• Ново
Бесплатен Превозот со песна 10pcs FSR406 Resistive филм притисок сензор за Arduino FSR Сензор

Бесплатен Превозот со песна 10pcs FSR406 Resistive филм притисок сензор за Arduino FSR Сензор

Оценка на клиентот:
DEN 10392.00
DEN 9768.00 -6 %

Износ
Залиха

Добредојдовте на Winwin ,
Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт . повеќе quanity ве молиме контактирајте ме за да добиете специјален попуст ! посакуваме да имате пријатен шопинг . Вкупна должина (метал-pin) : 8.7 cm вкупна Ширина : 4.3 cm Сензор сензори област дијаметар : 3.81 cm мала тежина, мала големина, висока прецизност сензори, ултра-тенки resistive притисок сензор. На сензор за притисок е притисок на сензорот во FSR филм регионот е претворена во промена на отпор вредност, за со тоа да се добие притисок информации. Толку е поголема притисок, намалување на отпорот. Кој им овозможува на притисок 0g-10kg прилики. Може да се користи за механички gripper стегање крајот уреди со покажувач на тоа дали член, робот, spider робот со еден чекор земјата сензори, цицач залак сила тест биолошки експерименти, и својот широк спектар на апликации. Меѓутоа, поради притисок откривање не е многу прецизен, тоа не е препорачливо да го користите треба точно да се измери
Услуга На Клиентите
ПЛАЌАЊЕ
1.Aliexpress поддржува Виза , Boleto , Master Card ,Маестро Дебитна Картичка ,Western Union,Webmoney,QIWI и преведување преку банка.
2.Ако сеуште имате било какви прашања за плаќање, ве молиме слободно контактирајте со нас слободно .
ПРЕВОЗОТ
1.Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
2.Ние ќе ја испрати на предмети со 2-5days еднаш на плаќање е потврдено од страна на системот.
3. Секој увоз на Даноците не се вклучени во превозот надомест, купувачи се одговорни за царинските давачки кога тоа се случило .
4.Било какво барање за да се добие надоместок ,ве молиме да ги испратите назад предмети назад кон нас. Купувачите треба да се обрне на товарни назад во Кина, ако проблеми твое .
од друга страна, ако проблемот не е наш, ние ќе го плати превозот надомест.
5.Експрес испорака (DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ, итн.) и пост сервис се дадени за превозот. 3-7 Days ќе се дојде до вашиот дом од Експрес испорака
Пост услуга како што е Кина Пост се Регистрирате Воздух Mail ,Сингапур пост, Хонгконг Пост Воздух Mail достигне повеќето земји во рамките 15-45 работни дена,
Некои дестинација и други фактори може да потрае и до 60 дена.
Ве молиме да обрнете внимание : Цел помалку од 7 не ќе имаат следење на број, но вие ќе добиете предмети за сигурни,
ве молиме контактирајте со нас за да добиете рефундација или навредуваат ако не се добие во рок од 60 работни денови .
ПОВРАТНИ информации
1.За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важно за нас, ве молиме оставете позитивни повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги .
2.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или нашите предмети или услуга , ве молиме слободно контактирајте со нас, прво пред да остави негативни повратни информации .

Карактеристики

Број На Модел На:
FSR406
Материјал:
Мешавина
Употреба:
Притисок Сензор
is_customized:
Yes
Теорија:
Отпор Сензор
Излез:
Дигитален Сензор
Бренд Име:
custom-souring
Тип:
Biosensor
квалитет:
A
MOQ:
10

Производи во категоријата

Слободен брод со песна 10pcs водоотпорен ntc сензор за температура ntc 10k сонда 5*25ММ купер главата ntc 10k сензор b3950 1% 1M

480.00 -6 % DEN 451.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

[ZOB] SMI агент SM5852-001-D Кинеската микро диференцијални притисок сензор, 0.15 PSI --3pcs/многу

