• Ново
обичај mural фото 3d позадина дневна соба боја скулптура Европа цвет сликарство во ЖИВО позадина не-плетени позадина за 3d ѕид

обичај mural фото 3d позадина дневна соба боја скулптура Европа цвет сликарство во ЖИВО позадина не-плетени позадина за 3d ѕид

Оценка на клиентот:
DEN 1482.24
DEN 801.00 -46 %

Износ
Залиха

Драги пријатели, добредојдовте на пребарување, изберете и да се купи. Позадината е прилагоден. Материјал : Не-Плетени Цена : $ / метар квадратен. ширина * висина = квадратни метри = цел количество ве Молам кажете ми ги size ( width =____ см , висина = ____ cm ) по купувањето. Инаку после 24 саати, ние ќе мора да се произведуваат нашите фиксна големина за вас. *Ве молиме не го купи 1 метар квадратен , бидејќи тоа е многу мали димензии. Како да нарачате? Ви треба место цел е ширина * висина, ако ширината е 3 метри , широчината е 2.1 метри, ќе треба место за 6 метри квадратни. Ако ширината е 3 метри, широчината е 2.2 метри, ќе треба место за 7 метри квадратни. ПРАШАЊА и одговори : Како да го направите купувачите имаат остави без големина информации? Информации и набавки за купувачи на лево не е исто? Ние ќе ги испрати следните стандардните 16 фиксна големина. Купувачот цел различна количина. Купувачот ќе добие соодветна големина. 16 видови на фиксна големина : Количина : 1 м2=140 cm (W) x 70 см (H) ; Количина : 2 м2=170 см (W) x 120 cm (H) Количеството : 3 м2=215 см (W) x 140 cm (H) ; Количина : 4 м2=250 см (W) x 160 см (H) Количеството : 5 м2=280 cm (W) x 180 см (H) ; Количина : 6 м2=300 см (W) x 200 см (H) Количеството : 7 м2=335 cm (W) x 210 см (H) ; Количина : 8 м2=355 cm (W) x 225 cm (H) Количеството : 9 м2=370 cm (W) x 245 cm (H) ; Количина : 10 m2=400 см (W) x 250 см (H) Количеството : 11 м2=410 cm (W) x 270 см (H) ; Количина : 12 м2=430 cm (W) x 280 cm (H) Количеството : 13 m2=445 cm (W) x 295 cm (H) ; Количина : 14 м2=470 cm (W) x 300 см (H) Количеството : 15 m2=500 cm (W) x 300 см (H) ; Количина : 16 m2=500 cm (W) x 320 см (H) Драг пријател, ако имате било какви прашања и идеја, ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас. што може да ни даде порака. * Ако сакате да направите друга фотографија, тоа не е проблем, ве молиме да ни обезбеди висока резолуција на фотографија . * * * Во купувањето, ве молиме да обрнете внимание на делот на фотографии и големината на ѕидот да се прилагодат. *Затоа што екранот покажува причина, не може да биде боја разлика, ве молиме да се биде внимателен да се купи.
Достигнувања фото
100% локалните детали
wallpaper mural инсталација совети
1. Подготви алатка .
2. Чистење на ѕид. Лепак ѕидот.
3. Проверете ја големината , Одговара на pattem.
4.Обележете го вертикални линии на ѕидот.
5. Четка лепак на позадината . Марк pasting цел.
6. Залепете го на ѕидот. отсечени вишокот дел . исчисти лепак overflow.
7. Натпреварот pattem . на средината на преклопување дел , се сече и се лупам исклучување на вишокот дел.
8. Отсечени вишокот на дел околу switch.
9. Користете scraper да се направи позадина станот . користете крпа за да ги избрише лепак overflow.
Преклопуваат двојно-сечење детали
1. Преклопуваат панели за координирање на сликата.
2. Се намали на ceter на преклопување. Пишам исклучите намали дел од Panel 2.
3. Излупете задниот Панел 2 за да го отстраните намали дел од Панел 1 зад тоа. Повторно се придржуваат Панел 2 работ за чиста појавување на споеви.
Ние ви даде добар предлог : Кога инсталирање позадина, ве молиме професионални работници, ве молиме прочитајте инсталација совети, бидете сигурни дека позадината е рамен, ве молиме да се glutinous ориз лепак. Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас и ние ќе се обидеме да ви помогнеме.

Карактеристики

Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Функција:
Отпорен на вода,Формалдехид-бесплатно,Mildew Отпорни,Екстра Дебели,животната Средина Пријателски
Број На Модел На:
BY074
is_customized:
Yes
Функција:
Звук-Апсорбирање,Топлинска Изолација,Чад-Доказ,Влага-Доказ,Мувла Доказ,Soundproof,Анти-статички
Употреба:
Трговија,Забава,Администрација,Апарати За Домаќинство
Употреба:
дневна соба
Текстилна Тапета Материјал:
Не-плетени
Површински Третман:
Печатени
Стил:
Класичен
Тип:
Текстилни Позадини
Материјал:
Растенијата
Бренд Име:
AIBIYI
Шема:
Персоналните Прилагодување

Производи во категоријата

Убава домот апстрактни цвеќиња 3d Тапети за Ѕидови 3d Позадина Сликарство Mural Позадини Дом

