• Ново
TransGems 1.5 Карат Лабораторија Одгледува Moissanite Дијамантски Прстен Свадба Шест Prongs Солидна 14K Бело Злато Ангажман Бенд за Жени

TransGems 1.5 Карат Лабораторија Одгледува Moissanite Дијамантски Прстен Свадба Шест Prongs Солидна 14K Бело Злато Ангажман Бенд за Жени

Оценка на клиентот:
DEN 23904.00

Износ
Залиха


Оваа demure Trans Gems Moissanite Solitaire Прстен има тркалезна брилијантен намали гем монтирани удобно во шест prong поставување со 1,5 Карактер на чиста сјај. Овој прстен ќе биде совршен за значајни другите да се присутни кога се појавуваат дека сите важни прашања.
Предмет Тип : Свадба Ангажман Прстен
Површината Ширина : 2,5 mm
Поставување Тип : Prong Поставување
Камен Тип : Trans Gems Moissanite, достапни во С Боја или Боја GH
Камен Големина : 7.5 mm, 1.5 Карат
Гаранција 1 : Moissanite Како Брилијантен Како Вистински Дијамант
Гаранција 2 : Moissanite Како Траен Како Вистински Дијамант
Гаранција 3 : Moissanite Тест Позитивен со Термички Дијамант Тестери
Гаранција 4 : Цврсти Вистински 14 K Бело Злато
Секој накит доаѓа со сертификат за автентичност/гарантен лист, како и прекрасен подарок кутија.

Карактеристики

Прстен Големина:
4.5, 5, 5.5, 6, 6.5, 7, 7.5, 8, 8.5, 9, 9.5, 10
Гем Боја:
F безбоен, GH боја
Тип На Објект:
Прстени
Парична казна или Моден:
Парична казна
Пол:
Жените
Стил:
Тренди
Поставување Тип:
Prong поставување
Прстени Тип:
Свадба Поставува
Број На Модел На:
Т-7.5
Повод:
Свадба
Обликотшема:
Круг
Метал Печат:
14k
Бренд Име:
TransGems
Метали Тип:
Бело Злато
CertificateType:
GDTC
Страна Камен:
Никој
Главниот Камен:
Moissanite
камен боја:
F Безбоен/ GH Боја
Камен Намали:
Одлични
Камен Јасност:
VVS1
is_customized:
Yes
Пакет:
Подарок кутија
Камен големина:
1.5 Карат Moissanite
Метал Чистота:
14k/18k/22k(Прилагоди)
Гаранција 1 :
Moissanite Како Брилијантен Како Вистински Дијамант
Гаранција 2 :
Moissanite Како Траен Како Вистински Дијамант
Гаранција 3 :
Moissanite Тест Позитивен со Термички Дијамант Тестери

Производи во категоријата

Гроздобер Солидна 925 Sterling Silver Рачно Изработени Плетенка Прстени За Мажите И Жените Отворање На Тајландски Сребро Парична Казна Накит

533.76 -20 % DEN 427.00

[xlmodel][фото][0000] Производот Фотографии За GQTORCH Највлијателните 925 сребрен corporation во источна Кина регионот. Материјал Гарантира : Сите предмети материјал е опишан навистина како производ наслов...

Leige Накит Solitaire Прстен Лабораторија Alexandrite Прстен Свадба Прстен Круг Намали Скапоцен Камен Солидна 925 Фунта Сребрен Прстен Јуни Birthstone

6720.00 -40 % DEN 4032.00

Бренд : Leige Накит Главен Камен : Лабораторија Alexandrite Акцент Камења : Ниту еден Камен Големина : 7*7 mm Метал : sterling silver Главниот Камен Тежина : 1.84 carats Печат : s925 Камен Намалување на : Круг Намали Позлатен : родиум Прилагодено : достапно Време на Испорака : 6~13 денаИспорака1...

JEXXI 2017 Нови Пристигнување 925 Sterling Silver Тесниот Прстен Мода Буквата Z Форма Инкрустирани Целосен Бел Кристал за Жените Божиќ Подарок

178.56 -34 % DEN 118.00

JEXXI 2017 Нови Пристигнување 925 Sterling Silver Тесниот Прстен Мода Буквата Z Форма Инкрустирани Целосен Бел Кристал за Жените Божиќ ПодарокМатеријал : Сребрен & Кубни Циркон Големина : Како Што Е Прикажано Состојба : 100% Сосема Нов

16mm Руж Sculpt Laque Marcassite 925 ФУНТА BAGUE EN ARGENT TAILLE 7/8/9/10

646.56 -25 % DEN 485.00

ОписPAS DE BIJOUX BOÎTEТоп qualité; le prix concurrentiel; bateau rapide; déposez ordre de Combin navire disponible; ле meilleur и Opportun; 100% Задоволство;1 : ) Je suis он fournisseur en Chine, vosavez que La Chine де maind 'œuvre sont très célèbre, moins cher et la qualité est très rigoureux, donc beaucoup де ла célèbre Marque КО...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.