• Ново
Транспарентен 1P+N 20A 230V~ 50HZ/60HZ Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита RCBO

Транспарентен 1P+N 20A 230V~ 50HZ/60HZ Остаток на тековното Коло прекинувач со текот тековната и Истекување заштита RCBO

Оценка на клиентот:
DEN 300.00

Износ
Залиха


Welcom на нашата продавница
Ве молиме, истакна постојат Кинески на circiut прекинувач!!!!!
Овој линк го само за 1 P+N 20 A C тип.
Остаток на тековниот тип : AC тип
DZ47 LE се однесува на линија на AC 50/60 Hz оценет напон 230 V за еден пол два жица, 2 пол или 400 V за 3 пол, 3 поле 4 жица. 4 пол и номинална струја до 63 A. Тоа може да се заштити линија и моторни од преоптоварување и краток спој може да се користи за реткост линија конверзија и повремени моторни започне.Тоа е во согласност со стандардите на IEC61009
DZ47 LE Остаток на Тековната Управувана Коло Прекинувач со текот тековната заштита (Електронски)
1. Примена
Персоналот и заштита од пожари
Кабел и линија заштита од преоптоварување и краток-кола
2. Општи правила за избор на RCBO :
а.Номинална остаток оперативни тековната
Во ≤ 30 м : дополнителна заштита во случај на непосреден контакт Во ≤300 m A : превентивна заштита од пожари во случај на теренот грешка струи
б.Вкусовите класа
AC класа Вкусовите е обезбедено за синусоидален, наизменични струи, без разлика дали тие се брзо да се применуваат или полека се зголеми.
в.Вкусовите крива
C крива (5-10 Во) заштита и контрола на кола против overloads и краток-кола; заштита за resistive и индуктивен товари со мала inrush струја.
D крива (10-14 Во) заштита и контрола на кола против overloads и краток-кола; заштита за кола која снабдување товари со висок inrush струја во колото затворање (НН/НН трансформатори, дефект светилки).
ГЛАВНИОТ ТЕХНИЧКИ ПАРАМЕТАР ТИП MT47 LE-63 Бројот на Полови 1 P+N,2 P,3 P+N 4 P Номинална Струја 6,10,16,20,25,32,40,50,63 Оценет Напон 230,400 Остаток на Тековната Исклучување време Минималната вредност на оценет одлуки и кршење капацитет 1 KA Оценет остаток краток спој кршење капацитет(Инк) 6-32 A : 4 KA / 40-63 : 3 KA Оценет остаток краток спој кршење /изработка на капацитет(Инк) 2000 Оценет остаток акција струја (Инк) 30m A Оценет остаток на не-акција струја (Инк) 15m A

Карактеристики

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
DZ47LE
Тип:
Остаток На Тековната
Бренд Име:
TOMZN
Полјаците Број:
1P+N
Стандард:
IEC619009 GB6829
Номинална Напон:
230V~
Номинална Струја:
20A
Монтажа:
35mm din железнички
Кршење Капацитет:
4KA
Charcteristic Крива:
C тип

Производи во категоријата

5 Компјутери 50V 0.5 3 Pin 2 Position On/OFF 1P2T SPDT Мини Излизгајте го Прекинувачот 3 Pin PCB DIY

527.04 -25 % DEN 396.00

Спецификација : Име На Производ Излизгајте Го Прекинувачот Модел Бр SS12 F15G5 Тип 1 P2 T Контакт Тип 2 Позиции, Од / На Игли Количество 3 Пина ( Еден Ред ) Оценка DC 50 V, 0.5 НА Контакти Отпор 30 MΩ Изолација Отпор 100 MΩ Минимално Оптоварување DC 500 V Dielectric ПредностиAC 500 V / 1 минута Живот Тест 10000 циклуси / минута Вкупната Големина 19.8 x 5.6 x13mm / 0.78" x 0.22" x 0.51" (LWH) Pin Големина 3 х 1.5 mm / 0.12" x 0.06" (LW) Иглички Теренот 1.4 mm / 0.055" Knob Големина 3 х 3 x 5mm / 0.12" x 0.12" x 0.2" (LWH) Монтажа Дупка Кол 2.2 mm / 0.087" Материјал Пластика, Метал, Електронски Делови Боја Црна Тежина 5g Пакет 5 x Излизгајте го ПрекинувачотОпис : Излизгајте го Прекинувачот е за промена коло од лизгање на мини рачка на прекинувачот за контрола на коло за да се ВКЛУЧИ или ИСКЛУЧИ...

