• Ново
Лет уникатен МИНИ taille де commutation d'alimentation ms - 350 W 48V 7.3 ac dc convertisseur МИНИ led pilote

Лет уникатен МИНИ taille де commutation d'alimentation ms - 350 W 48V 7.3 ac dc convertisseur МИНИ led pilote

Оценка на клиентот:
DEN 1717.92

Износ
Залиха


Ние се прифати и да се обезбеди Производи OEM/ODM!
Email : ivyhuang01__hotmail.com
Email : ivyhuang1983__outl00k.com
Влезен напон : 110 VAC/220 VAC факултативна
Pls забележите нашата default испорака за цел е : влезен напон 220v AC ,
излезен напон 48v DC ,излезна моќност 200 W и излез тековната 4.2 A
ако ви треба други напон, pls остави порака кога ставате ред, ви благодарам!
Функција&Предности : Ниска цена и висока сигурност 105°C излез capacitor Универзални AC влез Висока ефикасност и ниска операција температура Мека-започнете со струја може да ја намали AC влез влијание ефикасно Со кратки-коло, и преоптоварување заштита Компактни димензии, мала тежина 100% полно работно оптоварување горат-во тест Инсталирате со EMI филтер, минимум бран
Сите наши Предмети се 100% Врвен Квалитет Guranteed.
Врвен Квалитет, Евтини Цени, Добра Услуга е нашата Продавница Целна! Испорака
1. Кога ќе нарачате, ве молиме изберете превозот метод и да платат за цел вклучувајќи го и превозот надомест.
И ве молиме бидете сигурни дека вашата моментална адреса по вашата исплата во рок од 1-2 дена!
2. Бесплатен Превозот во Светот, Обично, ние ќе брод од страна на кина Пост.
Тоа трае 10-45 работни дена ќе пристигнат на вашата локација.
3. Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во одделни земји,
кој може да влијае колку брзо вашиот производ е прегледано! Гаранција & Гаранција
24 месеци Гаранција. Купи со доверба!
Ако производот се расипува под правилна употреба во рамките на гаранцијата време, ве молиме контактирајте со нас за превозот настава и да се вратите на вашиот превозот цена.
7 дена евалуација и истражување потребно е откако ќе ја прими.
И сосема нов замена ќе бидат испратени до вас во нашите превозот цена или рефундирање ќе се направи по договор
ако тоа е во согласност со нашата гаранција состојба.
Повратни информации
Ние сме некоја онлајн продавница, вашиот фидбек е многу важна за нас.
Кога ќе добиете предмети, може да се провери се за тоа внимателно.
Ако сте задоволни со нашите производи, ние ќе го цениме дека може да ни даде postive повратни информации.
Ако мислите дека ние треба да се подобри нешто, тоа е многу вид на вас да ни даде можност да го реши
проблемот пред да остави негативни feeback.
Ние веруваме дека не постои разумно решение.
Благодарам многу! Имајте пријатен Шопинг ден!

Карактеристики

Излез Тип На:
Еден
Излезна Моќност:
301 - 400W
is_customized:
Yes
Влезен Напон:
220v
Излезна Струја:
48V 7.3 НА
Излезниот Напон:
48V 7.3 НА
Фрекфенција:
47~63Hz
Број На Модел На:
MS-350W
Сертификат:
ISO9001 CE IEC950 UL1950 EMC LVD UL1012 ROHS
Случај Материјал:
Алуминиум
DC прилагодливи:
10%
AC влезен напон спектар:
(Ладна-start тековен)30A/230v
Inrush Тековната :
(Ладно започнете тековен) 18A/115V 36A/230V
Стандарди За Безбедност:
( Дизајн refre) GB4943 UL60950 EN60950
ENC стандарди:
GB9254 EN55022 (класа) На
Overvoltage заштита:
CH 1
работни tenperature и влажноста на воздухот:
-10~60 20%~90%RH
Функција:
Надворешно Напојување

