• Ново
LS388D Андроид Data Collector PDA со Вграден-во 2D бар-код Скенер NFC Читач WIFI, Bluetooth GSM/3G

LS388D Андроид Data Collector PDA со Вграден-во 2D бар-код Скенер NFC Читач WIFI, Bluetooth GSM/3G

Оценка на клиентот:
DEN 13968.00

Износ
Залиха


Андроид Data Collector PDA со Вграден-во 2 D бар-код Скенер NFC Читач WIFI, Bluetooth GSM/3 G
Модел : LS388 D
Бренд : LASAET
LS388 D е голема брзина Quad-core индустриски Android паметен телефон. Тоа се интегрира 2 D ласерски бар-код читач и NFC за лесно податоци за фотографирање. Таа поддржува Wi-Fi, Bluetooth, GPS, GSM / 3 G, што направи за комуникација на пригоден начин. Тоа е широко се користат во сите видови на индустрии и апликации.
Главни Карактеристики 1 : Android 4.1.2 OS 2 : Функции : 2 D бар-код скенер + NFC Читач 3 : Поддржува : WIFI, Bluetooth, GSM/3 G, GPS, Камера 4 : Солиден : IP65 заштита оценка 5 : Бесплатни ПАКЕТИ ќе бидат обезбедени за својата втора развој Главниот Спецификација
Фото детали :
Предности на 3.8 Инчен android 2 D баркод читач
1 : Вграден NFC и 2 D баркод читач
2. 3.8 инчен екран на допир со висока резолуција
3. GSM/WIFI/ EVDO/WCDMA/Bluetooth комуникација начин поддржан
4. Андроид PDA е со USB OTG порта кој може да се поврзете со сите видови на надворешен уред преку OTG кабел и читање на податоци од USB диск и камера.
5. CE и IP65 сертифицирани

Карактеристики

Длабочина На Боја:
32 Бита
Број На Модел На:
LS388D
Скенирање Извор На Светлина:
ласерската светлина
Брзина На Скенирање:
100 скенира/втор
Скенирање Тип На Елемент:
CMOS
Оптичка Резолуција:
300*300
Времето на пазарот:
Март-13
Тип На Производ:
Бар-Код Скенер
Скенирање Широчината:
A3
Бренд Име:
LASAET
Тип:
Рачни Скенери
Новина:
Нови
Интерфејс Тип:
USB2.0, supportOTG
Име:
Индустриски Андроид Бар-Код Скенер
O/S:
Андроид OSv4.1.2
ПРОЦЕСОРОТ:
Qualcomm MSM8625Q,Quad-Core 1.2 GHZ
меморија:
1GRAM +4GFlashROM
Екранот:
3.8Капацитивни Мулти-екран на допир
Пристаниште:
USB2.0, OTG поддршка
NFC:
HF
Баркод Scanne:
2D
gps:
Вграден-во SIRFGPS,supportA-GPS
Големина:
(LxWxH)

Производи во категоријата

Евтини Цена на Honeywell 1D Рачни бар-код Скенер Андроид 5.1 со WiFi и Bluetooth 4G сите

13920.00 -10 % DEN 12528.00

Евтини Цена на Honeywell 1 D Рачни баркод Скенер Андроид 5.1 со Wi Fi и Bluetooth 4 G сите netcomОсновната Функција : Андроид 5.1 OS / 4 G ФЛОПИLTE / WCDMA / GSM / 2 G RAM меморија+8 G ROM 2.4 G&5 G WIFI / Bluetooth / GPS / 8 MP камера со флеш Основните баркод читач тип : 1 D баркод (поддршка EAN13 / EAN8 / UPC / Code 39 / JAN13 / Code 11) Конкурентност : Факултативен конфигурација : 2 D, NFC(13.56 М), LF(125 K / 134.2 К), Psam Со 4.0 инчен екран на допир и копчињата со броеви подлога, мобилен телефон outlook и лесно да се работи...