6491.52 -19 % DEN 5258.00

краток прегледSM5812 И SM5852 серија за силикон микро структура ОЕМ притисок сензор, во комбинација со напредната CMOS дигитален сигнал технологија на обработка и најнапредните притисок сензор и обработка технологија за производство на засилување има, полн калибрација, мулти цел притисок корекција и температурна компензација двојна воline пакет со високи перформанси притисок сензор.Користење на напредни силикон микро притисок сензор структура, како и интегрирани сигнал климатизација ASIC технологија, во голема мера го поедноставува употребата на високи перформанси притисок сензор.SM5812 и SM5852 серија високи перформанси притисок сензор може да се инсталира директно на PCB одбор стандард, по притисок сигнал засилување, висока точност, може да се калибрира преку дигитален или аналоген излезен интерфејс...

Бесплатен Превозот 100pcs/многу Бакар Сонда 6*25ММ 3950 100K NTC Сензор на Температура на 100K+-1% B3950 400mm 200Degree thermistor ntc

2904.00 -6 % DEN 2730.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

5pcs Reprap Stepper Возачот A4988 Stepper Моторни Возачот Модул Dropshipping боја:црвена

DEN 216.00

A4988 е комплетен microstepping моторни возачот со вграден преведувач за лесно ракување Овапроизводот е достапен во полн, половина, 1 / 4, 1 / 8 и 1 / 16 чекор режими функционираат биполарно stepper мотори,излез диск капацитет до 35 V и ± 2 A...

Слободен брод 10pcs B3950 ntc 50к сензор на температура на вода ntc 3950 NTC ntc сонда 5*25ММ 50к сензор 1% 1M thermistor ntc

480.00 -6 % DEN 451.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Испраќање и примање на една сонда ултразвучно мерење на растојание сензор модул 5 метри сериски порт

DEN 1824.00

Функција вовед : ултразвукови дистанца за мерење модул усвојува ултразвукови бранови сензор, кој има висока прецизност и стабилни перформанси...

2 парчиња/многу Комуникација на далечина 150m ZG-M0 Zigbee сериски порт passthrough модул CC2530 епс мрежа smart home GPIO ADC земање мостри

912.00 -7 % DEN 848.00

*** Добредојдовте на More Suns *** Ние нудиме сите видови на Електронски Компоненти (Модули,Кабли ,Сензори,NTC, Алуминиум heatsink / waterblock / бакарни цевки / Thermoelectric Кулер ,Прекинувачи, Кристално Осцилатор и Конектори, итн.) со широк опсег, со добар квалитет, разумни цени и стилски дизајн според вашата потребаПовеќе квантитет, ве молиме контактирајте за најдобри попуст и поштенски2 парчиња / многу комуникација на далечина 150m ZGM0 Zigbee сериски порт passthrough модул CC2530epc мрежа smart home Zigbee Поддршка далечински GPIO управувач и далечинскиот ADC примерок Половина дупка модул(Поддршка најголемиот дел наредби и Обичај услуга нарачки )Плаќање & КасатаНие прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT...

Бесплатен Превозот со песна 30pcs 0.5 FSR402 Resistive филм притисок сензор за Arduino FSR Сензор

14232.00 -6 % DEN 13378.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Слободен брод 200pcs ntc сензор на температура на 3470 5K ntc сонда 5*25ММ купер глава 1% 0.5 M ntc водоотпорен сензор

4392.00 -6 % DEN 4128.00

Добредојдовте на Winwin ,Ние нудиме на ПХБ,PCB монтажа,сите вид на компоненти(LRC и сите делови што треба ), SMT Матрицата , Модули,електронски Кабли,customzied Сензори .Алуминиум heatsink итн добар квалитет,разумни цени и стилски дизајн согласно вашите потреби , Ние секогаш ќе се направи нашите напори за да ги задоволи со вас , со нетрпение очекувам да вашиот контакт ...

