• Ново
Сина SS20 4.6-4.8 мм DMC амбуланта корегирање FlatBack 100 Бруто Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења

Сина SS20 4.6-4.8 мм DMC амбуланта корегирање FlatBack 100 Бруто Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења

Оценка на клиентот:
DEN 2400.00
DEN 2160.00 -10 %

Износ
Залиха

Сина SS20 4.6-4.8 мм DMC амбуланта корегирање Flat Back 100 Бруто Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења
Име : DMC амбуланта корегирање Rhinestones
Големина : ss20
Боја : Сина
Мини Цел : 100 Бруто(14400pcs)
Напомена :
Драги пријатели,кога ќе се примени на стоки,ако најдете Производите кои ќе ги нарачате Скршени. Погрешно или Исчезне . Ве молиме не бидете загрижени и да се лути. Само нас Контакт во прв пат .
Ние и ветуваме дека ќе добиете ги задоволи резултат !
Answer : ___________________________ Note :
Ако ви требаат повеќе бои и големина,ве Молиме контактирајте со нас,ние ќе ви ги даде повеќето попуст и најдобри услуги.За било какви прашања да ги Споделите со нас!

Карактеристики

Тип На Производ:
Rhinestones
Техника:
Топло-Fix
Материјал:
Кристално
Големина:
4.6-4.8mm
Употреба:
Чанти,Облека,Ноктите Уметност,Чевли
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
Стил:
Flatback
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
ss20
Име:
DMC Hot Fix Flatback Кристал
Големина:
ss20
Материјал:
кристално стакло
занает лента:
топло-fix Рамен грб лепак Круг дијамант намали топлинскиот пренос алатка
боја:
Сина
мини цел:
100 Бруто/14400pcs

Производи во категоријата

20pcs Занает 3 Лента 3мм Мешани Iron_On амбуланта корегирање Кристал Јаже Ролна Синџир Декорирани Чипка Лента Намали За венчаница Облека T353

2735.52 -12 % DEN 2407.00

Опис : Одлична за декорација Можете да го украсите вашиот облека,чанти,капи , појас, облека итн Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли..итн секаде каде што сакате Спецификација (приближно) : Meteral : кристално Стакло Вградени на сребрена боја...

Бесплатен Превозот ! DMC Hot Fix Кристал,Темно сина Боја,Големина ss6(1.9-2mm) 1440pcs/торба/многу ,Рамни назад лабави камења и кристали

166.56 -20 % DEN 133.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : Темно синаКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : ss6 (Прибл дијаметар : 1.92.0 mm)Пакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)

Да се шие на Смола кристали 30pcs 14*47mm Multicolor конвенционалните S форма рака за шиење камен flatback strass Дијамант лабава монистра

359.52 -10 % DEN 324.00

Бесплатен превозот 600pcs 8*13 Јасно AB да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Navette Форма Flatback m06 многупарчиња / многуБесплатен превозот 600pcs 6*12 Јасно AB да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Navette Форма Flatback m05 многупарчиња / многу2014 година нови бесплатен превозот 400pcs 9mm круг Шарени акрилик стакло рака за шиење m01 многупарчиња / многуFreeshipping сребрена Јасно да се Шие На Намалување Кристално Стакло Кристал Капка форма Flatback 45pcs / торба многупарчиња / многу14mm Јасно AB да се Шие На Акрилик Кристал Кристал Rivoli Круг Flatback 200pcs / торба многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многуДа се шие на Лабава Монистра Кристали Темно Сина AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Камења 150pcs 11*18 капка m50 многупарчиња / многуДа се шие на Лабава Монистра Кристали Yellow AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Камења 150pcs 11*18 капка m52 многупарчиња / многу

ss10 Темно сина, А+DMC амбуланта корегирање Кристал FlatBack железо-на облека лабава кристал камен Голема Промоција ! Нов Стил Бесплатен Превозот

243.36 -35 % DEN 158.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : Темно синаКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : SS10 (Прибл дијаметар : 2.72.8 mm)Пакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)Превозот 1...

Голема Промоција ! 2014 Нов Стил ,А+DMC амбуланта корегирање Кристал,ss16,Боја на месо топаз,Не Satify? Враќање&Наплата!