IPDA018 Андроид Мобилни податоци колектор pda терминал 1D бар-код читач wifi, bluetooth за инвентар за управување со магацин систем

16109.28 -29 % DEN 11437.00

Стандардна Конфигурација : Андроид 5.1+4" Екран+2 G RAM меморија+16 GROM+ Wifi+Bluetooth4.0+1 D / 2 D+3 G / 4 G+GPS+КамераБесплатни ПАКЕТИ по желба : NFC / RFID ( Ако сте треба факултативна функција, ве молиме кликнете на сликата подолу)Стандардни Додатоци : Рачни ПОС Терминал 1 Buc, Battery1pcs, Usb податочен cable1pcs, Полнач 1pcs, Прирачник за Корисникот 1pcs, по желба : Полнење ЛулкаСтандардни опции : 8.0 М мега пиксели камера Повеќе јазици Поддршка на Google Play Продавница Компактен и Пренослив Ергономски Дизајн со врвка за околу рака Безбеден оперативен СИСТЕМ (Андроид 5.1) Високо оптимизиран Android оперативен систем со Висок капацитет 4000m A голем капацитет на батеријата за критичко барања Pogo Pin интерфејс за удобен полни со факултативниот полнење лулка Индустриски солиден дизајн, водоотпорен и заштита одделение(IP65) Главни Параметри : Име на Модел : Екран на Допир за Андроид PDA CPU ARM CortexA53 64 малку quadcore(1.3 GHz) Memery+Флеш 2 G+16 G NAND Flash,микроТФ до 32 G Екранот 4.0" QVGA екран на допир панел TFTLCD Дисплеј(480 X800) Безжичен WIFI, Bluetooth 4.0+EDR / 3.0+ХС / 4.1+ХС Оперативен Систем Android5.1 Интерфејс Тип : USB2.0 Уред Скенер : 1 D / 2 D Скенер Димензија : 152mm×77mm×29mm Тежина : Батерија : 3.7 V 4,000 m Ah Liбатерија Опционални(додавање пари) QR скенер и NFC, RFIDФизички Параметар Димензии 152mm(L)×77mm(H)×29mm(W) Тежина Екран во Боја 4.0 инчен QVGA imitative стакло трајни допир екран TFTLCD, 650000 бои, 480*800 (QVGA големина) осветленоста на LED Осветлувањето е прилагодлив се Прошири Порта SIM картичка, Микро SD (ТФ) Картичка Комуникациски Интерфејс USB2.0 Уред, Режим на Внесување Стандард Перо, Ракопис, допирање на текст или тастатура за внесување Капацитетот на Батеријата Батерија Liполимер Батерија 3.7 V 4000m Ah Факултативна Фреквенција 8 1 W говорникот Копчиња 21pcs мек силикон копче за Податочна Комуникација WIFI Поддршка IEEE802.11b / g / n протокол, тоа треба ефективно безжична LAN сигнал покрива ФЛОПИLTE, 4 G Uplink : 1920 MHZ1980 MHZ; Downlink : 2110 MHZ2170 MHZ Uplink : 1710 MHZ1785 MHZ; Downlink : 1805 MHZ1880 MHZ Uplink : 2496 MHZ2690 MHZ; Downlink : 2496 MHZ2690 MHZ WCDMA 3 G Uplink : 1850 MHZ1910 MHZ; Downlink : 1930 MHZ1990 MHZ Uplink : 880 MHZ915 MHZ; Downlink : 925 MHZ960 MHZ GSM2 G 850 MHZ, Сателитско : 824 MHZ849 MHZ; Downlink : 869 MHZ894 MHZ 900 MHZ, Сателитско : 880 MHZ915 MHZ; Downlink : 925 MHZ960 MHZ 1800 MHZ,Сателитско : 1710 MHZ1785 MHZ; Downlink : 1805 MHZ1880 MHZ 1900 MHZ ,Сателитско : 1850 MHZ1910 MHZ; Downlink : 1930 MHZ1990 MHZ Bluetooth Поддршка, Bluetooth 2.0+EDR / 3.0+ХС / 4.1+ХС, пренос на далечина е 510m Опкружување при работа Температурата на работа —20 C да 50 C Температура на Чување —25 C да 70 C Средина Влажност 5%RH95%RH(без кондензација) Капка Спецификации 6 страни може да носи влијание од 1.5 метри пад на цемент подот во опсег на температурата на работа се Тркалаат Спецификации 1000 пати / 0.5 m, се тркалаат на 6 страни контакт област Запечатени Средина IP65 Развојот на животната Средина, Оперативен Систем Android5.1 ПАКЕТИ ексклузивни развој на софтвер за полнење Поддржан Јазик алатка за Развој на Алатка Eclipse 1 D Ласерски Скенер Една димензионална ласерски скенер Mingde966(Стандард)Симбол 955, Honeywell N4313, Резолуција 4 Mil минималната широчина на Амбиентална Светлина 10000ft.свеќи(107640 лукс) Скенирање Брзина 104(±)12 / сек (двете начин) Скенирање Агол 47o±35o(Стандард) / 35o±3o(кос агол) Поддршка Бар Код Вид UPC / EAN, Code128, Code39, Code93,Code11, Преклопувачки 2 од 5,Дискретни 2 од 5, Кинески 2 од 5, Codabar, MSI, RSS 2 D CMOS (Изборен) CMOS Скенер Newland 3096(Стандард)HONEYWELL N3680 На Сензорот Резолуцијата 752(ниво)×480(вертикална)pels(сива ниво) Амбиентална Светлина Сите темни 9000ft.

