• Ново
Бесплатен превозот Седиште / smart душек сензор Матрица сензор Тенок филм сензор FSR

Бесплатен превозот Седиште / smart душек сензор Матрица сензор Тенок филм сензор FSR

Оценка на клиентот:
DEN 14400.00

Износ
Залиха

Софтверски додатоци потреба за купување на дополнителни детали, ве молиме консултирајте се со продавачот, ви благодарам. Телото притисок дистрибуција тест систем е најмоќната и флексибилни притисок, мерење и систем за позиционирање. Тоа може да даде најмногу точни и веродостојни притисок податоци за да се обезбеди дизајн оптимизација на седиштето, бирото за развој на образованието и на перница. Според притисок поставени од страна на анатомска структура, системот може да ви каже каде што притисокот треба да биде олеснето. Без промена на придружните површински карактеристики, системот може да се обезбеди притисок дистрибуција и на врвот притисок точно, не само да може ефективно да се најде под притисок проблеми, истовремено може да се добие на квантитативно мерење и прикажување на снимање на податоци. За различни поддршка површината може да обезбеди различни големини на конфигурација на различни големини. Користење на различни сензори за да ги задоволи потребите на различни апликации. Ако еден или два сензори се користат за мерење на притисок за дистрибуција на седиштето, под притисок дистрибуција на плуралноста на сензори се мери во целиот кревет. Главната перформанси и Апликација за Проверка на притисок поврзани со рани, рани, чиреви; Притисок дистрибуција на високо ризичните локации; Третман и прогресија на рана и на чир во желудникот; Евалуација пред и по хирургија; Евалуација на седиште и нарушување на земјата; Намалување на брзината на чир и подобрување на време да се лекува; Обезбеди најдобар избор на поддршка подлога; Научни избор на душеци и positioning; да Обезбеди видлив терапевтски повратна информација за пациентот; Софтвер колекција : Реално време екран и складирање анализа на 3 D или 2 D; Временски притисок и сила крива анализа; Паралелно и пред и по државата и анализа; USB компјутерска конекција; Технички параметар : Сензор димензии : 40cm*40cm Минимум точка : 9mm*7mm Вкупно : 52 редовите на *44 колони Вкупно : 2288 поени

Карактеристики

Број На Модел На:
Тенок филм притисок сензор FSR
Употреба:
Магнетен Сензор
Теорија:
Тековната Сензор
Бренд Име:
BETTERSHENGSUN
is_customized:
Yes
Материјал:
полимер
Излез:
Префрлување Трансдуцерот
Тип:
Влажност Сензор

Производи во категоријата

Elecrow HC-SR04 Ултразвучно кои се Движат Сензор за Arduino DC 5V HCSR04 Ултразвучно Сензор Модул Електронски DIY Комплет

DEN 95.04

Elecrow HCSR04 Ултразвучно кои се Движат Сензор за Arduino DC 5 V HCSR04 Ултразвучно Сензор Модул Електронски DIY КомплетНашите продавачот гаранција гаранции дека купувањето е 100% ризикслободни...

[ZOB] SMI агент SM5470-001-D-B Кинеската микро диференцијални притисок сензор, 0.15 psi/1kpa --5PCS/МНОГУ

4800.00 -19 % DEN 3888.00

SMFive четири илјади сто и седумдесет Двојна површина планината (ЗНАЧИ16) На високи перформанси не надомест на штета, а обланда и gre калапи шприц, цената блиску до гола чип, без надворешни процесор или конекција.SMFive470 Како серија на низок напон микро диференцијални притисок сензор, со користење на диференцијални притисок мерач и конфигурација, избор SMI Низок напон чип во посебни...

Правец на ветер Сензор (4-20mA/0-5V) Anemometer

2968.32 -8 % DEN 2731.00

Правец на ветер Сензор (420m A / 05 V) AnemometerОпис : ЛFS2 правец на ветер сензор (тековна / напон тип)Надворешни димензии : Тип : кабел штекерот режим,водоотпорен воздух приклучок типМодел : ЛFS2Име : општа намена тип правец на ветер сензорСигнал за излез на владата : current mode 420m A / напон тип 05 VСензор стил : три првенствоПочнувајќи правец на ветер : 0.40.8 m / sРезолуција : 0.1 m / sЕфективната брзина на ветрот мерен опсег : 030m / s или 060m / sСистем грешка : ± 3%Пренос на далечина : повеќе од 1000 MТрансмисиски медиум : кабел за преносРежим на конекција : три жица системОперативен температура : 40~80 целзиусови степениНапојување напонот : DC1224 V може да бидат универзалниПотрошувачка на енергија : напон MAX ≤0.3 W; MAX ≤ ЗА 0,7 W тековнатаДимензии : види големината на табелатаТежина : Пакет Се Вклучени : 1 * Брзина На Ветрот Сензор

