• Ново
7118W 2018 Топла Висок Квалитет Вечер Фустан Црна Елегантна Beaded Chiffon Секси Високи Сплит Долг Ракав Пром Фустани се Вистински Фотографии

7118W 2018 Топла Висок Квалитет Вечер Фустан Црна Елегантна Beaded Chiffon Секси Високи Сплит Долг Ракав Пром Фустани се Вистински Фотографии

Оценка на клиентот:
DEN 6144.00
DEN 4116.00 -33 %

Износ
Залиха


7118 W 2015 Топла Висок Квалитет Вечер Фустан Црна Елегантна Beaded Chiffon Секси Високи Сплит Долг Ракав Пром Фустани се Вистински Фотографии
100% Реална Слика!!! Висок Квалитет!!!
PRD271 US$ 118.69 /парче
PRD270 US$ 145.69 /парче
PRD269 US$ 199.69 /парче
PRD268 US$ 139.69 /парче
A : Можете да изберете стандардна големина од нашата големина табелата подолу :
Б : Ако сакате custom size, ве молиме погледнете подолу мерења форма :

Карактеристики

НИ Големина:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14W, 16, 16W, 18W
Повод:
Матурска
Тип На Објект:
Пром Фустани
Sleeve Должина(cm):
Целосна
Моден Елемент:
едноставна
Sleeve Стил:
Исклучување на Рамо
Вграден Градник:
Yes
Вистински Слики:
Yes
Декорација:
Beading
Деколте:
Брод Вратот
Воз:
Понесете Воз
Материјал:
Полиестер
Бренд Име:
Menoqo
Број На Модел На:
7118W
is_customized:
Yes
Фустани Должина:
Кат Должина
Силуета:
Труба / Сирена
Ткаенина Тип:
Chiffon
Половината:
Природни

Производи во категоријата

Црна 2018 Пром Фустани Сирена Длабоко V деколте, Beaded Кристали Шлиц Секси Backless Долго Матурска Gown Вечерни Фустани Облека Де Соаре

4560.00 -9 % DEN 4150.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Bealegantom Еден Рамо Црна, Сина Ombre Пром Фустани 2018 Со Chiffon Плус Големина Вечер Партија Фустани Vestido Долго QA1078

5759.52 -20 % DEN 4608.00

Bealegantom Свадба Flagships ПродавницаИзвестување1.Остави порака во следната состојба : ако сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали 2.Ако сакате боја исто како слика, ве молиме оставете порака за да кажете...

Длабоко V Вратот mangas vestido долго azul де феста кралската casamento Andar де comprimento com сјајот кралската V деколте, блескави пром фустан

DEN 8400.00

Длабоко V Вратот mangas vestido долго azul де феста кралската casamento Andar де comprimento com сјајот кралската V деколте, блескави пром фустанГолемина На ТабелатаЗабелешка : Повеќето девојки ќе треба мало alternations.Локално се прилагоди лесно може да го промените вашиот фустан.Ако сте bewteen големини,ние ви препорачуваме да одат со поголема големина и се облекуваат да се измени за да се постигне совршено се вклопуваат."Шупливи" значи "дупка" во основата на вратот.Сите мерења преземање без чевли .Фустан Мерење УпатствоПодолу е само водич...

Alexzendra Сина Оглавник До Коленото Должина Chiffon Пром Фустани Backless Секси Вечер Фустани Партија Облечи

4752.00 -5 % DEN 4514.00

За големината, можете да изберете стандардна големина од нашата веб страница,или да ни ги испратите вашите сопствени вистински детали мерења, ако сакате да се облекуваат обичај прави со сопствената големина, ве молиме обратете се на погоре мерка gide и ни даде големина како што следи : 1...

Реалната Слика Исклучување Рамо Формално Фустан Кат Должина Vestido Де Fiesta Брод Вратот Црвена Линија Долга Вечер Фустан Пром Фустан Евтини

6451.20 -24 % DEN 4903.00

добредојдовте на нашата продавницаРеалната Слика Исклучување Рамо Формално Фустан Кат Должина Vestido Де Fiesta Брод Вратот Црвена Линија Долга Вечер Фустан Пром Фустан ЕвтиниНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Сребро 2018 Пром Фустани А-линија V деколте, Tulle Appliques Чипка Backless Долго Жените Матурска Gown Вечерни Фустани Облека Де Соаре

3360.00 -9 % DEN 3058.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Секси Оглавник Вратот Пром Фустани Без Ракави Чипка Назад Кат Должина Beaded Кристал Долг Формално Вечер Партија Фустани

7200.00 -10 % DEN 6480.00

Секси Оглавник Вратот Пром Фустани Без Ракави Чипка Назад Кат Должина Beaded Кристал Долг Формално Вечер Партија ФустаниГОЛЕМИНА НА ТАБЕЛАТАБоја ШемаАко не Можете Да Најдете Боја Ви се Допаѓа Во можност,Или Ќе Треба да ги Прилагодите Со Мерења, ве Молам да Ме контактира Или Оставете Порака !Најчесто поставувани ПРАШАЊАП : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

Вистински Слики од Секси Темно Црвениот Брод Вратот Чипка Дизајн Кат Должина Формално фустан Партија Фустани Топла Продажба Партија Пром Фустани 2017

14399.52 -15 % DEN 12240.00

Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас,ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу1...

