• Ново
DWCX Нови Coolant Обновување на Резервоарот Со Црна Капа 3M5H8100AD / LF8B15350B За MAZDA 3 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

DWCX Нови Coolant Обновување на Резервоарот Со Црна Капа 3M5H8100AD / LF8B15350B За MAZDA 3 2004 2005 2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012

Оценка на клиентот:
DEN 1487.52
DEN 1220.00 -18 %

Износ
Залиха


3 M5 H8100 AD Coolant Обновување на Резервоарот, Резервоарот Радијатор Капа за MAZDA 3 Услов : 100% нов ОЕМ БР. : 3 M5 H8100 AD Производителот Дел Број : LF8 B-15-350 B / 3 M5 H-8100-AD /3 M5 H8 K219 AJ / 3014104 Осветленост Дел Број : 3 M5 H8100 AD / LF8 B15350 B Друг Дел Број : EBY-100023 Објект се вклучени :
Обновување на Резервоарот x 1
Радијатор Капа x 1 Компатибилен :
За 2004-2009 MAZDA 3 СИТЕ
За 2010-2012 година MAZDA 3 СИТЕ Со 2.OLT Мотор
Ова Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински
Функција :
1) Материјал : нови перформанси пластика
2) Стабилни карактеристики, висока сигурност.
3) Лесен за инсталација и замена.
4) Калапи се направи, Совршен натпревар за оригиналниот автомобил.

Карактеристики

Тип На Објект:
Резервоари За Гориво
Објектот Висина:
8cm
Бренд Име:
DWCX
Име На Модел:
3M5H8100AD
Објектот Ширина:
18cm
Модел Година:
2004 2005 2006 2007 2008 2009
Автомобил Производител:
Mazda
Автомобил модел:
За MAZDA 3 СИТЕ
Специјални Функции:
Ова Е Резервни Замена На Објектот, Но Не И Вистински
Објектот Должина:
19cm
Материјал Тип:
Пластични
автомобил модел 1:
За MAZDA 3 СИТЕ 2004 2005 2006 2007 2008 2009
автомобил модел 2:
За MAZDA 3 all (СИТЕ) 2.OLT 2010 2011 2012
Производителот Дел Број:
LF8B-15-350B / 3M5H-8100-AD /3M5H8K219AJ / 3014104
Состојба:
100% нови
Другиот Дел Број:
EBY-100023
Осветленост Дел Број:
3M5H8100AD / LF8B15350B
Објектот се вклучени:
Обновување на Резервоарот x 1 Радијатор Капа x 1

Производи во категоријата

CNSPEED 2l 2 Литри Полиран Алуминиум Круг Масло Фати Може да Резервоарот Со Издише на Резервоар за Гориво Филтер TT100722

DEN 791.04

2 L 2 ЛИТРИ ПОЛИРАН АЛУМИНИУМ КРУГ МАСЛО ФАТИ МОЖЕ да РЕЗЕРВОАРОТ СО ИЗДИШЕ на Резервоар за Гориво ФИЛТЕР YC100722 Изработени од високо квалитетни полиран алуминиум...

Горивни ќелии Трки серво Волан Резервоарот, Резервоарот, Резервоарот за Алуминиум Издише Резервоарот HU-YX9461-1

DEN 765.60

Hubsports Горивни ќелии Трки серво Волан Резервоарот, Резервоарот, Резервоарот за Алуминиум Издише Резервоарот HUYX94611 НАСЛОВ Работи Инженеринг Трки серво Волан Резервоарот серво Волан Течност имаат тенденција да млаз од по кола или спорт возење, предизвикани од cavitations која се јавува кога серво волан пумпа работи на високи ВРТЕЖИ во минута...