ЈП-K7 Висок Квалитет Водоотпорен IP67+Капка Отпорни USB Кабелска Рачни Ласерски бар-код Скенер Бар-Код Читач

671.52 -5 % DEN 638.00

ЈПK7 Висок Квалитет Водоотпорен IP67+Капка Отпорни USB Кабелска Рачни Ласерски баркод Скенер БарКод ЧитачСпецификации1...

Зебра (Порано Motorola Симбол) LI4278 Општа Намена Cordless Линеарна LED Скенер со USB Домаќин Интерфејс, Bluetooth

DEN 10320.00

Производ Карактеристики на Безжични, рачни баркод читач може да се користи за да го скенира и декодира линеарна еднодимензионални (1 D) бар кодовите 617нанометри (nm) ласерски може да го скенира баркодови на етикетата или мобилен телефон екран од 30" далеку во резолуција од 13 мм и брзина до 547 скенови во секунда Bluetooth способност им овозможува на баркод читач безжично да се поврзете на компјутер или домаќин систем (се продава одделно) до 330' далеку да се пренесува на баркод USB кабел за податоци за да може да биде вклучен во главниот систем е USB порт за да креирате жичана конекција и полнете ја батеријата (вклучени) Тежи 7.9 мл.; мерки 7.34 x 2.75 x 3.84 инчи (H x W x D) Опис на ПроизводотМоторола LI4278 општа намена cordless линеарна LED скенерот е црно, се поврзува на главниот систем за безжично или со помош на USB кабел (вклучена), и може да се користи за да го скенира и декодира линеарна еднодимензионални (1 D) бар кодовите...

LS05 Индустриски солиден жичен рачни 2d/qr баркод скенери usb со USB кабел 2m,plug and play

DEN 4080.00

LS05 USB Кабелска 2 D Баркод скенерГлавни Карактеристики : Слика USB 2 D баркод скенерБез софтверот,plug and playЛесно да се процесКапка / Шок Отпор : withstands повеќе пати 3 метри капкиСлики : Главната СпецификацијаПакет ЛистаСкенер *1 парчеКабел *1 парчеКорисникот Mnaul *1 парче

5 инчен Екран Индустриски Андроид 1D Бар-код Скенер PDA со NFC,Bluetooth,WIFI,GPS,4G LS5S(1D)

DEN 21595.20

5 инчен екран индустриски андроид pda со Вграден 1 D баркод скенер,NFC читач, 4000m Ah батеријатаГлавните Карактеристики за LS5 S(1 D) Андроид Рачни Терминал со 1d скенер и nfc читач1...

SH-4000 безжична бар-код скенер CCD замислете бар-код читач QR код PDF417 Податоци Матрица супермаркет бар-код пиштол Лесно Полнење

DEN 4272.00

SH4000 користење на напредни обработка на слика технологија, со скенирање баркодот и дигитална слика стекнување функција е многу силна, поширокото длабочина на полето и брзо читање, како и подобрување на ефикасноста на низок квалитет баркод читач...

Висок квалитет на Поддршка за повеќе јазици бар-код скенер Usb ласерско скенирање бар-код супермаркети посветен

1080.00 -15 % DEN 918.00

Висок квалитет на Поддршка за повеќе јазици баркод скенер Usb ласерско скенирање баркод супермаркети посветенВисок квалитет на Поддршка за повеќе јазици баркод скенер Usb ласерско скенирање баркод супермаркети посветен

Висок Квалитет на Отворено Водоотпорен 7 инчен Екран на Допир за Мобилни Солиден IP65 Рачни Андроид Таблет со бар-код Скенер RFID читач

