• Ново
(40pcs=20 јасно+20 бела) Инкџет Вода Слајд Decal Хартија А3 Големина Мешавина Боја Трансфер на Хартија Waterslide Decal Хартија За Керамички

(40pcs=20 јасно+20 бела) Инкџет Вода Слајд Decal Хартија А3 Големина Мешавина Боја Трансфер на Хартија Waterslide Decal Хартија За Керамички

Оценка на клиентот:
DEN 3643.20
DEN 2915.00 -20 %

Износ
Залиха


(40pcs=20 јасно+20 бела) A3 Големина Инкџет Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Бела Backgroud Инкџет Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија Слободни
Име : Вода Слајд Decal Трансфер На Хартија
Боја : Бела Боја На Позадината+Транспарентен Боја
Големина : A3 големина 420*297 мм (16.6 *11.7 инчи)
Пакет : 40 Листови=20 бели+20 јасно
Јасно Тежина и дебелина : Околу 190 g на метар квадратен; Филм : 0.025 mm; Вкупна дебелина : 0.236 mm
Бела Тежина и дебелина : За 203 g на метар квадратен; Филм : 0.035 mm; Вкупна дебелина : 0.245 mm
Printer model : Epson,HP,Canon,Lexmark и Сите инк-џет Печатач
Погоден за мастило : Пигмент Мастило & Боја на Мастило
Карактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на Scrape
Примена :
Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итн
Инструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината. Хемиско мастило по природа или од страна на коса посува. Спреј за сјај масло (транспарентна авто-спреј во боја продаваат во paint shop) за моделот површината подеднакво. Сува сјај масло по природа или од страна на коса посува. Се сече по должина на периферијата од 1 mm од моделот. Натопете го во вода за околу 30-60 секунди, а потоа лизгајте го во фолија и хартија соодветно од страна на природата. Ширењето на база на хартија, полека да се направи трансфер печатење слој налепницата на производот површината. Влажна и мека на алабастер хартија, dischange меур и вода во филмот се доволно, а потоа и сува површина со абсорбента хартија. Се пече во рерна за 10-15 минути на температура од 100-110,или сув по природа за 1-3day C лир/Транспарентен боја слој масло ( Тоа е исто така именуван спреј или лак) . Можете да купите спреј во вашата локална сликарство продавница,хардвер продавница,намирници продавница или супермаркет

Карактеристики

Тип:
Слика Хартија
Број На Модел На:
КМ-IW-A3*20+ТОА-A3*20
Бренд Име:
YUANTENG
Слика Хартија Тип:
вода хартија
Боја на Decal Филм:
Бела Боја На Позадината+Транспарентен Боја
Примена:
За Дрво, Мермер, Пластика, Метал,Ноктите,Керамика,Стакло
Печатач На Располагање:
Сите Видови на инк-џет Печатари
вода decal хартија:
Waterslide Decal Хартија

Производи во категоријата

(10 јасно +10 бела) Не Спреј A3 Големина Ласерски вода decal слајд хартија Waterslide трансфер на Хартија За Керамички Помине Прилагодено Дизајн

2268.00 -21 % DEN 1792.00

(20pcs / многу) A3 Големина Ласерски Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Транспарентен+Бела Боја Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија СлободниИме : Вода Слајд Decal Трансфер На Хартија ЛасерскаБоја : Бриши / Транспарентен БојаГолемина : A3 големина 420*297 мм ( 16.6*11.7 инчи)Пакување : 20 ЛистовиТежина и дебелина : За 173 g на метар квадратен; Филм : 0.012 mm; Вкупна дебелина : 0.208 mmPrinter model : Шарени и црно / бел ласерски ПечатачПогоден за : ТонерКарактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на ScrapeПримена : Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итнИнструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината.D ry мастило по природа или од страна на коса посува се Сече по должина на периферијата од 1 mm од моделот...

