• Ново
Manfuacturer 10W 125Psi 0.26 G/min DP125 ДП Тип 24V дијафрагмата пумпа/ DC пумпа за вода/ 24V Пумпа за вода

Manfuacturer 10W 125Psi 0.26 G/min DP125 ДП Тип 24V дијафрагмата пумпа/ DC пумпа за вода/ 24V Пумпа за вода

Оценка на клиентот:
DEN 2587.20

Износ
Залиха


ДП серија електрични дијафрагмата пумпа
Answer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,
така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз
√ Лесно се монтира и се отстранети
√ Одлични само вшмукување способност
√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате
√ Дозволена течни температура до 60 степен
√ Сува работа е Дозволена и само-вшмукување висина е 5m
√ Ниско Ниво На Бучава/ Одлична Отпорност На Корозија/Висок Притисок
Апликации :
*Автомобил Испирање
*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување
*Филтер
*Спреј Опрема
*Општи Индустриски Опрема
*Хемиска Премерување
*Хигиена, Контрола На Загадувањето
*Печатење
Пумпа iqdentiflcation :
Структура : (на пример : дп-35,другиот модел имаат и нешто друго)
Перформанси криви :
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.
ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.
ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЗА сите ДРУГИ ДАВАЧКИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ од СТРАНА НА ПРЕВОЗНИКОТ(на пример : Царина и данок од добивка). ОВА Е НЕШТО ШТО НИЕ НЕМАМЕ КОНТРОЛА НАД И Е ДОПОЛНИТЕЛЕН ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОТ.
НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ.
НИЕ ЌЕ РЕФУНДИРАЊЕ НА ВАШИТЕ ПАРИ, АКО ОБЈЕКТОТ ЌЕ ПРИМИТЕ НЕ РАБОТАТ НА СИТЕ, ОСВЕН АКО ТОА БЕШЕ НАВЕДЕНА КАКО "ДЕЛОВИ САМО" ИЛИ "НЕ СЕ ВО РАБОТНА СОСТОЈБА." КУПУВАЧОТ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ВРАТИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ. ОТКАКО ОБЈЕКТ СЕ ПРИМЕНИ ВО НАШАТА ЛОКАЦИЈА НИЕ ЌЕ ИЗДАДЕ НАПЛАТА.
ПРЕДМЕТИ МОРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РОК ОД 14 ДЕНА ОД ДЕНОТ БЕШЕ ДОСТАВЕНА ДО КУПУВАЧОТ.
ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ Е МНОГУ ВАЖНО ЗА НАС. ВЕ МОЛИМЕ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ ДА НИ ИСПРАТИТЕ Е-МЕЈЛ ИЛИ ПОРАКА ПРЕКУ ELIEXPRESS СО БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА, КОМЕНТАРИ ИЛИ ПРОБЛЕМИ.
КУПУВАЧИ : ПРОВЕРЕТЕ НАШИТЕ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ И ПОНУДА СО ДОВЕРБА. НИЕ НЕ ЌЕ ЈА НАПУШТАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КУПУВАЧИТЕ, ДОДЕКА НИЕ ГО ДОБИЈАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ. ТРЕБА ПРОБЛЕМ СЕ ЈАВУВААТ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ПРЕД ДА ЗАМИНЕ НЕУТРАЛЕН ИЛИ НЕГАТИВЕН ФИДБЕК; ОВА ЌЕ НИ ОВОЗМОЖИ ДА РАБОТАТ СО КУПУВАЧОТ ЗА ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ.
БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ДОДАДЕТЕ НИ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ ЛИСТА И ПРОВЕРЕТЕ ГО НАШИОТ ДРУГИ ПРЕДМЕТИ!

Карактеристики

Број На Модел На:
ДП-125
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Употреба:
Воздушна Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Напон(VDC):
24
Макс Електрична Струја(A):
1.0
Max. Капацитет(ml/min)/(LPM):
0.26/1.0
Револуција(вртежи во минута):
375
Max. притисок(PSI)/(Mpa):
125/0.86
Вшмукување hight(м):
5
Моќност(w):
10
Температура на медиум (СТЕПЕН):
60
Авто-priming функција:
Yes

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло Пумпа

DEN 3072.00

Бесплатен Превозот Slient Dc12v 23w моторното Масло ПумпаУПОТРЕБА : 1 автомобил поправка : поправка продавница,4s продавница.Разни екстракција на нафта2.Приватните сопственици diy масло промена3.Машини За Масло Промена4.Масло кулер изменаЗа течни : 1.Моторното масло,опрема, нафта, опрема, нафта,електрична енергија нафта2.Воден течност,нафта циклус веднаш по употребата3.Стоп за транспорт на бензин,алкохол или други запаливи течностиПАРАМЕТАР ПОДАТОЦИ : Напон : DC 12 VМоќност : 23 WВшмукување : 0.08 mpaПритисок : 0.3 mpaГолемина : 60x60x156mmБучава : 65dbВшмукување;Не помалку than3mГлава;3mCapaity : 1.1 L / minАко имате било какви прашања ве молиме не двоумете се да прашате.

