• Ново
Бесплатен Превозот со песна 30pcs 0.5 FSR402 Resistive филм притисок сензор за Arduino FSR Сензор

Бесплатен Превозот со песна 30pcs 0.5 FSR402 Resistive филм притисок сензор за Arduino FSR Сензор

Оценка на клиентот:
DEN 14232.00
DEN 13378.00 -6 %

Износ
Залиха

Добредојдовте на Winwin ,
Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт . повеќе quanity ве молиме контактирајте ме за да добиете специјален попуст ! посакуваме да имате пријатен шопинг . Мала тежина, мала големина, висока прецизност сензори, ултра-тенки resistive притисок сензор. На сензор за притисок е притисок на сензорот во FSR филм регионот е претворена во промена на отпор вредност, за со тоа да се добие притисок информации. Толку е поголема притисок, намалување на отпорот. Кој им овозможува на притисок 0g-10kg прилики. Може да се користи за механички gripper стегање крајот уреди со покажувач на тоа дали член, робот, spider робот со еден чекор земјата сензори, цицач залак сила тест биолошки експерименти, и својот широк спектар на апликации. Меѓутоа, поради притисок откривање не е многу прецизен, тоа не е препорачливо да го користите треба точно да се измери
Услуга На Клиентите
ПЛАЌАЊЕ
1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.
2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .
ПРЕВОЗОТ
1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
2.Ние ќе ја испрати на предмети со 2-5days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.
3. Секој увоз на Даноците не се вклучени во превозот надомест, купувачи се одговорни за царинските давачки кога тоа се случило .
4.Било какво барање за да се добие надоместок ,ве молиме да ги испратите назад предмети назад кон нас. Купувачите треба да се обрне на товарни назад во Кина, ако проблеми твое .
од друга страна, ако проблемот не е наш, ние ќе го плати превозот надомест.
5.Експрес испорака (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ, итн.) и пост сервис се дадени за превозот. 3-7 Days ќе се дојде до вашиот дом од Експрес испорака
Пост услуга како што е Кина Пост се Регистрирате Воздух Mail ,Сингапур пост, Хонгконг Пост Воздух Mail достигне повеќето земји во рамките 15-45 работни дена,
Некои дестинација и други фактори може да потрае и до 60 дена.
Ве молиме да обрнете внимание : Цел помалку од 7 не ќе имаат следење на број, но вие ќе добиете предмети за сигурни,
ве молиме контактирајте со нас за да добиете рефундација или навредуваат ако не се добие во рок од 60 работни денови .
ПОВРАТНИ информации
1.За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги .
2.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или нашите предмети или услуга , ве молиме слободно контактирајте со нас, прво пред да остави негативни повратни информации .
Ние ќе се потрудиме да ги реши сите проблеми и да ви овозможи со најдобра услуга на клиентите .

Карактеристики

Материјал:
Мешавина
Употреба:
Притисок Сензор
is_customized:
Yes
Број На Модел На:
fsr402
Излез:
Дигитален Сензор
Бренд Име:
custom-souring
Тип:
Biosensor
квалитет:
A
MOQ:
30

Производи во категоријата

DIN Rail Монтажа +/-100Amp AC/DC Струја Сензор Модул, врз основа на ACS758

DEN 1247.52

Тековната Сензор Модул Одбор, + / 100 Засилувач, DIN Железнички Планината Верзија.Карактеристики : Објектот на тековната сензор модул обезбедува економска и прецизни решенија за AC или DC струја сензори...

Сензор на температура на YZC-9 Електронски камион мерење сензор 10T 30t40t40T

DEN 18624.00

[вовед] 1, висока прецизност, висока стабилност 2, силни антимешање способност, анти мамење перформанси 3, излезниот сигнал нормализација, добра конзистентност, лесно осветленост и Примена 4, само признавање функција, лесно грешка дијагноза 5, преку дигитален надомест коло и надомест процес, претставата е во голема мера Го подобри комунални модел е главно се користи за производство на различни електронски мерење скали, песна, скали, бункер скали и други електронски инструменти за мерење на сила и мерење на полиња.

Правец на ветер Сензор (4-20mA/0-5V) Anemometer

2968.32 -8 % DEN 2731.00

Правец на ветер Сензор (420m A / 05 V) AnemometerОпис : ЛFS2 правец на ветер сензор (тековна / напон тип)Надворешни димензии : Тип : кабел штекерот режим,водоотпорен воздух приклучок типМодел : ЛFS2Име : општа намена тип правец на ветер сензорСигнал за излез на владата : current mode 420m A / напон тип 05 VСензор стил : три првенствоПочнувајќи правец на ветер : 0.40.8 m / sРезолуција : 0.1 m / sЕфективната брзина на ветрот мерен опсег : 030m / s или 060m / sСистем грешка : ± 3%Пренос на далечина : повеќе од 1000 MТрансмисиски медиум : кабел за преносРежим на конекција : три жица системОперативен температура : 40~80 целзиусови степениНапојување напонот : DC1224 V може да бидат универзалниПотрошувачка на енергија : напон MAX ≤0.3 W; MAX ≤ ЗА 0,7 W тековнатаДимензии : види големината на табелатаТежина : Пакет Се Вклучени : 1 * Брзина На Ветрот Сензор

