• Ново
K24 турбина проток метар Пластични Интерфејс 1 инчен дигитални течен проток метар електронски тестер вода алатка

K24 турбина проток метар Пластични Интерфејс 1 инчен дигитални течен проток метар електронски тестер вода алатка

Оценка на клиентот:
DEN 2880.00
DEN 2448.00 -15 %

Износ
Залиха


K24 турбина flowmeter Функции, едноставна структура, лесно да се работи, И така натаму. Течноста се користи за контрола и мерење на различни медиуми, употреба на отпорни на корозија од индустриска пластика, гума, кожа јакни, да се избегне судири, подобра заштита на метар може да се користат гориво, метанол, хемикалии, уреа, превоз, храна, алкохол и на други течности . Со висока точност, низок притисок на косата, компактен и лесен, лесен за инсталација и така натаму.
Технички параметри Модел : K24
Медиуми : метанол дизел гориво kerosene уреа хемиски течна вода
Увозниците и 1 инчен внатрешната нишка Должина : 103 MM
Мерење на точност ± 1%
Повторливост ± 0.5%
Максимална оперативен притисок 20 BAR / 10 BAR (нова)
Оперативен напон 2.3-3.3 V
Време на мирување 2 години
Протокот опсег 10-120 L / МИН
Еден брои 0.00-9999.9
Вкупната кумулативна број на 0.00-999999.9
Единица Мерка L / L, gal / GAL, пивце / ПОЕНИ, четвртиот / QTS
РЕСЕТИРАЊЕ една мерка расчисти
Една. Единица мерка поставување
Во режим на чекање или да го подигне износот на тековниот екран државата, притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ + CAL копче за 2 секунди. Внесете единица за конверзија прилагодувањата, како што се екранот, како на Л, притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ, проследено со LTR → GAL → PT → QT → L Одберете ја единицата, додека кумулативни пополнување волумен прикажани во тековната мерни единици по конверзија. Притиснете го CAL копчето за 1 секунда за да излезете од единица за конверзија settings. Второ, може да го ресетирате кумулативни пополнување волумен е ослободен Притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ, LCD full screen како значајни, како значаен се чека и по завршување на цел екран, а потоа притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ за 5 секунди, а потоа можете да го ресетирате кумулативни пополнување волумен се брише.
III. Калибрација грешка коефициент 1, областа калибрација
Во standby режимот, или да се подигне износ од моменталниот приказ на чекање, притиснете го копчето за CAL копчето за 5 секунди, K24 flowmeter калибрација стандардна состојба да го внесете сцена. Додека екранот како значаен Fl ELd, притиснете CAL копчето на долниот екранот се прикажува Ф1, областа калибрација е фиксна проток од 100 L течни примерок тече низ метар K24, по влегувањето овој режим, пулсот вредност е прикажано погоре. Кога течноста тече низ K24, најгорниот ред, по кој покажува зголемување на пулсот, течноста тече низ 100 L, притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ. Најгорниот ред, по кој го прикажува Крајот или Згрешат, кој претставува калибрација Крајот успех, и Згрешат покажува калибрација неуспех. Притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ копче за да излезете од областа калибрации, внесете нормални акумулација на владата. Потоа K24 ќе следат нови интегрирани проток calibration фактори. 2, процентот на калибрација корекција
Во standby режимот, или да се подигне износ од тековната, притиснете CAL копчето за 5 секунди, K24 метар калибрации да внесете сцена, притиснете го копчето за РЕСЕТИРАЊЕ под екранот процент PEr C, над фигура е да се коригира ред се појавува. Пример : Ако оригиналниот фактор на 100 : 00, на екранот 100 литри нафта, вистинските масло е 100 литри, Ако сакате мал плус 2 литри нафта, според систем за калибрација грешка во пренесен 100.

