• Ново
1pcs Водоотпорен како-20 светлината-за контрола се префрлите 12v мулти-цел light sensor автоматски прекинувач контролер

1pcs Водоотпорен како-20 светлината-за контрола се префрлите 12v мулти-цел light sensor автоматски прекинувач контролер

Оценка на клиентот:
DEN 282.24
DEN 268.00 -5 %

Износ
Залиха

1pcs Водоотпорен како-20 светлината-за контрола се префрлите 12v мулти-цел light sensor автоматски прекинувач контролер
Карактеристики на производот :
1.Автоматски да се исклучи во текот на денот и се отвори во текот на ноќта
2.Со користење на три линии, тоа е компатибилен со отпор, perceptual и капацитивни светилка товари
3.Погоден за LED светла, енергија-заштеда на светилки, флуоресцентни светилки, блескаво светилки, издувните фан светилки, итн
4.Широко се користи во улични светилки, автопати, фабрики, градини, пристаништа, аеродроми итн
5.Овој производ мора да биде инсталиран во светлина на природата, не се инсталира под lamplight, треба да биде инсталиран во светлото
Ако ви треба дополнителна функционалност, можете да контактирате со прилагодување :
1.Денот е отворен и ноќта е затворена
2.Нема одложување функција и светло се исклучува веднаш
3.Не користите школка додека моќ модул
4.Се чувствителни на светлина сонда продолжување должина е произволна
Инсталации методи :
Бела линија споделување на нула - бела линија црна поврзување на напојување - бела линија црвена линија поврзете осветлување светилки и фенери

Карактеристики

Напон:
12V
Тип На Објект:
Прекинувачи
Гаранција:
Една година
Број На Модел На:
КАКО-20
сертификација:
CE,CCC
Карактеристики:
Не ја прилагодите
Тип На Прекинувач:
Фотоелектрически Префрлате
Материјал:
Пластични
Количина:
1pcs
Max. Тековната:
10A
Број На Модел На:
КАКО-20-12V
Име на производ:
rainproof светлината-за контрола се префрлите

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот 2 парчиња/МНОГУ НОВИ Switch XS1M30MA250 AC и DC општа намена отвори inductance тип трансдуцерот

1680.00 -15 % DEN 1428.00

Добредојдовте на LXZYВи благодариме за изборот на LXZY сите се на нашиот бесплатен превозот се следење на броеви( Кина Пост Регистрирани Воздух Пошта )...

Линија Песна Сензор TCRT5000 Инфраред Рефлексивни IR Фотоелектрически Switch Бариера

48.96 -16 % DEN 41.00

Опис : Се користи за : електрична енергија метар пулсот на податоците земање примероци Факс машина, уништувач на хартија откривање Пречка за откривање на Црна и бела линија откривањеМодул карактеристики : Користење на инфрацрвена одраз сензори TCRT5000 Тест одраз на далечина : 1mm да 25мм Чисти и 3, на comparator излез, сигнал бранови, возење способност е силна, за повеќе од 15 мр...

CHINT DZ47LE-32 1P+N C16 16A 3kA Домаќинство Земјата Истекување Коло Прекинато Преоптоварување Protectionad Железнички

188.64 -5 % DEN 179.00

Контакт позиција индикатор : Даостаток на струја коло прекинато Големина : 94*72*44mmколо прекинато DZ47 LE32 1 P+N C16DZ47 LE Остаток на Тековната Управувана Коло Прекинато во текот тековната заштитаОпис На ПроизводотКоло прекинато Управувана Коло Прекинувач со текот тековната заштита (Електронски)Општи правила за избор на RCBO : Номинална остаток оперативни струја Во 30 м : дополнителна заштита во случај на директниконтактирајте го Во 300 m A : превентивна заштита од пожари во случајна земјата грешка струиб.Вкусовите класа AC класа Вкусовите е обезбедено за синусоидален, наизменични струи, без разлика дали тие се брзо да се применуваат или полека се зголеми.в.Вкусовите криваC крива (510 Во) заштита и контрола на кола против overloads и кратоккола; заштита за resistive и индуктивен товари со мала inrush струја.D крива (1014 Во) заштита и контрола на кола против overloads и кратоккола; заштита за кола која снабдување товари со висок inrush струја во колото затворање (НН / НН трансформатори, дефект светилки).СПЕЦИФИКАЦИИ : СтандардIEC / EN 608981Електрични карактеристикиТип (бран форма на земјата истекување почувствував)ACТермомагнетни ослободување карактеристикаC, DНоминална струја ВоА6, 10, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 60Номинална напонот UeV230 / 400Номинална чувствителност ВоА0.03, 0.1, 0.3Номинална остаток на одлуки и кршење капацитет ImА500Отценети кратокколо капацитет lcnА4,500 / 6,000Пауза време под Воs0.1Номинална фреквенцијаHz50 / 60Номинална импулс издржат напонот (1.2 / 50) UimpV4,000Dielectric ТЕСТ напон на ind...

