• Ново
SS20 Аметист 4.6-4.8 мм,100 Бруто DMC амбуланта корегирање FlatBack Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења

SS20 Аметист 4.6-4.8 мм,100 Бруто DMC амбуланта корегирање FlatBack Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења

Оценка на клиентот:
DEN 2400.00
DEN 2160.00 -10 %

Износ
Залиха

SS20 Аметист 4.6-4.8 мм,100 Бруто DMC амбуланта корегирање Flat Back Кристали Сјајна Железо-на Облека, преносот на Топлината Кристал Камења
Име : DMC амбуланта корегирање Rhinestones
Големина : ss20
Боја : Аметист
Мини Цел : 100 Бруто(14400pcs)
Напомена :
Драги пријатели,кога ќе се примени на стоки,ако најдете Производите кои ќе ги нарачате Скршени. Погрешно или Исчезне . Ве молиме не бидете загрижени и да се лути. Само нас Контакт во прв пат .
Ние и ветуваме дека ќе добиете ги задоволи резултат !
Answer : ___________________________ Note :
Ако ви требаат повеќе бои и големина,ве Молиме контактирајте со нас,ние ќе ви ги даде повеќето попуст и најдобри услуги.За било какви прашања да ги Споделите со нас!

Карактеристики

Тип На Производ:
Rhinestones
Техника:
Топло-Fix
Материјал:
Кристално
Големина:
4.6-4.8mm
Употреба:
Чанти,Облека,Ноктите Уметност,Чевли
Rhinestones Тип:
Лабава Rhinestones
Стил:
Flatback
Обликот:
Круг
Број На Модел На:
ss20
Име:
DMC Hot Fix Flatback Кристал
Големина:
ss20
Материјал:
кристално стакло
занает лента:
топло-fix Рамен грб лепак Круг дијамант намали топлинскиот пренос алатка
боја:
Аметист
мини цел:
100 Бруто/14400pcs

Производи во категоријата

бесплатни shippment,10мм 172pcs/многу да се Шие На Кристално Стакло Круг Rivoli Кристал AB Боја

734.40 -15 % DEN 624.00

Ве молиме истакна : големина е : rivoli форма,10мм,172pcs / многу,фенси crstal,бесплатна испорака,Унапредување на производството.многу лесно за вас да го стори DIY декорација.многу модата и прилично effection.со дупки,може да се шие на.сите бои се кристал.станот назад.со сребро позлата на грбот.висока чистота,Овие лабава кристал компоненти дојде воогромен спектар на форми,прекини и големини.Повеќето од камења се рамна задната страна и poine dreverse дека еsimilare со скапоцени Камења.Нормално, тие се користат со метални ноктот(или фронт) прилагодувања,екипа метал settings,или пак се директно поставени или залепени во предфрлија cavitie и така натамуако ви треба други големини ab бои,ве молиме контактирајте со нас.ви благодариме.САД $ 22.40 / многу многу многу многу многу многу многу многуАко ви треба други големина,можете да контактирате со нас.други големина форма како што следи :

Вино црвено око форма Кристално Стакло се шие на камења со дупки,Златен дното лабава rhinestones Diy/прибор за Облека SWMG18

248.16 -40 % DEN 149.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : црвено ВиноГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Бесплатен превозот Светло зелена Коњ око форма Висок квалитет Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека SWM16

205.44 -40 % DEN 123.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : Светло зеленаГолемина : 4x8mm 5x10mm 6x12mm 7x15mm 9x18mm 13x27mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, метал сребро назад со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Pointback Капка кристално стакло rhinestones DIY вода капки кристали за накит одлуки наоди и компоненти Сите Големина SOWOO

DEN 312.00

Опис : Материјал : кристално стаклоГолемина : 4*6 5*8 6*10 7*10 10*14 13*18 18*25 20*30ммбоја : crystal clearколичина : 10100pcsназад : folied точка назадтехника : лепак напримена : tear drop rhinestones се широко применети во декорација на мобилен случај,фустани,украси за облекаНашите купувачот заштита само ја заштитува методи за плаќање на aliexpress како што е подолу.Ако имате било какви прашања во врска со плаќањето, ве молиме да се чувствуваат слободни да contacr нас.Ве молиме двојно проверете ја вашата адреса пред завршувањето на плаќање.Ако сакате да се направи каква било промена ,ве молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за побрзо, или ние ќе ви ја испратиме стоката на адресата која ја остави на редоследот на информации само...

