• Ново
Цврста Состојба Реле DC-AC Модул 80A Реле ПИД Температура Контролер РБС 3-32V DC 24-680V AC Гаранција за Две Години KZ-H380ZF

Цврста Состојба Реле DC-AC Модул 80A Реле ПИД Температура Контролер РБС 3-32V DC 24-680V AC Гаранција за Две Години KZ-H380ZF

Оценка на клиентот:
DEN 833.76

Износ
Залиха


ОБЈЕКТОТ
ПАРАМЕТАР
Бренд Име
KZLTD
Име На Производ
Индустриски Цврста Состојба Реле
Број на модел на KZ-H380 ZF
Контрола на Владата DC-AC
Влез/Контрола На Напон
3-32 VDC
Излез/Load Напон
24-680 VAC
Излезна Струја
80 A
Амбиентална Средина
-20~85 Целзиусови Степени
Dielectric Да Издржи Напон
4000 V
Работниот Статус Индикатор
LED
Еднократна Време
10 MS
Услуга Пати
> 1 Милион
Надворешни Димензии
94x25x39 MM
Нето Тежина
130g
Карактеристики На Производот :
Никаков контакт, никаква бучава, никакви искра; широк работа напон спектар, брз и стабилен реакција, висока електромагнетна компатибилност, одлична топлина мијалник, анти-вибрации, експлозија-доказ, долгогодишна употреба.
Одличен квалитет и 2-годишната гаранција за сите наши цврста состојба релеи!!!
Цврста Состојба Реле DC-AC Модул 80 A Реле ПИД Температура Контролер РБС 3-32 V DC 24-680 V AC Гаранција за Две Години KZ-H380 ZF
Забелешки :
• Оваа РБС контрола resistive товари, индуктивни товари и LED светлата само.
• Излезна струја од реле треба да биде најмалку 2 пати од големината на resistive товари и 6 пати индуктивен товари.
• Кога оптоварување тековната е 5 A или поголеми, heatsinks се предлага да се користи заедно со релеи.
• Резултатите од тестот на неговата изведба без товари се неточни. Ве молиме проверете ја оваа ССР со multimeters само кога тоа се поврзете со носивост.
PS : Треба појавување на heatsink ? Ве молиме кликнете тука за ПРОИЗВОДОТ ШОУ
Зошто и вие треба да го избере нашиот цврста состојба релеи?
ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ ОПРЕМА ДВЕ-ГОДИШНА ГАРАНЦИЈА!!! Висока Сигурност Optocouplers од Ферчајлд Phlx Внатрешното јадро на реле, со брз и стабилен реакција и висока сигурност.Други евтини оние кои сериозно не може да се спореди со нашиот. Совршен Заварување & Цврстина Силикон контролирани rectifier и алуминиумска плоча се лемење систематски. Не-дупка Поставување носи одлична цврстина и топлина мијалник. 100% Целосна Запечатување & Долг животен Век Строго целосна справување со лепак носи одлични перформанси во корозија - отпор, adampness и влага-отпор, експлозија-доказ и анти - вибрации, па како да се задржи во подолг живот. ДИМЕНЗИЈА Линија-поврзување Илустрација
Други Достапни Објекти
PS : Повеќе спецификации не се наведени, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате доколку ви треба.
Име На Производ
Контрола На Владата
Излезна Струја
Модел Не
Индустриски Цврста Состојба Реле
DC - AC
60 A
80 A
100 A
120 A
200 A
300 A
400 A
AC - AC
60 A
80 A
100 A
120 A
200 A
300 A
400 A
Важна Забелешка
• Оваа цврста состојба реле контрола resistive товари, индуктивни товари и LED само. За другите, прилагодување е прифатена.
• Излезна струја од реле треба да биде најмалку 2 пати од големината на resistive товари и 6 пати индуктивен товари. (Да претпоставиме дека излезна струја е 40 A, тоа само може да се контролира максималниот 20 A resistive товари.)
• Кога оптоварување тековната е 5 A или поголеми, heatsinks се предлага да се користи заедно со релеи. Кога во текот 50 A, фан ладилници се препорачува.
Заеднички Resistive Товари
Јаглерод-влакна Топлинска Цевка
Греење Бар
Talfon Топлинска Цевка
Силиконска Гума Греалки
Керамички Грејач
Заеднички Индуктивен Товари
Електромагнетниот Вентил
Фан
Трансформатор.