2.5 Литарски Полиран Алуминиум Легура се Вртат Тенџере AN8 Во AN10 Од Купола на Гориво Пренапони Резервоарот HU-YX9415-25

DEN 909.60

Hubsports 2.5 Литарски Полиран Алуминиум Легура се Вртат Тенџере AN8 Во AN10 Од Купола на Гориво Пренапони Резервоарот HUYX941525 1 x Огледало Полиран Алуминиум 2.5 Ltr Гориво се Вртат Тенџере 2 x 10 Е Фитинг дното 3 x 8 Е Фитинг врвот Опис 1 x Огледало Полиран Алуминиум 2.5 Ltr Гориво се Вртат Тенџере 5 x НА фитинзи (како на сликата) на Овој Резервоар Е Направен Од Лесен Алуминиум И Built To A High Standard...

2.5 Литри Гориво Пренапони се Фати Може да Алуминиум полски Резервоарот HU-YX9416-25

DEN 909.60

Hubsports 2.5 Литри Гориво Пренапони се Фати Може да Алуминиум полски Резервоарот HUYX941625 *Ставка Вклучува : 1 x Огледало полиран 2.5 L Пренапони Круг Резервоарот Токму исто како и сликата се прикажува...

Универзална 2 Литри Полиран Алуминиум во Насловот Проширување Резервоарот за Вода & Капа 2L Алуминиум HU-YX9424-2

DEN 861.60

Hubsports Универзална 2 Литри Полиран Алуминиум во Насловот Проширување Резервоарот за Вода & Капа 2 L Алуминиум HUYX94242Полиран алуминиум / легура резервоарот за вода TIG заварениОпис1 x Огледало Полиран Алуминиум во Насловот на Резервоар2 x Фитинзи1 x Капа(како на сликата)TIG заварениПрвенствено се користи за радијатор overflow шишеИсто така одговараат на ветробранското стакло за миење или интеркулер вода спреј шишеРезервоарот е 150 mm широк, 170 мм висина и 100 mm длабокоЦелокупната е 195 мм висока (вклучува ззп)Целокупната е 165 mm, широк (вклучува монтажа заградата)Околу 2 литриУниверзална одговараима 2 завртка на алуминиум бодликава фитинзи за да одговараат на 11 mm (3 / 8 инчи) црева или за 15 mm (5 / 8 инчи) црево1.3 бар притисок ослободување капа со 8 мм (5 / 16 инчи) бодликава штекер / overflowЗАБЕЛЕШКА : Овој Резервоар Е Универзална Па Некои Измена Можеби Бара Да Го Собере На Вашето Возило.Сите предмети се Сосема Нови освен ако не е поинаку наведено на листата...

Универзална 20 Литри Гориво Пренапони Резервоарот се Вртат Тенџере Систем Легура на Алуминиум HU-YX9414-20N

DEN 2685.60

Hubsports Универзална 20 Литри Гориво Пренапони Резервоарот се Вртат Тенџере Систем Легура на Алуминиум HUYX941420 NOEM на резервоар за гориво опремени за сите возила се направени да траат животот на возилото и за секојдневна употреба...

Универзална 1.75 Литарски ЛЕГУРА РЕЗЕРВОАРОТ за ВОДА / Интеркулер Спреј Шише за Вода - миење / вода за вбризгување на HU-YX9433-175

DEN 900.00

Капа боја е случаен Можеби сребро или сина .или друга боја Не може да се определи боја !!Hubsports Универзална 1.75 Литарски ЛЕГУРА РЕЗЕРВОАРОТ за ВОДА / Интеркулер Спреј Шише за Вода миење / вода за вбризгување на HUYX9433175 1 x 1.75 Ltr Резервоар за Вода 1 x Палка Легура Капа 1 x Капа Запечатување Прстен (како на сликата) Направен Од Висок Квалитет на мала Тежина Алуминиум Овој Резервоар Е Идеален За Употреба Како Бришачи за Миење Шише Или Како Вода на Горивото во Резервоарот...

Алуминиум легура 1L Масло Weilding Фати Може да Плоштадот Резервоарот Полиран HU-YX9406-1

DEN 900.00

Hubsports Алуминиумска Легура 1 L Масло Weilding Фати Може да Плоштадот Резервоарот Полиран HUYX94061 * Ставка Вклучува : 1x Огледало полиран 1 L Масло Плоштадот Резервоарот Други додатоци, токму исто како и сликата се прикажува...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.