• Ново
220V 15W 800L/H Подводните Фонтана Воздух Риба Резервоарот Аквариум Пумпа за Вода ЕУ Plug S08 Капка брод

220V 15W 800L/H Подводните Фонтана Воздух Риба Резервоарот Аквариум Пумпа за Вода ЕУ Plug S08 Капка брод

Оценка на клиентот:
DEN 497.76
DEN 413.00 -17 %

Износ
Залиха

Големата пумпа за вода на чешма, statuary, рибник, итн Подводните користете само Со 4 вшмукување чаши на дното Проток е прилагодлив со knob на предната страна на пумпата Влезен Напон : 220-240 V AC Приклучок : ЕУ plug Моќ : 15 W Фреквенција : 50 Hz Проток : Max 800 L/H Hmax : 1.6 м Боја : Црна Кабел Должина : околу 140cm/55.12" Штекер Дијаметар : 10мм Димензија : Прибл. 6.5 см x 5cm x 5.5 cm/2.56" x 1.97" x 2.17"(не се вклучуваат вода штекер) Пумпа за Вода x 1

Карактеристики

Бренд Име:
SAILFLO
Структура:
како детали
моќност:
како детали
Гориво:
како детали
Притисок:
како детали

Производи во категоријата

2 парчиња MP-15R(N) Кина Евтини Пијалак Пиво Магнетни Диск Пумпа, Киселина Отпорност на Магнетното Пумпа,50HZ 220V Долг Живот Топлинска Пумпа за Вода

DEN 6768.00

1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2 Пумпа е широко се користи во сите индустрии работи како бустер пумпа, хемиски, лабораторија пумпа, циркулација на крвта се пумпа.3...

Тип SZ045D-Б 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпа

DEN 4272.00

Тип SZ045 DБ 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпаАпликацииДвижењето на водата за домашнаИндустриски апликацииАвтомобил перењеТенкови празнењеГрадинарствотоФонтаниМали irrgationРаботна СостојбаВшмукување / Празнење големина : G1 1 / 4 G1Max.работен притисок : 6barMax.Течни температура : +45°CMax.вшмукување глава : 8mПосебни механички заптивки се на располагање по барање.Оваа пумпа може да се користи во полна глава безоптоварување моторот.Перформанси на податоци220 V50 Hzмоќностsuctioмпротокl / minглавамвлезотизлезkwhpSZ045 DБ0.450.680~5038~14G1 "G1 "

220v/380v 50hz 15L/h ПВЦ Материјал Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа 60w за Дрога Класа

DEN 11664.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас)

2 ПАРЧИЊА MP-15RM 50HZ 220V Омилени Спореди Море Пумпа за Вода се Користи за desalination третман Магнетни пумпа

DEN 3552.00

MP15 RM 50 HZ 220 V Магнетни Диск пумпаI Вовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

MP-55RM Пијалак Пиво Магнетни Пумпа за Вода На Продажба

DEN 5088.00

MP55 RM Пијалак Пиво Магнетни Пумпа за Вода На ПродажбаОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

Пластични Магнетни Диск Киселина Отпор Циркулација на крвта се Пумпа / Морето Пумпа за Вода/Центрифугални Пумпа за Вода 220V 60HZ

DEN 4752.00

MP20 R Магнетни диск мини циркулација на вода пумпа 220 V 50 HZВовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

3t 220v50hz Санитарни Нерѓосувачки Челик Пиво Пумпа

DEN 15792.00

3t 220v50hz Санитарни Нерѓосувачки Челик Пиво ПумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар Податоци : Проток : 46l / минРаководител : 16мМоќност : 0.75 Kw 220v 50 hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам.)Влезот кол...

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220V воздушни пушки

DEN 16992.00

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300 Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220 V воздушни пушкиние има неколку бои, ако има coulour барање, ве молиме ги споделите со насако не имајте на ум тоа на боја барање, ние ќе го Испрати тоа по случаен избор30mpa играње пумпа, моторни моќ е 1.8 kw.Не го погоди за 28mpa...

24V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри висока-лифт

2529.12 -10 % DEN 2276.00

24 V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри високалифтСпецификација за производ : Пумпа големина : 110 x 90 mmТекст Штекер Дијаметар : 1 / 4" темиТечност температура : 2 ~ 110degreeНапојување : 24 V DC 60 WМоменталната оценка : 2.5 (Max)Сообраќај : 25 l / min (Max)Подигнете : 15 m (Max)Answer : ___________________________ Note : ние, исто така, имаат 24v лифт 6m 24v лифт 9m и 24v лифт 12m, ако треба pls се чувствуваат слободни да контакт со менеПакет : 1pcs Лифт 15 МИЛИОНИ пумпа

220V 50 hz 150W FY-1C-N 1L 2Pa Преносни Мини Воздушна Пумпа за Вакуум Пумпа Laminating Машина Дијафрагмата Пумпа

