• Ново
Sunhans 3g висока здобијат со оригинални мобилни сигнал бустер 2100MHz со Fiberglass Антена проширија мобилен телефон

Sunhans 3g висока здобијат со оригинални мобилни сигнал бустер 2100MHz со Fiberglass Антена проширија мобилен телефон

Оценка на клиентот:
DEN 9114.72

Износ
Залиха


Објектот спецификите
Модел Број : SH-WA2100-М2
Бренд Име : Sunhans
is_customized : Да
SKU : 0404 SH100287
Предмет : 3 G repeater мобилен телефон сигнал бустер
Фреквенција : 2100 MHz сигнал repeater
Добивка (d Bi) : Uplink Gp≥62, Downlink Gp≥65
Производ : оригинални sunhans бустер
Мобилен телефон : Мобилен телефон сигнал бустер антена
Бустер Тежина : 0.22 kg
Бустер Големина : 138 x 47 x 21mm
Надворешна Антена : 3 G 15d Bi sunhans антена
Внатрешна Антена : 3 G 10d Bi sunhans антена
Опис На Производот
Карактеристики
u Нов бренд Sunhans 3 G repeater мобилен телефон сигнал бустер
у Фреквенција : 2100 MHz сигнал бустер
у Средно добие засилувач : 65d B
у Еден комплет : антена,кабел за напојување вклучени
у Сертификација : CE FCC Ro Hs
u Работа во повеќето земји
Оваа 3 G repeater ќе ја зголеми мобилни сигнал за било кој мобилен телефон за 2100 MHz фреквенција се користи од страна на мобилен оператор во
во светот.Мобилниот сигнал бустер се користи за вашиот дом, канцеларија, подрум или згради. Комплет доаѓа во комплет
со сè што ви треба за да се зголеми јачината на сигналот и да престане падна повици, тоа е едноставен за инсталација, доаѓа со технички
поддршка и е despatched веднаш.
(А)Модел : SH-WA2100-М2
Линк до фреквенција : 1920 – 1980 MHz
Долу линк фреквенција : 2110 – 2170 MHz
Влезна моќност : -70 ~ -40d Bm
Линк до стекнат : 62d B
Долу линк стекнат : 65d B
Максимална излезна моќност : +17d Bm
Отпорност : 50 Ohms Изолација : >70d B
Конектор тип : N-K женски
Напојување : 5 V/2 A DC, 100~240 V
Компактен дизајн : Внатрешна употреба
Repeater големина : 13.8 x 4.7 x 2.1 cm
Repeater тежина : 220g
(Б) Sunhans 10d Bi Надворешна Антена
GSM/CDMA/КОМПЈУТЕРИ/3 G/WLAN систем
Модел : SH-MBF-A10 ;
Фреквентен Опсег : 800~2700 MHz
Стекнат : 10d Bi ; VSWR : ≤1.5
Поларизација Тип : Вертикална
Max. Влезна Моќност : 100 W
Текст Отпорност : 50 Ohms
Конектор Тип : N Женски или Побарано
Кабел Должина : 30cm
Димензии (mm) : Φ50*180
Антена тежина : 0.352 kg
(В) Sunhans 15d Bi Надворешна Антена
GSM/CDMA/КОМПЈУТЕРИ/3 G/WLAN систем
Модел : SH-MBF-A15
Фреквентен Опсег : 800~2700 MHz
Стекнат : 15d Bi ; VSWR : ≤1.5
Поларизација Тип : Вертикална
Max. Влезна Моќност : 100 W
Текст Отпорност : 50 Ohms
Конектор Тип : N Женски или Побарано
Кабел Должина : 30cm
Димензии (mm) : Φ50*250
Антена тежина : 0.382 kg
Пакет :
1 x 3 G 2100 MHz repeater
1 x 3 G 10 d Bi внатрешна антена
1 x 3 G 1 5 d Bi надворешна антена
2x 10m Кабел со конекторите
1 x 5 V 2 A адаптер(НИ Приклучок или Евра Приклучок)
1 x Упатство
1. Ние прифаќа плаќање со Кредитна Картичка, Банкарски и други начини на Плаќање дека Aliexpress поддршка.
2. Плаќањето мора да се примени во 19 дена на аукција затворање.
3. Ве молиме наведете ги вашите посебни барања (боја, пакети, вредноста на декларацијата, итн.) кога ќе се направи исплата, или да испратите порака до нас.
1. Ние Брод на Светот, Освен APO/FPO
2. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата МОРА да ОДГОВАРА на вашиот превозот адреса.
3. УСЛУГА ТРАНЗИТ ВРЕМЕ е предвидено од страна на превозникот и исклучува време на викендите и празниците. Транзит пати може да се разликуваат, особено за време на сезона.
4. Ако не сте добиле вашата пратка во рок од 30 дена од денот ние го испрати надвор, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор.