249.60 -30 % DEN 175.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Rhinestones Материјал : чад топазRhinestones Стил : DMC hot fix rhinestones,железона кристалRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)OK (ок) за да се поправи на : маици, Фустани, Превези, Headpieces, мобилен телефон, Компјутер,Ракавици, Чевли, Чанта, апарати за Домаќинство и така натаму..Големината на тоа е : 3.8 мм4.0 mmПакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)Превозот 1...

100pcs/многу 20mm ABS Бисер Смола Цвет Половина Круг Бисер Имитација Cabochon Монистра за Облека, Чевли Капи DIY Декорација

537.60 -15 % DEN 457.00

Опис : 100pcs 20mm ABS Бисер Цвет Кристал МонистраБоја : ABS Бисер БојаГолемина : 20mmИзнос : 100pcs20mm : 100pcs Пакување : 100pcs / торбаМатеријал : ABSЗа Плаќање1...

Да се шие на мешани вчитување Смола кристали мулти-обоени лабава монистра скапоцен камен Rhinestonem 200pcs/пакет 16mm/8*16mm

407.52 -10 % DEN 367.00

Круг 16mm,navette 6*12mm ,капка 8*13mm, космички 13*16mm, триаголник 16 MM,круг 8мм.200pcs 6*12 јасно Правоаголник Акрилик Кристали се шие на сребрена Боја flatback лабава Монистра рака за шиење облека m063 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Лабава Монистра Кристали се Зголеми црвено AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант m44 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Стакло Светло Сина ABcolour Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m56 многупарчиња / многу150pcs 11*18 капка форма Акрилик стакло Зелена AB Боја Rhinestones Камења Accessores да се Шие на Лабава Монистра Strass m47 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многу600pcs 6*12 светлина злато да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Navette Форма Flatback m015 многупарчиња / многуДолго акрилик стакло многоцветни лабава Rhinestones 150pcs 7*21 шие на фустан за m46 многупарчиња / многу150pcs 11*18 Акрилик кристално Црвена AB Боја Rhinestones За Шиење Фустани Камења Accessores да се Шие на Лабава Монистра Strass m42 многупарчиња / многу

Бесплатен превозот рака за шиење лабава монистра AB боја смола кристали 13*18mm додаток gemstones кристал strass 100pcs/торба

359.52 -10 % DEN 324.00

Бесплатен превозот квадратен облик 200pcs јасно AB боја 10*10мм се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен лабава монистра многупарчиња / многуБесплатни shippinp Капка форма 8*13mm 300pcs јасно AB боја да се шие на монистра Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен лабава монистра многупарчиња / многуЛабава монистра Црвено AB боја 150pcs 11*18mm да се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен flatback strass дијамант многупарчиња / многуЛабава монистра 150pcs 11*18mm црносини ABcolour да се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен flatback strass дијамант многупарчиња / многуБесплатни shippin јасно ABcolour 8*21mm 100pcs / торба капка форма да се шие на монистра Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен strass многупарчиња / многуБесплатен превозот лабава монистра Navette облик 6*12mm Rose red да се шие на Acryl кристал додаток скапоцен камен strass дијамант 300pcs многупарчиња / многуБесплатен превозот голема промоција 13*18mm мулти боја да се шие на Acryl кристал лабава мушка додаток кристал strass 100pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот голема промоција 4pcs / кеса да се шие на бела чипка applique 24.5*9.5 cm за фустан, превез Прирачник DIY додатоци многупарчиња / многу

7x15mm/9x18mm/17x32mm Мешавина боја Златна дното Коњ око форма Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека

248.64 -40 % DEN 149.00

Забелешка : микс боја ( Случаен мешање на сите бои ) не ја прифати наведени бојаТочка име : да се Шие на камењаБоја : Комбинација на бојаГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

50pcs/пакет се Зголеми црвениот Плоштад форма pointback лабава rhinestones,ноктите airt Мобилни декорација DIY прибор за Облека SWZP009

251.04 -29 % DEN 178.00

(Висок квалитет кристално стакло, јасен сјај, Висока цврстина третман, Триење и нула отпор, високата цена на изведба)Роуз црвениот Плоштад pointback rhinestonesГолемина : 8мм 10мм 12mm 14mm 50pcs / многуУпотреба : прибор за облека, чевли, кеси, накит, свадба додатоци итн.Материјал : ААА+кристално стаклоAnswer : ___________________________ Note : Почитувани купувачи...