Бесплатен Превозот ! DMC Hot Fix Кристал,Темно сина Боја,Големина ss6(1.9-2mm) 1440pcs/торба/многу ,Рамни назад лабави камења и кристали

166.56 -20 % DEN 133.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : Темно синаКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : ss6 (Прибл дијаметар : 1.92.0 mm)Пакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)

Бесплатен превозот мулти -боја да се шие на камења кристал 12mm лабава мушка gemstones кристал strass триаголник форма 150pcs/торба

383.52 -10 % DEN 345.00

Бесплатен превозот мулти боја Acryl кристал 9*14mm лабава монистра додаток gemstones кристал strass 150pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот Брилијантен AB боја смола кристали монистра 25*18mm додаток gemstones да се шие на кристал strass diamong 60pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот зелена AB боја Acryl кристал монистра 11*18mm додаток gemstones да се шие на кристал strass diamong 150pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот рака за шиење лабава монистра AB боја смола кристали 13*18mm додаток gemstones кристал strass 100pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот Голема промоција Висок квалитет на 24*11cm бела чипка applique за фустан, превез DIY Прирачник додатоци 4pcs / торба многупарчиња / многуApplique Бесплатен превозот Висок Квалитет бела чипка прибор за облека свадба фустан, здолниште висина 33cm голема промоција метарГолема промоција 25*11.5 cm сребрена нишка бела чипка applique за фустан венчаница DIY Прирачник додатоци 4pcs / торба s01 многупарчиња / многуГолема промоција на бела / црвена чипка applique 10.5*8.5 cm за фустан венчаница DIY Прирачник додатоци 4pair / торба s01 многупара / многу

Бесплатен превозот се Зголеми црвениот Коњ око форма Висок квалитет Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека SWM09

205.44 -40 % DEN 123.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : црвена РозаГолемина : 4x8mm 5x10mm 6x12mm 7x15mm 9x18mm 13x27mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, метал сребро назад со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

кристал мушка applique, Булчински sash Applique, кристал мушка sash, појас трим 3 парчиња

DEN 7919.52

ЗА ПРОИЗВОДИТЕВРВЕН КВАЛИТЕТ МОЖЕ ДА СЕ НАЈДАТ НА СВЕТСКИОТ ПАЗАР! Abosolutely прекрасна чипка ткаенина и со повеќето прекрасен дизајн.Можете да ги користите овие прекрасни парчиња, за да ги свадба се облекуваат, bridemaids фустан, цвет девојка се облекуваат, свадба маса тркачи, свадба decors, булчински спојки, булчински превез, headpiece...Нека вашиот инспирира работа!БОЈАrhinestones се јасни, бисери се слонова коскаГОЛЕМИНА52.5 cm / 20.7 инчи во должина5.5 cm / 2.1 инчи во височина воПРОМЕТ НА ГОЛЕМО СО ЦЕЛ ПРИФАТЛИВОВе молиме контактирајте ме за големопродажните цени .ЈАС MPORTANT ЗАБЕЛЕШКАОвие предмети се намали со раце, понекогаш можеби 13 инчи shoring , ве молиме да се разбере.ЗА ПО ПРОДАЖБА И ПОВРАТНИТЕ ИНФОРМАЦИИНие управуваат со оваа продавница со искрена и напорна workding, се надеваме дека сè оди добро со сите transacations, стоки, превозот, по продажба...