12V безжичниот далечински управувач switch систем предавателот &приемник Мини големина водоотпорен 315/433MHZ 100Units

25730.88 -11 % DEN 22900.00

Краток Опис : 12v 10 A RF безжичниот далечински управувач switch предавателот и приемникот системводоотпорен куфер маска ,dustproof / moistureproof , Мини големина лесно да се инсталира hiddenly ...

6Pins 3Way DPDT Панел Планината Кораб Рокер Switch Црвено 15A/250V 20A/125V AC

299.04 -5 % DEN 284.00

Име на производ Рокер Switch Столбови DPDT Терминали 6 Игли Дизајн 3 Позиции(ON / OFF / ON) Оценка НапонAC 250 V 15 AAC 125 V 20 A Вкупната Големина 32 x 24 x 32милиметри / 1.2" x 0.94" x 1.2"(L*W*T) Монтажа Големина 29 x 21mm / 1.1" x 0.83"(L*W) Боја Црна, Црвена Материјал Пластика, Метал Тежина 14g Пакет Содржина 1 x Рокер Префрлате

Во близина се Префрлите LJA30M-18N2 Switch 24V Директни Три Линија NPN Често се Блиску M30

371.52 -9 % DEN 338.00

[производство бренд] : omkqn[име на производ] : близината префрлате[спецификација & модел] : lja30m 18n2 1.2【】30мм[откривање mode] : inductance тип[откривање на далечина] : 115mm прилагодливи[работат напон] DC 6 36 V широк напон[излез форма] : NPN DC три Линија нормално затворен[објекти] : метал (железо, челик, алуминиум, бакар, итн.)Разликата помеѓу нормално отворен (НЕМА) и нормално затворени (КООРДИНАТОР) : Прво, нормално отворен (НЕ) е нормална држава, на излезниот сигнал линија е исклучен, нема сигнал на излез, кога индукција на објектот затворени, излезниот сигнал...

Група Близина Switch LJ18A3-8-Z/EX Директни 24V Втора Линија-Советодавно Пост НЕМА Нормално Отворен M18

181.44 -9 % DEN 165.00

Опис пополни кодот[име на производ] : близината префрлате[спецификација тип] : LJ18 A38Z / EX【 ГОЛЕМИНА Цилиндар дијаметар 18mm (mm)[откривање mode] : inductance тип【Откривање на далечина】8мм[работат напон] : DC 6 36 V (24 VDC)[излез форма] : DC двежица нормално отворен (PLC не може да се користи)Разликата помеѓу нормално отворен (НЕМА) и нормално затворени (КООРДИНАТОР) : Прво, нормално отворен (НЕ) е нормална држава, на излезниот сигнал линија е исклучен, нема сигнал на излез, кога индукција на објектот затворени, излезниот сигнал...

5x 2 Десен Агол PCB Pin SPST за вклучување/исклучување на Snap-in Брод Рокер Switch 250V/6A 125V/10A

180.48 -5 % DEN 171.00

Име на производ Рокер Switch Столбови SPST Терминали 2 pin (OnOff) Оценка Напон AC 250 V 6 A AC 125 V 10 A Вкупната Големина(Секој од нив) 2.1 1.5 x x 2.5 cm / 0.82" x 0.6" x 1"(L*W*T) Монтажа Големина x 1.8 1.3 x 2cm / 0.7" x 0.5" x 0.78"(L*W*T) Боја Црна Материјал Пластика, Метал Вкупната Тежина 16g Пакет Содржина 5 x Рокер Префрлате

Група Близина Switch LJ8A3-1-Z/СО Полна Завртка PNP Директни Три Линија Нормално Отворен М8

236.16 -9 % DEN 215.00

[име на производ] : близината префрлате[бренд] : OMKQN група[спецификација тип] : LJ8 A31Z / СТРАНА【 ГОЛЕМИНА Цилиндар дијаметар 8мм (mm)[откривање mode] : inductance тип[откривање на далечина] : 1mm (mm)[работат напон] : DC 636 V[излез форма] : PNP три жица нормално отворенОвој производ може да се применува за контрола на релеи, калеми, шалтери и така натаму, Друга класа сина раководител switch, Ќе треба да се купи друга класа сина главата, ве Молиме да се јавите на сопственикот на клиентите !OMKQN бренд производи се произведени од страна на Кина група на компанијата, Кина електротехника и автоматизација на професионални производители, е професионална производител на индустриски електрична модерна високотехнолошки претпријатија, компанијата е главниот : близината прекинувач, фотоелектрически прекинувач, прекинувач, цврста состојба релеи, ротари encoders, PLC програмабилни контролер, оптички влакна, екран, боја Холцер, optocoupler, сензор, постојан магнет sensor, магнетен, контрола, се повлече јаже, отстапување, плови, улична светилка прекинувач, временско реле, електронски бројачи и други 20 категории, 100 серија, 3000 спецификации.

