• Ново
10PCS SSR25DA-H РБС-25DA-H Производителот 25A рбс реле,текст 3-32VDC излез 90-480VAC

10PCS SSR25DA-H РБС-25DA-H Производителот 25A рбс реле,текст 3-32VDC излез 90-480VAC

Оценка на клиентот:
DEN 1776.00
DEN 1687.00 -5 %

Износ
Залиха


Излезна струја : 25 A
Влезен напон : DC 3-32 V
Излезен напон AC 90 V-480 V
Контрола Метод : DC да AC
Други реле линк

Карактеристики

is_customized:
Yes
Бренд Име:
VIDONIA
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
SSR25DA-H

Производи во категоријата

12VDC Серпентина Зелена LED Светло 4 Пол Двојно Фрли Електромагнетни Штафета HH54P

DEN 295.68

Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр HH54 P Серпентина Напон 12 VDC Контакт Капацитет 3А 240 VAC / 28 VDC Тип 4 PDT Pin Количини 14 Pin Големина 6 x 2.6 mm / 0.24" x 0.1"(LW) Вкупно Големината (Не Вклучуваат Pin) 35 x 28 x 21mm / 1.4" x 1.1" x 0.8"(LWH) Школка Материјал Пластика, Метал, Електрични Дел Главна Боја Јасно, Бела, Црна

Бесплатен превозот DC24V Круг Електро Стопанство Магнет, P25/20 DC Електромагнетниот Electromagnet,6pcs/пакет

DEN 1430.40

Круг Електро Стопанство Магнет, DC Електромагнетниот ElectromagnetЦелЕлектро Стопанство Магнет во енергија држава може да произведе силни лепило сила, тоа може да биде инсталиран во автоматизација опрема е adsorbed за да се запре или преместите објект улога...

TSR-80DA РБС-80DA Три Фаза Цврста Состојба Реле DC 5-32V Текст Контрола AC 90~480V Излез Оптоварување 80A 3 Фаза РБС Висока Моќност DA4880

DEN 1142.40

TSR80 DA РБС80 DA Три Фаза Цврста Состојба Реле DC 532 V Текст Контрола AC 90~480 V Излез Оптоварување 80 A 3 Фаза РБС Висока Моќност DA4880Примена : Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,антикорозија,влагадоказ,антивибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.Трифаза Solide државата релеTSR80 DAВлез : 5~32 VDCВчитај : 30~480 VAC Трифаза РБС специфицирате било...

Автомобил Камион Мотоцикл Висока Тековната 4 Игли DC 12V 100A НА OFF Switch Реле

DEN 602.40

Опис : Модел : РЛ / 18012 Штафета 4pin 12 V 100 A Нормално затворен со монтажни заградата. Жици дијаграм покажува архитектурата на реле ЗА изградба возила, RV и други големи возила на проектот, сите видови на висока сегашниот систем за контрола.Спецификација : Напон : 12 VDC Димензии : Прибл...

Дигитален LED Дисплеј на Времето на Задоцнување на Реле Модул Одбор DC 12V Контрола Програмабилни Тајмер Switch Предизвика Циклус Модул Со Случајот

225.12 -10 % DEN 203.00

Опис : 1 Новите надградби за да се поедностави,да се задоволат потребите на клиентите.2 Зголемување на понудата антиreversefunction.3...

DC 12V SRD-12VDC-SL-C Циркулира Време на Одложување Реле Модул Одбор

DEN 464.64

Име на производ Циркулира Време на Одложување Модул Чип SRD12 VDCSLC Реле Напон250 VAC,10 A , 30 VDC,10 A Работен Напон 12 V Borad PCB Големина 55 x 28 x 20mm / 2.2" x 1.1" x 0,8 (L*W) Материјал Електрични Дел

20x DC 12V PCB Моќ Реле JZC-32F-1H 10a реле

DEN 480.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.36 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤ 3.75≥0.5696≤ 4.5≥0.61009≤ 6.75≥0.922512≤ 9.0≥1.240015≤ 11.25≥1.562518≤ 13.5≥1.890024≤ 18.0≥2.4160048≤ 36.0≥4.86400Контакт ПараметриКонтакт Тип1 Z1 HКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤ 100Контакт Оптоварување10 A7АМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤ 15msОслободување Време≤ 10msОтпорност на изолација≤ 100 Ω (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

20 КОМПЈУТЕРИ DC 3V Серпентина 10A/125V AC 10A/28V DC 5 Иглички Моќ Реле JZC-22F-1Z

DEN 480.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.36 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤ 3.75≥0.5696≤ 4.5≥0.61009≤ 6.75≥0.922512≤ 9.0≥1.240015≤ 11.25≥1.562518≤ 13.5≥1.890024≤ 18.0≥2.4160048≤ 36.0≥4.86400Контакт ПараметриКонтакт Тип1 Z1 HКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤ 100Контакт Оптоварување10 A7АМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤ 15msОслободување Време≤ 10msОтпорност на изолација≤ 100 Ω (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

JQX-40F-2Z 40a висока моќност реле електрични реле 220VAC

DEN 960.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина ПараметриСерпентина Спецификации(DC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V(AC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V,380 VСерпентина Моќ(DC) 2,0 W(AC) 8.6 VAКонтакт ПараметриКонтакт Тип1 Z2 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100 MΩКонтакт Оптоварување60 A40 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 MΩ(5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

AC напон 220V Дигитални Прецизност Програмабилни Време на Одложување Реле DH48S-S Со Чашката База Капка Брод

181.92 -17 % DEN 151.00

Материјал : Пластични и Метални Боја : Видете слики Предмет : Време на чекање Реле, со ЦврстДржава Тајмер H3 Y230 M, 1.0~30 M, На Задоцнување, DPDT, 8 Pins 220 VAC Контакт Форма : DPDT Игли : 8 Dielectric Сила : 2000 V 50 / 60 Hz Мин(Не вклучуваат DC12 V) помеѓу тековнатасметководствена и изложени нетековнивршење на метални делови и помеѓу контакт и контрола коло Dielectric Сила : 1500 V 50 / 60 Hz Мин(Не вклучуваат DC12 V) помеѓу контрола на излезни терминали и оперативни коло Dielectric Сила : 1000 V 50 / 60 Hz Мин меѓу контакти Функција : "На Задоцнување на Контакт Amp Оценка (Resistive) : 5 Серпентина Volts : 220 VAC Оценет Временски Опсег : 1.0~ 30 Min...

1Pc AC/DC 24-240V DHC19-M Мултифункционален Тајмер временско Реле G08 Капка брод

530.88 -17 % DEN 441.00

Спецификации 1.Номинална Votage : AC / DC 24240 V 2.Временски опсег : 0.06 s100h 3.Din rail монтажа 1.Воведување на Универзална напон AC / DC 24240 V 8 функции : 2 време функции контролирани од страна на напон 6 време функции контролирани од страна на контрола на текст Временска скала 0.6 s~100 часа devided во 7 движи Излезниот контакт : 1x changeover 3А Излез индикација : Црвени LED,трепка во времето Зелена LED,осветлена како реле на Висока точност, на мал волумен, висока сигурност...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.