Glyduino G3MB-202P 8 Канал РБС Цврст-Држава Реле Модул 5V Текст 240V 2A Излез со Осигурач за Arduino

1066.56 -15 % DEN 907.00

G3 MB202 P 8 Канал РБС ЦврстДржава Реле Модул 5 V Текст 240 V 2 A Излез со Осигурач за Arduino Карактеристики : 1.5 V цврста состојба rela,по канал 240 V 2 A,излез со resistive осигурач 240 V 2 A 2.Изолација : Phototriac 3.Големина На : 138 * 71 * 25 (L * W * H) 4.Влез за напојување : 5 V DC (160 MA) 5.Влезот за контрола на сигнал напон : 00.5 V НИСКА држава реле ИСКЛУЧЕН;2.520 V висока државата се потпира НА 6.Номинална излез оптоварување : 2 A 100 да 240 VAC.(50 / 60 Hz) Пакет се Вклучени : 1 * G3 MB202 P 8 Канал РБС ЦврстДржава Реле Модул 1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Ултразвучно Модул HC-SR04 Дистанца за Мерење на Трансдуцерот

DEN 43.20

H4s IAAAAAAAAAO1a / VPj Nh P+Vz Lp TIfr IMdx Pq GBm Stwh PJRjg Sa9pd3fhsd67atnyqtwl9f2zicj+To Hb RMzy+e AUe WLGkf Pbva XXm Q1 Lh Yh LBXn1 Lm AUNtkgsndu3k / mf9 JARf5 OUEex6 JZ+Um EWYz Eq / UPmr Oy Cx QT1wa Urb7 Qyu / fr4 DJoi LQ4 RDMot3p5h DSGIwwwqal Gex7mx0axru9wc8wferyuhtwcbohmc32zxf71cqvsb2fn3hcpqwppvdl8hxzjyxdw75a1mael8jyjn10hb+j Kc8k ZMisfolw A3ib ERVTDDDEQhgf Hf Qygtfh0xzlvbowr9tdiufkxlvacjwtkoyq26dm63dg3fvfn+x Rg LLzp Wkbso Yx ELLf Qaca1 IEWNPDid5b1usizf2wiiqvsk4uu8ehbuiobfcwa5lp4hmksbsot9xwhuaooh6fcaeh4y+u Den8 Ua V9 U1 E829 YIYk6 ZEh PHsx A0n Bdugxxrbusea3bu3ymza+AVBadj HUqj6gp Ctdge4 QLHro HIc SPU7thuvfh5u9aw0jseguu4rellfp1otlctivbljaojgxkwz53ehegrdmy2a7bbcjxtvjvj8fhm / SBRko Ycqgl O3zpy A1o GYm VXpi Vr XQBy+ft Z+YVq Ai Md N202qa / 3b Rr Hypp U1ku7 OTiopmi Olan81rii Dmblkgef3bqqqhht6 / jis Jqi XXMTHIIIq Fd Ryz JKky Rc GH90 GRhpiqjw3hcrwootz05cvs9nwbtxnqexndgp9o5cuzkhnpnomei+j Z9s65e Jtuwx Fda4 NK52m Uhczd VY3d ZEqpjjlthpug6edi70e6z3frl2blce9curfubsahjbkfxrx5rh2dav3pifberf+vs Apf6qv BIZRQsg FURVDclk VLqa9im Wu0w+Luk Qeqs KT2 Iup2 XIWCTSz Osu YW5 Kh Hn Hl4lekrgyjnqoblswg662ppioes8esxisrpxxncf / Intij EFEOE2 A4cz LLZv Hp XEug6k Bn GESv5svssjyenclkxnjsoysjisk7ts6jrbeeztrunxy24yqwgsmpozwpn / s C4yw MGz DXKw H2 Vxl+d Yir Y0 UVc Fm RXnm LP2 Psi HEq Zwpzgc17hmhs23mi6ifbfs2end1n1nsbn8c35mozesbevtyjfmx1uod16vkwavyv9hex9r+w UCk LC5 Im2d8 / g9417 JOCjc Q2 Jrvpy Tnaw Btb1 B55f2 JAr6nclxwsabdkohpza8m6eu6sqkwfpgr / rfoi MAYU5 / Ra K15 Ggq GOY3 NCYosx Twip VUxu V6l1 / Kxp RN7 YAyz