен Превозот 1.Бренд Нови 2.Соларни ќелии се спакувани и заштитен со трајни надворешната поли рамка 3...

BUHESHUI 12V 10W Соларен Автомобил Полнач Соларен Полнач За во Автомобил/на Мобилен Телефон/Други 12V Батерија на Бесплатен превозот

2016.00 -12 % DEN 1774.00

10 W 18 V Соларен Панел Преносни Соларен Панел МултиЦел За 12 V Батерија Полнач Соларна Батерија Панел Автомобил Полнач Бесплатен ПревозотПоврзани моќ10 WVoc22.41 VVop17.9 VКраток спој струја (Isc)0.61 НаРаботна струја (Iop)0.56 НаИзлез Толеранција±3%Температурата опсег40degreeto +80degreeSLA Батеријата Напон12 VДимензии (L x H)mm220*352mm(8.7"x13.9")Се ИСТАКНА : Отстранети соларен панел од автомобил батеријата кога ќе го стартувате автомобилот .Во спротивно, тоа ќе биде штета.Пакување вклучуваат1...

1.6x0.20mm Leady Соларни Табот Жици, Precut Tabbing Жица, Било која Големина е во Ред, Погоден за 125 или 156mm Соларен Панел, Precut PV Лента

3206.40 -15 % DEN 2725.00

1.6x0.20mm Leady Соларни Табот Жици, Precut Tabbing Жица, Било која Големина е во Ред, Погоден за 156mm Соларен Панел, Precut PV Лента!!!!!! Кликнете на Спецификација Сакате да Нарачате!!!!!!ТипСпецификација(mm)Дебелина(мм)ТолеранцијаДолжината / KGДебелина×ШиринаБакар БазаЕден страна Слој КалајШиринаДебелинамнозетеTabbing Wire0.20×2.00.150.025±0.05±0.012959680.15×2.00.100.025±0.05±0.0139012800.16×1.80.110.025±0.05±0.0141013200.20×1.60.150.025±0.05±0.0136812060.15×1.60.100.025±0.05±0.014901607Собирнички Жица0.15×4.00.100.025±0.05±0.011866100.20×4.00.150.025±0.05±0.011404590.20×5.00.150.025±0.05±0.011203940.20×6.00.150.025±0.05±0.01100328Нашите производи Пакување имаат тешки Хартија Диск, Гајтанот Вратило, Precut;Компанијата има автоматизирана опрема за сечење, може да обезбеди клиенти со сечење услуги на 401000mm должина.Главниот Технички Моменти1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.