Производи во категоријата

AC напон 220V да 24V DC префрлување напојување 5A 120W трансформатор LED опрема за следење на моќ

DEN 912.96

AC напон 220 V да 24 V DC префрлување напојување 5 A 120 W трансформатор LED опрема за следење на моќЗа комутација за напојување може да се широко се користи во Индустриска Автоматизација и CNC Stepper&Серво Систем.Најчестиот вид QZ12024 Големина на : 159 * 98 * 38 мм карактеристика AC промена DC Мали димензии, мала тежина, висока ефикасност...

Dc Еден Conatsnt Напон 12V 40W Led Напојување Трансформатор Бесплатен Превозот

DEN 328.80

Dc Еден Conatsnt Напон 12 V 40 W Led Напојување Трансформатор Бесплатен Превозот1.Висока ефикасност, долг живот и високо reliabili2.Ниска dc бран, висока ефикасност3.ниска операција температура & долго перформанси живот4.влезен напон погоден за целиот свет5.Одлична изолација сопственост, висока dielectric сила6.100% полно работно оптоварување тест на горење7.2 години гаранцијаМоделS4012На текстAC влезен напон спектар(V)AC 100~240 VAC Влез струја(max)0.85 A / AC220 V;1.7 A / AC110 VФреквенција (Hz)50 / 60 HzЕфикасност91% Typ(230 VACFull Оптоварување)Inrush струја(A)Ладноstart 20 A / 230 VИстекување струја(мр)ИзлезИзлезен Напон(V)DC 12 VНапонот ПрописDC 12 V±0.5Излезна Струја(A)3.2 НаСегашниот Опсег (А)03.2Номинална Моќност(W)40 WПочетно време,задржетеup време(ms)Тон≤1000ms,Тд≥20ms @230 Vac Полно ОптоварувањеПодемот време(ms)Typ : 20ms @230 Vac Полно ОптоварувањеБран / Бучава(мвпp)120m VppЖивотна срединаработна Температура (°C)40°C +65°C(се однесува derating крива)Складирање Температура(°C)20°C +60°CВлажност20% 90% RH не кондензирањеЗаштитаВо текот напон Заштита>115%135% Номинална излезниот напонВо текот вчитај Заштита>105%150% Авто обноваКраток спој ЗаштитаLatchedДругиГолемина L*W*H(cm)85*58*33mmТежина135gНаша моќ преку професионална организација, квалитетот е многу сигурен, на производи се продава добро во Европа и целиот свет.Од 2010 година, нашите производи имаат положено CE, и ROHS сертификација, и пристап до повеќе сертификати, купувачите можат да бидат сигурни купување.Мало нарачки : Ние пакување на ставки со високи го скрши отпорот на воздухот торба и тоа ќе се обезбеди целосна заштита за вашите предмети во текот на долго време транспорт и бидете сигурни дека тоа пристигне во вашата рака со совршена состојба.Најголемиот дел нарачки : По користење на бела кутија за пакување, користиме тешко хартија кутија за пакување, на крајот, ние ќе се користи силна вратоврска да се поврзе на стоки, па за заштита на надворешното пакување во добра состојба.Се осигура дека стоката во транзит е во добра состојба.1...

висока сигурност 87% ефикасност прекинувачки режим на напојување 800w 48v 16.6 ac dc конвертор компјутер напојување