Карактеристики

Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Бренд Име:
KZLTD
Број На Модел На:
KZ-H380ZF
Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Употреба:
Општа Намена
Извор На Енергија:
AC
Напон:
3-32VDC to 24-680VAC
Име На Производ 1:
цврста состојба реле
Име На Производ 2:
цврста состојба реле модул
Име На Производ 3:
вклучете реле
Големина:
Miniature

Производи во категоријата

JQX-40F-2Z 40a висока моќност реле електрични реле 220VAC

DEN 960.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина ПараметриСерпентина Спецификации(DC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V(AC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V,380 VСерпентина Моќ(DC) 2,0 W(AC) 8.6 VAКонтакт ПараметриКонтакт Тип1 Z2 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100 MΩКонтакт Оптоварување60 A40 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 MΩ(5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

20x DC 12V PCB Моќ Реле JZC-32F-1H 10a реле

DEN 480.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.36 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤ 3.75≥0.5696≤ 4.5≥0.61009≤ 6.75≥0.922512≤ 9.0≥1.240015≤ 11.25≥1.562518≤ 13.5≥1.890024≤ 18.0≥2.4160048≤ 36.0≥4.86400Контакт ПараметриКонтакт Тип1 Z1 HКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤ 100Контакт Оптоварување10 A7АМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤ 15msОслободување Време≤ 10msОтпорност на изолација≤ 100 Ω (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

TSR-25AA РБС-25AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC90-280V Текст Контрола AC 30~480V Излез Оптоварување 25A 3 Фаза РБС Висока Моќност AA4825

DEN 518.40

Број На Модел ВоведВе молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.Струја на Опрема / Сооднос= Тековни на РБССтруја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема(Односот зависи од видот на вашата опрема)Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,на вентилаторот за ладење е потребно.TSR25 AA РБС25 AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC 90280 V Текст Контрола AC 30~480 V Излез Оптоварување 25 A 3 Фаза РБС Висока Моќност AA4825Примена : Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,антикорозија,влагадоказ,антивибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.Трифаза Solide државата релеTSR25 AAТекст : 90~280 VDCВчитај : 30~480 VAC Трифаза РБС специфицирате било...

Автомобил Камион Мотоцикл Висока Тековната 4 Игли DC 12V 100A НА OFF Switch Реле

DEN 602.40

Опис : Модел : РЛ / 18012 Штафета 4pin 12 V 100 A Нормално затворен со монтажни заградата. Жици дијаграм покажува архитектурата на реле ЗА изградба возила, RV и други големи возила на проектот, сите видови на висока сегашниот систем за контрола.Спецификација : Напон : 12 VDC Димензии : Прибл...

Висока моќност реле JQX-62F-2Z 120A Електрични реле

DEN 1056.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина ПараметриСерпентина Спецификации(DC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V(AC) 6 V,9 V,12 V,24 V,36 V,48 V,110 V,220 V,380 VСерпентина Моќ(DC) 2,0 W(AC) 10.0 VAКонтакт ПараметриКонтакт Тип1 Z2 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100 MΩКонтакт Оптоварување120 A80 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 MΩ(5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

20 КОМПЈУТЕРИ DC 3V Серпентина 10A/125V AC 10A/28V DC 5 Иглички Моќ Реле JZC-22F-1Z

DEN 480.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.36 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤ 3.75≥0.5696≤ 4.5≥0.61009≤ 6.75≥0.922512≤ 9.0≥1.240015≤ 11.25≥1.562518≤ 13.5≥1.890024≤ 18.0≥2.4160048≤ 36.0≥4.86400Контакт ПараметриКонтакт Тип1 Z1 HКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤ 100Контакт Оптоварување10 A7АМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤ 15msОслободување Време≤ 10msОтпорност на изолација≤ 100 Ω (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

Бесплатен превозот DC24V Круг Електро Стопанство Магнет, P25/20 DC Електромагнетниот Electromagnet,6pcs/пакет

DEN 1430.40

Круг Електро Стопанство Магнет, DC Електромагнетниот ElectromagnetЦелЕлектро Стопанство Магнет во енергија држава може да произведе силни лепило сила, тоа може да биде инсталиран во автоматизација опрема е adsorbed за да се запре или преместите објект улога...

20pcs 12V DC моќност реле JQX-21F (T93) мини реле 40a

DEN 1056.00

Функција : Ултрамал обемНиска Потрошувачка На ЕнергијаГолеми Оптоварување контактВисока чувствителностСерпентина МоќDC : 0.93 WСерпентина СпецификацииНоминална Напон ( VDC)Работат Напон (VDC)Ослободување Напон (VDC)Серпентина Отпор( ±10% )5≤3.75≥0.5276≤4.5≥0.6399≤6.75≥0.98712≤9.0≥1.215515≤11.25≥1.524218≤13.5≥1.834824≤18.0≥2.461948≤ 36.0≥4.82477Контакт ПараметриКонтакт Тип1 H1 D1 ZКонтакт МатеријалAg Cdo, Ag An O2Контакт Отпор≤100Контакт Оптоварување40 A30 A30 AМакс Префрлување Напон250 VAC / 30 VDCЖивотот Expectance Електрични1× 100000Механички Живот1*10000000Перформанси ПараметриВреме На Одговор≤15msОслободување Време≤10msОтпорност на изолација≤100 (5 VDC)Dielectric да издржи напонМеѓу контакти1500 VAC...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.