• Ново
Најдобра Цена 1PC 1.7 L/Min DC 12V 15W Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа

Најдобра Цена 1PC 1.7 L/Min DC 12V 15W Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа

Оценка на клиентот:
DEN 2496.00

Износ
Залиха


ДП серија електрични дијафрагмата пумпа
Answer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,
така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз
√ Лесно се монтира и се отстранети
√ Одлични само вшмукување способност
√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате
√ Дозволена течни температура до 60 степен
√ Сува работа е Дозволена и само-вшмукување висина е 5m
√ Ниско Ниво На Бучава/ Одлична Отпорност На Корозија/Висок Притисок
Апликации :
*Автомобил Испирање
*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување
*Филтер
*Спреј Опрема
*Општи Индустриски Опрема
*Хемиска Премерување
*Хигиена, Контрола На Загадувањето
*Печатење
Пумпа iqdentiflcation :
Структура : (на пример : дп-35,другиот модел имаат и нешто друго)
Перформанси криви :
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.
ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.
ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЗА сите ДРУГИ ДАВАЧКИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ од СТРАНА НА ПРЕВОЗНИКОТ(на пример : Царина и данок од добивка). ОВА Е НЕШТО ШТО НИЕ НЕМАМЕ КОНТРОЛА НАД И Е ДОПОЛНИТЕЛЕН ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОТ.
НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ.
НИЕ ЌЕ РЕФУНДИРАЊЕ НА ВАШИТЕ ПАРИ, АКО ОБЈЕКТОТ ЌЕ ПРИМИТЕ НЕ РАБОТАТ НА СИТЕ, ОСВЕН АКО ТОА БЕШЕ НАВЕДЕНА КАКО "ДЕЛОВИ САМО" ИЛИ "НЕ СЕ ВО РАБОТНА СОСТОЈБА." КУПУВАЧОТ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ВРАТИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ. ОТКАКО ОБЈЕКТ СЕ ПРИМЕНИ ВО НАШАТА ЛОКАЦИЈА НИЕ ЌЕ ИЗДАДЕ НАПЛАТА.
ПРЕДМЕТИ МОРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РОК ОД 14 ДЕНА ОД ДЕНОТ БЕШЕ ДОСТАВЕНА ДО КУПУВАЧОТ.
ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ Е МНОГУ ВАЖНО ЗА НАС. ВЕ МОЛИМЕ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ ДА НИ ИСПРАТИТЕ Е-МЕЈЛ ИЛИ ПОРАКА ПРЕКУ ELIEXPRESS СО БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА, КОМЕНТАРИ ИЛИ ПРОБЛЕМИ.
КУПУВАЧИ : ПРОВЕРЕТЕ НАШИТЕ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ И ПОНУДА СО ДОВЕРБА. НИЕ НЕ ЌЕ ЈА НАПУШТАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КУПУВАЧИТЕ, ДОДЕКА НИЕ ГО ДОБИЈАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ. ТРЕБА ПРОБЛЕМ СЕ ЈАВУВААТ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ПРЕД ДА ЗАМИНЕ НЕУТРАЛЕН ИЛИ НЕГАТИВЕН ФИДБЕК; ОВА ЌЕ НИ ОВОЗМОЖИ ДА РАБОТАТ СО КУПУВАЧОТ ЗА ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ.
БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ДОДАДЕТЕ НИ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ ЛИСТА И ПРОВЕРЕТЕ ГО НАШИОТ ДРУГИ ПРЕДМЕТИ!

Карактеристики

моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Број На Модел На:
ДП-130B
Употреба:
Воздушна Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Напон(VDC):
12
Макс Електрична Струја(A):
2.2
Max. Капацитет(ml/min)/(LPM):
0.45/1.7
Револуција(вртежи во минута):
470
Max. притисок(PSI)/(Mpa):
130/0.90
Вшмукување hight(м):
5
Моќност(w):
15
Температура на медиум (СТЕПЕН):
60
сува работи:
Дозволете
Авто-priming функција:
Yes

Производи во категоријата

D72 Вертикална Рака Барел Пумпа 220V 50-250L/мин Електрични Масло Транспорт Пумпа

DEN 2112.00

Висок Квалитет на 220 V Вертикална Електрични Рака Барел Нафта Пумпа 1600wОваа пумпа е погодна за, хемиски претпријатија, продавници, превозот, рурален, транспорт на различни ниски и средни течност, е кофа пумпа индустрија во бутик, машината не е експлозија, не може да се извлече запаливи и експлозивни хемиски течност, , Бензин, метанол, и други ниска точка хемискиКарактеристики : Машината се користи двојно се справи со дизајн, компактно тело структура, модерен, ергономски дизајн, се чувствуваат удобно, лесно за ракување.6брзински меки почеток електронска контрола на брзината, switch, пумпата има 6 контрола на брзината копчето, само што почнав со 3 датотеки, можете да се избегнат почетокот на транспорт на течности брзо да почнат да предизвика течни поздравниот да се направи операција стабилни, моторни брзина премногу брзо лесно да се загрее, ако Не брзање период, се обиде да се прилагоди брзината за да 45 датотека умерена позиција, може да го намали моторни треска;Прекинувач со заклучување копче, можете да ги споделите со пумпа за да се задржи тековната проток на континуирана работа, лесна за употребаРоторот со 20 хром материјал со користење на пакет оска третман, иако производителите зголемување на трошоците, но материјал ригидност силна висок притисок, за да се спречи случајно истекување предизвикани од несреќа...