Долго Пром Фустан 2017 Вистински Примерок Чиста Лажичка Деколте Злато Чипка Сирена Две Парче Сина Пром Фустани

9504.00 -22 % DEN 7413.00

ако сакате да обичај прави pls дозволете ни да ги знаете : 1.Биста =___инчи или cm2.Половината =___инчи или cm3.Колковите =___инчи или cm4.Рамо до половината =___инчи или cm5.Половината до подот без чевли =___инчи или cm6.Рамо до подот без чевли =___инчи или cm7.Висина =___ инчи или cm(од врвот на главата до подот без чевли)8.Фустан во боја =___ (изберете Било која боја или слика покаже боја)Прашања и одговори П : Може ли да го врати или да го раскине фустан ако јас го промени мојот ум?A : Дури и стандардна големина фустани се направени да нарачате за секоја клиенти...

2017 Нови Небото Сино Вечерни Фустани Облека де соаре Долг Ракав Формално Матурска Краток Фустан Линија Коленото Должина Пром Фустани Вистински Pictur

DEN 6192.00

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Долго Црвениот Пром Фустани Со Злато Чипка Светкавиот Beaded Tulle Линија Арапски Пром Фустани Со Наметка 2014 Сопствени Направени Формално Се Облекуваат

8400.00 -10 % DEN 7560.00

Нашиот сите фустани можат да бидат caustom направени, па ако сакате да го користите вашиот вистински мерења,ве Молиме следете гимерење настава подолу, и да се измери себе внимателно...

2017 Црна 2 Парче Долго Пром Фустани Beaded Кристали Линија Плус Големина Партија Враќањето Дома Фустан За Девојки Vestidos Де Феста Longo

8447.52 -15 % DEN 7180.00

Свадба фустани се опремени облека Така венчаница промена е честа појава и може да биде потребно.Сите наши наметки овозможи на еден големина нагоре или надолу за вашиот мир на умот...

Црна 2018 Пром Фустани А-линија Chiffon Бисери Кристали се Види Низ Домот Долго Матурска Gown Вечерни Фустани Облека Де Соаре

6192.00 -9 % DEN 5635.00

Зошто Да Го Одберете Нашата Фабрика ? Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Strapless Корални Пром Фустани Pleated Сатен Над Коленото Директно Кратко Мини Девојки Матурска Gown

5280.00 -40 % DEN 3168.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

vestidos де formatura капела воз долг плус големина пром фустан 2017 злато bading chiffon beading наметки сопствени направени пром фустани

9024.00 -30 % DEN 6317.00

Кога ќе се планирање да се купи овој фустан од нас, ве молиме љубезно ве молиме да го прочитате тоа јасно се како што е подолу : 1...

vestido де феста долго Чипка Виолетова Пром Фустани 2018 Елегантна Линија Долго Партија Вечер Фустан

3264.00 -24 % DEN 2481.00

Answer : ___________________________ Note : 1, За исполнување разни барања на различни купувачи, ние сме предмети во парк и обичај, какви и да Било посебни барања, ве молиме контактирајте со нас! 2, објектот не се некои додатоци како што се обетки, ѓердани, свадбен превез и crinoline petticoat (емисија за слики)...

HVVLF Секси 2018 Пром Фустани А-линија V деколте, Долги Ракави, Бела Chiffon Чипка Шлиц Долг Матурска Gown Вечерни Фустани Вечер Gown

3552.00 -9 % DEN 3232.00

2.Мерење УпатствоСовршенфитинг облека започнува со совршен мерења Пред да нарачате направидамерка фустан од DHgate.com, им препорачуваме да најдат професионална локална се прилагоди на кои може да ви помогне да се измери прецизно...

Liyuke Ruched Микс Црна Сопствени Направени Нови Матурска Се Облекуваат Линија Strapless Партија Се Облекуваат Коленото Должина Чипка Формално Фустани

5966.40 -10 % DEN 5370.00

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

modabelle Обичај Сирена Пром Фустани Деликатна Beaded Облека Longue Соаре Луксузни Кристал Долго Вечер Фустани 2018 Вистински Примерок

9122.40 -9 % DEN 8302.00

Боја : Боја може да варира помеѓу различни CRT и LCD екрани ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе бидат сосема исти како и на сликите можете да го видите.Ддв број : Бразил Гостите , ве молиме да ги доставите на CPF број со цел да се изедначи царинење, тоа ќе биде потребно ако го избератпревозот со UPS или DHL...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.