DEN 16800.00

Стандардна Конфигурација : Андроид 5.1+7" Екран+2 G RAM меморија+16 GROM+Wifi+Bluetooth4.0+ 8.0 MP Камера + GPS + 4 GБесплатни ПАКЕТИ по желба : 1 D / 2 D баркод Скенер , NFC / RFID , UHF / LF, Сензор за Отпечатоци (Флексибилно прилагодување во зависност од вашите барања, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме на Trade Manager или на Skype : xcl.selinna )Стандардни Додатоци : 1x Tablet, 1x Power Снабдување, 1x Lithium Полимер Батерија , 1x DC полнење кабел, 1x USB кабел за податоци по желба : Термички ПечатачСтандардни опции : 8.0 М мега пиксели камера Повеќе јазици Поддршка на Google Play Продавница 2 GB RAM меморија, 16 GB ROM, Micro SD(максимум 32 GB проширување) Андроид 5.1.1 OS SIM картичка, Микро SD (ТФ) Картичката се Прошири Порта; Висок капацитет 10000m A голем капацитет на батеријата за критичко барање Индустриски солиден дизајн, водоотпорен и заштита одделение(IP65)2 D баркод Скенер & Отпечаток Сензор : Отпечаток Читателот : UHF & Отпечаток Читателот : UHF RFID Читач & 2 D баркод Скенер :

7 PDA Рачни податоци терминал UHF RFID 2D Ласерски бар-код Скенер NFC Солиден Таблет КОМПЈУТЕР Shockproof Андроид 5.1 Податоци колектор GPS

DEN 15792.00

7" PDA Рачни податоци терминал UHF RFID 2 D Ласерски баркод Скенер NFC Солиден Таблет КОМПЈУТЕР Shockproof Андроид 5.1 Податоци колектор GPSСтандардна Конфигурација : Андроид 5.1+7" Екран+2 G RAM меморија+16 GROM+Wifi+Bluetooth4.0 + 8.0 MP Камера + GPS + 4 GБесплатни ПАКЕТИ по желба : 1 D / 2 D баркод Скенер , NFC / RFID , UHF / LF, Сензор за Отпечатоци (Флексибилно прилагодување во зависност од вашите барања, Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте ме на Trade Manager или на Skype : xcl.selinna )Стандардни Додатоци : 1x Tablet, 1x Power Снабдување, 1x Lithium Полимер Батерија , 1x DC полнење кабел, 1x USB кабел за податоци по желба : Термички ПечатачСтандардни опции : 8.0 М мега пиксели камера Повеќе јазици Поддршка на Google Play Продавница 2 GB RAM меморија, 16 GB ROM, Micro SD(максимум 32 GB проширување) Андроид 5.1.1 OS Висок капацитет 7000m A голем капацитет на батеријата за критичко барање Индустриски солиден дизајн, водоотпорен и заштита одделение(IP67)2 D баркод СкенерUHF RFID Читач

2017 нови К2 безжична скенер безжична бар-код скенер пиштол со складирање способности супермаркет изразуваат посебна

1056.00 -6 % DEN 993.00

Безжичен приемник 32битна smart чипот Жичен Безжична 2 во една Батерија Безжична Скенер 2017 нова Безжична баркод скенер скенер пиштол експрес еден посветен пиштол издржам супермаркет Продавници, бар код читач Безжичен ласерски скенирање баркод нировиот скенер пиштол експрес еден посветен пиштол издржам супермаркет Продавници, бар код читач Глобалната баркод за препознавање на опрема производителот Вашиот баркод Експерти Highspeed водоотпорен и shockproof обезбедување на квалитет со Голема брзина Прецизно и точно shockproof обезбедување на квалитет Удобно се справи со Висок квалитет на батеријата : Режим на повеќе Акции Број погодно статистика : 5000~10000 Член податоците може да се чуваат во Квалитет на ласерски глава : со Голема брзина на скенирање одговорно Германија увезени кварц скенирање прозорец Предупредување ѕвончето По повеќе од пет милиони пати копче живот тест Висок квалитет shockproof материјал Детали на одлуката за квалитет!

Newland 1D/2D бар-код скенер FR20 десктоп автоматскиот сензор бар-кодот на мобилниот телефон на екранот

