• Ново
ДП-130 Топла продажба DC 12V 60W Висок Притисок Микро Дијафрагмата Пумпа за Вода

ДП-130 Топла продажба DC 12V 60W Висок Притисок Микро Дијафрагмата Пумпа за Вода

Оценка на клиентот:
DEN 3648.00

Износ
Залиха


ДП серија електрични дијафрагмата пумпа
КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ. ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.
ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.
ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС. НЕ ЗАБОРАВАЈТЕ ЗА сите ДРУГИ ДАВАЧКИ КОИ СЕ НАПЛАЌААТ од СТРАНА НА ПРЕВОЗНИКОТ(на пример : Царина и данок од добивка). ОВА Е НЕШТО ШТО НИЕ НЕМАМЕ КОНТРОЛА НАД И Е ДОПОЛНИТЕЛЕН ЦЕНАТА НА ПРЕВОЗОТ.
НИЕ, ИСТО ТАКА МОЖЕ ДА ВИ ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА КОРИСТИТЕ ДРУГИ БРОД НАЧИНИ, КАКО ШТО СЕ : СО АВИОН ИЛИ ПО МОРЕ.
НИЕ ЌЕ РЕФУНДИРАЊЕ НА ВАШИТЕ ПАРИ, АКО ОБЈЕКТОТ ЌЕ ПРИМИТЕ НЕ РАБОТАТ НА СИТЕ, ОСВЕН АКО ТОА БЕШЕ НАВЕДЕНА КАКО "ДЕЛОВИ САМО" ИЛИ "НЕ СЕ ВО РАБОТНА СОСТОЈБА." КУПУВАЧОТ ЌЕ БИДЕ ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ВРАТИ ТАКСИ ПРЕВОЗОТ. ОТКАКО ОБЈЕКТ СЕ ПРИМЕНИ ВО НАШАТА ЛОКАЦИЈА НИЕ ЌЕ ИЗДАДЕ НАПЛАТА.
ПРЕДМЕТИ МОРА ДА СЕ ВРАТИ ВО РОК ОД 14 ДЕНА ОД ДЕНОТ БЕШЕ ДОСТАВЕНА ДО КУПУВАЧОТ.
ЗАДОВОЛСТВОТО НА КЛИЕНТИТЕ Е МНОГУ ВАЖНО ЗА НАС. ВЕ МОЛИМЕ ДА СЕ ЧУВСТВУВААТ СЛОБОДНИ ДА НИ ИСПРАТИТЕ Е-МЕЈЛ ИЛИ ПОРАКА ПРЕКУ ELIEXPRESS СО БИЛО КАКВИ ПРАШАЊА, КОМЕНТАРИ ИЛИ ПРОБЛЕМИ.
КУПУВАЧИ : ПРОВЕРЕТЕ НАШИТЕ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ И ПОНУДА СО ДОВЕРБА. НИЕ НЕ ЌЕ ЈА НАПУШТАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КУПУВАЧИТЕ, ДОДЕКА НИЕ ГО ДОБИЈАТ ПОВРАТНИ ИНФОРМАЦИИ. ТРЕБА ПРОБЛЕМ СЕ ЈАВУВААТ ВЕ МОЛИМЕ КОНТАКТИРАЈТЕ СО НАС ПРЕД ДА ЗАМИНЕ НЕУТРАЛЕН ИЛИ НЕГАТИВЕН ФИДБЕК; ОВА ЌЕ НИ ОВОЗМОЖИ ДА РАБОТАТ СО КУПУВАЧОТ ЗА ДА ГИ РЕШИ СИТЕ ПРОБЛЕМИ.
БИДЕТЕ СИГУРНИ ДА ДОДАДЕТЕ НИ ЗА ВАШИТЕ ОМИЛЕНИ ЛИСТА И ПРОВЕРЕТЕ ГО НАШИОТ ДРУГИ ПРЕДМЕТИ!