Карактеристики

Бренд Име:
sunhans
Број На Модел На:
SH-W2100-М2
SKU:
0404SH100287
Линк До Добивка:
62dB
Долу Линк Добивка:
65dB
Линк До Фреквенција:
1920 ----1980MHz
Долу Линк Фреквенција:
2110 ----2170MHz
Напојување:
AC 100/240V
моќност:
-70~-40 dBm
внатрешна антена добивка:
10 dBi
надворешна антена се стекнат со :
15 dbi
Repeater тежина:
423g

Производи во категоријата

Целосен Сет 75dB LTE UMTS GSM DCS 1800MHz 2G 4G 3G Безжични Мобилни Сигнал Бустер Мобилен Телефон Сигнал РАБОТ HSPA Засилувач Repeater

DEN 6192.00

75d B Стекнат ALC GSM 1800 m Hz Мобилен Телефон Сигнал Repeater DCS 1800 Мобилен Телефон Засилувач GSM Мобилната Сигнал БустерПроизвод Детали : 1.Излезна моќност : 27d Bm Стекнат : 75d B2.Пропусниот Опсег : Wideband3...

65dB на подготвеност 2Г GSM Сигнал Repeater GSM 900mhz Мобилни Сигнал Бустер Засилувач Целосен Сет со LCD дисплеј Yagi/Камшик Антена+10M Кабел

2832.00 -28 % DEN 2039.00

repetidor gsm бустер gsm repetidor де sinal gsm repetidor де celular 850 mhz gsm repetidor 900 mhz repetidor 900mhz gsm repetidor gsm 900 mhz gsm repeater 900mhz мобилни сигнал repeater gsm сигнал бустерgsm repeater gsm бустер gsm 900 бустер сигнал бустер gsm 900mhz бустер сигнал gsm 65d B на подготвеност 2Г GSM Сигнал Repeater GSM 900mhz Мобилни Сигнал Бустер Засилувач Целосен Сет со LCD дисплеј Yagi / Камшик Антена+10 M КабелОпис : Кога е затворен антената што прима сигнал од вашиот мобилен телефон или податочен картичка, бустер засилува јачината на сигналот и пренесува преку кабел за надворешна антена и потоа во ќелијата кула...

2G 4G мобилни Телефонски Сигнал Бустер 65dB GSM 900 LTE 1800 Бенд 3 Двојна Бенд Мобилната Сигнал Repeater GSM 900mhz 1800mhz Засилувач Сет

4512.00 -30 % DEN 3158.00

GSM 900 4 G LTE 1800 Двојна Бенд Сигнал Бустер GSM 900mhz 1800mhz Мобилни Сигнал Repeater GSM 4 G Мобилна Антена За мобилен телефонAnswer : ___________________________ Note : Пред купување на овој repeater, ве молиме бидете сигурни дека вашата отворено сигналот е силна.Побрзо 4 G Интернет, уживаат во брзо вчитување и downlaod во вашиот дом или канцеларијаЈасен глас, повеќе не се водат за исчезнати повик, намалување на зрачење на мобилен телефонПакување, Вклучувајќи : 1...

Висока добивка 3000 квадратни метри, 2W CDMA 800 3G 2100MHZ ДВОЈНА БЕНДОВИ БУСТЕР CDMA+3G WCDMA repeater,Mhz 3G бустер,3G repeater,Слободни EMS

DEN 8516.16

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ : Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови : 1...

2017 Нови Sunhans 10W 40DBm 850Mhz CDMA Сигнал Repeater 2G на 3G Стекнат 85DBi Висока Моќност Видиме Сигнал Бустер Засилувач 10000squar

DEN 16752.00

2017 Нови Sunhans 10 W 40 DBm 850 Mhz CDMA Сигнал Repeater 2 G на 3 G Стекнат 85 DBi Висока Моќност Видиме Сигнал Бустер Засилувач 10000squarКарактеристики : 850 MHz фреквенција, 10 W висока излезна моќност;Алуминиумлегура случај со CNC, антимешање;ALC технологија, Мала големина, Безбедно и заштеда на Енергија;За големите површини, парк, хотел, за градење ..Спецификација : UplinkDownlinkФреквентен Опсег824 ~ 849 MHz869 ~ 894 MHzПропусниот опсег25 MHzДобивка85±2 d B88±2 d BАвто Се Здобијат Со Контрола≥ 20 d BСе Здобијат Со Рамност≤ 5 d B (pp)Max...

w/ 10M кабел +yagi антена 55dbi gsm repeater 900Mhz сигнал бустер GSM бустер repeater,GSM антена сигнал бустер GSM 900mhz

DEN 2928.48

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ : Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови : 1...

Висока добивка 3000 квадратни метри, 2W CDMA 800 DCS 1800MHZ ДВОЈНА БЕНДОВИ БУСТЕР CDMA+DCS repeater,Mhz 3G бустер,DCS repeater,Слободни EMS

DEN 7649.76

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ : Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови : 1...