(A3*20pcs) Темно Железо на инк-џет преносот на Топлината Хартија А3 За Облека Термички Трансфер Papel За Темна и светла Ткаенина HTW-300 Слободни

2301.12 -20 % DEN 1841.00

(A3*20pcs) Темно Железо на инкџет преносот на Топлината Хартија За Памук Tshirts Термички Трансфер Papel За Темно и Светло Ткаенини HTW300А4*50pcs Темна Боја Инкџет Железо На Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Tshirt трговија на Големо Платно Топлина Трансфери торбаA3 Големина*10 Листови Tshirt Железо На Пренос на Трудови Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Светлина За Облека трговија на Големо Топлина Трансфери торбаА4 Темно*50pcs+Светлина*50pcs Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Ткаенина Кошула трговија на Големо Топлина Трансфери торба50pc*А4 Светлина Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Термички Топлина Трансфери Со Топлина Притиснете За Т кошула Ткаенина Трансфер на Хартија САД$ 30.99 / многупарчиња / многуТрговија на големо Топлина Трансфери 20pcs X A4 Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Светлина Tshirt Хартија Налепница Облека многупарчиња / многу20pcs*А4 формат, трговија на Големо Топлина Трансфери Инкџет Топлина Термички Трансфер Печатење на Хартија За Т кошула Ткаенина Вода Трансфер на Хартија САД$ 20.35 / многупарчиња / многу20pcs*А4 формат, Темно / Црна Боја Ласерски Печатач Топлина Термички Трансфер Печатење на Хартија За Tshirt Облека Капка Превозот САД$ 26.89 / многупарчиња / многуБесплатен Превозот А4 Големина Трансфер Печатење на Хартија 100sheets Сублимација Хартија Со Топлина Притиснете Машина За Кригла Стакло Рок торбаDIY Во Пренесување( Темната ) Инкџет Трансфер На Хартија Со Лесно Ракување5 Листови на Темно преносот на Топлината хартија натпревар за 1 листови на маснотии доказ хартија слободно.Код : HTw300Производ : Темно инкџет Трансфер на ХартијаОпис : со инкџет печатари , Компатибилност за сите видови на инкџет печатари ,како Epson ,Hp,Топови и дрДимензии Достапноста : A4 (210mm X 297mm)20 Листови, A3 (297mm X 420mm) 20 Sheets, 42cm'X30 M ролниМастило Компатибилност : вода врз основа на Боја на мастило ,боја на мастило .Напомена : Инкџет трансфер на хартија имаат 2 видови на светлина, боја на хартија ,еден е HTW300 (Normal Quality) ;другата е ХТ300 R (Добар Квалитет) , што е подобро отколку HTW300 , Па pls го избере најдобриот една која ќе треба.За било какви прашања,pls ме остави порака1.ПрименаОвој производ не се препорачува со Екорастворувач мастило, сублимација мастило, Водата базирани на пигментот или Боја инкџет мастило за бела или Светлообоени маици, престилки, подарок кеси, подлошки, фотографии на јоргани итн...

20pcs Јасно Мат Лепило Печатач, Хартија А4 Само Лепило Сјајни Транспарентен Хартија Етикета Налепница за Ласерски Принтери

499.68 -20 % DEN 400.00

Опис на 20 Pcs A4 Јасно Транспарентна Самоуправа Лепило Ласерско Печатење Налепница Лист Хартија Кора и се Држи...

Нови 10 Листови Железо На Инкџет Печатење преносот на Топлината А4 боја на хартија За темна црна текстил Ткаенини T-Shirt

DEN 427.20

Нови 10 Листови Железо На Инкџет Печатење преносот на Топлината А4 Хартија За темна црна текстил Ткаенини TShirtОпис : 100% сосема нов и висок квалитетПрактичен и лесен за употребаУпотреба : 1.Погоден за пренесување на црна и бела или во боја слики на било црна или темно обоени ткаенини2.Овие трансфер трудови ќе ви овозможи да печатите на вашиот сопствен дизајн на ткаенини и текстил3.Можете да ги користите со повеќето од ткаенини и површини кои можат да бидат безбедно рака пеглаат4.Остри отпечатоци без крварење или feathering5.Инстант сушење и компатибилен со сите инкџет печатариСпецификации : Материјал : ХартијаБоја : БелаГолемина : A4(297*210mm)Пренос на хартија едноставна операција, добар ефект, топла солза, без оглед на тоа користи електрични железо или професионална pyrograph машина, како и...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.