Сензор на температура на YZC-9 Електронски камион мерење сензор 10T 30t40t40T

DEN 18624.00

[вовед] 1, висока прецизност, висока стабилност 2, силни антимешање способност, анти мамење перформанси 3, излезниот сигнал нормализација, добра конзистентност, лесно осветленост и Примена 4, само признавање функција, лесно грешка дијагноза 5, преку дигитален надомест коло и надомест процес, претставата е во голема мера Го подобри комунални модел е главно се користи за производство на различни електронски мерење скали, песна, скали, бункер скали и други електронски инструменти за мерење на сила и мерење на полиња.

Elecrow Не контакт Течни Ниво Прекинувач Стап Тип Течни Ниво Сензор Модул DIY Комплет за Студентски Производител

DEN 468.00

ОписИнтелигентна неконтакт течни ниво сензор (тука по се нарекува течни ниво сензор) усвои напредно процесирање на сигналот технологија и високобрзина на процесирање на сигналот чип, се скрши преку брод дебелина на ѕид, влијанието на реализирани во херметички контејнер ниво на вистинска неконтакт откривање.Течни ниво сензор (сонда) инсталиран на надворешниот ѕид на сад да бидат тестирани на долниот дел (ниво на висок и низок), неметални контејнери и без дупка, лесно да го инсталирате, не влијаат врз производството.Може да се реализира разни токсични материи на висок притисок херметички сад, силна киселина, силен алкално и сите видови на ликвидна на ниво на детекција.Материјал на течни ниво сензор за течен медиум и сад нема посебни барања, може да се широко се користи.КарактеристикиНема директен контакт со течностNPN излезРаботен Напон : 5 V~ 24 VИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИндукција на далечина може да достигне повеќе од 12 mmЛесен за користењеСпецификацииМоќ проток : 5 m AИзлезен напон (на високо ниво) : In VCCИзлезен напон (ниско ниво) : 0 vИзлезна струја : 1~ 50 m AВремето за одговор : 500 гРаботна околина температура : 0~100 целзиусови степениДебелината на индукција (чувствителност) : 0 ~ 20 mmвлажност : 5%~ 100% Материјал : ABS.Водоотпорен својства : IP67Пакет листаНеконтактирајте со течни ниво сензор x1За НасElecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина...

Испорака.MinPro100E програмер bios-от, SPI ФЛЕШ 24/25/95 USB меморија читателот писател

DEN 487.20

Опис : 1 користење на 50 M USB2.0 висока брзина MCU интегрирани USB2.0 пренос на податоци интерфејс 2 систем, обезбеди горење брзина 3 поддршка за широк спектар на чипови, вклучувајќи најчесто се користи 25 ФЛЕШ SPI, 24 EEPROM, 25 EEPROM, 95 EEPROM, 4 совршен функција на домаќин компјутер програмски софтвер, полн со Кинески хуманистички операција интерфејс 5 поддршка чипови избрише, пишување, проверете автоматско снимање 6 независни боја кутија за пакување, благородна 7 автоматска идентификација на 2425 горење чип капацитет 8 горење напон автоматско префрлување, поддршка 3.3 V 5 V чип горење напон 9 совршен хардвер систем и фирмверот протокол, и алгоритам е целосно имплементиран од страна на софтвер...

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ E2E-X10MY2-Z Близина switch сензор

DEN 816.00

Прв клиент е нашата цел, искрено се добредојдени нови и стари клиенти писмо,ние сме подготвени да ви помогнеме!Нашата предност е : добра репутација, добра цена, добар квалитет Директна набавка на инвентар, брза испорака.

30pcs=15pair MC-38 MC38 Жичен Врата, Прозорец Сензор Магнетни се Префрлите на Почетниот Аларм Систем нормално затворен NC

DEN 397.44

NC ( switch на магнет кога тоа е во близина на магнет ) Прекинувач : се однесува на нормално затворен прекинувач и магнет за прекинувачот е затворен заедно, разделени од прекинувач и магнет кога прекинувачот е исклучен...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.