DEN 4113.12

Дизајниран првенствено за такви апликации како што се електронските билети / купони, мобилен маркетинг и канцеларија автоматизација, на NLSFR20 десктоп баркод скенер е во состојба да го прочита баркодови од хартија и мобилни телефони .● Дигитална БарКод Податоци СнимајтеСпособен да чита 1 D и 2 D баркодове исклучите мобилните телефони .● Печатени БарКод Податоци СнимајтеСпособен да чита 1 D и 2 D баркодове печатени на хартија.● Брзо СкенирањеИспорачува напор, snappy и точни читање на бар кодови на разни мобилен телефон LCD екрани со различни разлика на ликвидност, бои и reflectance .● Лесен за УпотребаЕдноставна конфигурација со скенирање на програмирање бар кодови што е предвидено во упатството за корисникот .ПерформансиПроцесорIOTC 0370 ЧИПСензор На Слика640 × 480 CMOSИнтерфејсRS232 (9.6~115.2 Kbps) / USB 1.1 (HIDKBW, се КРИЕШЕПОС)Symbologies2 DPDF417, Податоци Матрица, QR Кодот1 DEAN13, EAN8, UPCА, UPCE, ISSN, ISBN, Codabar, Кодекс 128, Кодекс 93, ITF6, ITF14, Преклопувачки 2 од 5, Индустриска 2 од 5, Стандард 2 од 5, Матрица 2 од 5, GS1 Databar (RSSсе Прошири, RSSОграничен, RSS14), Кодекс 39, Кодекс 11, MSIPlessey, PlesseyСкенирање На ЧекањеСмисла на владата, Континуиран режимРезолуција10milИзвор На СветлинаБела LEDСкенирање Прозорецот52mm × 69mmКОМПЈУТЕРИ≥30%FOVДијагонала : 68°, Хоризонтална : 42°, Вертикална : 54°Механичко / ЕлектроПотрошувачка На Енергија1 W (макс.)ИзвестувањеБип, LED индикаторДимензии (L x W x H)127.3 × 111.5 × 94mmТежина300gЖивотната срединаOperati нг Температура10°C +50°CТемпература На Чување20°C +60°CВлажност5% 95% (некондензирање)Амбиентална Светлина0 ~ 100,000 ЛУКССертификатиFCC Part15 Класа B, CE EMC Класа БДодатоциКабелRS232 КабелОпремен со моќ конектор; u sed за да се поврзете на скенерот за да домаќин уред.USB КабелУ sed за да се поврзете на скенерот за да домаќин уред.Моќ се Прилагодат e rСе користи за да обезбеди енергија за скенерот.Излез : DC5 V, 0 .5 A; Влез : AC100~240 V, 50~60 Hz.

Бесплатен Превозот Преносни Рачен 2D Ласерски бар-код Скенер & QR Код Скенер Читателот Рачни

7200.00 -5 % DEN 6840.00

Бесплатен Превозот Преносни Рачен 2 D Ласерски баркод Скенер & QR Код Скенер Читателот Рачни СОВЕТ Pls забележите оваа политика, пред да го поставите цел благодарение Ние производство на допир ПОС терминал & touch monitor.Како професионален ПОС хардвер решение производител и снабдувач, нашите производи се движат од allone допир ПОС терминал, touch monitor, термички приемот печатач, баркод скенерот, бар код етикета печатач, парични фиока и магнетна картичка читач на многу ПОС потрошни предмети, како што се етикета, магнетна картичка и термална хартија и лента итн...

ЈП-G2W Жичен/Безжична бар-код Скенер бар-Код Читач 2.4 G 10m Ласерски бар-код Скенер Безжични/Жичен За Windows CE JEPOD

1343.52 -5 % DEN 1276.00

ЈПG2 W Жичен / Безжична баркод Скенер барКод Читач 2.4 G 10m Ласерски баркод Скенер Безжични / Жичен За Windows CE JEPODСкенирање на ветер : 150 пати / вторДлабочината на Скенирање Поле : 10800 mmДекодирање Грешка го Оценувате : Помалку од 1 / 5 милиони евраПоддржани Symbologies : 1 D кодовиИнтерфејс Тип : USB.Светлината Интензитет : бел ден,4000 Lux .Примена Предмет : 1...

ЈП-B1 Евтини Цена Скенер Висок Квалитет Долго Ласерски USB Порт Рачни бар-код Скенер за ПОС Системот ЈП-B1

925.92 -5 % DEN 880.00

Евтини Цена Скенер Висок Квалитет Долго Ласерски USB Порт Рачни баркод Скенер за ПОС СистемотСкенирање на ветер : 180 пати / вторДлабочината на Скенирање Поле : 10800 mmБоја Длабочина : 32 битаДекодирање Грешка го Оценувате : Помалку од 1 / 5 милиони евраПоддржани Symbologies : 1 D кодовиИнтерфејс Тип : USB, RS232, PS / 2 .Светлината Интензитет : бел ден,4000 Lux .Стојат : насликани челик, од сите правци ад j ustableПримена Предмет : 1...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.