DMWD ACvoltage заштитник 25A 230V 220v Din железнички автоматско обновување над и под напон прилагодливи заштитен уред заштитник

DEN 124.80

ИЗВЕСТУВАЊЕ1 Германија клиенти , ако у сакате да брод од страна на Fed Ex или ТНТ , ве молиме кажете ни ја вашата EORI број...

QL-05P Нови и оригинални FOTEK Близина прекинувач, Близината сензори PNP

DEN 624.00

QL05 P Нови и оригинални FOTEK Близина прекинувач, Близината сензори PNPИзработени во Тајван Линија должина : 2 M Откривање на далечина : 5mm Откривање објект : метал (бакар, железо, алуминиум, злато) Излезниот напон : 1030 VDC школка материјал : ABS пластикаДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

Извиткани Кабел Анти-Статички Врвка За Околу Рака Заземјување Црна

DEN 189.12

Име на производ АнтиСтатички врвка за околу Рака Боја Црна Материјал Пластика, Еластична Ткаенина, Метален клип за врвка за Рака Големина 16.2 x 1.8 cm / 6.4" x 0.7"(Рамен G*W) Клип Големина 5 x 0.5 x 1.1 cm / 2" x 0.2" x 0.4"(L*W*H) Falt Кабел Должина 55cm / 21.7"

10 Компјутери CR/LIR 2025 до 2032 Монета Копчето Батеријата Носителот Socket

DEN 201.60

Име на производ Копчето Батеријата Носителот Одговара на Батеријата Модел CR / LIR2032 2025 2016 година (Не се Вклучени Овде) Материјал Пластика, Метал Max Батеријата Количина 1 Големината на Телото 22 х 8мм / 0.9" x 0.3"(Max D*H) Внатрешен Дијаметар 20mm / 0.79" PinКоличина 2(1 за "", 1 за "+") Растојание Меѓу Пиновите 20mm / 0.79" Боја Црна

50pcs/4 многу.5x4.5x0.55мм Супер Мала Светлина на Допир Push Копчето Тактилни Вклучете Еден такт SMD за телефонот екранот

DEN 44.16

ПАКЕТ ЗА 50 PCS Водоотпорен Микро прекинувач push копчето Тактилни Вклучете Еден такт SMD 4.5 X4.5 X0.55ммСЕ ИСПРАТИ ВО РАМКИТЕ НА 2 DAYS ПО УПЛАТАТА ПРИМЕНА.Нормално, може да се види кои се користат во работењето на разни уреди како што се аудио уреди,видео рекордери,комуникациски уред,камери и автомобилската групи кои бараат низок профил и лесен дизајн, исто така, телефонот.За Увозни давачкиМеѓународни КупувачиУвозните давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненијаОвие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинскатаканцеларија за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат наддавање.За Повратни ИнформацииАко купувачот ги задоволи нашите производи, ве молиме да ни даде 5star да ни ги охрабри да се направи подобро ...

Фан Wallpad НАС/AU Стандарден НАИЗМЕНИЧЕН 110~250V Луксузни Стакло Панел Ѕиден Прекинувач Dimmerable Брзината на Вентилаторот Регулатор на Напојување Префрлате

1090.56 -40 % DEN 654.00

Фан Wallpad НАС / AU Стандарден НАИЗМЕНИЧЕН 110~250 V Луксузни Стакло Панел Ѕиден Прекинувач Dimmerable Брзината на Вентилаторот Регулатор на Напојување Префрлате

AC напон 220V Безжичен Далечински Вклучите Далечинскиот Управувач за вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ НА 1CH Мини Реле Модул Ресивер Со Transmittter Smart Home 315MHZ 433Mhz

1068.48 -10 % DEN 961.00

AC напон 220 V Безжичен Далечински Вклучите Далечинскиот Управувач за вклучување / ИСКЛУЧУВАЊЕ НА 1 CH Мини Реле Модул Ресивер Со Transmittter Smart Home 315 MHZ 433 Mhz 1.Примачот Работен Напон : AC220 V (Текст AC220 V Излез AC220 V) Max Струја : 10 A (треба подобро помал од 7А ) Канал : 1 CH Работна Фреквенција : 315 MHZ / 433.92 MZH Приемник чувствителност : : 105 Db Работна температура : 10 "C +60" C Излез начин : Еден...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.