• Ново
HQCAM 9-22mm прирачник varifocal зум објектив фиксна ирис HD видео надзор на камерата леќи на 9-22mm varifocal леќа прирачник zoom & фокус М12 1/2.7

HQCAM 9-22mm прирачник varifocal зум објектив фиксна ирис HD видео надзор на камерата леќи на 9-22mm varifocal леќа прирачник zoom & фокус М12 1/2.7

Оценка на клиентот:
DEN 600.00
DEN 486.00 -19 %

Износ
Залиха


HD видео надзор на Камерата Леќи на 9-22mm Varifocal IR HD Безбедност IP Леќи на Камерата Прирачник Zoom & Фокус М12 Планината Ф1.4
Спецификација
1. HD Мега Пиксели за IP Камера
2. Слика Формат : 1/2.5"
3. Фиксна Бленда
4. Смисла на Инфрацрвена/IR
5. Фокусна должина : 9-22mm Упатство
Параметри
Отворот D/f "
Ф1 : 1.4
Фокусна Должина(mm)
9-22mm
Планината
М12
Димензија(mm)
Φ28.6*45.51
Тежина(g)
30
М К Д(м)
0.3
Операција
Зум : Прирачник
Фокус : Прирачник
Ирис : Fix
Операција Температура
-20~+80
Се пече Фокусна Должина(mm)
7.1-13.6
Конструкција На Објектив
Сите Стакло, Метал

Карактеристики

Бренд Име:
HQCAM
Број На Модел На:
178
Леќа:
9-22mm

Производи во категоријата

10pcs/многу 5MP IR 6mm леќа Фиксна Ирис М12 МТВ IR Одбор CCTV Леќа за Безбедност IP Камера Бесплатен Превозот

2351.52 -8 % DEN 2163.00

10pcs / многу 5 MP IR 6mm леќа Фиксна Ирис М12 МТВ IR Одбор CCTV Леќа за Безбедност IP Камера Бесплатен ПревозотКарактеристики : 6mm 5mp 53°Агол одбор lense за IP CCTV камери има стандард M12x0.5 тема, погодна за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCD чипсети.Стандард M12x0.5 темаСлика формат за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCDСпецификации : Агол на Гледање : 53°Фокусна Должина : 6mmНазад Фокусна Должина : 5.44 mmФормат : 1 / 2.5"Планината тема : 12x 0.5Тежина : 7gПакувањето се вклучени : 10pcs × HD 6mm IR Одбор Леќа 5.0 mp за видео надзор IP Камера

2 парчиња HD 2.8 mm 115 Степен Широк Агол видео надзор IR Одбор Леќа, 1MP 1/2.7 IP Lense М12 за IP CCD камера

237.60 -15 % DEN 202.00

Нови IR Одбор HD 2.8 mm 115° Широк Агол ЛЕЌА За видео надзор IP КамераКарактеристики : 2.8 mm 115° широк агол одбор lense за IP CCTV камери има стандард M12x0.5 тема, погодна за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCD чипсети, со отворот на F2.0.Стандард M12x0.5 темаСлика формат за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCDСпецификации : Агол на Гледање : 115°Фокусна Должина : 2.8 mmНазад Фокусна Должина : 5.44 mmФормат : 1 / 2.7"F / No : 2.0Планината тема : 12x 0.5Тежина : 7gПакувањето се вклучени : 2× HD 2.8 mm широк агол Одбор Леќа 1.0 пратеник за IR видео надзор IP КамераГаранција Термин : Една Година ГаранцијаПлаќање : 1...

Инфраред 24 IR LED одбор за видео надзор Безбедносни Камери за Ноќно гледање (дијаметар 45mm)

DEN 196.80

Инфраред IR LED одбори за видео надзор ноќ визија Камера* Специјална забележано за IR светла емитуваат степен.90 степени за 3.6 мм Леќа (стандарден тип)* Една година гарантен.IRLed : F5 24pcs IR ledIR Спектар : 10 MРаботни valtage : DC12 VНадворешен дијаметар : 45mmВнатре дијаметар : 16mmДиплома : 90 степени.Погоден леќа : 3.6 мм ЛеќаЛеќа Тип : М12 ПланинатаПакување вклучува : 1 * 24pcs IR LED Одбор

10x 1/2.7 HD 2mp 3.7 mm pinhole CCTV леќа IR Одбор М12*0.5 МТВ за Безбедност IP/CCD 720p/1080P Камера

2592.00 -15 % DEN 2203.00

HD 2mp 1 / 2.7" 3.7 mm Pinhole 90° Широк Агол CCTV ЛЕЌА За CCD / IP КамераКарактеристики : HD 2.0 ПРАТЕНИК 3.7 mm 90° широк агол pinhole објектив за CCTV камери има стандард M12x0.5 тема, погодна за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCD чипсети, со отворот на F2.0.Стандард M12x0.5 темаСлика формат за двете 1 / 3" и 1 / 4" CCDСпецификации : Агол на Гледање : 90°Фокусна Должина : 3.7 mmРезолуција : 2.0 ПРАТЕНИКФормат : 1 / 2.7"Назад Фокусна Должина : 4.51 mmF / No : 2.0Планината тема : M12x0.5Тежина : 2.5 gПакувањето се вклучени : 10x 1 / 2.7" 2mp 3.7 mm pinhole видео надзор IR објектив за IP КамераГаранција Термин : Една Година ГаранцијаПлаќање : 1...