Карактеристики

Број На Модел На:
ДП-130
моќност:
Електричен
Притисок:
Висок Притисок
Примена:
Премерување
Употреба:
Воздушна Пумпа
Standard or Nonstandard:
Стандард
Структура:
Дијафрагмата Пумпа
Теорија:
Reciprocating Пумпа
Гориво:
Електричен
Напон(VDC):
12
Макс Електрична Струја(A):
2.2
Max. Капацитет(ml/min)/(LPM):
0.45/1.7
Револуција(вртежи во минута):
470
Max. притисок(PSI)/(Mpa):
130/0.90
Вшмукување hight(м):
5
Моќност(w):
15
Температура на медиум (СТЕПЕН):
60
сува работи:
Дозволете
Авто-priming функција:
Yes

Производи во категоријата

100/110v 50/60hz тема интерфејс Пластични Магнетни Диск Пумпа Во Хемиската Индустрија/Храна

DEN 2736.00

Оперативен PricipleМагнетен диск циркулација на крвта се пумпа работи на вратило и impeller собранието на магнетни материјали и привлекуваат едни со други заедно, соодветно,не треба да се одговара со thetraditional mechancial вратило печат, па тоа е compeletly запечатени.Моторни ротација toque е преку активно магнетни и управувано магнетни гравитацијата вози сечилото работат работата.Тоа е најмногу идеален течни пумпа за indstrial опрема.Answer : ___________________________ Note : Под состојба на нормална температура и чиста вода, шеф на максималниот капацитет е 0; капацитет на највисоко главата е 0.Оперативен напон на еднофазен мотор е одвоена со 100 V,220 V,240 V; оперативен напон на трифаза мотор е 380 V.Нормална температура е 080°C...

110V 30MPA 300BAR 4500PSI Авто Стоп Висок Притисок Електрични Компресор 40L/Min за Пневматски Airgun PCP Inflator

DEN 13200.00

30 MPAAUTOSTOPПревозот листа1 PCSВоздушна Пумпа1 PCSПумпа За Вода2 ПАРЧИЊАВодовод1 PCSФилтер5 PCSФилтер За Елемент1 PCSЖенски Крајот на Цревото2 ПАРЧИЊАПритисок За Ослободување (Ослободување) Завртка1 PCSАнтиVbration Подлога1 SETORing4 PCSЕксплозијаДоказ Диск1 PCSЗдив МлазницатаПредностПроизводи со користење на високо квалитетни компоненти за да се обезбеди квалитет.Сите производот ќе биде двојно тестирање пред превозотCE ОзначениНие обезбедуваме услуга по продажбата.ПараметриМоделФункцијаYong Heng 30 MPA(ОСНОВНИ)Основни висок притисок воздушна пумпа функција.Yong Heng 30 MPA(ПОВЕЌЕ)1...

Канализационен Soymilk Грав Dregs Садови Дезинфекција Машина За Миење Садови Канализационен Пумпа За Вода

DEN 4608.00

Полуотворен Impeller Нерѓосувачки Челик Центрифугални Пумпа за ВодаПРЕВОЗОТ : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

бесплатен превозот Подводните Градина фонтана пумпа 2400L 60W

DEN 3273.60

Подводните Градина пумпа за фонтанаМодел : WP9200Моќност : 60 WПроток : 2400 L / HРаководител : 3 MКабел : 2.8 mВнимание : На пумпата мора да биде целосно потопен во вода се користи за да се избегне вода недостатоци и изгори од машината!!!