DEN 6842.88

висока сигурност 87% ефикасност прекинувачки режим на напојување 800w 48v 16.6 ac dc конвертор компјутер напојување800 W Единствен Излез со Паралелна Функција SCN800 серијаКарактеристики : Висока сигурност, ниска бранAC влезен опсег избрани од страна на префрлувањеЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напон / Текот температураВграден далечински ONOFF управувач и далечинскиот смисла функцијаСо паралелна функцијаМоже да се прилагоди од 20%~100% излезниот напон од страна на надворешната контрола 15 VПринудени воздух за ладење со вграденво ВАШИНГТОН фан2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМОДЕЛSCN80012SCN80015SCN80024SCN80048DC Напон12 V15 V24 V48 VНоминална Струја66 A54 A33 A16.6 НаСегашниот Опсег066 A054 A033 A016.6 АНоминална Моќност800 W800 W800 W800 WБран & Бучава150m Vpp150m Vpp240m Vpp480m VppНапон Спектар Adj.±5%; Може да се прилагоди од 40%~100% излезниот напон од страна на надворешната контрола 25 VНапон Толеранција±1%±1%±1%±1%Подесување, Пораст, Држи Време800ms, 50ms, 16ms на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар90~130 VAC / 180~260 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz; 260~370 VDCAC Струја13 A / 115 VAC 8.0 A / 230 VACЕфикасност80%81%85%87%Inrush Тековната60 A / 230 VСтруја На Истекување3.5 м / 240 VACЗАШТИТАВо Текот Вчитај110%~135%Заштита : Заштита : Тековната ограничување, одложување затвори o / p напон, реенергија за да закрепнеВо Текот Напон110%~135%Заштита тип : Затвори o / p напон, реенергија за да закрепнеВо Текот TempTSW1 (Моќ транзистори) Кога темп...

Бесплатен Превозот 12W~120W 12V LED драјвер Префрлување Напојување Сигурност Минијатурни Следи трансформатор pressurizer баласт

1872.00 -12 % DEN 1647.00

Бесплатен Превозот 12 W~120 W 12 V LED драјвер Единствен Излез Префрлување Напојување Сигурност Miniatur e Следи трансформатор pressurizer баласт

Нови Пристигнување Висок Квалитет Мини Напонски Трансформатор LED Дисплеј 15W DC Една Излезна моќност префрлување 24v

DEN 456.00

ЗЕЛЕНА НЕБОТО ТЕХНИКА СНАБДУВАЊЕ СО ВИСОК КВАЛИТЕТ ПРЕФРЛУВАЊЕ НАПОЈУВАЊЕ!ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ВАШЕТО БАРАЊЕ И ЦЕЛ!Овој Модел Технички Параметри како што СледуваМоделMS1524Школка МатеријалMetel Случај / Алуминиум базаМоќност15 WAC Влез85264 VAC;4763 HZDC Излез24 VDCНоминална Излезна Amp.0.7 НаБран и Бучава100m VppВлезот Стабилност±0.5%Оптоварување Стабилност±0.5%Ефикасност72%DC Напон Прилагодливи Опсег10%Заштита Од Преоптоварување105%150% hiccup на владата;авто обнова.Работа Темп.10+50 целзиусови степениАпликацијата ПолеШироко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн.Безбедност За УсогласеностGB4943 / UL60950 / EN60950 или CCC / FCC / Ro HS / CEEMC СтандардиGB9254; EN55022 Класа БДимензија845838mmНето Тежина0.22 кг Севкупно Димензија на Префрлување Напојување ПРЕТПАЗЛИВОСТ!!! ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО! Со користење на LED Дисплеј Ова Напојување Единица "НЕ" доаѓаат со инсталирање настава, инсталации кабел, или завртки...

Нови DC Конвертор 24V да 48V 5A 240W Чекор-Up Поттик за Напојување на Модулот Автомобил