20pcs Занает 3 Лента 3мм Мешани Iron_On амбуланта корегирање Кристал Јаже Ролна Синџир Декорирани Чипка Лента Намали За венчаница Облека T353

2735.52 -12 % DEN 2407.00

Опис : Одлична за декорација Можете да го украсите вашиот облека,чанти,капи , појас, облека итн Одлично за свадба, облека, завеса, букети, чевли..итн секаде каде што сакате Спецификација (приближно) : Meteral : кристално Стакло Вградени на сребрена боја...

Тркалезна форма врвот кристално стакло rhinestones со дупка,Црвена Сребро дното да се шие на камен за Diy прибор за Облека SWWK07

281.28 -35 % DEN 183.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : ЦрвенаГолемина : 8mm 10мм 12mm 14mm 16mm 18mmОблик : тркалезна формаМатеријал : стакло стакло, метал сребро назад со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

YANRUO 3250 Правоаголник Црн Дијамант Рамен Грб Rhinestones Стакло Rhinestones да се Шие На Strass Најдобар Квалитет За Накит Облека

634.56 -10 % DEN 571.00

YANRUO 3250 Правоаголник Црн Дијамант Рамен Грб Rhinestones Стакло Rhinestones да се Шие На Strass Најдобар Квалитет За Накит ОблекаБоја : Црна Дијамант Користи За : Облека,Чевли,Кеси Фустан....

JUNAO 5 Двор*15mm Јасно Бела Боја Кристал Синџир Трим Смола Кристали Монистра Appliques амбуланта корегирање Strass Плоскости Мрежа За Облека

888.00 -40 % DEN 533.00

JUNAO 5 Двор*15mm Јасно Бела Боја Кристал Синџир Трим Смола КристалиМонистра Appliques Амбуланта Корегирање Strass Плоскости Мрежа За ОблекаМатеријал : Кристал Синџир .Боја : Кристално Јасно ,Бела Rhinestones .Rhinestones Големина : 15mm Ширина Rhinestones Appliques .Должина : 5 Двор Apploques Уреденост ...

YANRUO 3223 Сите Големини Смарагд Flatback Strass Стакло Камења Navette Кристално да се Шие На Кристал Applique За Облека

392.64 -10 % DEN 353.00

#3223 Сите Големини Смарагд Flatback Strass Стакло Камења Navette Кристално Да Се Шие На Кристал Applique За ОблекаКристал се шие на кристал.W e ви понуди пристап до целата колекција на највисок квалитет кристално embellishments,тие се губат кристал елементи кои може да се користи на чанти,облека,чевли, и други додатоци,ние, исто така, може да направите поинаква форма.Објект : Да Се Шие На КристалБоја : СмарагдГолемина на : 6*12 9*18mmМатеријал : Стакло, КристалИспорака : DHL,UPSот,EMS,Fed Ex,ТНТ,ПАТАРИНА,итн.Производот Се Покаже :

Мастило сина око форма Кристално Стакло се шие на камења со дупки,Златен дното лабава rhinestones Diy/прибор за Облека SWMG22

248.16 -40 % DEN 149.00

Точка име : да се Шие на камењаБоја : Ink blueГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Анти кука Malachite зелен Коњ око форма Висок квалитет Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека SWMD15

205.44 -40 % DEN 123.00

Точка име : да се Шие на Г форма ноктот камењаБоја : зелена MalachiteГолемина : 4x8mm 5x10mm 6x12mm 7x15mm 9x18mm 13x27mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, метал сребро назад со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

7x15mm/9x18mm/17x32mm Мешавина боја Златна дното Коњ око форма Кристално Стакло се шие на ноктот rhinestones,Diy прибор за Облека

248.64 -40 % DEN 149.00

Забелешка : микс боја ( Случаен мешање на сите бои ) не ја прифати наведени бојаТочка име : да се Шие на камењаБоја : Комбинација на бојаГолемина : 7x15mm 9x18mm 17x32mmОблик : Коњ око формаМатеријал : стакло, златни метални врати со дупка.Се користи за облека, текстил, чевли, капа, и каде што може да се размислува.Answer : ___________________________ Note : Почитувани клиенти, сите наши производи се продаваат од производителите...

