• Ново
20PCS/МНОГУ CYTX нови BCR1A BCR1AM-12a двонасочно thyristor 1a600v TO92 AliExpress

20PCS/МНОГУ CYTX нови BCR1A BCR1AM-12a двонасочно thyristor 1a600v TO92 AliExpress

Оценка на клиентот:
DEN 192.48
DEN 183.00 -5 %

Износ
Залиха


Карактеристики

Бренд Име:
YUXINYUAN
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Број На Модел На:
20PCS/МНОГУ CYTX нови BCR1A BCR1AM-12a двонасочно thyristor 1a600v
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
AC
Теорија:
123456789
Заштита На Функција:
IC
Напон:
V

Производи во категоријата

Дигитален LED Дисплеј на Времето на Задоцнување на Реле Модул Одбор DC 12V Контрола Програмабилни Тајмер Switch Предизвика Циклус Модул Со Случајот

225.12 -10 % DEN 203.00

Опис : 1 Новите надградби за да се поедностави,да се задоволат потребите на клиентите.2 Зголемување на понудата антиreversefunction.3...

Висока моќност реле JQX-62F-2Z 120A Електрични реле

DEN 1056.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина ПараметриСерпентина Спецификации(DC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V(AC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V,380 VСерпентина Моќ(DC) 2,0 W(AC) 10.0 VAКонтакт ПараметриКонтакт Тип1 Z2 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100 MΩКонтакт Оптоварување120 A80 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 MΩ(5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

TSR-80DA РБС-80DA Три Фаза Цврста Состојба Реле DC 5-32V Текст Контрола AC 90~480V Излез Оптоварување 80A 3 Фаза РБС Висока Моќност DA4880

DEN 1142.40

TSR80 DA РБС80 DA Три Фаза Цврста Состојба Реле DC 532 V Текст Контрола AC 90~480 V Излез Оптоварување 80 A 3 Фаза РБС Висока Моќност DA4880Примена : Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,антикорозија,влагадоказ,антивибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.Трифаза Solide државата релеTSR80 DAВлез : 5~32 VDCВчитај : 30~480 VAC Трифаза РБС специфицирате било...

1Pc AC/DC 24-240V DHC19-M Мултифункционален Тајмер временско Реле G08 Капка брод

530.88 -17 % DEN 441.00

Спецификации 1.Номинална Votage : AC / DC 24240 V 2.Временски опсег : 0.06 s100h 3.Din rail монтажа 1.Воведување на Универзална напон AC / DC 24240 V 8 функции : 2 време функции контролирани од страна на напон 6 време функции контролирани од страна на контрола на текст Временска скала 0.6 s~100 часа devided во 7 движи Излезниот контакт : 1x changeover 3А Излез индикација : Црвени LED,трепка во времето Зелена LED,осветлена како реле на Висока точност, на мал волумен, висока сигурност...

20pcs 12V DC моќност реле JQX-21F (T93) мини реле 40a

DEN 1056.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.93 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤3.75≥0.5276≤4.5≥0.6399≤6.75≥0.98712≤9.0≥1.215515≤11.25≥1.524218≤13.5≥1.834824≤18.0≥2.461948≤ 36.0≥4.82477Контакт ПараметриКонтакт Тип1 H1 D1 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100Контакт Оптоварување40 A30 A30 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

12VDC Серпентина Зелена LED Светло 4 Пол Двојно Фрли Електромагнетни Штафета HH54P

DEN 295.68

Име На Производ Електромагнетни Штафета Модел Бр HH54 P Серпентина Напон 12 VDC Контакт Капацитет 3А 240 VAC / 28 VDC Тип 4 PDT Pin Количини 14 Pin Големина 6 x 2.6 mm / 0.24" x 0.1"(LW) Вкупно Големината (Не Вклучуваат Pin) 35 x 28 x 21mm / 1.4" x 1.1" x 0.8"(LWH) Школка Материјал Пластика, Метал, Електрични Дел Главна Боја Јасно, Бела, Црна

JQX-40F-2Z 40a висока моќност реле електрични реле 220VAC

DEN 960.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина ПараметриСерпентина Спецификации(DC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V(AC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V,380 VСерпентина Моќ(DC) 2,0 W(AC) 8.6 VAКонтакт ПараметриКонтакт Тип1 Z2 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100 MΩКонтакт Оптоварување60 A40 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 MΩ(5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

Автомобил Камион Мотоцикл Висока Тековната 4 Игли DC 12V 100A НА OFF Switch Реле

DEN 602.40

Опис : Модел : РЛ / 18012 Штафета 4pin 12 V 100 A Нормално затворен со монтажни заградата. Жици дијаграм покажува архитектурата на реле ЗА изградба возила, RV и други големи возила на проектот, сите видови на висока сегашниот систем за контрола.Спецификација : Напон : 12 VDC Димензии : Прибл...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.