Нови LJ12A3-4-Z/BX Индуктивен Сензор за Детекција Switch NPN DC6-36V 4mm

145.44 -28 % DEN 105.00

Опис : Дел број : LJ12 A34Z / BX Напон : DC 636 V Излез тековната : 300m A Откривање на далечина : 4mm Поларитетот : NPN Откривање објекти : Диригент Жица тип : 3 жица тип (Кафеава, Плава, Црна) Димензија : стан.5.7x2.5cm / 2.24x0.98" Кабел должина : стан.1.2 M Главната Боја : Сребро на Ѕвонење, Црна Количина : 1 Компјутер Забелешка : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот...

Glyduino КЕНТАКИ-003 Стандард Сала Магнетен Сензор Модул Работи со Arduino Одбори за Arduino

46.08 -15 % DEN 39.00

КЕНТАКИ003 Стандард Сала Магнетен Сензор Модул Работи со Arduino Одбори за ArduinoКарактеристики : 1.Серија 3144, сала switch интегрирано коло со користење на сала ефект принцип, КОРИСТИ phlx интегрирана технологија на производство магнетни подложност на колото, тоа е од напонски регулатор, сала напонски генератор, диференцијални засилувач, шмит предизвикувачи, температурна компензација и со отворен колекторски излез фаза коло составено од магнетно чувствителен сензор коло, својот текст за магнетна индукција интензитет, излез, дигитален напонски сигнал...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ TRD-2T600BF Енкодер

DEN 1680.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Elecrow Не контакт Течни Ниво Прекинувач Стап Тип Течни Ниво Сензор Модул DIY Комплет за Студентски Производител

DEN 468.00

ОписИнтелигентна неконтакт течни ниво сензор (тука по се нарекува течни ниво сензор) усвои напредно процесирање на сигналот технологија и високобрзина на процесирање на сигналот чип, се скрши преку брод дебелина на ѕид, влијанието на реализирани во херметички контејнер ниво на вистинска неконтакт откривање.Течни ниво сензор (сонда) инсталиран на надворешниот ѕид на сад да бидат тестирани на долниот дел (ниво на висок и низок), неметални контејнери и без дупка, лесно да го инсталирате, не влијаат врз производството.Може да се реализира разни токсични материи на висок притисок херметички сад, силна киселина, силен алкално и сите видови на ликвидна на ниво на детекција.Материјал на течни ниво сензор за течен медиум и сад нема посебни барања, може да се широко се користи.КарактеристикиНема директен контакт со течностNPN излезРаботен Напон : 5 V~ 24 VИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИндукција на далечина може да достигне повеќе од 12 mmЛесен за користењеСпецификацииМоќ проток : 5 m AИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИзлезна струја : 1~ 50 m AВремето за одговор : 500 гРаботна околина температура : 0~100 целзиусови степениДебелината на индукција (чувствителност) : 0 ~ 20 mmвлажност : 5%~ 100% Материјал : ABS.Водоотпорен својства : IP67Пакет листаНеконтактирајте со течни ниво сензор x1За НасElecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина...

[ZOB] SMI агент SM5470-001-D-B Кинеската микро диференцијални притисок сензор, 0.15 psi/1kpa --5PCS/МНОГУ

4800.00 -19 % DEN 3888.00

SMFive четири илјади сто и седумдесет Двојна површина планината (ЗНАЧИ16) На високи перформанси не надомест на штета, а обланда и gre калапи шприц, цената блиску до гола чип, без надворешни процесор или конекција.SMFive470 Како серија на низок напон микро диференцијални притисок сензор, со користење на диференцијални притисок мерач и конфигурација, избор SMI Низок напон чип во посебни...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ E2E-X10MY2-Z Близина switch сензор

DEN 816.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

Брз Слободен Брод 10pcs/многу Никел Позлатен Бакар Школка 6*25мм за NTC Сензор на Температура,Thermocouple,RTD,PT100,DS18B20 Сонда

268.80 -7 % DEN 250.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 10pcs / многу Никел Позлатен Бакар Школка 6*25мм за NTC Сензор на Температура,Thermocouple,RTD,PT100,DS18 B20 (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби) Сопствени Услуги за различни големина и дизајн сонда,Сензор и Собрание Ако имате било какви други потребни големина и дизајн , Pls дозволете ни да знам ,ви благодариме однапред : )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

MQ-9 јаглерод моноксид запалива гас сензор за откривање на алармот модул MQ-9 модул

DEN 88.80

MQ9 јаглерод моноксид запалива гас сензор за откривање на алармот модул MQ9 модулMQ9 сензор Опис : Гасуреди со покажувач на материјал кој се користи во MQ9 гас сензор е калај диоксид (Sn O2), која има ниска електрична спроводливост во чист воздух...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.