• Ново
Нови AC85V 110V 220V 250V 2CH RF Безжичниот Далечински Управувач Приемник & Предавателот Пумпа за Вода Моторна Контрола Долга Низа 1000m

Нови AC85V 110V 220V 250V 2CH RF Безжичниот Далечински Управувач Приемник & Предавателот Пумпа за Вода Моторна Контрола Долга Низа 1000m

Оценка на клиентот:
DEN 893.76
DEN 804.00 -10 %

Износ
Залиха


Функција :
1)Безжична контрола, лесно да го инсталирате.
2)Контрола на Светла, Мотори, Вентилатори, electrically управувана Врати/Брави/Windows/Ролетни/Автомобили или Други Апарати со AC85~250 V.
3) Можете да го вклучите/исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.
4) ја Оваа опција може да се запознаат со различни кодирање на далечински контроли (како што се 2262,1527 и др.)
5)Еден/повеќе предаватели може да се контролира еден/повеќе примачи истовремено.
6)Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови. Ако користите мулти-копчето предавателот, можете да ги контролирате контролер со различни копчиња, што нема да влијаат едни на други.
7)безжичниот примање на контролорот, со висока доверливост, стабилни перформанси, ниска потрошувачка на енергија карактеристика, скок линија или бирање на код се префрлите кодирање. Пакет : (Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls остави порака во рамките на својата цел, ви благодарам!) 1 x Предавател (Батерија, не се вклучени) 1 x Приемник
Спецификација : Работен Напон : AC85~250 V Channel : "2 CH Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Max Струја : 10 A Max оптоварување : 1000 W Оперативни Температура : -20'C~+60'C Работи начин : бутване , авто-заклучување и интер-lock(Прилагодливи од страна на шапка скокач) Приемник Големина : 100*44*29mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код : Фиксиран код, Учење код Емитува растојание : 0-1000 M (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки. ) Работење/излез начин :
Излез Работи начин за учење код switch-Бутване, Авто-Заклучување, блокирам, изменета со лемење или скокаат капа.
1) БутванеПритиснете го и држете го еден копчето работи. Го ослободите прстот на истото копче стоп/ Null(не поврзувајте било JPs).
2) Авто-заклучувањеПритиснете едно копче за едно време е да работи. Притиснете го истото копче повторно е stop/Поврзете JP1 и JP2 со скок капа.
3) БлокирамПритиснете едно копче работи; притиснете друг копче стоп/Поврзете на JP2 и JP3 со скок капа. Метод на учење :
Држете го учење копче додека индикаторот се стави надвор. , потоа притиснете кое било копче на далечинско, индикаторот ќе флеш неколку пати, а потоа ќе се задржи осветлување,, во тоа време, тоа значи дека го учи успешно.
Answer : ___________________________ Note : контролорот може да научат фиксиран код , учење код 16 различни кодот,притиснете кое било копче на далечинскиот управувач за контрола, ако надвор од неа , тоа ќе се расчисти прво студирање далечински контролер код.
Расчистување метод :
Континуирано се одржи учење копче за 8 секунди, додека индикаторот се стави надвор, а потоа се задржи осветлување, тоа значи дека не се расчисти успешно. Совети : Преку краток спој за да земе краток 1, 2, 3 различни места за да се префрлите работа.
1, џогирање - краток спој слободни
2, self-locking - shorting 1,2
3, блокирам - кратко од 2,3

Карактеристики

Тип На Објект:
Прекинувачи
Карактеристики:
AC 85V-250V
Далечински Растојание:
0-1000M
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1year
Број На Модел На:
SKU7258
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Канал:
2
Фреквенција:
315MHz 433MHz
Макс Оптоварување:
1000W
Режим На Струја:
10MA
работни начин:
Бутване авто-заклучување интер-кодот
IC тип:
Фиксна шифра Учење кодот
Тип:
interruptor
Копче:
2keys
Употреба:
За Пумпа За Вода,Мотор,Прозорецот...

Производи во категоријата

Автоматско Исклучување На LED Лента ПИР Тело Инфраред Сензор за Движење Switch DC 12V нова жешка

165.12 -9 % DEN 150.00

Материјал : Пластични Боја : Бела Префрлете го режимот : ПИР сензор Откривање агол : 140 степен Откривање на далечина : 13м Услуга време : > 80000h Оптоварување : 2 A Напон : 312 V Одложување време : 15s Инсталација : завртка инсталација Долг кабел е текст,краток кабел е излез Внимание : Не инсталирајте на места со силен ветер и топлина за да се избегне било лажни активирање На температурата на работа треба да биде 5°C~40°C...