Вклучете COPAL КТ-6EP 1K 102 DIP3 нови и оригинални

DEN 300.00

Вклучете COPAL КТ6 EP 1 K 102 DIP3 нови и оригинални1.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

EMS Бесплатен превозот RF безжичниот далечински управувач систем 1Receiver &3Transmitter 220V10ALearning код излез начин adjustable315/433MHZ

6312.96 -11 % DEN 5618.00

RF безжичниот далечински управувач систем1 Приемник +3 предаватели= 1 ЕдиницаПриемникот (switch)Работен Напон : 220 VИзлезна Струја : 10 AРаботна Фреквенција : 315 MHZ / 433 MZH( Фреквенција може да се прилагоди)ве молиме да забележите дека тука е во сет , ние сме го направиле тоа работат заедно пред ние брод на вас , па вие не мора да се грижи за она што фреквенцијата се тие .само некој кој се купи примачот или испраќачот сам ,тој мора да се грижат за фреквенцијата на натпреварот .Примачот на осетливост : : 105 DbРаботна температура : 10'C +60'CИзлез начин : Бутване .Интерзаклучување .Авто заклучувањеКод тип : Учење кодотработа / излез начинБутване : притиснете едно копче работи / НА...

1 Банда 2 Начин на Нови Пристигнување велика БРИТАНИЈА Луксузни Кристално Стакло Ѕиден Прекинувач со Допир се Префрлите AC 110/220V три бои се опционални бесплатен прев?

1564.80 -49 % DEN 798.00

Предмет Вовед1.Ова е нова генерација на допир се префрлите со интегриран дизајн кој со водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок.2.Ќе може да работи со влажна рака...

PBS-24-302 Авто-заклучување 12mm 3PDT НА-НА подножјето на возилото се префрлите со 9 лемење терминали/Електрични Подножјето на Возилото Switch За Електрична Гитара

DEN 3120.00

PBS24302 Автозаклучување 12mm 3 PDT НАНА подножјето на возилото се префрлите со 9 лемење терминали / Електрични Подножјето на Возилото Switch За Електрична ГитараАвтозаклучување Latching3 PDT НАНА 9 лемење терминали3А 250 VAC;6 A 125 VAC;4А30 VDCЕлектрични Подножјето На Возилото Switch За Електрична ГитараТоа е одлично за DIY педалата градител дека е само почеток на градење на педали

ХС R01 20A AC 125/250V 20A Воздушниот Компресор Коло Прекинато Преоптоварување Заштитник

48.00 -4 % DEN 46.00

Име на производ : Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 14g Пакет Содржина : 1 x Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Бренд : Асиси; Модел : ХСR01 Главната Боја : Црна, Црвена; Напон : AC 125 / 250 V 50 / 60 Hz; Струја : 20 A Пиновите : 2; Копчето Дијаметар : 7mm / 0.28"; Монтажа Навој Дијаметар : 10мм Главниот Големината на Телото : 30 x 14 x 23mm / 1.2" x 0.55" x 0.9" (L*W*H); Вкупната Должина на : 45mm / 1.77"; Pin Проред : 18mm / 0.7"

3000M 4CH канали 4Relay 12V безжичниот далечински управувач систем приемник&предавателот 315/433MHZ Учење код излез е прилагодлив

932.64 -11 % DEN 830.00

Опис На Производот12 V 4 CH 10 A RF безжичниот далечински управувач системТоа е учење код безжичниот далечински управувач прекинувач (ресивер),на излез начин / работни начин може да се промени како ви се допаѓа ,тоа е лесно да одговара на предавателот .4 канал безжичниот далечински управувач прекинувач со 4 Релеи...

ELEWIND 16mm итни стоп притисни копче за префрлување(PB163-11TSB)

DEN 184.80

ELEWIND 16mm итни стоп pushbutton прекинувач(PB16311 TSB)Дел број : PB16311 TSBИнсталирајте дијаметар : 16mmВклучете оценка : 3А / 250 VACКапа боја : ЖолтаТерминал : 4 PIN терминалКора материјал : ПластикаТемпература : од 25 до 55 СтепенЗа голема количина, pls контактирајте со нас за подобра цена.Ние може да се направи под посебни барања(Тоа ќе се земе дополнителна наплата,pls контактирајте со нас прво, пред да ред) : 1.Ласерско гравирање за различни симбол или Осветлени симбол.2...

Универзална Промена-во текот Switch YMW26-20/01-3 Foramina Singulare Инсталација Безбедност Низок Напон Изградена-во Врска

472.32 -9 % DEN 430.00

Универзална Променаво текот ПрефрлатеYMW2620 серија се широко се користи во мали инсталација простор Една дупка за инсталација На отворот за монтажа е како што следува 16mm22mm ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.