1430.40 -6 % DEN 1344.00

Нови DC Конвертор 24 V да 48 V 5 A 240 W ЧекорUp Поттик за Напојување на Модулот АвтомобилУмреФрлија Алуминиумски Домување со епоксидна запечатени контејнери100% Водоотпорни со Антишок заштитаМала тежина и ултракомпактен големинаПовеќе од 90% моќ конверзија ефикасностВграденво над / поднапон на текст, преоптоварување, во текоттоплина и краток спој целосно заштитаАвтообнова кога конвертор е во нормален оперативниСтабилен и сигурен перформансиЛесна и едноставна инсталација Спецификации : Влезен напон : 24 V DCВлезниот напон спектар : 18 ~ 35 V DCИзлезен напон : 48 V DCИзлезна струја : 5 A (max), 240 WТемпературата на работа : 30 C ~ +80 CЖица должина : 170mmИзградба : Умрефрлија алуминиум обвивка, Епоксидни запечатени pottingДимензии : 74 x 74 x 32милиметри, Пакет се вклучени : 1 x Нови DC Конвертор 24 V да 48 V 5 A 240 W ЧекорUp Поттик за Напојување на Модулот Автомобил

Висок Квалитет led напојување dc 18V 14A 250W трансформатор AC 110V 220V полн спектар на централизирана напојување

DEN 1060.80

252 W префрлување напојување излез 18 V14 A : Влезен напон : AC110 V / AC220 V ±15% Текст фрекфенција : 50 / 60 HZИзлез : 18 V 14 AИзлез Пол : L N FG COM COM +V +V Функција : Големина : 200*110*49mmМодел : Нема.S25218AC110 V / AC220 V ±15% текст спектар избор со switch.Заштита : Краток спој / Преоптоварување / Текот на напон.Висока ефикасност и ниска операција температура.Меказапочнете со струја може да ја намали AC inpur влијание effecticly.PWM контрола и регулирани.100% целоснаоптоварување горатво тест.Инсталиран со EMI филтер, минимум бран.Фиксна префрлување фреквенција на 25 KHz.Ниска цена и со висок сигурност...

1200W 12V 72V 90V 110V прилагодливи Префрлување напојување за LED Лента светлина AC да DC suply S-1200 DIANQI 13.5 V 15V 24V

DEN 3905.28

МОДЕЛОТ S120012 S120015 S120024 S120048 ИЗЛЕЗНИОТ ЕДНОНАСОЧЕН НАПОН 12 V 15 V 24 V 48 V НОМИНАЛНА СТРУЈА 100 A 80 A 50 A 25 A НОМИНАЛНА МОЌНОСТ 1200 W 1200 W 1200 W 1200 W БРАН&БУЧАВА 240m Vpстр 240m Vpстр 240m Vpстр 300m Vpстр НАПОН ADJ.ОПСЕГ 10.813.2 V 13.516.5 V 21.626.4 V 43.252.8 V НАПОН ТОЛЕРАНЦИЈА ±1.0% ±1.0% ±1.0% ±1.0% ЛИНИЈА РЕГУЛАТИВА ±0.5% ±0.5% ±0.5% ±0.5% РЕГУЛАЦИЈА на ОПТОВАРУВАЊЕ ±1.0% ±0.5% ±0.5% ±0.5% ПОДЕСУВАЊЕ,се ЗГОЛЕМИ ВРЕМЕ 300ms,50ms / 230 VAC 800ms,50ms / 115 VAC на полно оптоварување се ОДРЖИ ВРЕМЕ на (TYP.) 90ms / 230 VAC 12ms / 115 VAC на полно оптоварување ВЛЕЗНИОТ НАПОН СПЕКТАР 110 VAC / 220v AC Избрани од Страна на Префрлување ФРЕКВЕНТЕН ОПСЕГ 4763 HZ ЕФИКАСНОСТ (Typ.) 83% 84% 85% 87% AC СТРУЈА (Typ.) 110 VAC / 220v AC Избрани од Страна на Префрлување INRUSH ТЕКОВНАТА ЛАДНО ЗАПОЧНЕТЕ 25 A / 115 V 50 A / 230 V ИСТЕКУВАЊЕ ТЕКОВНАТА од 3,5 м / 240 VAC ЗАШТИТА од ПРЕОПТОВАРУВАЊЕ 105150% НОМИНАЛНА ИЗЛЕЗНА МОЌНОСТ Заштита тип : Hiccup режим,се обновува автоматски по грешка состојба во ТЕКОТ НАПОН 115135% се ОЦЕНЕТИ со ИЗЛЕЗЕН НАПОН Заштита тип : Hiccup режим,се обновува автоматски по грешка состојбата на животната СРЕДИНА РАБОТА ТЕМП 10~+60°C РАБОТА ВЛАЖНОСТ 2090%RH неcondesing СКЛАДИРАЊЕ ТЕМП,ВЛАЖНОСТ 20~+85°C,1095%RH ТЕМП.КОЕФИЦИЕНТ ±0.03%°C(050°C) ВИБРАЦИИ 10500 HZ БЕЗБЕДНОСТ&EMC БЕЗБЕДНОСТ СТАНДАРД CE, Ro HS го ИЗДРЖАТ НАПОНОТ I / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVAC 1minute ИЗОЛАЦИЈА ОТПОР I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Ohms / 500 VDC / 25°C / 70%RH EMI СПРОВЕДУВАЊЕ&ЗРАЧЕЊЕ Дизајн се однесуваат на GB4943,UL60950,EN60950 EMC СТАНДАРД Дизајн се однесуваат на GB9254,EN55022 Класа ДИМЕНЗИЈА L291*W182*H132mm ПАКУВАЊЕ 2.5 кг,4pcs / 10kg1...