1pcs ХС-4 AC 110V 4 Канали Контрола воочи големината и Кран Радио Далечински Управувач за Системот на Индустриски Далечински Управувач индустриски префрлате

DEN 3600.00

Опис : 6 Канали Контрола воочи големината и Кран Далечински Управувач за Системот (ГОРЕ / ДОЛУ / START / STOP / ЗАПАД / ИСТОК) Извор на Енергија на Примачот : 110 VDC Извор на Енергија на Контролор : 2x1.5 V АА / AAA Батерии Забелешка : Батеријата не е вклучено *Цврсти и Издржливи *Работа на Далечина до 150m *Работна Температура : 30°C~+85°C *Примање на Чувствителност : 115d Bm *Заштита Одделение : IP65 *Неповторување на кодот до 4.2 милијарди поставува Апликацијата област : Кран / Човечки / CNC / Ископ на Јаглен Машини / Генератор Стартување / Бетон Пумпа / Земи Кофа / Други Машини Карактеристики : *Мала големина & многу мала тежина *Антимешање *Долго природни живот *Долга операција растојание до 150 M *300 инсталации во една област нашата фабрика може да го даде своето напон спектар, како DC12 V24 V ,глобална напојување за AC100120 V или AC200240 V и други напон Бидете внимателни! некои снабдувачи користете само една напон и направени со евтини трансформатор ! 100% произведена од страна на фабричките!!!!!!!!!!!!!!!!!

12V безжичниот далечински управувач switch систем предавателот &приемник Мини големина водоотпорен 315/433MHZ 100Units

25730.88 -11 % DEN 22900.00

Краток Опис : 12v 10 A RF безжичниот далечински управувач switch предавателот и приемникот системводоотпорен куфер маска ,dustproof / moistureproof , Мини големина лесно да се инсталира hiddenly ...

1 Банда 2 Начин на Нови Пристигнување велика БРИТАНИЈА Луксузни Кристално Стакло Ѕиден Прекинувач со Допир се Префрлите AC 110/220V три бои се опционални бесплатен прев?

1564.80 -49 % DEN 798.00

Предмет Вовед1.Ова е нова генерација на допир се префрлите со интегриран дизајн кој со водоотпорен, огноотпорни функција и функција на спречување на електричен шок.2.Ќе може да работи со влажна рака...

12V 12 CH RF, Радио Безжичен Прекинувач систем (предавател и приемник)Радио Контролер Фабрика продаваат Директно

35280.00 -11 % DEN 31399.00

Опис На ПроизводотОсновната Функција : Контрола на Светла, ТВ, Мотори, Вентилатори, Камери, Видео Сигнали, Аудио Сигнали, Електрични Врати / Брави / Windows / Завеси / Автомобили или Други Апарати со напон AC 110~240 V или DC 0~28 V.Можете да го вклучите / исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од кое било место, безжичниот сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.Сигурен контрола : предавател (Кодирање) и приемник (Декодирање) употреба на 8битна шифра.Еден / повеќе предаватели може да се контролира еден / повеќе примачи.Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови.Пренесување на Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz.тука е во сет , ние сме го направите да работи заедно ,па вие не мора да се грижи за она што фреквенцијата се тие )Спецификација на примачот : Канал : 12 CH канализлез / работни начин : бутване , интерзаклучување ...

Сензор FA18-8NA во Близина на Вклучите Директни Три Линија NPN Нормално Отворен M18 близина префрлате

236.16 -9 % DEN 215.00

[име на производ] : близината префрлате【】FA188 NA【 ГОЛЕМИНА Цилиндар дијаметар 18mm (mm)[откривање mode] : inductance тип[откривање на далечина] : 8мм (mm)[работат напон] : DC636 V[излез форма] : DC три жица, NPN нормално отворенРазликата помеѓу нормално отворен (НЕМА) и нормално затворени (КООРДИНАТОР) : Прво, нормално отворен (НЕ) е нормална држава, на излезниот сигнал линија е исклучен, нема сигнал на излез, кога индукција на објектот затворени, излезниот сигнал...

