• Ново
(10 јасно +10 бела) Не Треба Слој масло / Спреј A4 Ласерски вода decal слајд хартија Ласерски Waterslide трансфер на Хартија За Керамички

(10 јасно +10 бела) Не Треба Слој масло / Спреј A4 Ласерски вода decal слајд хартија Ласерски Waterslide трансфер на Хартија За Керамички

Оценка на клиентот:
DEN 1286.40
DEN 926.00 -28 %

Износ
Залиха


(20pcs/многу) А4 Големина Ласерски Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Транспарентен+Бела Боја Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија Слободни
Погоден за видови на ласерски принтери
Име : Ласерски Вода Слајд Decal Трансфер На Хартија
Боја : Бриши/Транспарентна Позадина Во Боја + Бела Боја На Позадината
Големина : А4 големина 210*297 мм ( 8.3*11.7 инчи)
Пакување : 20 Листови
Тежина и дебелина : За 173 g на метар квадратен; Филм : 0.012 mm; Вкупна дебелина : 0.208 mm
Printer model : Шарени и црно/бел ласерски Печатач
Погоден за : Тонер
Карактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на Scrape
Примена :
Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итн
Напомена :
Ласерски вода трансфер на хартија е осетлива на собна температура!
Во зима , да се користат ласерски вода трансфер на хартија дека температурата може да не бидат премногу ниски, Тоа е најдобро да се користи во воздухот условено соба, употреба на амбиентална температура не пониска од 18 целзиусови степени . -Ова е важно
Инструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината.D ry мастило по природа или од страна на коса посува се Сече по должина на периферијата од 1 mm од моделот. Натопете го во вода за околу 30-60 секунди, а потоа лизгајте го во фолија и хартија соодветно од страна на природата. Ширењето на база на хартија, полека да се направи трансфер печатење слој налепницата на производот површината. Влажна и мека на алабастер хартија, dischange меур и вода во филмот се доволно, а потоа и сува површина со абсорбента хартија. Се пече во рерна за 10-15 минути на температура од 100-130,или сув по природа за 1-3 дневна

Карактеристики

Тип:
Слика Хартија
Бренд Име:
YUANTENG
Број На Модел На:
КМ-LT-a4*10+LW-a4*10
Слика Хартија Тип:
вода хартија
Боја на Decal Филм:
Транспарентен +Бела Боја На Позадината
Примена:
За Дрво, Мермер, Пластика, Метал,Ноктите,Керамика,Стакло
Печатач На Располагање:
Сите Видови на Ласерски Принтери
Ласерски вода decal хартија :
Waterslide Хартија

Производи во категоријата

20pcs Јасно Мат Лепило Печатач, Хартија А4 Само Лепило Сјајни Транспарентен Хартија Етикета Налепница за Ласерски Принтери

499.68 -20 % DEN 400.00

Опис на 20 Pcs A4 Јасно Транспарентна Самоуправа Лепило Ласерско Печатење Налепница Лист Хартија Кора и се Држи...

(40pcs=20 јасно+20 бела) Инкџет Вода Слајд Decal Хартија А3 Големина Мешавина Боја Трансфер на Хартија Waterslide Decal Хартија За Керамички

3643.20 -20 % DEN 2915.00

(40pcs=20 јасно+20 бела) A3 Големина Инкџет Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Бела Backgroud Инкџет Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија СлободниИме : Вода Слајд Decal Трансфер На ХартијаБоја : Бела Боја На Позадината+Транспарентен БојаГолемина : A3 големина 420*297 мм (16.6 *11.7 инчи)Пакет : 40 Листови=20 бели+20 јасноЈасно Тежина и дебелина : Околу 190 g на метар квадратен; Филм : 0.025 mm; Вкупна дебелина : 0.236 mmБела Тежина и дебелина : За 203 g на метар квадратен; Филм : 0.035 mm; Вкупна дебелина : 0.245 mmPrinter model : Epson,HP,Canon,Lexmark и Сите инкџет ПечатачПогоден за мастило : Пигмент Мастило & Боја на МастилоКарактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на ScrapeПримена : Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итнИнструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината...

Нови 10 Листови Железо На Инкџет Печатење преносот на Топлината А4 боја на хартија За темна црна текстил Ткаенини T-Shirt

DEN 427.20

Нови 10 Листови Железо На Инкџет Печатење преносот на Топлината А4 Хартија За темна црна текстил Ткаенини TShirtОпис : 100% сосема нов и висок квалитетПрактичен и лесен за употребаУпотреба : 1.Погоден за пренесување на црна и бела или во боја слики на било црна или темно обоени ткаенини2.Овие трансфер трудови ќе ви овозможи да печатите на вашиот сопствен дизајн на ткаенини и текстил3.Можете да ги користите со повеќето од ткаенини и површини кои можат да бидат безбедно рака пеглаат4.Остри отпечатоци без крварење или feathering5.Инстант сушење и компатибилен со сите инкџет печатариСпецификации : Материјал : ХартијаБоја : БелаГолемина : A4(297*210mm)Пренос на хартија едноставна операција, добар ефект, топла солза, без оглед на тоа користи електрични железо или професионална pyrograph машина, како и...