Карактеристики

DIY Материјали:
Водовод
Број На Модел На:
WXH1
Мерен Опсег:
10-120L / МИН
Заеднички Цевка Понесе Големина:
1
Спојување Тип:
Машки NPT Нишка
Бренд Име:
WAYSEAR
Flowmeter Тип:
турбина flowmeter

Производи во категоријата

Проток на вода метар сензор индикатор контра со Електромагнетниот Вентил за автоматско платежна систем за бојлери вода диспензерот G1/2

DEN 635.04

Проток на вода метар сензор индикатор контра со Електромагнетниот Вентил за автоматско платежна систем за бојлери вода диспензерот G1 / 2

Проток на вода Метар Сензор Switch Контра Индикатор Сала Flowmeter 0.3-6L/мин G1/4 Пиење машина Електролиза Smart тоалет

DEN 243.84

Проток на вода Метар Сензор Switch Контра Индикатор Сала Flowmeter 0.36 L / мин 0.8 MPa G1 / 4 Пиење машина Електролиза Smart тоалетКарактеристики на производот : 1, овој производ изглед е светлина и агилни, мал волумен, лесно да се инсталира...

Нови Пристигнување TUF-2000SW Ултразвучно Ѕид Монтирани Менгеме Flowmeter Надворешни Клип-тип Ултразвучно Топлина Метри Со Сензор DN50~DN700mm

11653.44 -5 % DEN 11071.00

Нови Пристигнување TUF2000 SW Ултразвучно Ѕид Монтирани Менгеме Flowmeter НадворешниClipтип Ултразвучно Топлина Метри Со Сензор DN50~DN700mmЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : Ѕидмонтирани ултразвучно flowmeterГолемина : 38 * 26 * 16cmТежина : 3 KGНа точноста : Помалку од или еднаква на 1%Проток мерен опсег : 0 ~ + 10m / s, позитивни и негативни мерењеЦевка со дијаметар : DN50 ~ DN700mmТечност видови : вода, морска вода, канализација, киселина и алкално, алкохол, пиво, сите видови на нафта, како што сеултразвукови бранови може да биде еден единствен течниЦевка материјал : челик, нерѓосувачки челик, од леано железо, бакар, ПВЦ, алуминиумски, fiberglass и другисите тесни цевка, дозволувајќи им на женитеСигнал излез : 1way 420m A тековната излез1way ОКТОМВРИ пулсот излез1way реле излезсигнал текст : 3начин на 420m A тековната текст, не за стекнување на податоциПоврзете трижица PT00 platinum отпор, за да се постигне топлина мерењеКомуникациска Интерфејс : Изолиран RS485 сериски интерфејс, поддршка MODBпротоколСкладирање на податоци : SDкартичката тајмер за складирање подесувања на параметри и резултати од мерењеНапојување : DC836 V или AC85264 VДомаќинЗаштита класа : IP65Влажност : помала или еднаква на 85% RHТемпература : 20 ~ 60 степениСензорЗаштита класа : IP68Температура : 30 ~ 160 степени

Дигитални Flowmeter K24 Електронски Течни Турбина Метар Електронски Дизел Flowmeter Од 1,5 Инчи Гориво Масло Проток Метар 38-380L/МИН

1632.00 -5 % DEN 1550.00

Дигитални Flowmeter K24 Електронски Течни Турбина Метар Електронски Дизел Flowmeter1.5 Инчи Гориво Масло Проток Метар 38380 L / МИНЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : K24 електронски течни турбина метарНоминален дијаметар : од 1,5 инчиМинимален проток : 38 L / МИНМаксимален проток : 380 L / МИНМерење на точност : ± 0.5%Повторливост : ± 0.3%Максимален работен притисок : 20 BARЛинк : НишкаНето тежина : 135 * 69 * 76mmТежина : 0.55 KG

CNBTR 17 x 3.2 cm LZM-15T 0.2-2.0 GPM 1-7LPM Панел Тип Проток Метар Flowmeter за Вода Течни Мерка Со Прилагодливи Knob