Голема Промоција ! 2014 Нов Стил ,А+DMC амбуланта корегирање Кристал,ss16,Боја на месо топаз,Не Satify? Враќање&Наплата!

249.60 -30 % DEN 175.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Rhinestones Материјал : чад топазRhinestones Стил : DMC hot fix rhinestones,железона кристалRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)OK (ок) за да се поправи на : маици, Фустани, Превези, Headpieces, мобилен телефон, Компјутер,Ракавици, Чевли, Чанта, апарати за Домаќинство и така натаму..Големината на тоа е : 3.8 мм4.0 mmПакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)Превозот 1...

Бесплатен Превозот DMC амбуланта корегирање Rhinestones ss20 (4.6-4.8 мм) Топаз AB 100Gross DIY Железо-на Облека Кристали За Облека, Декорација

2880.00 -10 % DEN 2592.00

Бесплатен Превозот DMC амбуланта корегирање Rhinestones ss20 (4.64.8 мм) Топаз AB 100 Gross DIY Железона Облека Кристали За Облека, ДекорацијаИме : DMC амбуланта корегирање RhinestonesГолемина : ss20Боја : Топаз ABМини Цел : 100 Бруто(14400pcs)Напомена : Драги пријатели,кога ќе се примени на стоки,ако најдете Производите кои ќе ги нарачате Скршени...

Да се шие на мешани вчитување Смола кристали мулти-обоени лабава монистра скапоцен камен Rhinestonem 200pcs/пакет 16mm/8*16mm

407.52 -10 % DEN 367.00

Круг 16mm,navette 6*12mm ,капка 8*13mm, космички 13*16mm, триаголник 16 MM,круг 8мм.200pcs 6*12 јасно Правоаголник Акрилик Кристали се шие на сребрена Боја flatback лабава Монистра рака за шиење облека m063 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Лабава Монистра Кристали се Зголеми црвено AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант m44 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Стакло Светло Сина ABcolour Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m56 многупарчиња / многу150pcs 11*18 капка форма Акрилик стакло Зелена AB Боја Rhinestones Камења Accessores да се Шие на Лабава Монистра Strass m47 многупарчиња / многуКруг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многу600pcs 6*12 светлина злато да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Navette Форма Flatback m015 многупарчиња / многуДолго акрилик стакло многоцветни лабава Rhinestones 150pcs 7*21 шие на фустан за m46 многупарчиња / многу150pcs 11*18 Акрилик кристално Црвена AB Боја Rhinestones За Шиење Фустани Камења Accessores да се Шие на Лабава Монистра Strass m42 многупарчиња / многу

Бесплатен превозот рака за шиење лабава монистра AB боја смола кристали 13*18mm додаток gemstones кристал strass 100pcs/торба

359.52 -10 % DEN 324.00

Бесплатен превозот квадратен облик 200pcs јасно AB боја 10*10мм се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен лабава монистра многупарчиња / многуБесплатни shippinp Капка форма 8*13mm 300pcs јасно AB боја да се шие на монистра Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен лабава монистра многупарчиња / многуЛабава монистра Црвено AB боја 150pcs 11*18mm да се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен flatback strass дијамант многупарчиња / многуЛабава монистра 150pcs 11*18mm црносини ABcolour да се шие на Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен flatback strass дијамант многупарчиња / многуБесплатни shippin јасно ABcolour 8*21mm 100pcs / торба капка форма да се шие на монистра Acryl кристал rhinestones додаток скапоцен камен strass многупарчиња / многуБесплатен превозот лабава монистра Navette облик 6*12mm Rose red да се шие на Acryl кристал додаток скапоцен камен strass дијамант 300pcs многупарчиња / многуБесплатен превозот голема промоција 13*18mm мулти боја да се шие на Acryl кристал лабава мушка додаток кристал strass 100pcs / торба многупарчиња / многуБесплатен превозот голема промоција 4pcs / кеса да се шие на бела чипка applique 24.5*9.5 cm за фустан, превез Прирачник DIY додатоци многупарчиња / многу

