• Ново
Брзо пристигнување СЕКРЕТАР - 4162AD дигитални висока фреквенција сигнал генератор 10 HZ 150 MHZ

Брзо пристигнување СЕКРЕТАР - 4162AD дигитални висока фреквенција сигнал генератор 10 HZ 150 MHZ

Оценка на клиентот:
DEN 12000.00
DEN 11400.00 -5 %

Износ
Залиха


АД е висока фреквенција сигнал генератор и СЕКРЕТАР - 4162 комбинација на Осум дигитален дисплеј е погоден за следење на фреквенција на внатрешен или надворешен сигнал. Сигнал генератор да се генерираат фреквенција од 100 KHZ до 150 MHZ, содржи синусен облик, и прилагодливи излез амплитудата. Фреквенција метар може да се мери фреквенцијата опсег е 10 hz 150 MHZ.
СЕКРЕТАР - 4162 - АД дигитални висока фреквенција сигнал генератор Карактеристики : * Фреквентен опсег : 100 KHZ до 150 MHZ * 8 цифри дисплеј фреквенција на внатрешен или надворешен * Излез waveform : синусен облик * Со внатрешни и надворешни модулација * Фреквенција метар : 10 hz 150 MHZ
Претставата параметри излезниот сигнал во Фреквентен опсег На : 100k Hz - 300k Hz Б : 300k Hz - 1 MHz C : 1 MHz - 3.2 MHz D : 3 MHz - 10 MHz E : 10 MHz -35 MHz Фреквенција точноста Плус или минус читање прецизност + / - 1 излез амплитудата 100m Vrms (во 35 MHz), Амплитудата контрола 0 db, 20 db и фино подесување Модулација Во : 1 KHZ; Странец : 50 hz - 20 KHZ ( Аудио излез 1k Hz (фиксни, ≥1 Vrms) Фреквенција метар Фреквентен опсег Ниска фреквенција : 10 hz - 10 MHZ Висока фреквенција : 10 MHZ, 150 MHZ чувствителноста На текст отпорност на Ниска фреквенција : 1 m висока фреквенција омега : 50 омега Максимален влезен напон За Општите параметри напојување НАИЗМЕНИЧЕН 220 v + 10%, 50 до 60 hz, 110 v + 10% за задолжително) работата на животната средина 0 ° до 40 ° / ≤ 90% RH Големина 310 (W) x 100 (H) x 260 (D) mm тежина на 3.8 kg

Карактеристики

Бренд Име:
HCPOO
DIY Материјали:
Електрични
Големина На Дисплеј:
3.0 - 4.9 Инчи
Број На Модел На:
СЕКРЕТАР - 4162AD

Производи во категоријата

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.