Нови и оригинални S8FS-C15024 OMRON Префрлување напојување

DEN 912.00

100% Нови и оригинални S8 FSC15024 OMRON Префрлување напојување ВЛЕЗ : 100120 VAC 3.4 А, 200240 VAC 1.9 ЕДЕН ИЗЛЕЗ : 24 VDC 6.5 НА НАПРАВЕНИ ВО КИНАДел производ на цени и залихи(попис) промената,не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме,ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS,ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН : Omron,LS(LG) и ДЕЛТА...

Нови Пристигнување Висок Квалитет на Напонски Трансформатор LED Дисплеј 120W DC Излез 12v 10a напојување

DEN 955.20

ЗЕЛЕНА НЕБОТО ТЕХНИКА СНАБДУВАЊЕ СО ВИСОК КВАЛИТЕТ ПРЕФРЛУВАЊЕ НАПОЈУВАЊЕ!ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ВАШЕТО БАРАЊЕ И ЦЕЛ!Овој Модел Технички Параметри како што СледуваМоделS12012Школка МатеријалMetel Случај / Алуминиум базаМоќност120 WAC Влез110 / 220 VAC±20%...

1Pcs MS-50-5 50W 5V 10A AC да DC Конвертор Мал Волумен Единствен Излез Префрлување Напојување Сосема Нов

642.72 -7 % DEN 598.00

Опис : MS505 50 W 5 V 10 A AC да DC Конвертор Мал Волумен Единствен Излез Префрлување НапојувањеМодел : MS505Количина : 1 bucДимензија : 110*78*38(L*W*H)Тоа е сосема нов, добар qualit y & висок перфорации ormanceПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

Префрлување Напојување 200W 48v 4А -, Единствен Излез ac dc конвертор за Led Лента,AC110V/220V Трансформатор за 48V DC

DEN 1252.80

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА!Префрлување Напојување 200 W 48v 4А , Единствен Излез ac dc конвертор за Led Лента,AC110 V / 220 V Трансформатор за 48 V DC

Нови Пристигнување Висок Квалитет Мини Напонски Трансформатор LED Дисплеј DC Единствен Излез led драјвер 24v 50w