1287.84 -30 % DEN 901.00

LZM15 T 17 LPM Прилагодливи Knob Панел Тип Течни Flowmeter Мерење Прилагодливи Knob Панел Вид на Течен Проток метар за Мерење Панел Вид на Течен Проток метар Проток Мерење на метар Карактеристики : 1.Секој производ е единствен Производство Дел Број етикета на внатрешниот пакет кој докажува тоа е квалификуван,кои вклучуваат Дел Број,Број на Моделот и инспекција датум информации;2.Ако имате било какви прашања во врска со објектот,ве молиме да ни обезбеди Производство Дел Број за проверка,профитот ќе биде загарантирана.3.Проток на метар за мерење на вода течни и лесно да се прочита за својата јасна скала.4.Инсталација Барања : Тоа бара вертикална инсталација, течноста тече од дното кон врвот.5.Предмет : Тоа може да се широко се користат во заштитата на животната средина, храна, хемикалии за третман на вода и други индустриски секториСпецификации : Материјал : ABS + МеталБоја : Транспарентна + Сива +ЦрнаБренд име : CNBTRМодел : LZM15 TМерење на Проток Опсег : 0.22.0 GPM 17 LPMНадвор од тема интерфејс : 1 / 2 "BSPВнатрешната нишка интерфејс : 1 / 4 "BSPРаботен притисок : ≤ 0.6 MpaТемпературата на работа : 065 °CТочноста класа : + / 4%Применливиот медиум : вода, течностГолемина : 17 x 8.8 x 3.2 cm / 6.69 x 3.46 x 1.26 инчен(L x W x Кол)Тежина : 297gПакетот вклучува : 1 x Проток Метри

1pc Вода Кафе Проток Сензор Switch Метар Flowmeter Контра 0.3-6L/мин Нови H02

DEN 143.52

Опис : Надворешни теми : 1 / 2" температура : 25~+80 centigrade Дозволувајќи им на притисок : притисок 1.75 Mpa Оперативни влажност опсег : 35%~90%RH (без мраз) Употреба температура : ≤ 80centigrade капацитет : ≤ 10 m A (DC 5 V) Работен напон спектар : DC 5~18 v Максимум оперативни струја : 15 m A (DC 5 V) На најниско рангирани работен напон : DC4.5 5 V24 V Количина : 1 PC Големина : 5.7cm X4cm / 2.24"X1.57" Боја : белаДоведе начин : Црвена ВО поврзете анодна Жолта НАДВОР сигнал на излез линија Црна GND се поврзете на катоденПакет вклучувајќи : 1pc X кафематот Вода Диспензерот Flowmeter Проток на Сензор

Дигитални Овална Опрема Дизел Проток Метар Сензор Контра Индикатор Flowmeter Слатка течност,тешка нафта,polyvinyl алкохол,смоли G1/2

DEN 2522.88

Дигитални Овална Опрема Дизел Проток на Вода Метар Сензор Контра Индикатор Flowmeter Слатка течност,тешка нафта,polyvinyl алкохол,смолиПримена : Електронски овална опрема метри за испорака на производи контрола и мерење се користи во приватниот дистрибуција на низок, среден и висок вискозитет течности како гориво, масло за подмачкување и други специјални течности компатибилен со градежни материјали.Карактеристики : 1...

K24 LCD Турбина Дигитални Дизел Гориво Проток Метар за Хемикалии Вода Море се Прилагоди

1914.24 -20 % DEN 1531.00

K24 LCD Турбина Дигитални Дизел Гориво Проток Метар за Хемикалии Вода Море се ПрилагодиПро K24 Турбина Дигитални Дизел Гориво Проток Метар За Хемикалии Вода Контролен панел со модуларен дизајн, целосно функционална, едноставна структура, удобен операција...

Проток на вода Сензор Switch Метар Контра Индикатор 0.3-6L/мин DC3-24V RO Кафе Машина Вода Прочистувач Flowmeter F=73*QL/Мин

DEN 129.12

Проток на вода Сензор Switch Метар Контра Индикатор Сала Flowmeter 0.36 L / мин G1 / 4 Пиење машина Електролиза Smart тоалетКарактеристики на производот : 1, овој производ изглед е светлина и агилни, мал волумен, лесно да се инсталира...

Пилот пулсова електромагнетниот вентил smart рамна вентил пулсот вентил ниска моќност електромагнетниот вентил DC3.6V-6.5 V G1/2 прочистувач на Вода сензор тапа

