• Ново
Новиот Објект на AC напон 220V 10A 1CH 4 Примачи & 1 Предавателот RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Преку Ѕидот За LED Светло Светилка

Новиот Објект на AC напон 220V 10A 1CH 4 Примачи & 1 Предавателот RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Преку Ѕидот За LED Светло Светилка

Оценка на клиентот:
DEN 999.36
DEN 900.00 -10 %

Износ
Залиха


Примена :
Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.
Новиот Објект на AC напон 220 V 10 A 1 CH 4 Примачи & 1 Предавателот RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Систем Преку Ѕидот За LED Светло Светилка
Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со продавачот Спецификација : Канал : 1 CH Работен Напон : AC220 V(Текст AC220 V Излез AC220 V) Работна Фреквенција : 315 MHz/433 MHz Max Струја : 10 A Оперативни Температура : -10'C~+60'C Излез Држава : Еден/Toggle/Latched прилагоди слободно страна на Скокач на приемникот. Примачот Големина : 63*35*22mm (со капак) Приемник Чувствителност : -105d Bm Код тип : Учење код Додадете Контролер од страна на Учење Копчето на приемникот Емитува растојание : 20-200 M (Withoust бариера) Работење/излез начин : 1)Бутване/Не-Latched : притиснете едно копче работи /НА. олабави вашиот прст на истото копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ .еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач 2)на Авто -заклучување/Self-Latched : притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(еден channel switch треба еден копчиња на далечинскиот управувач 3)Интер-заклучување /Latched : притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( еден channel switch треба 2 копчиња далечински Метод на Учење : Одржување притиснете го копчето за учење копчето ,LED индикатор флеш брзо потоа притиснете го предавателот копчето , додека LED индикатор престане да блиц брзо ,тоа значи учење успешно да се Отстрани код : Одржување притиснете го копчето за Учење Копчето на приемникот додека LED индикатор флеш брзо се додека не флеш бавно 2 пати .тоа значи кодот се расчисти успешно Пакет : 1* предавател (Батерија, не се вклучени) 4* приемник (Со капак) Забелешка : ако имате примерок може да се прилагоди,според вашите барања. Плаќање : 1.Ние го прифатат плаќање дека aliexpress може да ги прифати, и Ние се извинуваме што ние не можат да прифатат други начини на плаќање, како што се чек или поштенска наредби . 2.Сите големи кредитни картички се прифаќаат,и сме го добиле во рок од 24 часа 3.Плаќањето мора да се примени во рок од 10 работни дена од денот на аукција затворање на Превозот : 1. Ние брод на светот,по цел имаат песна со број 2.Основно конкурентна предност : Asia/Sonth Америка/Источна Европа/Среден Исток/Африка/Западна Европа,и така натаму 3.

Карактеристики

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Гаранција:
1
Далечински Растојание:
20-200m
Број На Модел На:
SKU7634
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Материјал:
Пластични
Карактеристики:
AC220V
Канал:
1
Копче:
2
Фреквенција:
315/433MHZ
Температурата На Работа:
-10'C~+60'C
кодот:
Учење кодот
Тип На:
interruptor
тип б:
Копчето Се Префрлите
Употреба:
Универзална

Производи во категоријата

Универзална Промена-во текот Switch YMW26-20/01-3 Foramina Singulare Инсталација Безбедност Низок Напон Изградена-во Врска

472.32 -9 % DEN 430.00

Универзална Променаво текот ПрефрлатеYMW2620 серија се широко се користи во мали инсталација простор Една дупка за инсталација На отворот за монтажа е како што следува 16mm22mm ...

Нови Мерлин Стил на Површина Поставена Закачи на Ѕид Тип 15p C45 коло прекинато Осветлување Кутија Железо Телото 15 Начини на Дистрибуција Кутија за дома

DEN 384.00

Нови Мерлин Стил на Површина Поставена Закачи на Ѕид Тип 15p C45 коло прекинато Осветлување Кутија Железо Телото 15 Начини на Дистрибуција Кутија за домаПроизвод ВоведСпецификацијаМодел : TSM15Име : Дистрибуција КутијаФункција : Водоотпорен и DustproofМонтажа Димензија : 305*185*85mmПлаќање ве Молиме да се осигурате вашата адреса за е точно додека вие ја напушти Оваа такса Не вклучува ДДВ / ДАНОЧНИ давачки...

