• Ново
DC 12V Електрични / Соларни Brushless Мотор Пумпа за Вода Аквариум Фонтана 1000L/H Црна

DC 12V Електрични / Соларни Brushless Мотор Пумпа за Вода Аквариум Фонтана 1000L/H Црна

Оценка на клиентот:
DEN 890.40

Износ
Залиха


Соларни/ DC Пумпа за Вода Влез : DC 6 V-12 V Hmax : 100-600cm Qmax : 450-1000 L/H Внимание : Ова пумпа е наменет за употреба со вода само. Браун е "+", Сино е "-" Соларни/ DC Пумпа за Вода
Влез : DC 6 V-12 V
Hmax : 100-600cm
Qmax : 450-1000 L/H
Внимание : Ова пумпа е наменет за употреба со вода само. Браун е "+", Сино е "-"
Дијаметар на Штекер : 20.3 mm
Дијаметар на Влезот : 20.3 mm
Димензии : Прибл. 8.5x8.5x4.5см/ 3.35x3.35x1.77"
Кабел Должина : Околу. 100cm/ 39.37"
Боја : Црна
Пакет Се Вклучени :
1x 12 V DC Електрични/ Соларни Brushless Пумпа за Вода
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3 см.

Карактеристики

моќност:
Електричен
Структура:
Еден фаза Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Употреба:
Воздушна Пумпа
Број На Модел На:
МОС
Примена:
Аквариум Риба Тен
Гориво:
Други

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот Три фаза AB-50 50L/МИН 120w Машина за ладење, пумпа за моторното масло

DEN 3504.00

ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

24V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри висока-лифт

2529.12 -10 % DEN 2276.00

24 V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри високалифтСпецификација за производ : Пумпа големина : 110 x 90 mmТекст Штекер Дијаметар : 1 / 4" темиТечност температура : 2 ~ 110degreeНапојување : 24 V DC 60 WМоменталната оценка : 2.5 (Max)Сообраќај : 25 l / min (Max)Подигнете : 15 m (Max)Answer : ___________________________ Note : ние, исто така, имаат 24v лифт 6m 24v лифт 9m и 24v лифт 12m, ако треба pls се чувствуваат слободни да контакт со менеПакет : 1pcs Лифт 15 МИЛИОНИ пумпа

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло Пумпа

DEN 3072.00

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло ПумпаУПОТРЕБА : 1 автомобил поправка : поправка продавница,4s продавница.Разни екстракција на нафта2.Приватните сопственици diy масло промена3.Машини За Масло Промена4.Масло кулер изменаЗа течни : 1.Моторното масло,опрема, нафта, опрема, нафта,електрична енергија нафта2.Воден течност,нафта циклус веднаш по употребата3.Стоп за транспорт на бензин,алкохол или други запаливи течностиПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување : 0.08 mpaПритисок : 0.3 mpaГолемина : 60x60x156mmБучава : 65dbВшмукување;Не помалку than3mГлава;3mCapaity : 1.1 L / minАко имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да прашате.

Совршен Микро Електрична Опрема, Нафта Пумпа 30l/мин 370w 380v50hz за Гориво Систем

DEN 6000.00

WCB СЕРИЈА ОПРЕМА ПУМПА ЗА МАСЛОПостојат опрема, бунари, пумпи, бунари печат формирана Опрема топлина третираат со висока цврстина и сила, и се вратило се инсталирани со оперативен во заменливи bushings...

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозија-доказ пумпа

DEN 12813.60

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозијадоказ пумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар податоци : ако треба различни напон,pls дозволете ни да знам!Проток : 16l / min(1 T)Раководител : 8mМоќност : 0.37 Kw 380v 50hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам!)Влезот кол...

Бесплатен Превозот Три фаза AB-50 50L/МИН 120w Машина за ладење, пумпа за моторното масло

3854.40 -0 % DEN 3854.00

ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

2 парчиња тема интерфејс MP-20RM 15W 50/60HZ 220 V 220 V магнетно воден хемиски киселина Пумпа за Вода

DEN 5376.00

1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2 Пумпа е широко се користи во сите индустрии работи како бустер пумпа, хемиски, лабораторија пумпа, циркулација на крвта се пумпа.3...

Најдобра Цена 1PC 1.7 L/Min DC 12V 15W Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа

DEN 2496.00

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

FIP-3200 24V Кабината Пумпа 30l/мин

DEN 3456.00

Име : Мотор За Ладење, ПумпаДруги име : Bilge пумпи, автоpriming пумпа, се мијатдек пумпа, Ване ПумпаГлавната Примена : На јахта bilge дренажа, Ejector bilge, се Мијат за косење и слично.Карактеристики : Лесно се инсталира lationБронза тело и флексибилни impellerВисок проток и одличен вшмукувањеBilge остатоци не претставува проблем за оваа бронза тела...

MP-20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за Вода

DEN 3696.00

MP20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за ВодаЈас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Manfuacturer 10W 125Psi 0.26 G/min DP125 ДП Тип 24V дијафрагмата пумпа/ DC пумпа за вода/ 24V Пумпа за вода

DEN 2587.20

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

JGX-140/0.3 Пвц главата Премерување Пумпа

DEN 15600.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас) СЕКОЈ МОДЕЛ Е ИСТА ЦЕНА, МОЖЕТЕ ДА НИ ОСТАВИ ПОРАКА за КОЈ МОДЕЛ ТИ ТРЕБА.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.