DEN 586.08

Пилот пулсова електромагнетниот вентил smart рамна вентил пулсот вентил ниска моќност електромагнетниот вентил DC3.6 V6.5 V G1 / 2 прочистувач на Вода сензор тапаТип ( канал позиција ) : ПилотКонекција : НишкаЕдинствено име : 15 (mm)Погоден медиум : вода, гас , итн.Протокот на ветер : еднаначинДелови и прибор : ТелоУпотреба : водаФорма : петел стилЖивотната средина притисок : 0.020 .9 MPaтемпература : 190 CBistable електромагнетниот вентил за контрола на вода Z201 серија , овој производ е компактен , прекрасен изглед, стабилни перформанси , флексибилност и користење на задоволување на индивидуалните потреби на различни клиенти .Производот поврзани со параметри се како што следува : Оперативен напон : 3.6 VРабота форми : позитивни пулсот отвори вентил , негативниот пулс исклучување вентилОтпор : 9Пулс ширина : 30msОперативен Струја : 500m AРаботен притисок : 0.051.0 MpaПроизвод параметри : Оперативен напон : DC3.6 VСерпентина Отпор : 10 ohms (на 20 C)Работа форми : позитивни пулсот отвори вентил , негативниот пулс исклучување вентилПулс ширина : 30msРаботен притисок : 0.021 .0 MPaСредна температура : 180 CЖивот : 30 милион патиИзолација перформанси : помеѓу живеат делови и не се наплаќа диригент можат да го издржат AC600 V 1min без дефект или flashover феномен што произлегуваатСе препорачува Апликации : Интегриран сензор тапа , мал ударЗа прочистување вода опрема и инженеринг на системот за контролаПротокот на вода, заштеда на уреди и вода климатизација систем offпакет прикажани како слика удар : ако ви треба други стилови удар,контактирајте со Бери тим ве молам,благодарам.

US208MA +USN-HS41TA 0.5-4.5 L/min 1/4 проток сензор за Проток Метар и Alarmer Проток Екранот Фреквенција Шалтер Сала Проток на Сензор

DEN 1248.00

MA +USNHS41 TA 0.54.5 L / min 1 / 4" проток сензор за Проток Метар и Alarmer Проток Екранот Фреквенција Шалтер Сала Проток на СензорНастава : MA можат да работат со сите наши сала проток сензор за counter (бројач на фреквенција, да се пресмета протокот стапка и да покаже со дигитален дисплеј...

Нови G1/2 Проток на Вода Контролер LCD Дисплеј+Електромагнетниот Вентил Мерач +Сензор за Проток Метар Контра Индикатор

DEN 2247.84

Нови G1 / 2" Проток на Вода Контролер LCD Дисплеј+Електромагнетниот Вентил Мерач +Сензор за Проток Метар Контра Индикаторкарактеристики 100% Сосема нов Лесно да го инсталирате,големината е мал...

US211M Проток на Вода Сензор Читателот Дигитален Проток Метри со USC-HS21TLT сала ефект проток на вода сензор и NTC50K сензор на температура на

DEN 3494.40

M Проток на Вода Сензор Читателот Дигитален Проток Метри со USCHS21 TLT сала ефект проток на вода сензор и NTC50 K сензор на температура наКупи 5 парчиња или повеќе, 10% попуст .Целиот Сет без температура : Целиот Сет 3 / 4"Карактеристики : 1...

Пилот пулсова електромагнетниот вентил smart рамна вентил пулсот вентил ниска моќност електромагнетниот вентил DC3.6V-6.5 V G1/2 прочистувач на Вода сензор тапа

DEN 586.08

Пилот пулсова електромагнетниот вентил smart рамна вентил пулсот вентил ниска моќност електромагнетниот вентил DC3.6 V6.5 V G1 / 2 прочистувач на Вода сензор тапаТип (канал позиција) : Пилот Врска : Тема DN : 15 (mm) Погоден медиум : вода, гас, итн...

TUF-2000H-Т-2-ХТ Висока температура мали надворешни менгеме Преносни Рачен Ултразвучно испитување на Протокот Метар Цена за DN15 до 100mm

25920.00 -10 % DEN 23328.00

ТЕМА : l Висока Точност за мерење на Линеарност : подобро од 0,5%, Повторливост : подобро од 0.2%, Точност : подобро од ±1% l Мали димензии, мала тежина Димензии : 200×93×33mm; Тежина : 390g l Ненападни мерење на Ненападни, менгеме на трансдуцерот, нема пад на притисок, не цевка нарушување...

Дувачкиот Сала Ефект Проток на Вода Сензор Метар Контра Индикатор Flowmeter 1-30L/мин G1/2 Машки Навој

DEN 479.52

Име на производ Проток на Вода Сензор Switch Модел СЕНHZ21 WI Тип Сала Ефект Max Switch Тековната & Напон 10m A, DC318 V Работен Опсег 130 L / мин Машки Порта Тема Кол(Секој Крај) G1 / 2 Max...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.