економски cdma бустер LCD дисплеј CDMA800mhz repeater w/ антена+15 милиони кабел CDMA 850Mhz сигнал бустер repeater cdma бустер колекции

DEN 4063.68

"Секој спор / Директни негативни повратни информации" пред да контакт значи "Купувачот лошо" !! И не се добредојдени како купувачот !! Ве молам, оди си !! ( Поради деловни е соработка ,а не да се борат едни со други ) .Ако заштитата време е да работи повеќе ,ве молиме контактирајте да се прошири на времето ,ако кој било проблем најде ,ве молиме контактирајте да се реши од страна на пријателски начин .******Importan т Забелешка ( ве молиме прочитајте ги , и ве молиме да ги прочитате сите описи внимателно ) ************ : Да ги споделите со бустер работа, тоа треба услови : 1...

GSM-2G на 3G WCDMA 4G LTE Отворено LPDA Надворешна Антена + Панел Антена +12 Метри Коаксијален Кабел За Мобилен Телефон Siganl Бустер 32

DEN 1401.60

GSM2 G на 3 G WCDMA 4 G LTE Отворено LPDA Надворешна Антена + Панел Антена +10 Метри Коаксијален Кабел За Мобилен Телефон Siganl БустерПроизводот, вклучувајќи : 1.LPDA Антена2.Панел Антена3.10 метри кабелLPDA антена10d Bi добивка8002700mhzпанел антена9d Bi добивка7002700mhz12 метри кабел

Црна N-машки конектор 20 метри кабел за Поврзување надворешна /внатрешна антена за мобилен сигнал бустер

422.40 -25 % DEN 317.00

Црна Nмашки конектор 20 метри кабел за Поврзување надворешна / внатрешна антена за мобилен сигнал бустерБренд Име : Lintratek Број на Модел : ЈПRG6FJ / FJ20 Конектор : N машки Тип : 505 коаксијален кабел Одговараат со repeater и антена Спецификација : 1.505 коаксијален кабел 2.50 ohm 3.20 метар 4.Конектор : N машки N машки 5.Употреба : се поврзете со надворешна / внатрешна антена со мобилен телефон repeater бустер и dividerРаботи на принцип : [1].Надворешна антена примена на сигналот од сигнал кула.[2].Потоа,преку кабел испрати сигнал за внатрешна repeater.[3].На repeater прифаќа и improvs сигнал.[4].После тоа,на парична казна сигнал оди во внатрешна антена,преку кабел на вашиот мобилен телефон.Инсталација чекор : [1].Поправи до надворешна антена(log период антена) на housetop и точка да сигнал кула.[2].Поврзете надворешна антена да "BTS" во repeater преку кабел.(Напомена : машина мора да биде далеку од надворешна антена за повеќе од 10 метри)[3].Поврзете надворешна антена(таванот антена) да"MS" во repeater преку кабел(машината мора да биде далеку од внатрешна антена за повеќе од 1 метри)[4].Приклучок на напојување адаптер,моќ на светлината ќе биде осветлување ,кога надворешна антена да ја прими силен сигнал LCD ќе се прикаже сигналотВе молиме имајте предвид дека,кога ќе се најде сигнал миг и нема да имаат целосна сигнал прикаже тоа значи дека немате сигнал на текст и треба да се провери вашиот надворешна антена позиција

Двоен LCD Дисплеј Двојна Бенд Бустер GSM 900MHz+UMTS WCDMA 2100MHz Видиме Сигнал Repeater со LPDA/Таванот Антена и кабловска

4704.00 -40 % DEN 2822.00

3g repeater 2100mhz 3g repeater 2100 gsm repeater 900 2100 repeater 3g 2100mhz мобилен телефон бустер 2100 gsm сигнал бустер gsm бустер gsm 3g repeater gsm 3г dual band repeater gsm бустер 2g на 3g gsm 900mhz мобилен телефон сигнали бустер repeatergsm repeater gsm бустер gsm 900 бустер сигнал бустер gsm 900mhz бустер сигнал gДвоен LCD Дисплеј Двојна Бенд Бустер GSM 900 MHz+UMTS WCDMA 2100 MHz Видиме Сигнал Repeater со LPDA / Таванот Антена и кабловска Производ Функција : 1.Висок линеарна дизајн,со LCD дисплеј.Малку пречки за BTS2.Обезбеди брз покриеност решение за мал сигнал слаба & блок зони,да се намали капка / исклучување на повици.3.Компактна големина, ниска потрошувачка, лесна инсталација, голема маска.4.Опфатени околу 200~1000 m⊃2; без да се блокираат или да го попречи.5.Намалување видиме пренесува енергија.6.Погоден за сите земји7.Лесно да се инсталира Детали за Производот : Dual Band Repeater Со Двоен LCD Модел KW17 LGW Frenquecy ОпсегПренос : 890~915 / 1920~1980 MHzDownlink : 935~960 / 2110~2170 MHz Систем за Работа GSM900+WCDMA2100 Стекнат 65d B Излезна Моќност 17d Bm Широк Опсег на Бендот Бран во Бендот ≤5d B Бучава Слика @ Max.Се здобијат со ≤7d B V...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.