Бесплатен превозот Светло зелена Коњ око форма Висок квалитет Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека SWM16

205.44 -40 % DEN 123.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : Светло зеленаГолемина : 4x8mm 5x10mm 6x12mm 7x15mm 9x18mm 13x27mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, метал сребро назад со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Pointback Капка кристално стакло rhinestones DIY вода капки кристали за накит одлуки наоди и компоненти Сите Големина SOWOO

DEN 312.00

Опис : Материјал : кристално стаклоГолемина : 4*6 5*8 6*10 7*10 10*14 13*18 18*25 20*30ммбоја : crystal clearколичина : 10100pcsназад : folied точка назадтехника : лепак напримена : tear drop rhinestones се широко применети во декорација на мобилен случај,фустани,украси за облекаНашите купувачот заштита само ја заштитува методи за плаќање на aliexpress како што е подолу.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето, ве молиме да се чувствуваат слободни да contacr нас.Ве молиме двојно проверете ја вашата адреса пред завршувањето на плаќање.Ако сакате да се направи каква било промена ,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за побрзо, или ние ќе ви ја испратиме стоката на адресата која ја остави на редоследот на информации само...

Бесплатен превозот Navette да се Шие на Acryl Кристали Сина леопард печати 8*16 мм Rhinestones Додатоци монистра 200pcs/многу m105

407.52 -10 % DEN 367.00

Круг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многуВисок Квалитет на црвена / зелена diamante на собата да се шие на кристал flatback лабава монистра скапоцен камен 13*18mm 60pcs / торба m189 многупарчиња / многуЛабава монистра Круг 13mm 150pcs / торба dazzlingly ABcolour да се шие на Acryl Кристал Rhinestones Flatback Рака за Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многуБесплатен превозот 600pcs 6*12mm Navette форма да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones За Рачно Шиење Камења Strass m92 многупарчиња / многу300pcs мешани вчитување различни спецификации Акрилик Стакло сребрена Боја лабава Монистра рака за шиење облека m064 многупарчиња / многуДодаток скапоцен камен лабава монистра 150pcs 13*18 multicolor Вулкан да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Овална Форма strass Дијамант m152 многупарчиња / многуЛабава монистра 150pcs 14mm да се Шие на Кристали Светло сина AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многуЛабава монистра 14mm 150pcs да се Шие на Кристали Златно Жолта AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многу

Вино црвено око форма Кристално Стакло се шие на камења со дупки,Златен дното лабава rhinestones Diy/прибор за Облека SWMG18

248.16 -40 % DEN 149.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : црвено ВиноГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Мастило сина око форма Кристално Стакло се шие на камења со дупки,Златен дното лабава rhinestones Diy/прибор за Облека SWMG22

248.16 -40 % DEN 149.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : Ink blueГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Боја Монтана Пакување 1440pcs/торба/многу DMC амбуланта корегирање кристал Големина ss20 (4.6-4.8 мм) Рамен грб со лепак,Промет на големо

420.00 -28 % DEN 302.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : МонтанаКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : SS20 / Прибл Дијаметар...

ZOTOONE 100PCS Кристал AB Лепак Flatback Боја на доградба на Акрилни Нокти Уметност Сјајот Кристал Помине Алатки DIY Облека Занаети Декорација Б

30.72 -9 % DEN 28.00

rhinestones за облека,лепило glases,rhinestones стакло,Rhinestones за везана,rhinestones за ракотворби,камења и кристали за ракотворби ZOTOONE 100 PCS Кристал AB Лепак Flatback Боја на доградба на Акрилни Нокти Уметност Сјајот Кристал Помине Алатки DIY Облека Занаети Декорација БИме : Уметност RhinestonesБоја : БелаСе користи за : Помине уметност украси,лажни нокти,канџи DIY дизајни,телефон случаи украси,кеси декорации,украси за чевли,и др.Превозот Услови· Ние ќе ја испорача објекти на превозот адреса ќе се оставени во Aliexpress...

15pcs Занает 4 Лента 3мм Мешани Iron_On амбуланта корегирање Кристал Јаже Ролна Синџир Декорирани Чипка Лента Намали За венчаница Облека T354

2735.52 -12 % DEN 2407.00

Опис : Одлична за декорација Можете да го украсите вашиот облека,чанти,капи , појас, облека итн Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли..итн секаде каде што сакате Спецификација (приближно) : Meteral : кристално Стакло Вградени на сребрена боја...