ХС R01 20A AC 125/250V 20A Воздушниот Компресор Коло Прекинато Преоптоварување Заштитник

48.00 -4 % DEN 46.00

Име на производ : Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 14g Пакет Содржина : 1 x Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Бренд : Асиси; Модел : ХСR01 Главната Боја : Црна, Црвена; Напон : AC 125 / 250 V 50 / 60 Hz; Струја : 20 A Пиновите : 2; Копчето Дијаметар : 7mm / 0.28"; Монтажа Навој Дијаметар : 10мм Главниот Големината на Телото : 30 x 14 x 23mm / 1.2" x 0.55" x 0.9" (L*W*H); Вкупната Должина на : 45mm / 1.77"; Pin Проред : 18mm / 0.7"

Група Близина Switch LJ18A3-8-Z/EX Директни 24V Втора Линија-Советодавно Пост НЕМА Нормално Отворен M18

181.44 -9 % DEN 165.00

Опис пополни кодот[име на производ] : близината префрлате[спецификација тип] : LJ18 A38Z / EX【 ГОЛЕМИНА Цилиндар дијаметар 18mm (mm)[откривање mode] : inductance тип【Откривање на далечина】8мм[работат напон] : DC 6 36 V (24 VDC)[излез форма] : DC двежица нормално отворен (PLC не може да се користи)Разликата помеѓу нормално отворен (НЕМА) и нормално затворени (КООРДИНАТОР) : Прво, нормално отворен (НЕ) е нормална држава, на излезниот сигнал линија е исклучен, нема сигнал на излез, кога индукција на објектот затворени, излезниот сигнал...

Вклучете COPAL FT-63ETP 5K 502 DIP3 нови и оригинални

DEN 300.00

COPAL FT63 ETP 5 K 502 DIP3 нови и оригинални1.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

3000M 4CH канали 4Relay 12V безжичниот далечински управувач систем приемник&предавателот 315/433MHZ Учење код излез е прилагодлив

932.64 -11 % DEN 830.00

Опис На Производот12 V 4 CH 10 A RF безжичниот далечински управувач системТоа е учење код безжичниот далечински управувач прекинувач (ресивер),на излез начин / работни начин може да се промени како ви се допаѓа ,тоа е лесно да одговара на предавателот .4 канал безжичниот далечински управувач прекинувач со 4 Релеи...

Smart Home Широк Напон 85V 110V 220V250V 1CH 10A Безжичен Прекинувач Систем Ресивер Со Предавател за Светилка Прозорец Гаража Врати

615.36 -10 % DEN 554.00

Преглед : Широк напон прекинувач за напојување мултифункција двонасочна далечинско управување на прекинувач со 10 A реле, може да се вчита повисоко енергетско апарати; учење микроконтролерски декодирање, може да се научат голем број на далечински управувач; едноставна и флексибилна работа; излез преку прекинувач, Selflocking, блокирам може да бидат произволно избрани за лесна употреба, погоден за повеќе области на повеќе намени; задржани податоци малку излез на вредноста порта, преку кратко растојание различни позиции за да го одберете соодветниот далечински управувач клуч вредност, за да се олесни клиент поддршка различни од нивните омилени На далечинскиот управувач, за да се избегне стариот фиксно повикување малку може само да бидат опремени со единствен стил далечински управувач срам...

5x 2 Десен Агол PCB Pin SPST за вклучување/исклучување на Snap-in Брод Рокер Switch 250V/6A 125V/10A

180.48 -5 % DEN 171.00

Име на производ Рокер Switch Столбови SPST Терминали 2 pin (OnOff) Оценка Напон AC 250 V 6 A AC 125 V 10 A Вкупната Големина(Секој од нив) 2.1 1.5 x x 2.5 cm / 0.82" x 0.6" x 1"(L*W*T) Монтажа Големина x 1.8 1.3 x 2cm / 0.7" x 0.5" x 0.78"(L*W*T) Боја Црна Материјал Пластика, Метал Вкупната Тежина 16g Пакет Содржина 5 x Рокер Префрлате

Нови AC85V 110V 220V 250V 2CH RF Безжичниот Далечински Управувач Приемник & Предавателот Пумпа за Вода Моторна Контрола Долга Низа 1000m

893.76 -10 % DEN 804.00

Функција : 1)Безжична контрола, лесно да го инсталирате.2)Контрола на Светла, Мотори, Вентилатори, electrically управувана Врати / Брави / Windows / Ролетни / Автомобили или Други Апарати со AC85~250 V.3) Можете да го вклучите / исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од секое место во рамките на сигурна далечина; безжични RF сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.4) ја Оваа опција може да се запознаат со различни кодирање на далечински контроли (како што се 2262,1527 и др.)5)Еден / повеќе предаватели може да се контролира еден / повеќе примачи истовремено.6)Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови...

Coswall Нови Пристигнување Кристално Стакло Панел 1 Банда 2 Пат на Случаен избор, Кликнете Push Button Ѕид Светлина Прекинувач Со LED Индикатор

669.60 -40 % DEN 402.00

Coswall Нови Пристигнување Кристално Стакло Панел 1 Банда 2 Пат на Случаен избор, Кликнете Push Button Ѕид Светлина Прекинувач Со LED ИндикаторТрговија на големо и пад на превозот се и добредојдени? За промет на големо,ќе им понуди попуст или слободни изразат испорака која само што трае 37 дена да пристигнат...