DEN 552.00

ЗЕЛЕНА НЕБОТО ТЕХНИКА СНАБДУВАЊЕ СО ВИСОК КВАЛИТЕТ ПРЕФРЛУВАЊЕ НАПОЈУВАЊЕ!ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА ВАШЕТО БАРАЊЕ И ЦЕЛ!Овој Модел Технички Параметри како што СледуваМоделMS5024Школка МатеријалMetel Случај / Алуминиум базаМоќност50 WAC Влез85264 VAC;4763 HZDC Излез24 VDCНоминална Излезна Amp.2.2 АБран и Бучава100m VppВлезот Стабилност±0.5%Оптоварување Стабилност±0.5%Ефикасност82%DC Напон Прилагодливи Опсег10%Заштита Од Преоптоварување105%150% hiccup на владата;авто обнова.Работа Темп.10+50 целзиусови степениАпликацијата ПолеШироко се користи во Индустриска автоматизација, LED дисплеј, комуникации итн.Безбедност За УсогласеностGB4943 / UL60950 / EN60950 или CCC / FCC / Ro HS / CEEMC СтандардиGB9254; EN55022 Класа БДимензија1117836mmНето Тежина0.35 кг Севкупно Димензија на Префрлување Напојување ПРЕТПАЗЛИВОСТ!!! ВО ВРАТА ЗА УПОТРЕБА САМО! Со користење на LED Дисплеј Ова Напојување Единица "НЕ" доаѓаат со инсталирање настава, инсталации кабел, или завртки...

CE, RoHS одобрен Д-30B двојна излез префрлување напојување најдобар квалитет 30w двојна вклучува напојување

DEN 285.12

CE, Ro HS одобрен Д30 B двојна излез префрлување напојување најдобар квалитет 30w двојна вклучува напојување30 W Двојна Излез Префрлување Напојување D30 серијаКарактеристики : Висока ефикасност, висока сигурност, ниска ценаAC влезен опсег избрани од страна на префрлувањеЗаштита : Краток спој / Текот вчитајЛадење страна на слободен воздух конвекцијаLED индикатор за напојување наФиксна префрлување фреквенција на 23 KHz1 година гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделД30 AД30 BИзлез бројCH1CH2CH1CH2DC Напон5 V12 V5 V24 VНоминална Струја4А 1А2.2 А1АСегашниот Опсег0.54А 0.11 A0.52.2 А0.11 AНоминална Моќност32 W35 WБран & Бучава50m Vpp100m Vpp50m Vpp100m VppНапон Спектар Adj.CH1 : 5%, +10%CH1 : 5%, +10%Напон Толеранција±2%+3%,7%±2%+3%,5%Подесување,Пораст,Држи Време200ms,50ms,30ms на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар85~132 VAC / 170~264 VAC избрани од страна на префрлување 47~63 Hz; 240~370 VDCAC Струја0.8 A / 115 V 0.45 A / 230 VЕфикасност72%74%Inrush ТековнатаЛадно започнете 18 A / 115 V 36 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~150%Заштита тип : Постојана тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаЖивотна СРЕДИНАРабота Темп., Влажност10 темп...

Din железнички напојување 60w 5V моќ suply 5v 60w ac dc конвертор д-р-60-5 добар квалитет на ОЕМ