JUNAO 5 Двор*15mm Јасно Бела Боја Кристал Синџир Трим Смола Кристали Монистра Appliques амбуланта корегирање Strass Плоскости Мрежа За Облека

888.00 -40 % DEN 533.00

JUNAO 5 Двор*15mm Јасно Бела Боја Кристал Синџир Трим Смола КристалиМонистра Appliques Амбуланта Корегирање Strass Плоскости Мрежа За ОблекаМатеријал : Кристал Синџир .Боја : Кристално Јасно ,Бела Rhinestones .Rhinestones Големина : 15mm Ширина Rhinestones Appliques .Должина : 5 Двор Apploques Уреденост ...

1440pcs/Многу, Висок Квалитет ss20 (4.8-5.0 mm) Розово Злато Лепак На Рамни Назад Кристали / Не амбуланта корегирање Rhinestones

393.12 -22 % DEN 307.00

1440pcs / Многу, ss20 (4.85.0 mm) Розово Злато Рамен Грб Помине Уметност Лепак На Rhinestones / Не амбуланта корегирање RhinestonesТочка Име : Рамен Грб Помине Уметност Лепак На Rhinestones, Не Амбуланта Корегирање RhinestonesМатеријал : Кристално СтаклоБоја : Роза ЗлатоАспекти : 14 намалиКамен Големина : ss20Големина во Дијаметар : 4.85.0 mmТехника : Лепак На, Не Амбуланта КорегирањеНазад : Сребро FoilingПакување Детали : 1440pcs (10 Бруто) / ТорбаСостојба : Висок Квалитет и Сосема НовОдделение : АААУпотреба : Чанти, Облека, Ноктите Уметност, Чевли, Мобилен Телефон, Кутија, Пенкало, Мебел, Честитки, итнДостапни Бои : Бриши / Кристал, Авион, Црн Дијамант, Светлина Сафир, Сафир, Кобалт, Сина Циркони, Аквамарин, Peridot, Зелена, Olivine, Смарагд, Jonquil, Пушеле Топаз, Светлина Аметист, Аметист, LT.ПОЛКОВНИКОТ.ТОПАЗ, Топаз, Монтана, Хематит, Aurum, Сонце, Tanzanite, Citrine, Hyacinth, Светлина Siam, Siam, Виолетова, Светло Праска, Роза, Light Rose, Fuchsia, Сребро, Виножито, Кристал AB, Џет AB, Црн Дијамант AB, Светлина Sapphire AB, Sapphire AB, Сина Циркон AB, Светлина Аквамарин AB, Peridot AB, Olivine AB, Смарагд AB, Jonquil AB, Пушеле Топаз AB, Светлина Аметист AB, Аметист AB, LT.ПОЛКОВНИКОТ.ТОПАЗ AB, Топаз AB, Монтана AB, Сонцето AB, Tanzanite AB, Citrine AB, Hyacinth AB, Светлина Siam AB, Siam AB, Светлина Праска AB, се Зголеми AB, Light Rose AB, Fuchsia AB, итн.Употреба : маици, Фустани, Џемпери, Фармерки, Превези, Ранци, Чанти, Ракавици, Ремени, Чевли, итнКонтрола на квалитет : имаат подобар КК на увид стоката од суровина до пакет со првокласен квалитет.Камен Големина Димензии во мм Аспекти Пакување Детали Нето Тежина ss4 1.51.7 мм 8 1440pcs(10gross) / Торба 6.8 g ss5 1.71.9 mm 8 1440pcs(10gross) / Торба 8.2 g ss6 1.92.1 mm 8 1440pcs(10gross) / Торба 10.2 g ss8 2.32,5 mm 8 1440pcs(10gross) / Торба за 17.3 g ss10 2.72.9 mm 10 1440pcs(10gross) / Торба 20.6 g ss12 3.03.2 mm 10 1440pcs(10gross) / Торба 36.1 g ss16 3.84.0 mm 12 1440pcs(10gross) / Торба 55.8 g ss20 4.85.0 mm 14 1440pcs(10gross) / Торба 89.3 g ss30 6.36.5 mm 16 288pcs(2gross) / Торба 65.5 g ss34 7.07.2 mm 18 288pcs(2gross) / Торба 38.7 g ss40 8.358.65 mm 20 144pcs(1gross) / Торба 71.4 gБоја Шема за вашиот референца :

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.