• Ново
MFZH12-15 Висока Прецизност Микро ракав Топката Поставува Линеарна топката ракав месинг черупка BGS12-15 BK121415A K121415 854L131

MFZH12-15 Висока Прецизност Микро ракав Топката Поставува Линеарна топката ракав месинг черупка BGS12-15 BK121415A K121415 854L131

Оценка на клиентот:
DEN 1536.00

Износ
Залиха


Точка Бр. Соодветниот модел ID OD Должина MFZH12-20 BGS12-20 BK121420 A K121420 854 L131 12 14 20 MFZH12-25 BGS12-25 BK121425 A K121425 854 L132 25 MFZH12-30 BGS12-30 BK121430 A K121430 854 L133 30 MFZH12-40 BGS12 - 40 BK121440 A K121440 854 L133 40
Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме

Карактеристики

Број На Модел На:
MFZH12-15
Материјал:
Други
Премази:
Други
Структура:
Други
ID:
12mm
OD:
14mm
Должина:
15mm
материјал за топка:
SUJ2
Материјал за кафез:
Дувачкиот
Топката цврстина:
58HRC

Производи во категоријата

HF1008 Имајќи 10*14*8 мм ( 4 ПАРЧИЊА ) Подготвени Куп Игли Валчести Спојки HF101408 Игла Имајќи

DEN 348.96

HF1008 Игли Валчести Имајќи Школка Тип, ова е популарна големина која може да се користи во многу апликации што ја користи оваа големина 10мм x 14mm x 8мм.Предмет : HF1008 Игли Валчести Имајќи Еден Начин Школка ТипТип : Игли Валчести ИмајќиГолемина : 10мм x 14mm x 8ммВнатрешен Дијаметар : 10ммНадворешниот Дијаметар : 14mmШирина : 8mmКоличина : 4 Лагери

30pcs/Многу 627ZZ 627 ZZ 7x22x7mm Мини Топката Имајќи Минијатурни Имајќи Длабока Ритам Топката Имајќи Јаглероден Челик Сосема Нов

604.32 -7 % DEN 562.00

Опис : 627 ZZ 627 ZZ 7x22x7mm Мини Топката Имајќи Минијатурни Имајќи Длабока Ритам Топката Имајќи Јаглероден ЧеликМодел : 627 ZZКоличина : 30pcs (ID)x 7mm (OD)22mm x (дебелина)7mmВРТЕЖИ во минута Ограничување на Маснотии 36000 вртежи во минута Масло 45000 вртежи во минутаВибрации Ниво В1 Над стандард и помалку од V2Shield / Затворање кодови 2z (Две страни метал штитови)Подмачкување Широк Температура Опсег : 20 C до 120 CABEC Толеранција Кодови ABEC1 Тоа е сосема нов, добар квалитет и со високи перформансиПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

F695ZZ Имајќи ABEC-5 (10PCS) 5*13*4 мм Flanged F695Z Топката Лежишта F695 ZZ F619/5ZZ

DEN 815.52

ПРЕЦИЗНОСТ ДЛАБОКО РИТАМ ТОПКАТА ИМАЈЌИF695zz ABEC5Ова е сосема FUSHI.Оваа Имајќи широко се користат во прецизни инструменти / микро мотор / далечински управувач модел / РК трки ,итнПроизвод IntrouduceИмајќи Внатрешен (d) : 5 mmПоаѓајќи од Надворешниот (D) : 13 ммПрирабница Надворешниот (Д1) : 15 mmИмајќи Ширина(б) : 4 ммПрирабница Ширина(Bf) : 1 mmChamfer(R) : 0.20 mmМатеријал : 52100 Хром ЧеликИмајќи Тип : ZZДинамичко Оптоварување (Cr) : 1077 NСтатички На Оптоварување (Кор) : N 432Маснотии Брзина : 43 000 вртежи во минутаМасло Брзина : 50 000 вртежи во минутаТежина : 2.3 gПроизводот Се Покаже И Детали Слики​

MFZH8-25 Висока Прецизност Микро ракав Топката Поставува Линеарна топката ракав месинг черупка BGS8-25 854L126 BK81025A K081025

DEN 1632.00

Точка Бр Соодветниот модел ID OD Должина MFZH810 BGS810 BK81010 A K081010 854 L123 8 10 10 MFZH815 BGS815 BK81015 A K081015 854 L124 15 MFZH820 BGS820 BK81020 A K081020 854 L125 20 MFZH825 BGS825 BK81025 A K081025 854 L126 25 MFZH830 BGS830 BK81030 A K081030 30Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте ме

100pcs 6.747 mm 17/64 Алумина Оксид Керамички Топката Al2o3 За Лого/пумпа/линеарни Лизгачот/valvs Топки

2877.12 -8 % DEN 2647.00

започнетекрајотАлумина Оксид Керамички Топката Al2 O3 G20 за лого / пумпа / линеарни лизгачот / valvs топкиГо поздравуваме вашиот inqry.Имаме и други димензии исто така, било какви потреби,се чувствуваат слободни да контакт со нас!Керамички microbeads : aliased керамички топката, ultrafine мелење медиумБисеркако сјајна и мазна работната сфера е крајната во мелење медиумКерамички microbeads : особено погоден за вертикална мелничката, хоризонтална тркалање на топката мелница, vibrating мелница и разни голема брзина род тип песок фабрика, итн...