AAAA Hight Квалитет 1000pcs Сјајот Кристал Hot Fix Rhinestones Микс Големини Siam амбуланта корегирање Камен Flatback Стакло За Облека DIY B0973

336.00 -45 % DEN 185.00

Тип на производ : hight Qaulity AAAA hofix rhinestonesГолемини : SS6 SS10 SS16 SS20 SS30( Микс 6 големини)Бои : Синавулкански,fuchsia,златошампањ,ltпраска, монтана, роза, siam, рудникотсина,рудникотзлато,рудникотsliver,хематит.пинк.Се користи за : прибор за облека, чевли, кеси, накит, свадба додатоци итн.пакување : 1000pcs / пакеттежина : 20g / пакетБелешка : Постојат неколку боја големини кои имаат боја варијанти, како што е прикажано на производот сликата...

JUNAO 5*8мм Мешавина Боја Кристал Капка Rhinestones Лепак Акрилик На Камења, Не за Шиење AB Кристали Flatback Бележник Strass за Занает

408.00 -20 % DEN 326.00

JUNAO 5*8мм Мешавина Боја Кристал Капка Rhinestones Лепак Акрилик На Камења, Не за Шиење AB КристалиFlatback Бележник Strass за DIY ЗанаетиМатеријал : Акрилик Камења.Rhinestones Големина : 5*8мм Лепак На Rhinestones.Боја : Комбинација Боја Rhinestones.Количина : 500pcs Капка Rhinestones.Ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме оставете 5 Ѕвезда повратни информации...

Големина ss6(1.9-2mm) 1440pcs/торба ,DMC амбуланта корегирање Кристал,монтана,Рамен грб со лепак Луди продаде!

166.56 -20 % DEN 133.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : MantansКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : ss6 (Прибл дијаметар : 1.92.0 mm)Пакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)

ss10 Темно сина, А+DMC амбуланта корегирање Кристал FlatBack железо-на облека лабава кристал камен Голема Промоција ! Нов Стил Бесплатен Превозот

243.36 -35 % DEN 158.00

Ние ќе ви даде најдобри serice и висок квалитет на стоките,welsome до нашата продавница!Sones Материјал : Стакло, КристалКамен Боја : Темно синаКамен Тип : DMC Flat Back амбуланта корегирање RhinestonesRhinestones Техника : Hot Fix (Топлина Чувствителни Лепило на Грбот)Камен Аспекти : 14 / 16 АспектиКамен Големина : SS10 (Прибл дијаметар : 2.72.8 mm)Пакување на ова е : 10gross (1440pcs во еден пакет)Превозот 1...

Бесплатен превозот Navette да се Шие на Acryl Кристали Сина леопард печати 8*16 мм Rhinestones Додатоци монистра 200pcs/многу m105

407.52 -10 % DEN 367.00

Круг 10мм 400pcs да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones Flatback За Рачно Шиење Камења Strass Дијамант m57 многупарчиња / многуВисок Квалитет на црвена / зелена diamante на собата да се шие на кристал flatback лабава монистра скапоцен камен 13*18mm 60pcs / торба m189 многупарчиња / многуЛабава монистра Круг 13mm 150pcs / торба dazzlingly ABcolour да се шие на Acryl Кристал Rhinestones Flatback Рака за Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многуБесплатен превозот 600pcs 6*12mm Navette форма да се Шие на Акрилик Кристално Црвена ABcolour Rhinestones За Рачно Шиење Камења Strass m92 многупарчиња / многу300pcs мешани вчитување различни спецификации Акрилик Стакло сребрена Боја лабава Монистра рака за шиење облека m064 многупарчиња / многуДодаток скапоцен камен лабава монистра 150pcs 13*18 multicolor Вулкан да се Шие На Акрилик Стакло Кристал Овална Форма strass Дијамант m152 многупарчиња / многуЛабава монистра 150pcs 14mm да се Шие на Кристали Светло сина AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многуЛабава монистра 14mm 150pcs да се Шие на Кристали Златно Жолта AB боја Rhinestones Додатоци За Рачно Шиење Strass Дијамант многупарчиња / многу

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.