ХС R01 20A AC 125/250V 20A Коло Прекинувач за Заштита од Преоптоварување Заштитник Црна

48.00 -4 % DEN 46.00

Име на производ : Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластика, Метал; Нето Тежина : 14g Пакет Содржина : 1 x Заштита од Преоптоварување Прекинувач; Бренд : Асиси; Модел : ХСR01 Главната Боја : Црна; Напон : AC 125 / 250 V 50 / 60 Hz; Струја : 20 A Пиновите : 2; Копчето Дијаметар : 7mm / 0.28"; Монтажа Навој Дијаметар : 10мм Главниот Големината на Телото : 30 x 14 x 23mm / 1.2" x 0.55" x 0.9" (L*W*H); Вкупна Висина : 45mm / 1.77"; Pin Проред : 18mm / 0.7"

1pcs Водоотпорен како-20 светлината-за контрола се префрлите 12v мулти-цел light sensor автоматски прекинувач контролер

282.24 -5 % DEN 268.00

1pcs Водоотпорен како20 светлинатаза контрола се префрлите 12v мултицел light sensor автоматски прекинувач контролерКарактеристики на производот : 1.Автоматски да се исклучи во текот на денот и се отвори во текот на ноќта2.Со користење на три линии, тоа е компатибилен со отпор, perceptual и капацитивни светилка товари3.Погоден за LED светла, енергијазаштеда на светилки, флуоресцентни светилки, блескаво светилки, издувните фан светилки, итн4.Широко се користи во улични светилки, автопати, фабрики, градини, пристаништа, аеродроми итн5.Овој производ мора да биде инсталиран во светлина на природата, не се инсталира под lamplight, треба да биде инсталиран во светлотоАко ви треба дополнителна функционалност, можете да контактирате со прилагодување : 1.Денот е отворен и ноќта е затворена2.Нема одложување функција и светло се исклучува веднаш3.Не користите школка додека моќ модул4.Се чувствителни на светлина сонда продолжување должина е произволнаИнсталации методи : Бела линија споделување на нула бела линија црна поврзување на напојување бела линија црвена линија поврзете осветлување светилки и фенери

Вклучете COPAL КТ-6EP 1K 102 DIP3 нови и оригинални

DEN 300.00

Вклучете COPAL КТ6 EP 1 K 102 DIP3 нови и оригинални1.Нашата компанија има многу на дел броеви.Но, ние не испратите секоја од нив,и само покажуваат некои примери на продавница тука.Ако вие не може да се најдат некои предмети во нашата продавница,pls остави порака за вашето барање.(Ние сме задоволни да се направи понуда за вас)2.Можеби зделка при купување количина е повеќе од 2 парчиња.Кога вршите измени на пратката такса(товар) е потребно,ве молиме оставете порака за нас по цел објектот онлајн.

12V 12 CH RF, Радио Безжичен Прекинувач систем (предавател и приемник)Радио Контролер Фабрика продаваат Директно

35280.00 -11 % DEN 31399.00

Опис На ПроизводотОсновната Функција : Контрола на Светла, ТВ, Мотори, Вентилатори, Камери, Видео Сигнали, Аудио Сигнали, Електрични Врати / Брави / Windows / Завеси / Автомобили или Други Апарати со напон AC 110~240 V или DC 0~28 V.Можете да го вклучите / исклучите ресивер со предавател (далечински управувач) од кое било место, безжичниот сигнал може да помине низ ѕидови, подови и врати.Сигурен контрола : предавател (Кодирање) и приемник (Декодирање) употреба на 8битна шифра.Еден / повеќе предаватели може да се контролира еден / повеќе примачи.Доколку користите две или повеќе примачи во исто место, можете да ги поставите со различни кодови.Пренесување на Фреквенција : 315 MHz / 433 MHz.тука е во сет , ние сме го направите да работи заедно ,па вие не мора да се грижи за она што фреквенцијата се тие )Спецификација на примачот : Канал : 12 CH канализлез / работни начин : бутване , интерзаклучување ...

Универзални AC 85V 110V 120V 220V 250V Широк Напон 1 CH 30A Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемникот и Предавателот

614.88 -10 % DEN 553.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи.Универзални AC 85 V 110 V 120 V 220 V 250 V Широк Напон 1 CH 30 A Реле RF Безжичниот Далечински Управувач Switch Приемникот и ПредавателотСпецификација : Работен Напон : AC85~250 V Работна Фреквенција : 315 / 433 MHz( Ние default испрати 315 Mhz, ако треба 433 Mhz pls се чувствуваат слободни да контакт со нас ...

315/433Mhz 220V за Единечен Канал 10A Далечински Управувач Прекинувач ЗА Безжична Светлината LED Светилка Remote НА ИСКЛУЧУВАЊЕ Предавателот+ Приемник

452.16 -10 % DEN 407.00

Примена : Нашите производи се широко се користат во ( далечински управувач прекинувач, далечински контрола на пумпа на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач машина на и исклучување на уредот, далечинскиот управувач моторни позитивни и негативни, далечински управувач приклучок, далечински управувач LED, далечинско управување со аудио, далечински управувач електричен врата, далечински управувач гаражни врати, далечински стигнале врата, далечински управувач завеси, аларм домаќин, аларм,далечински управувач мотоцикл,далечински управувач електричен автомобил,далечински управувач MP3,далечински управувач светилки, далечински управувач автомобили, ) безбедност и други граѓански и индустриски поддршка на оддалечени места, има предности на едноставни појавување, безбеден и сигурен за измена на помошни производи...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.