FY-2C-N Вакуум воздушна пумпа Една фаза вакуум пумпа 7.2m3/h 2MPa 250W за вакуум пакет LCD екран Фрижидери

DEN 4896.00

вакуум пумпаКУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ ТРОШОЦИТЕ ЗА ПРЕВОЗОТ СЕ УТВРДЕНИ ОД СТРАНА НА ЛОКАЦИЈАТА НА КУПУВАЧОТ И ТЕЖИНАТА НА ОБЈЕКТОТ СЕ ПРОДАВААТ.ПРЕВОЗОТ НЕ ЌЕ СЕ СЛУЧИ ДОДЕКА УПЛАТА.ВНИМАНИЕ МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ : ВЕ МОЛИМЕ ВНЕСЕТЕ ТЕЛЕФОНСКИ БРОЈ И ПРЕВОЗОТ АДРЕСА, ПА НИЕ МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЕ ОБЈЕКТ ИСПРАТЕНИ ДО ВАС...

FIP-3200 24V Кабината Пумпа 30l/мин

DEN 3456.00

Име : Мотор За Ладење, ПумпаДруги име : Bilge пумпи, автоpriming пумпа, се мијатдек пумпа, Ване ПумпаГлавната Примена : На јахта bilge дренажа, Ejector bilge, се Мијат за косење и слично.Карактеристики : Лесно се инсталира lationБронза тело и флексибилни impellerВисок проток и одличен вшмукувањеBilge остатоци не претставува проблем за оваа бронза тела...

Manfuacturer 10W 125Psi 0.26 G/min DP125 ДП Тип 24V дијафрагмата пумпа/ DC пумпа за вода/ 24V Пумпа за вода

DEN 2587.20

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

Најдобра Цена 1PC 1.7 L/Min DC 12V 15W Висок Притисок Дијафрагмата Вода Само Priming Пумпа

DEN 2496.00

ДП серија електрични дијафрагмата пумпаAnswer : ___________________________ Note : Кога пумпа имаат валкани работи,Тоа ќе се приклучиш на пумпа.И предизвикувајќи штета на дијафрагмата,не апсорбира вода, без вода,без притисок, итн.,така тоа мора да користи чиста вода, и имале подобар додадете филтер во доводното или заврши со газа увоз√ Лесно се монтира и се отстранети√ Одлични само вшмукување способност√ Пумпа контролиран автоматски, со вграден притисок префрлате√ Дозволена течни температура до 60 степен√ Сува работа е Дозволена и самовшмукување висина е 5m√ Ниско Ниво На Бучава / Одлична Отпорност На Корозија / Висок ПритисокАпликации : *Автомобил Испирање*Реверзна Осмоза Вода И Систем За Прочистување*Филтер*Спреј Опрема*Општи Индустриски Опрема*Хемиска Премерување*Хигиена, Контрола На Загадувањето*ПечатењеПумпа iqdentiflcation : Структура : (на пример : дп35,другиот модел имаат и нешто друго)Перформанси криви : КУПУВАЧОТ Е ОДГОВОРЕН ЗА СИТЕ ПРЕВОЗОТ И РАКУВАЊЕТО СО ТРОШОЦИТЕ...

Надградба 0.68 L 220 V Висок Притисок 30MPa Електрични Мини Пумпа Воздушниот Компресор 1.8 KW

DEN 9504.00

Надградба на 220 V Висок Притисок 30 MPa Електрични Мини Пумпа Воздушниот Компресор 1.8 KWние има неколку бои, ако има coulour барање, ве молиме ги споделите со насако не имајте на ум тоа на боја барање, ние ќе го Испрати тоа по случаен избор30mpa играње пумпа, моторни моќ е 1.8 kw.Не го погоди за 28mpa...

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозија-доказ пумпа

DEN 12813.60

380v 50hz Нерѓосувачки челик санитарни пумпа топли пијалаци експлозијадоказ пумпаНерѓосувачки челик санитарни пумпа : исто така познат како центрифугални пумпи пијалоци, млеко пумпа, од не ' рѓосувачки челик пијалоци пумпа, се хранат со пумпа.Карактеристики : Оваа пумпа делови имаат усвоено 304,316 L квалитетни нерѓосувачки челик,пумпата и моторот заедно во целина,употребата на механички фоки и нерѓосувачки челик заштитна маска,има едноставна структура, прекрасен изглед, лесни, корозијаотпорни, лесно да се работи , не е инсталирана база.Пумпа штекер имаат произволен агол карактеристики.Параметар податоци : ако треба различни напон,pls дозволете ни да знам!Проток : 16l / min(1 T)Раководител : 8mМоќност : 0.37 Kw 380v 50hz(ако сте треба различни напон,pls дозволете ни да знам!)Влезот кол...