DEN 748.32

Din железнички напојување 60w 5 V моќ suply 5v 60w ac dc конвертор др605 добар квалитет на ОЕМ60 W Единствен Излез Индустриски DIN Железнички Напојување др60 серијаКарактеристики : Универзални AC влез / целосен опсегЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напонЛадење страна на слободен воздух конвекцијаМоже да се инсталира на DIN железнички Т35 / 7.5 или 15solation класа 2LED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тест2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИИИЗЛЕЗМоделДр605Др6012Др6015Др6024DC Напон5 V12 V15 V24 VНоминална Струја6.5 На4.5 На4А 2.5Сегашниот Опсег06.504.504А 02.5Номинална Моќност32.5 W54 W60 W60 WБран & Бучава80m Vpp120m Vpp120m Vpp150m VppПодесување, Се Зголеми Време100ms,30ms / 230 VAC 200ms,30ms / 115 VAC на полно оптоварувањеДржете Се До Времето100ms / 230 VAC 23ms / 115 VAC на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар88~264 VAC 47~63 Hz; 124~370 VDCAC Струја1.2 A / 115 V 0.8 A / 230 VЕфикасност76%82%83%84%Inrush ТековнатаЛадно започнете 18 A / 115 V 36 A / 230 VСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот Вчитај105%~160%Заштита тип : Постојана тековната ограничување, обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаВо Текот Напон115%~135%Заштита тип : Затвори o / p напон, реенергија за да закрепнеЖивотна СРЕДИНАВибрации10~500 Hz, 2 G 10min. / 1cycle, период за 60ми, секој по X, Y, Z оскитеБЕЗБЕДНОСТГо Издржат НапонотI / PО / П : 3 KVACОтпорност На ИзолацијаI / PО / П : 100 Ohms / 500 VDCСТАНДАРДБезбедност СтандардДизајн однесуваат на UL609501,TUV EN609501,EN50178EMC СтандардДизајн однесуваат на EN55011,EN55022,EN6100032,3,EN6100042,3,4,5,6,8,11,ENV50204,EN55024,EN6100062,EN612043ДРУГИДимензија78*93*56mm(L*W*H)Тежина0.3 KgПакување50 компјутери / картонЗАБЕЛЕШКА1.Сите параметри НЕ се посебно споменати се мери во 230 VAC текст, отценети оптоварување и 25 на собна температура.2.Бран & бучава се мери во 20 MHz на проток со користење на 12" извртени паржица прекинат со 0.1 μ & 47μ паралелно capacitor.3.Толеранција : вклучува поставување на толеранција, линија регулација и регулација на оптоварување.4.Снабдувањето со електрична енергија се смета за компонента која ќе биде инсталиран во конечен опрема...

S-120-12 120W 12V 10A префрлување модел напојување со Висок Квалитет за Индустриски Euqiment

DEN 414.72

S12012 120 W 12 V 10 A префрлување модел напојување со Висок Квалитет за Индустриски Euqiment120 W Единствен Излез Префрлување Напојување S120 серијаКарактеристики : Ниска цена и висока сигурност 105 излез capacitor AC влез енергија погоден за светот Висока ефикасност и ниска операција температура Меказапочнете со струја може да ја намали AC влез влијание ефикасно Со кратки коло, и преоптоварување заштита Компактни димензии, мала тежина 100% полно работно оптоварување горење тест Инсталиран со EMI филтер, минимум бран 2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИЈА на ИЗЛЕЗОТ Моделот S12012 S12013.8 S12015 S12024 S12048 DC Напон 12 V 13.8 V 15 V 24 V 48 V Номинална Струја 10 A 8.7 НА 8 A 5 A 2.5 Сегашниот Опсег 010 A 08.7 08 A 05 A 02.5 Номинална Моќност 120 W 120 W 120 W 120 W 120 W Бран & Бучава 120m Vpp 120m Vpp 125m Vpстр 150m Vpp 150m Vpp Напон Спектар Adj...

(НСВ-35-5) 35W CE, RoHs напојување 5V 7А SMPS

DEN 312.00

Модел НСВ355 НСВ3512 НСВ3515 НСВ3524 НСВ3548 излез 5 V DC напон 12 V 15 V 24 V 48 V Напон толеранција ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална струја 7А 3А 2.4 + 1.5 А 0.8 Сегашниот опсег 0~7А 0~3А 0~2.4 0~1.5 0~0.8 НА Номинална моќност 35 W 36 W 36 W 36 W 36 W Бран&бучава 80mvpp 120mvpp 120mvpp 200mvpстр 240mvpстр DCvoltage ADJ.опсег ±10% ±10% ±10% ±10% ±10% Напон спектар 90~264 VAC,125~373 VDC текст фреквенција 47~63 HZ AC струја 0.75 A / 115 VAC,0.5 A / 230 VAC ефикасност 78% 81% 82% 85% 86% Inrush тековната Ладно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VAC Истекување тековната заштита во Текот вчитај Номинална излезна power110%~150% започне во текот вчитај заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет во текот напон 115%~135% заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет средина Работа темп,влажност 20°C~+60°C,20%~90%RH Storagetemp,влажност 40°C~+85°C,10%~95%RH некондензирање го Издржат вибрации 10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оски безбедност Издржат напонот I / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVAC Изолирани отпор I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDC Fitstandard Безбедност стандард Одговара UL1012 EMC стандард Одговара EN55022,CLASSA другите Димензија 98*97*35mm (L*W*H) Тежина / пакување 0.36 kg;43*32.5*24 CM / 60 PCS / KG 21.6