SZCr0l6 V4d / ay NEl5j9p Ha Cpoa1s RF0it NXcar Xt88bonso11m0pzmtmw7i / +Ie+ / BC1rw Ty7eu P / 5ggb19 / / Mc Eec1wd / xksi U2 Z7 Zchr J4aqq N3d YHEMukif YDVw7oy1guceawnnudgamgn / a Zp YKqb PM3px4 Vfsu NUy G4 DHVDWE9 NHV8c6ifailkcmt2dutoim4sgrh68kipue8bfns2cyznhjvnhhqv1se+XWAh GHVhks J3 Ls Hsd5 ZWA6 W833rf96m2 / etuvnhal Nki UHco91 ZWf JJr Vc Cj26hgu8zspsgygrun0k1tcrxf1gmfuxj0qitltngz208kwnj / rx ZZLo8at3xi Of2lenxz4 Hz9 M5 IWt STKzfo7et7lixcnxnha35xscp9tzn5jzvtynngj26r2uxf9n5+c9 AFbj Tv9 XHvd0b X5fb Pf F+Sl T9 W0 FA38tuw Yeu TMkc0 PATC6q CDL6 Nwrn3vzropv6e8i65l3v18zt5dcg911qim97dbtecyem5vhzar0oa / Zl5f2 Bm FJv IW9y6s Lb H+Baw MBXy8 Xles3n82y14 D5hw Hm+Yk RA1 Dj ATFAao+EBGl3 Zbb SMg RHPv4t DPrn Pl Y1h9xak Pqijjtnqxnanltoz2512v9 / u WIGIwrri Umn2 Ze Zgy Kjzi Di Ln Y+Lq0l+HZQJcb FCCKf Vq T9 JUrkk WP5l EHw LDM1ufke5lt5iwij1yzcirqlihpuoasxtlgeig07bgjsncvjch0nt+3 T4g Jw EE2mzq JDwt Do7 O3av3289 H54jfvtew3nshudhdz7uvwlp+Wm2d Tlo HMAGhhhqm Ltm TEJAApbx BWHv U8pztqmgt6cos3ftlmvweimfjdozgbs2lmyznxpo0+l3 Oi / A62 J44mq8fs WTJV7i Veh0 QKMEC5 LJe3w5kkpmpxaa3jyqpmlesagasm+Wp1 GSn SHpxhkqbcfudu1e+ / mo2 P2j QKEy PZjc LFGxn41 KIzc432h0xkdnr6ptp9dhcow4urdmmlylkazjd85sbghltii0ih4ri0lhvlsv3ff0 / txp SY46du Jyr Xidfq+ / 0+o1ned D1nn46 Cn I3 E4 Zsst XId IQws RPQ9tqstvbtfrb4obgqhptybyvaky+Ykbqn A2d Eo Fuy FSd Qi L1o QH6 EOII0 JUMynewjxo71o / b0nbb9v Phm Y3+p Fr Pzj Nc DDw7r2 OXzi Y7drf ZRr EUM0s Hy1diohygmzsytbjniu0vijxxrjod5mnpoo7 / QLIXi Ue3abeb Tnvn BXbn / J5r PPBx GY / r V6 HLd Zzt QFwq08m VFFDjc AV6 Z1ol Sb Pf6qpxwx67gww3x1crfxo8oencpcj4sznh0uu+AI+Y96aa H8 Oy HU5e Zn Ea2t1p5 Jt K5nop Hy7 / / xcn9 TR3 HDg AAA==

Glyduino КЕНТАКИ-003 Стандард Сала Магнетен Сензор Модул Работи со Arduino Одбори за Arduino

46.08 -15 % DEN 39.00

КЕНТАКИ003 Стандард Сала Магнетен Сензор Модул Работи со Arduino Одбори за ArduinoКарактеристики : 1.Серија 3144, сала switch интегрирано коло со користење на сала ефект принцип, КОРИСТИ phlx интегрирана технологија на производство магнетни подложност на колото, тоа е од напонски регулатор, сала напонски генератор, диференцијални засилувач, шмит предизвикувачи, температурна компензација и со отворен колекторски излез фаза коло составено од магнетно чувствителен сензор коло, својот текст за магнетна индукција интензитет, излез, дигитален напонски сигнал...

