• Ново
Брзо пристигнување MFG-3002 дигитални фреквенција сигнал генератор 0.1 Hz-2MHz

Брзо пристигнување MFG-3002 дигитални фреквенција сигнал генератор 0.1 Hz-2MHz

Оценка на клиентот:
DEN 12360.00

Износ
Залиха


Карактеристики :
● Фреквенција на модели : ? 0.1 Hz ~ 2 MHz / 5 MHz / 10 MHz / 13 MHz / 15 MHz
● Излез waveform : Синусна, Триаголник, Квадрат, ± Рампата, ± Пулсот
● Напон Контрола на Фреквенција (VCF) способност
● TTL / CMOS и ИЗЛЕЗ синхрони излез
Помалку од 1% нарушување на 10 Hz ~ 100k Hz
● Помалку од 0.5 d B фреквенција одговор во 0,1 Hz ~ 100k Hz
● 1 Hz ~ 30 MHz бројач на фреквенција
● AM / FM функција опционални (модели со наставка "А" вклучува
Оваа функција
● FM / Издржам функција опционални (модели со наставка "C"
Вклучување на оваа функција

Карактеристики

Бренд Име:
HCPOO
DIY Материјали:
Електрични
Големина На Дисплеј:
3.0 - 4.9 Инчи
Број На Модел На:
MFG-3002

Производи во категоријата

Брзо пристигнување СЕКРЕТАР - 4162AD дигитални висока фреквенција сигнал генератор 10 HZ 150 MHZ

12000.00 -5 % DEN 11400.00

АД е висока фреквенција сигнал генератор и СЕКРЕТАР 4162 комбинација на Осум дигитален дисплеј е погоден за следење на фреквенција на внатрешен или надворешен сигнал...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.