100/110v 50/60hz тема интерфејс Пластични Магнетни Диск Пумпа Во Хемиската Индустрија/Храна

DEN 2736.00

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

Модел SY-25 Притисок Тест Пумпа

816.00 -5 % DEN 775.00

Модел SY25 Притисок Тест ПумпаОперација и одржување на : 1.Сите компоненти треба да биде прегледано ако врската е точна или не, пред тестирање пумпа, мерач на притисок е нормален или не, во и надвор од канал е инсталиран, пумпа работен медиум за 5 ~ 50 ° C вода, емулзија или вискозност 2; / s на нафта...

3t 220v50hz Санитарни Нерѓосувачки Челик Пиво Пумпа

DEN 15792.00

3t 220v50hz Санитарни Нерѓосувачки Челик Пиво ПумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар Податоци : Проток : 46l / минРаководител : 16мМоќност : 0.75 Kw 220v 50 hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам.)Влезот кол...

Тип SZ045D-Б 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпа

DEN 4272.00

Тип SZ045 DБ 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпаАпликацииДвижењето на водата за домашнаИндустриски апликацииАвтомобил перењеТенкови празнењеГрадинарствотоФонтаниМали irrgationРаботна СостојбаВшмукување / Празнење големина : G1 1 / 4 G1Max.работен притисок : 6barMax.Течни температура : +45°CMax.вшмукување глава : 8mПосебни механички заптивки се на располагање по барање.Оваа пумпа може да се користи во полна глава безоптоварување моторот.Перформанси на податоци220 V50 Hzмоќностsuctioмпротокl / minглавамвлезотизлезkwhpSZ045 DБ0.450.680~5038~14G1 "G1 "

JGX-140/0.3 Пвц главата Премерување Пумпа

DEN 15600.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас) СЕКОЈ МОДЕЛ Е ИСТА ЦЕНА, МОЖЕТЕ ДА НИ ОСТАВИ ПОРАКА за КОЈ МОДЕЛ ТИ ТРЕБА.

Совршен Микро Електрична Опрема, Нафта Пумпа 30l/мин 370w 380v50hz за Гориво Систем

DEN 6000.00

WCB СЕРИЈА ОПРЕМА ПУМПА ЗА МАСЛОПостојат опрема, бунари, пумпи, бунари печат формирана Опрема топлина третираат со висока цврстина и сила, и се вратило се инсталирани со оперативен во заменливи bushings...

24V DC микро дијафрагмата пумпа мини пумпа за вода -80kpa Вакуум пумпа за Воздух, Гас со 1m силикони Цевка

DEN 1152.00

24 V DC Микро Вакуум Дијафрагмата пумпа за притисокПроизвод Параметар Податоци : Име : Микро Вакуум pum Оценет Напон : 24v Номинална Моќност : 6 W Пумпа Брзина : 12 L / мин Вакуум Степен : 80kpa Nosie : 65db Големина : 102*40*70mmиспрати висок квалитет со силиконска цевка 1 mПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

220V 50 hz 150W FY-1C-N 1L 2Pa Преносни Мини Воздушна Пумпа за Вакуум Пумпа Laminating Машина Дијафрагмата Пумпа

DEN 5472.00

вакуум пумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220V воздушни пушки

DEN 16992.00

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300 Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220 V воздушни пушкиние има неколку бои, ако има coulour барање, ве молиме ги споделите со насако не имајте на ум тоа на боја барање, ние ќе го Испрати тоа по случаен избор30mpa играње пумпа, моторни моќ е 1.8 kw.Не го погоди за 28mpa...

24v дијафрагмата пумпа метанол Етанол shochu пумпа

DEN 8160.00

УПОТРЕБА : Aуреа / вода / метанол / алкохол / алкохолНАПОН : 220 V / 12 V / 24 VMAX ПРИТИСОК : 40 PSI(3 Bar)ПРОТОК : 2640 L / MINИЗЛЕЗ&ВЛЕЗОТ : 1 INCHмаксимална температура на медиумот : 60 степенAnswer : ___________________________ NOTE : 220 V уреа пумпа за увоз и извоз со 4 цевка конектори и 2 ПАРЧИЊА стеги.12 V / 24 V уреа пумпа доводното црево со 4 конектори и 2 стеги и батеријата клип линија12 V / 24 V моќ не се префрлите.КАКО ДА ГО КОРИСТИТЕ : 1.според барањата надвор од инфузија цевка е поврзан правилно, да се обезбеди добар запечатување зглобовите, цевка за токи во затвор, компонентите се поврзани правилно...

MP-20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за Вода

DEN 3696.00

MP20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за ВодаЈас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

220v/380v 50hz 15L/h ПВЦ Материјал Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа 60w за Дрога Класа

DEN 11664.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас)

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло Пумпа

DEN 3072.00

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло ПумпаУПОТРЕБА : 1 автомобил поправка : поправка продавница,4s продавница.Разни екстракција на нафта2.Приватните сопственици diy масло промена3.Машини За Масло Промена4.Масло кулер изменаЗа течни : 1.Моторното масло,опрема, нафта, опрема, нафта,електрична енергија нафта2.Воден течност,нафта циклус веднаш по употребата3.Стоп за транспорт на бензин,алкохол или други запаливи течностиПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување : 0.08 mpaПритисок : 0.3 mpaГолемина : 60x60x156mmБучава : 65dbВшмукување;Не помалку than3mГлава;3mCapaity : 1.1 L / minАко имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да прашате.

бесплатен превозот 12V 45L/min Не-затнување канализационен ѓубре пумпи

DEN 4272.00

бесплатен превозот 12 V 45 L / min Незатнување канализационен ѓубре пумпиБило какви прашања ве молиме слободно да контакт : Daisy чанЈас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

Бесплатен Превозот Три фаза AB-50 50L/МИН 120w Машина за ладење, пумпа за моторното масло

DEN 3504.00

ПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.