CCTV Леќа 3.0 Megpixel 1080P 1/2.5 2.8 mm 115degreee широк агол М12*0.5 МТВ Планината За HD Full HD Камера за видео надзор IP Камера

191.52 -15 % DEN 163.00

Слика формат(Инчи)1 / 2.5"Фокусна должина(mm)2.8 MMОтворот(D / F)Ф1.8Поле на Поглед115°ПланинатаМ12*0.5Димензии(mm)М12*0.5ЗУМФиксенФокусФиксенИрисФиксенТежина4gРаботна Температура20 ° C~60 ° Cбојацрнаако имате било какви проблеми на плаќањето,ве молиме контактирајте со нас! Ако треба да купат повеќе добра, но цената не е многу евтини, или не најдете во нашата продавница, ве молиме контактирајте со нас!1...

10 компјутери/ многу 1080P HD 2.8 mm објектив за безбедност на камера

1862.40 -10 % DEN 1676.00

Ова е aspherical објективот,со употреба на cctv камери може да се добие појасна слики од обични леќа .Спецификации : Формат : 1 / 3", 1 / 4"Планината тема : 12x 0.5Тежина : 7gПакувањето се вклучени : 10 × CCTV ЛеќаПријатели на руската Федерација ве молиме да обрнете внимание.Ве молиме оставете ни го вашето Полно Име кога ќе се игра на цел, како Менување на вашата земја Пост Политика.Овој производ може да биде голем број на големо.Ако ви треба многу на овој производ, брзо да контактирате со нас, ние може да се обезбеди за да ви даде најдобра цена, најдобар квалитет и најевтин трошоците за превозот.производ Служба : Ве молиме не го отворите спорови и негативни повратни информации, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви одговори веднаш...

10PCS/МНОГУ 2.8 mm објектив 115 Степени М12 Одбор Леќи на камерата За видео надзор Безбедносна Камера Бесплатен Превозот

1103.52 -8 % DEN 1015.00

10 PCS / МНОГУ 2.8 mm објектив 115 Степени М12 Одбор Леќи на камерата За видео надзор Безбедносна Камера Бесплатен ПревозотФОКУСНА ДОЛЖИНА 2.8 mm ОТВОР 1 : 2.0 ОБЛАСТА VIEW ()115 ° ФОРМАТ 1 / 3 ГОРА 12*0.5 ОПТИЧКИ НАЗАД ДОЛЖИНА 0.2 LRIS Фиксни ДИМЕНЗИИ Φ14 X15.5 ТЕЖИНА 4.5 g

Нови 3.6 мм Леќа 88Degree М12 видео надзор Monofocal Фиксна Ирис Одбор Планината Леќа МТВ Леќа На КАМЕРАТА за видео надзор

959.52 -8 % DEN 883.00

ФОКУСНА ДОЛЖИНА 3.6 mm ОТВОР 1 : 2.0 ОБЛАСТА VIEW ()88 ° ФОРМАТ 1 / 3 ГОРА 12*0.5 ОПТИЧКИ НАЗАД ДОЛЖИНА 0.2 LRIS Фиксни ДИМЕНЗИИ Φ14 X15.8 ТЕЖИНА 4.5 g

3Megapixel 1/2.7 инчен Varifocal Леќа 2.8-12mm D14 Планината со DC-ИРИС За 720P/1080P/3MP IP/AHD/CVI/TVI видео надзор Камера Бесплатен Превозот

DEN 446.40

1.леќа meterial е стакло и метал,без пластика.2.леќи на камерата може да се користи за висока температура и ладна средина(20 до 60).3.објективот има 3 MP резолуција,1 / 2.7 инчен,тоа може да биде поддржана од 1080 P / 3 MP сензор.4.јапонски optorun слој машина за mutiслој слој има одлична transmittance,ефикасно да се елиминира остане светлина и ореол карактеристики.5.l ens има многу широк фокусна должина 2.8 mm до 12mm.Висока прецизност обработка и оптички дизајн гарантира дека секоја фокусна должина може да се добие јасна слика.6.тоа е D14 планината,погоден за дијаметар од 14mm држачот.7.објективот има DCИРИС,тоа може да се користи во текот на денотвреме како светлина промени(ИРИС ќе се отвори и затвори)8.објективот има многу прецизност BFL,Тоа е се осигура дека нема загуба на фокусна должина во текот на ноќта.

2.8-12mm леќа CS Mount Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа за видео надзор Безбедносни Камери

1391.52 -8 % DEN 1280.00

2.812mm леќа CS Mount Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа за видео надзор Безбедносни Камери2.8 mm 12mm Varifocal Прирачник Ирис CCTV Леќа.СпецификацијаСлика Формат : 1 / 3"Планината : CSФокусна Должина : 2.8 mm 12mmИрис : ПрирачникБленда : F / 1.4Хоризонтална Насока : 92 24 Сте @ 1 / 3"М К Д : 0.1 mТежина : 150gДимензија : 37 x 75mm

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.