(10 јасно +10 бела) Не Спреј A3 Големина Ласерски вода decal слајд хартија Waterslide трансфер на Хартија За Керамички Помине Прилагодено Дизајн

2268.00 -21 % DEN 1792.00

(20pcs / многу) A3 Големина Ласерски Вода Слајд Decal Трансфер на Хартија Транспарентен+Бела Боја Печатење на Хартија Waterslide Decal Хартија СлободниИме : Вода Слајд Decal Трансфер На Хартија ЛасерскаБоја : Бриши / Транспарентен БојаГолемина : A3 големина 420*297 мм ( 16.6*11.7 инчи)Пакување : 20 ЛистовиТежина и дебелина : За 173 g на метар квадратен; Филм : 0.012 mm; Вкупна дебелина : 0.208 mmPrinter model : Шарени и црно / бел ласерски ПечатачПогоден за : ТонерКарактеристики на производот : Силно Лепило Сила, Цврст ,Силен Отпор на ScrapeПримена : Тие се користат за органско, дрво, мермер, пластика, бамбус, метал, жад, стакло, школка, кристал, цвеќиња, керамика, кригла, плоча, свеќа итнИнструкции За Вода за Пренос на Хартија за Печатење на слика според фотографијата параметри, огледало страна е печатење на површината.D ry мастило по природа или од страна на коса посува се Сече по должина на периферијата од 1 mm од моделот...

(A3*20pcs) Темно Железо на инк-џет преносот на Топлината Хартија А3 За Облека Термички Трансфер Papel За Темна и светла Ткаенина HTW-300 Слободни

2301.12 -20 % DEN 1841.00

(A3*20pcs) Темно Железо на инкџет преносот на Топлината Хартија За Памук Tshirts Термички Трансфер Papel За Темно и Светло Ткаенини HTW300А4*50pcs Темна Боја Инкџет Железо На Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Tshirt трговија на Големо Платно Топлина Трансфери торбаA3 Големина*10 Листови Tshirt Железо На Пренос на Трудови Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Светлина За Облека трговија на Големо Топлина Трансфери торбаА4 Темно*50pcs+Светлина*50pcs Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Ткаенина Кошула трговија на Големо Топлина Трансфери торба50pc*А4 Светлина Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Термички Топлина Трансфери Со Топлина Притиснете За Т кошула Ткаенина Трансфер на Хартија САД$ 30.99 / многупарчиња / многуТрговија на големо Топлина Трансфери 20pcs X A4 Инкџет Топлина Трансфер Печатење на Хартија Со Топлина Притиснете За Светлина Tshirt Хартија Налепница Облека многупарчиња / многу20pcs*А4 формат, трговија на Големо Топлина Трансфери Инкџет Топлина Термички Трансфер Печатење на Хартија За Т кошула Ткаенина Вода Трансфер на Хартија САД$ 20.35 / многупарчиња / многу20pcs*А4 формат, Темно / Црна Боја Ласерски Печатач Топлина Термички Трансфер Печатење на Хартија За Tshirt Облека Капка Превозот САД$ 26.89 / многупарчиња / многуБесплатен Превозот А4 Големина Трансфер Печатење на Хартија 100sheets Сублимација Хартија Со Топлина Притиснете Машина За Кригла Стакло Рок торбаDIY Во Пренесување( Темната ) Инкџет Трансфер На Хартија Со Лесно Ракување5 Листови на Темно преносот на Топлината хартија натпревар за 1 листови на маснотии доказ хартија слободно.Код : HTw300Производ : Темно инкџет Трансфер на ХартијаОпис : со инкџет печатари , Компатибилност за сите видови на инкџет печатари ,како Epson ,Hp,Топови и дрДимензии Достапноста : A4 (210mm X 297mm)20 Листови, A3 (297mm X 420mm) 20 Sheets, 42cm'X30 M ролниМастило Компатибилност : вода врз основа на Боја на мастило ,боја на мастило .Напомена : Инкџет трансфер на хартија имаат 2 видови на светлина, боја на хартија ,еден е HTW300 (Normal Quality) ;другата е ХТ300 R (Добар Квалитет) , што е подобро отколку HTW300 , Па pls го избере најдобриот една која ќе треба.За било какви прашања,pls ме остави порака1.ПрименаОвој производ не се препорачува со Екорастворувач мастило, сублимација мастило, Водата базирани на пигментот или Боја инкџет мастило за бела или Светлообоени маици, престилки, подарок кеси, подлошки, фотографии на јоргани итн...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.