CHINT DZ47LE-32 1P+N C16 16A 3kA Домаќинство Земјата Истекување Коло Прекинато Преоптоварување Protectionad Железнички

188.64 -5 % DEN 179.00

Контакт позиција индикатор : Даостаток на струја коло прекинато Големина : 94*72*44mmколо прекинато DZ47 LE32 1 P+N C16DZ47 LE Остаток на Тековната Управувана Коло Прекинато во текот тековната заштитаОпис На ПроизводотКоло прекинато Управувана Коло Прекинувач со текот тековната заштита (Електронски)Општи правила за избор на RCBO : Номинална остаток оперативни струја Во 30 м : дополнителна заштита во случај на директниконтактирајте го Во 300 m A : превентивна заштита од пожари во случајна земјата грешка струиб.Вкусовите класа AC класа Вкусовите е обезбедено за синусоидален, наизменични струи, без разлика дали тие се брзо да се применуваат или полека се зголеми.в.Вкусовите криваC крива (510 Во) заштита и контрола на кола против overloads и кратоккола; заштита за resistive и индуктивен товари со мала inrush струја.D крива (1014 Во) заштита и контрола на кола против overloads и кратоккола; заштита за кола која снабдување товари со висок inrush струја во колото затворање (НН / НН трансформатори, дефект светилки).СПЕЦИФИКАЦИИ : СтандардIEC / EN 608981Електрични карактеристикиТип (бран форма на земјата истекување почувствував)ACТермомагнетни ослободување карактеристикаC, DНоминална струја ВоА6, 10, 16, 20, 25, 32, 40, 50, 60Номинална напонот UeV230 / 400Номинална чувствителност ВоА0.03, 0.1, 0.3Номинална остаток на одлуки и кршење капацитет ImА500Отценети кратокколо капацитет lcnА4,500 / 6,000Пауза време под Воs0.1Номинална фреквенцијаHz50 / 60Номинална импулс издржат напонот (1.2 / 50) UimpV4,000Dielectric ТЕСТ напон на ind...

Група Близина Switch LJ18A3-8-Z/EX Директни 24V Втора Линија-Советодавно Пост НЕМА Нормално Отворен M18

181.44 -9 % DEN 165.00

Опис пополни кодот[име на производ] : близината префрлате[спецификација тип] : LJ18 A38Z / EX【 ГОЛЕМИНА Цилиндар дијаметар 18mm (mm)[откривање mode] : inductance тип【Откривање на далечина】8мм[работат напон] : DC 6 36 V (24 VDC)[излез форма] : DC двежица нормално отворен (PLC не може да се користи)Разликата помеѓу нормално отворен (НЕМА) и нормално затворени (КООРДИНАТОР) : Прво, нормално отворен (НЕ) е нормална држава, на излезниот сигнал линија е исклучен, нема сигнал на излез, кога индукција на објектот затворени, излезниот сигнал...

RTL8218

108.00 -6 % DEN 102.00

1 Ние не секој трговија со искреност Сите производи ги нудиме се со висок квалитет и ниска цена 2 Сите цени се означени во нашата продавница се големопродажните цени и не вклучуваат данок или транспортни трошоци...

Панел Монтирани 3 Pin SPST Водоотпорен Брод Рокер Прекинувачи 20Pcs w Црвени LED Светло 220V

575.52 -5 % DEN 547.00

Име На Производ Рокер Switch СтолбовиSPST Терминали 3 Пина Позиција OnOff Оценет Напон 6 A 250 VAC, 10 A 125 VAC Вкупната Големина 31 x 26mm / 1.2" x 1" (L*D) Монтажа Големина 21 x 14mm / 0.83" x 0.55" (L*W) Светилка Боја Црвена Боја Црна, Црвена, Јасно Материјал Пластика, Метал Вкупната Тежина 130g Пакет Содржина 20 Компјутери x Рокер Прекинувачи

3000M 4CH канали 4Relay 12V безжичниот далечински управувач систем приемник&предавателот 315/433MHZ Учење код излез е прилагодлив

932.64 -11 % DEN 830.00

Опис На Производот12 V 4 CH 10 A RF безжичниот далечински управувач системТоа е учење код безжичниот далечински управувач прекинувач (ресивер),на излез начин / работни начин може да се промени како ви се допаѓа ,тоа е лесно да одговара на предавателот .4 канал безжичниот далечински управувач прекинувач со 4 Релеи...

Saful 2 Банда 2 Начин Ѕид Допир Вклучите Безжична Switch Led Екран Почетен Светлина Сликарство DIY Кристално Стакло Далечински Бесплатен Превозот

873.60 -17 % DEN 725.00

Вовед : Безжичниот далечински управувач прекинувачот е користење на RFID (Radio frequency identification)технологија,со користење на безжичниот далечински управувач за контрола на сите видови на осветлување нов интелигентни префрлување, во еден или повеќе светилки на внатрешна контрола на производот, во согласност со Меѓународните Electrotechnical пракса и користење на домашните надвор повеќето напредни електронски коло дизајн, стабилен и сигурен перформанси...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.