DEN 5472.00

вакуум пумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

24v дијафрагмата пумпа метанол Етанол shochu пумпа

DEN 8160.00

УПОТРЕБА : Aуреа / вода / метанол / алкохол / алкохолНАПОН : 220 V / 12 V / 24 VMAX ПРИТИСОК : 40 PSI(3 Bar)ПРОТОК : 2640 L / MINИЗЛЕЗ&ВЛЕЗОТ : 1 INCHмаксимална температура на медиумот : 60 степенAnswer : ___________________________ NOTE : 220 V уреа пумпа за увоз и извоз со 4 цевка конектори и 2 ПАРЧИЊА стеги.12 V / 24 V уреа пумпа доводното црево со 4 конектори и 2 стеги и батеријата клип линија12 V / 24 V моќ не се префрлите.КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : 1.според барањата надвор од инфузија цевка е поврзан правилно, да се обезбеди добар запечатување зглобовите, цевка за токи во затвор, компонентите се поврзани правилно...

110V 30MPA 300BAR 4500PSI Авто Стоп Висок Притисок Електрични Компресор 40L/Min за Пневматски Airgun PCP Inflator

DEN 13200.00

30 MPAAUTOSTOPПревозот листа1 PCSВоздушна Пумпа1 PCSПумпа За Вода2 ПАРЧИЊАВодовод1 PCSФилтер5 PCSФилтер За Елемент1 PCSЖенски Крајот на Цревото2 ПАРЧИЊАПритисок За Ослободување (Ослободување) Завртка1 PCSАнтиVbration Подлога1 SETORing4 PCSЕксплозијаДоказ Диск1 PCSЗдив МлазницатаПредностПроизводи со користење на високо квалитетни компоненти за да се обезбеди квалитет.Сите производот ќе биде двојно тестирање пред превозотCE ОзначениНие обезбедуваме услуга по продажбата.ПараметриМоделФункцијаYong Heng 30 MPA(ОСНОВНИ)Основни висок притисок воздушна пумпа функција.Yong Heng 30 MPA(ПОВЕЌЕ)1...

24V DC микро дијафрагмата пумпа мини пумпа за вода -80kpa Вакуум пумпа за Воздух, Гас со 1m силикони Цевка

DEN 1152.00

24 V DC Микро Вакуум Дијафрагмата пумпа за притисокПроизвод Параметар Податоци : Име : Микро Вакуум pum Оценет Напон : 24v Номинална Моќност : 6 W Пумпа Брзина : 12 L / мин Вакуум Степен : 80kpa Nosie : 65db Големина : 102*40*70mmиспрати висок квалитет со силиконска цевка 1 mПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

D72 Вертикална Рака Барел Пумпа 220V 50-250L/мин Електрични Масло Транспорт Пумпа

DEN 2112.00

Висок Квалитет на 220 V Вертикална Електрични Рака Барел Нафта Пумпа 1600wОваа пумпа е погодна за, хемиски претпријатија, продавници, превозот, рурален, транспорт на различни ниски и средни течност, е кофа пумпа индустрија во бутик, машината не е експлозија, не може да се извлече запаливи и експлозивни хемиски течност, , Бензин, метанол, и други ниска точка хемискиКарактеристики : Машината се користи двојно се справи со дизајн, компактно тело структура, модерен, ергономски дизајн, се чувствуваат удобно, лесно за ракување.6брзински меки почеток електронска контрола на брзината, switch, пумпата има 6 контрола на брзината копчето, само што почнав со 3 датотеки, можете да се избегнат почетокот на транспорт на течности брзо да почнат да предизвика течни поздравниот да се направи операција стабилни, моторни брзина премногу брзо лесно да се загрее, ако Не брзање период, се обиде да се прилагоди брзината за да 45 датотека умерена позиција, може да го намали моторни треска;Прекинувач со заклучување копче, можете да ги споделите со пумпа за да се задржи тековната проток на континуирана работа, лесна за употребаРоторот со 20 хром материјал со користење на пакет оска третман, иако производителите зголемување на трошоците, но материјал ригидност силна висок притисок, за да се спречи случајно истекување предизвикани од несреќа...

FY-2C-N Вакуум воздушна пумпа Една фаза вакуум пумпа 7.2m3/h 2MPa 250W за вакуум пакет LCD екран Фрижидери

DEN 4896.00

вакуум пумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

825W Висока viscosity10000CPS Пумпа 45L/мин вертикална завртка тип Маснотии Пумпа Боја Пумпа

DEN 52752.00

316 Од Не ' Рѓосувачки Челик Вертикална Завртка ПумпаЗавртка потопни пумпи е компанија со развојот на домашните напредно ниво на барел пумпи, употреба на завртки истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозија-доказ пумпа

DEN 12813.60

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозијадоказ пумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар податоци : ако треба различни напон,pls дозволете ни да знам!Проток : 16l / min(1 T)Раководител : 8mМоќност : 0.37 Kw 380v 50hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам!)Влезот кол...

MP-20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за Вода

DEN 3696.00

MP20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за ВодаЈас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Manfuacturer 10W 125Psi 0.26 G/min DP125 ДП Тип 24V дијафрагмата пумпа/ DC пумпа за вода/ 24V Пумпа за вода

DEN 2587.20

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.