825W Висока viscosity10000CPS Пумпа 45L/мин вертикална завртка тип Маснотии Пумпа Боја Пумпа

DEN 52752.00

316 Од Не ' Рѓосувачки Челик Вертикална Завртка ПумпаЗавртка потопни пумпи е компанија со развојот на домашните напредно ниво на барел пумпи, употреба на завртки истиснување роторот дизајн, специјални висока вискозност епоксидна смола екстракт, глицерин, мед, печатење мастила, сок, опрема, масло, маст, боја, домати паста, шампон висока вискозност производи...

MP-20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за Вода

DEN 3696.00

MP20rz Магнетни Диск Пумпа Најдобар Избор за Индустрија Магнетни Центрифугални Пумпа за ВодаЈас сум подготвен да ви покаже мојот најдобар квалитет, најдобра услуга и најдобри цени!

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Високо-лифт dc 12v соларни загревачи на вода подводните длабоко и пумпи за наводнување

DEN 6192.00

БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Високолифт dc 12v соларни загревачи на вода подводните длабоко и пумпи за наводнувањеМОДЕЛОТ НАПОН(V) ПРОТОК(L / MIN) ЕЛЕКТРИЧНА СТРУЈА(А) МАКС...

JGX-140/0.3 Пвц главата Премерување Пумпа

DEN 15600.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас) СЕКОЈ МОДЕЛ Е ИСТА ЦЕНА, МОЖЕТЕ ДА НИ ОСТАВИ ПОРАКА за КОЈ МОДЕЛ ТИ ТРЕБА.

2 ПАРЧИЊА MP-15RM 50HZ 220V Омилени Спореди Море Пумпа за Вода се Користи за desalination третман Магнетни пумпа

DEN 3552.00

MP15 RM 50 HZ 220 V Магнетни Диск пумпаI Вовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

220v/380v 50hz 15L/h ПВЦ Материјал Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа 60w за Дрога Класа

DEN 11664.00

Механички Диск Дијафрагмата Премерување Пумпа ( ако сте треба различни напон и Фреквенција експлозијадоказ мотор,можете да се чувствуваат слободни да ги споделите со нас)

Пластични Магнетни Диск Киселина Отпор Циркулација на крвта се Пумпа / Морето Пумпа за Вода/Центрифугални Пумпа за Вода 220V 60HZ

DEN 4752.00

MP20 R Магнетни диск мини циркулација на вода пумпа 220 V 50 HZВовед : 1 ПРАТЕНИКОТ магнетни пумпа е произведен од страна на RONDA е компактна структура, мал волумен, мала тежина.2...

Тип SZ045D-Б 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпа

DEN 4272.00

Тип SZ045 DБ 220v 50 hz нерѓосувачки челик со висок притисок на вода џет пумпаАпликацииДвижењето на водата за домашнаИндустриски апликацииАвтомобил перењеТенкови празнењеГрадинарствотоФонтаниМали irrgationРаботна СостојбаВшмукување / Празнење големина : G1 1 / 4 G1Max.работен притисок : 6barMax.Течни температура : +45°CMax.вшмукување глава : 8mПосебни механички заптивки се на располагање по барање.Оваа пумпа може да се користи во полна глава безоптоварување моторот.Перформанси на податоци220 V50 Hzмоќностsuctioмпротокl / minглавамвлезотизлезkwhpSZ045 DБ0.450.680~5038~14G1 "G1 "

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.