• Ново
10PCS оригинални mager 10A ССР, текст 3-32VDC излез 24-480VAC една фаза цврста состојба реле

10PCS оригинални mager 10A ССР, текст 3-32VDC излез 24-480VAC една фаза цврста состојба реле

Оценка на клиентот:
DEN 2064.00
DEN 1961.00 -5 %

Износ
Залиха


Излезна струја : 10 A
Влезен напон : DC 3-32 V
Излезен напон AC 24 V-480 V
Контрола Метод : DC да AC
Други реле линк

Карактеристики

is_customized:
Yes
Бренд Име:
VIDONIA
Заштита На Функција:
Запечатени
Големина:
Miniature
Употреба:
Општа Намена
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Теорија:
цврста состојба реле
Број На Модел На:
SSR10DA

Производи во категоријата

Цврста Состојба Реле DC-AC Модул 80A Реле ПИД Температура Контролер РБС 3-32V DC 24-680V AC Гаранција за Две Години KZ-H380ZF

DEN 833.76

ОБЈЕКТОТПАРАМЕТАРБренд ИмеKZLTDИме На ПроизводИндустриски Цврста Состојба РелеБрој на модел на KZH380 ZFКонтрола на Владата DCACВлез / Контрола На Напон332 VDCИзлез / Load Напон24680 VACИзлезна Струја80 AАмбиентална Средина20~85 Целзиусови СтепениDielectric Да Издржи Напон4000 VРаботниот Статус ИндикаторLEDЕднократна Време10 MSУслуга Пати> 1 МилионНадворешни Димензии94x25x39 MMНето Тежина130gКарактеристики На Производот : Никаков контакт, никаква бучава, никакви искра; широк работа напон спектар, брз и стабилен реакција, висока електромагнетна компатибилност, одлична топлина мијалник, антивибрации, експлозијадоказ, долгогодишна употреба.Одличен квалитет и 2годишната гаранција за сите наши цврста состојба релеи!!!Цврста Состојба Реле DCAC Модул 80 A Реле ПИД Температура Контролер РБС 332 V DC 24680 V AC Гаранција за Две Години KZH380 ZFЗабелешки : • Оваа РБС контрола resistive товари, индуктивни товари и LED светлата само.• Излезна струја од реле треба да биде најмалку 2 пати од големината на resistive товари и 6 пати индуктивен товари.• Кога оптоварување тековната е 5 A или поголеми, heatsinks се предлага да се користи заедно со релеи.• Резултатите од тестот на неговата изведба без товари се неточни...

ЖЕШКА НОВ реле JQX-14FF-012-1HQC-12VDC JQX-14FF-012-1HQC JQX-14FF 012-1HQC JQX14FF 0121HQC 12VDC DC12V 12V DIP4 бесплатен превозот

DEN 1872.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

Бесплатен Превозот 100PCS/многу Реле SRD-05VDC-SL-C SRD-12VDC-SL-C SRD-24VDC-SL-C SRD-48VDC-SL-C 5V 12V 24V 48V 10A 250VAC 5PIN T73

DEN 1632.00

Шенжен Интегритет електронски Ко Ltd(Компанијата обезбедува onestop појавување цел услугата, да имате потреба за корисници, ве молиме контактирајте со нас!)Како што многу од нашите производи, не еден по еден испратите, како на пример во продавница не може да го најдете вашиот производ, ве молиме контактирајте со сервисот.Компанијата продаваат сите видови на IC интегрирано коло, диоди и audion, inductance capacitance отпор, кристал, led, разни видови на прекинувачот, Спојување, Реле, potentiometer,pin заглавија и приклучоци, Конектор, модули, и различни додатоци и така натаму.Специјализирана во обезбедување на целосен сет на цел услуги.Компанијата има долгорок продажбата на искуство, клиентот paramountcy, Да им обезбеди на клиентите со квалитет на производите!Компанијата има за цел : квалитетни производи, разумни цени, брза испорака, сервисориентирани развоен концепт...

Бесплатен превозот DC24V Круг Електро Стопанство Магнет, P25/20 DC Електромагнетниот Electromagnet,6pcs/пакет

DEN 1430.40

Круг Електро Стопанство Магнет, DC Електромагнетниот ElectromagnetЦелЕлектро Стопанство Магнет во енергија држава може да произведе силни лепило сила, тоа може да биде инсталиран во автоматизација опрема е adsorbed за да се запре или преместите објект улога...

Автомобил Камион Мотоцикл Висока Тековната 4 Игли DC 12V 100A НА OFF Switch Реле

DEN 602.40

Опис : Модел : РЛ / 18012 Штафета 4pin 12 V 100 A Нормално затворен со монтажни заградата. Жици дијаграм покажува архитектурата на реле ЗА изградба возила, RV и други големи возила на проектот, сите видови на висока сегашниот систем за контрола.Спецификација : Напон : 12 VDC Димензии : Прибл...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.