DIN Rail Монтажа +/-100Amp AC/DC Струја Сензор Модул, врз основа на ACS758

DEN 1247.52

Тековната Сензор Модул Одбор, + / 100 Засилувач, DIN Железнички Планината Верзија.Карактеристики : Објектот на тековната сензор модул обезбедува економска и прецизни решенија за AC или DC струја сензори...

Брз Слободен Брод 10pcs/многу Никел Позлатен Бакар Школка 6*25мм за NTC Сензор на Температура,Thermocouple,RTD,PT100,DS18B20 Сонда

268.80 -7 % DEN 250.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенскиБрз Слободен Брод 10pcs / многу Никел Позлатен Бакар Школка 6*25мм за NTC Сензор на Температура,Thermocouple,RTD,PT100,DS18 B20 (Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга наредби) Сопствени Услуги за различни големина и дизајн сонда,Сензор и Собрание Ако имате било какви други потребни големина и дизајн , Pls дозволете ни да знам ,ви благодариме однапред : )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Сензор на температура на YZC-9 Електронски камион мерење сензор 10T 30t40t40T

DEN 18624.00

[вовед] 1, висока прецизност, висока стабилност 2, силни антимешање способност, анти мамење перформанси 3, излезниот сигнал нормализација, добра конзистентност, лесно осветленост и Примена 4, само признавање функција, лесно грешка дијагноза 5, преку дигитален надомест коло и надомест процес, претставата е во голема мера Го подобри комунални модел е главно се користи за производство на различни електронски мерење скали, песна, скали, бункер скали и други електронски инструменти за мерење на сила и мерење на полиња.

Испраќање и примање на една сонда ултразвучно мерење на растојание сензор модул 5 метри сериски порт

DEN 1824.00

Функција вовед : ултразвукови дистанца за мерење модул усвојува ултразвукови бранови сензор, кој има висока прецизност и стабилни перформанси...

Glyduino RGB Модул 4 Pin Полна Боја ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Три Боја LED Сензор Модул Smart Електроника за Arduino DIY Дополнителен Комплет

52.32 -14 % DEN 45.00

RGB Модул 4 Pin Полна Боја ПРЕДВОДЕНИ од Модулот Три Боја LED Сензор Модул Smart Електроника за Arduino DIY Дополнителен Комплет Важни Совети : 1...

30pcs=15pair MC-38 MC38 Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм Систем нормално затворен NC

DEN 397.44

NC ( switch на магнет кога тоа е во близина на магнет ) Прекинувач : се однесува на нормално затворен прекинувач и магнет за прекинувачот е затворен заедно, разделени од прекинувач и магнет кога прекинувачот е исклучен...

Elecrow Не контакт Течни Ниво Прекинувач Стап Тип Течни Ниво Сензор Модул DIY Комплет за Студентски Производител

DEN 468.00

ОписИнтелигентна неконтакт течни ниво сензор (тука по се нарекува течни ниво сензор) усвои напредно процесирање на сигналот технологија и високобрзина на процесирање на сигналот чип, се скрши преку брод дебелина на ѕид, влијанието на реализирани во херметички контејнер ниво на вистинска неконтакт откривање.Течни ниво сензор (сонда) инсталиран на надворешниот ѕид на сад да бидат тестирани на долниот дел (ниво на висок и низок), неметални контејнери и без дупка, лесно да го инсталирате, не влијаат врз производството.Може да се реализира разни токсични материи на висок притисок херметички сад, силна киселина, силен алкално и сите видови на ликвидна на ниво на детекција.Материјал на течни ниво сензор за течен медиум и сад нема посебни барања, може да се широко се користи.КарактеристикиНема директен контакт со течностNPN излезРаботен Напон : 5 V~ 24 VИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИндукција на далечина може да достигне повеќе од 12 mmЛесен за користењеСпецификацииМоќ проток : 5 m AИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИзлезна струја : 1~ 50 m AВремето за одговор : 500 гРаботна околина температура : 0~100 целзиусови степениДебелината на индукција (чувствителност) : 0 ~ 20 mmвлажност : 5%~ 100% Материјал : ABS.Водоотпорен својства : IP67Пакет листаНеконтактирајте со течни ниво сензор x1За НасElecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.