Топла продажба 155w двојна излез напојување CE, RoHS одобрен ADD-155B напојување со батерија полнач

DEN 1640.16

Топла продажба 155w двојна излез напојување CE, Ro HS одобрен ADD155 B напојување со батерија полначЗошто да го одберете нас?1.имаме десет годишно искуство во производство на сите видови на префрлување напојување.2.Alibaba Оценува 8 години Злато Supplie.3.Висок квалитет и competive цена .4.Ако ви требаат посебни производи може да испрати порака до нас.5.2 Година гаранција.6.Висока моќност густина,висока ефикасност,долг живот и висока сигурност.7.100% полно оптоварување горатво тест.СПЕЦИФИКАЦИЈАМОДЕЛADD155 AADD155 BADD155 CИЗЛЕЗИзлез бројCH1CH2CH3CH1CH2CH3CH1CH2CH3DC напон13.8 V5 V13.3 V27.6 V5 V27.1 V54 V5 V53.5 VНоминална Струја9.5 А3А0.5 A3А3А0.5 A0.2 На4.5 На2.3 НаСегашниот Опсег0~10.5 На0~3А0~5 A0~3А0~2.50~3АНоминална Моќност152.75 W152.75 W149.9 WБран & Бучава150m Vpp100m Vpp200m Vpp100m Vpp200m Vpp100m VppНапон Спектар Adj.CH1 : 12~14.5 VCH1 : 24~29 VНапон Толеранција±2.1%±0.5%±1.0%±0.5%±1.0%±5.0%Линија Регулатива±1.0%±2.0%±1.0%±2.0%±1.0%±0.5%Регулација На Оптоварување±1.0%±3.0%±1.0%±3.0%±1.0%±2.0%Подесување, Се Зголеми Време1000ms, 90ms / 230 VAC 2000ms, 90ms / 115 VAC на полно оптоварувањеДржете Се До Времето24ms / 230 VAC 20ms / 115 VAC на полно оптоварувањеНа ТЕКСТНапон Спектар88~264 VAC 47~63 Hz; 124~370 VDCAC Струја2.5 / 115 VAC 1.5 A / 230 VACЕфикасност78%81%81%Inrush ТековнатаЛадно започнете 20 A / 115 VAC 40 A / 230 VACСтруја На ИстекувањеЗАШТИТАВо Текот ВчитајCH1,CH2 : 105 ~ 135% CH3 : 0.51 ~ 0.9 Arated излезна моќностЗаштита тип : AC Полнење на Владата : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранет ПРОЗОРЦИ на Владата : Заштитени од страна на внатрешниот осигурачВо Текот НапонCH1 : 15.87~V 18.63CH1 : 31.74~V 37.26CH1 : 62.1~V 72.9Заштита тип : Hiccup режим, се обновува автоматски по грешка состојба е отстранетаБатеријата Е Слаба10 V±0.8 V19.5 V±1.5 V39 V±2 VЖивотна СРЕДИНАРабота Темп.10~+60°C (се Однесува на "Derating Крива")Работна Влажност20~90%RH некондензирањеСкладирање Темп., Влажност20~+85°C,10~95%RHТемп...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.