Axk 100pcs 6.747 mm 17/64 Si3n4 Керамички Топки Силикон Нитрид Топки кои се Користат Во Имајќи/пумпа/линеарни Лизгачот/valvs Топки G5

3933.12 -8 % DEN 3618.00

започнетекрајот100pcs 6.747 mm SI3 N4 керамички топки Силикон Нитрид топки за лого / пумпа / линеарни лизгачот / valvs / велосипеди тркала G5SI3 N4 керамички топки Силикон Нитрид топки кои се користат во имајќи / пумпа / линеарни лизгачот / valvs топкиГо поздравуваме вашиот inqry.Имаме и други димензии исто така, било какви потреби,се чувствуваат слободни да контакт со нас!Силициум (SI3 N4) керамички топкаПредности на силициум нитрид керамички топка : 1...

100pcs 1.984 Mm 5/64 Si3n4 Керамички Топки Силикон Нитрид Топки кои се Користат Во Имајќи/пумпа/линеарни Лизгачот/valvs Топки G5

1089.60 -8 % DEN 1002.00

започнетекрајот100pcs 2,5 mm SI3 N4 керамички топки Силикон Нитрид топки за лого / пумпа / линеарни лизгачот / valvs / велосипеди тркала G5SI3 N4 керамички топки Силикон Нитрид топки кои се користат во имајќи / пумпа / линеарни лизгачот / valvs топкиГо поздравуваме вашиот inqry.Имаме и други димензии исто така, било какви потреби,се чувствуваат слободни да контакт со нас!Силициум (SI3 N4) керамички топкаПредности на силициум нитрид керамички топка : 1...

50PCS MR85ZZ MR85 2RS Имајќи ABEC-5 5*8*2.5 мм Минијатурни MR85 ZZ Топката Имајќи MR85ZZ MR85-2RS 675ZZ L-850ZZ 5*8*2.5

DEN 733.92

Мојот пријател, ве молиме погледнете пред да го купатако побарувачката е многу голема, можете да се јавите на продавачот, цената може да биде решен.Ниво опис : ABEC1= НОРМАЛЕН CLASS=P0;ABEC 3=КЛАСА 6=P6;ABEC5=КЛАСА 5=P5;ABEC1 : големината точноста е помал од 0.05 mm,...

HK1212 Подготвени куп Игли валчести лежишта 77941/12 големината на 12*16*14mm

DEN 470.40

HK1214 Подготвени куп Игли валчести лежишта 77941 / 12 големината на 12*16*14mmНие сме игли валчести имајќи фабрика : Changzhou HXD ИМАЈЌИ CO.,LTDВе молиме имајте во предвид пред купување : Слика само како референца.вистинските испорачаната стока ќе преовладуваат !ПревозотПредметите ќе биде испратена до твојата адреса...

Axk 10pcs Abec-7 Z3v3 3/32x3/16x3/32 Инчи R133zz 2.38x4.762x2.38mm Длабоко Ритам Топката Имајќи

479.52 -8 % DEN 441.00

започнетекрајотAXK 10 PCS ABEC7 Z3 V3 3 / 32 X3 / 16 X3 / 32 ИНЧИ R133 ZZ 2.38 X4.762 X2.38 MM длабоко ритам топката имајќиМодел R133 Големина на(mm) Внатрешен Дијаметар(d) 2.38 Надворешниот Дијаметар(D) 4.762 Ширина (Б) 2.38 Материјал челик Испорака датум На барање за испорака

6004-2RS Двојно Страна Запечатени Топката Имајќи x 20mm 42mm x 12mm

93.12 -15 % DEN 79.00

Име на производ : Запечатени Топката Имајќи;Модел : 60042 RSМатеријал : Метал, Гума;Боја : Сребро На Ѕвонење, ЦрнаВнатрешен Дијаметар : 20mm / 0.79'надворешен Дијаметар : 42mm / 1.65"Ширина : 12mm / 0.47'Нето Тежина : 67gПакет Содржина : 1 x Запечатени Топката Имајќи Одберете 2 RS за запечатен лого , има две контакт гумени печати една на секоја страна на топката имајќи.Ако вашата апликација бара 6004ball имајќи само со еден печат можете да добиете оваа топка лого и да се земе една од печатите off..може да се земе електричен мотор dem

50PCS ABEC-5 MR126ZZ MR126Z 126ZZ M126 ZZ L-1260ZZ 6X12X4mm 6*12*4 мм Минијатурни Висок квалитет длабоко ритам Топката Лежишта

460.32 -0 % DEN 460.00

Мојот пријател, ве молиме погледнете пред да го купатако побарувачката е многу голема, можете да се јавите на продавачот, цената може да биде решен.Ниво опис : ABEC1= НОРМАЛЕН CLASS=P0;ABEC 3=КЛАСА 6=P6;ABEC5=КЛАСА 5=P5;ABEC1 : големината точноста е помал од 0.05 mm,...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.