JGX-140/0.3 Пвц главата Премерување Пумпа

DEN 15600.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас) СЕКОЈ МОДЕЛ Е ИСТА ЦЕНА, МОЖЕТЕ ДА НИ ОСТАВИ ПОРАКА за КОЈ МОДЕЛ ТИ ТРЕБА.

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Високо-лифт dc 12v соларни загревачи на вода подводните длабоко и пумпи за наводнување

DEN 6192.00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Високолифт dc 12v соларни загревачи на вода подводните длабоко и пумпи за наводнувањеМОДЕЛОТ НАПОН(V) ПРОТОК(L / MIN) ЕЛЕКТРИЧНА СТРУЈА(А) МАКС...

24V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри висока-лифт

2529.12 -10 % DEN 2276.00

24 V DC brushless пумпа бустер пумпа за рециклирање пумпа циркулација на пумпа 15 метри високалифтСпецификација за производ : Пумпа големина : 110 x 90 mmТекст Штекер Дијаметар : 1 / 4" темиТечност температура : 2 ~ 110degreeНапојување : 24 V DC 60 WМоменталната оценка : 2.5 (Max)Сообраќај : 25 l / min (Max)Подигнете : 15 m (Max)Answer : ___________________________ Note : ние, исто така, имаат 24v лифт 6m 24v лифт 9m и 24v лифт 12m, ако треба pls се чувствуваат слободни да контакт со менеПакет : 1pcs Лифт 15 МИЛИОНИ пумпа

Надградба 0.68 L 220 V Висок Притисок 30MPa Електрични Мини Пумпа Воздушниот Компресор 1.8 KW

DEN 9504.00

Надградба на 220 V Висок Притисок 30 MPa Електрични Мини Пумпа Воздушниот Компресор 1.8 KWние има неколку бои, ако има coulour барање, ве молиме ги споделите со насако не имајте на ум тоа на боја барање, ние ќе го Испрати тоа по случаен избор30mpa играње пумпа, моторни моќ е 1.8 kw.Не го погоди за 28mpa...

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220V воздушни пушки

DEN 16992.00

Електрични Воздушниот Компресор PCP Inflator за airgun Висок Притисок 300 Bar 4500psi Макбаскет Refilling 220 V воздушни пушкиние има неколку бои, ако има coulour барање, ве молиме ги споделите со насако не имајте на ум тоа на боја барање, ние ќе го Испрати тоа по случаен избор30mpa играње пумпа, моторни моќ е 1.8 kw.Не го погоди за 28mpa...

825W Висока viscosity10000CPS Пумпа 45L/мин вертикална завртка тип Маснотии Пумпа Боја Пумпа

DEN 52752.00

316 Од Не ' Рѓосувачки Челик Вертикална Завртка ПумпаЗавртка потопни пумпи е компанија со развојот на домашните напредно ниво на барел пумпи, употреба на завртки истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

2 ПАРЧИЊА MP-15RM 50HZ 220V Омилени Спореди Море Пумпа за Вода се Користи за desalination третман Магнетни пумпа

DEN 3552.00

MP15 RM 50 HZ 220 V Магнетни Диск пумпаI Вовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

Најдобра Цена 1PC 1.7 L/Min DC 12V 15W Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа

DEN 2496.00

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозија-доказ пумпа

DEN 12813.60

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозијадоказ пумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар податоци : ако треба различни напон,pls дозволете ни да знам!Проток : 16l / min(1 T)Раководител : 8mМоќност : 0.37 Kw 380v 50hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам!)Влезот кол...

Пластични Магнетни Диск Киселина Отпор Циркулација на крвта се Пумпа / Морето Пумпа за Вода/Центрифугални Пумпа за Вода 220V 60HZ

DEN 4752.00

MP20 R Магнетни диск мини циркулација на вода пумпа 220 V 50 HZВовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

220V 50 hz 150W FY-1C-N 1L 2Pa Преносни Мини Воздушна Пумпа за Вакуум Пумпа Laminating Машина Дијафрагмата Пумпа

DEN 5472.00

вакуум пумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

Висок Квалитет SHZ-D 180W Индустриски Мали Oilless Мини Електрични Вакуум Пумпа

DEN 7440.00

Висок Квалитет SHZD(III) 180 W Индустриски Мали Oilless Мини Електрични Вакуум ПумпаКарактеристики на производот : 1.SHZ D (III)циркулација на вода вид вакуум пумпа усвојува двојно допрете, може да се користи сам или во паралела со две вакуум мерач2.Домаќин усвојување на нерѓосувачки челик движење и антикорозија материјал движење модели,случај за посебни инженеринг пластика3...

MP-55RM Пијалак Пиво Магнетни Пумпа за Вода На Продажба

DEN 5088.00

MP55 RM Пијалак Пиво Магнетни Пумпа за Вода На ПродажбаОперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.