1296.00 -33 % DEN 868.00

Убава домот апстрактни цвеќиња 3d Тапети за Ѕидови 3d Позадина Сликарство Mural Позадини Дом, на пример ако вашиот ѕид големина е width=360cm и висина=240cm, вашиот треба да се додаде 5cm на двете страни,(360+5) X(240+5)=8.9425=9 метри квадратни.значи вашиот игра цел на 9 квадратни метри Количина : 1 квадратен метар = 140cm (W) x 70cm (H) или 100cm (W) x 100cm (H)Количина : 2 квадратен метар = 200cm (W) x 100cm (H) или 100cm (W) x 200cm (H)Количина : 3 квадратен метар = 208cm (W) x 146cm (H) или 146cm (W) x 208cm (H)Количина : 4 квадратен метар = 200cm (W) x 200cm (H) или 260cm (W) x 150cm (H)Количина : 5 квадратен метар = 250cm (W) x 200cm (H) или 200cm (W) x 250cm (H)Количина : 6 квадратен метар = 300cm (W) x 200cm (H) или 200cm (W) x 300cm (H)Количина : 7 квадратен метар = 300cm (W) x 250cm (H) или 250cm (W) x 300cm (H)Количина : 8 квадратен метар = 400cm (W) x 200cm (H) или големинаКоличина : 9 квадратен метар = 350cm (W) x 260cm (H) или големинаКоличина : 10 квадратен метар = 360cm (W) x 280cm (H) или големинаКоличина : 12 квадратен метар = 400cm (W) x 300cm (H) или големинаКоличина : 16 квадратен метар = 500cm (W) x 320cm (H) или големина1111111111 2341277563792008459 Попуст 50% Исклучување Корист за нашите VIP корисниците метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен квадратен метар метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен метар квадратен3

Обичај DE papel parede infantil,Зима шумата,3D анимација за спалната соба на децата соба ѕид ткаенина DE papel parede

DEN 1440.00

Обичај DE papel parede infantil,Зима шумата,3 D анимација за спалната соба на децата соба ѕид ткаенина DE papel paredeОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина) ...

beibehang Mural 3D стерео ТВ поставување на ѕид хартија позадина спалната соба ѕид цртан филм за деца соба околу de papel parede 3d

1440.00 -49 % DEN 734.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Beibehang Сопствена позадина Европската Гроздобер Страна се Насликани се Зголеми Цвет во ЖИВО Позадина Дома Декорација Позадина ѕидови 3d позадина

1056.00 -30 % DEN 739.00

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1 buc 2 S quare метри = 2 компјутери...

Шума Mural Позадина Зелена Спалната Соба Позадина Трева Обичај Ѕид Мурали Слободни Позадина Потекло Дом Дизајн Дневна Соба Студија

1946.40 -46 % DEN 1051.00

Купувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs...

Сопствени 3D Ѕид Mural Модерна Свежи Шума Дрво Фото Позадина Дневна Соба ТВ Софа во Позадина Ѕидното Сликарство Дома Декор Ѕид Хартија

849.12 -32 % DEN 577.00

Обичај Mural ПозадинаМодел : MU2916 Големина : Прилагодено големина (Кажете ни Ширина & Висина) Цена : $ / метар Квадратен Материјал достапни : Слама текстура / Имитација на кожа / 3 D олеснување / Водоотпорен свила крпа / Водоотпорен Платно Употреба : дневната Соба / Спалната соба / Студија Соба / Kids' Соба / Свадба Куќа / Старешини' СобаКако да поставите целЧекор 1 : Мерка вашиот ѕид димензии : Висина * Width = метар КвадратенПример : Сте ѕид големина : Width = 3.2 метри ; Height = 2.8 метри.Според област големина е : 3.2 M * 2.8 M = 8.96 Квадратни метри.Чекор 2 : Изберете правото количина во редот...

3d-позадина-за ѕидови Водопад сценографијата модерен стил позадина ѕид декоративни материјали Не-плетени 3d соба позадината на пејзажот

1887.84 -49 % DEN 963.00

Производи име : de Papel parede , позадина , тапети за ѕидови 3 г , 3 D позадина , de Papel Parede 3 D , Фото ѕид мурали , 3 D позадини , ѕидни весници дома декор , фототапет mural Боја : како што е прикажано 1 ...

Свежо Бамбус Шума на Тули Круг Јога СПА Салон Природна Позадина Бања за 3d Ѕид Livingroom Mural Ролни Хотел Спална соба

912.00 -35 % DEN 593.00

Внимание : ни email, прво за цена понуда за сопствени големинаНие веруваме дека комуникацијата е сè.Ако имате било какви прашања со нашите производи,ве молиме да се чувствуваат слободни да контакт.И ве молам светлина до сите 5 ЅВЕЗДИ за нас ако сте среќни со бизнис.Производ : Текстура ПозадинаМатеријал : Винил Врежана, НеwoovenЗабелешки : 1, Позадина лепак не е вклучена, ве молиме цел од хардвер вашата локална продавница.2, Боја може да се разликуваат за различни компјутери,слики за на ѕид за повикување само.3, Позадини можат да имаат неколку брчките, но не ефект во потрага на ѕидотНајчесто поставувани ПРАШАЊА : Што е ова позадина? Ова е слика за позадина...

3D Таванот Позадина Обичај Сликарство Спалната соба Дневна соба 3D Таванот Nonwoven Позадина

1439.52 -49 % DEN 734.00

Производи име : таванот мурали позадина ,таванот позадина , небото тавани ,3d позадина за таванот ,таванот мурали 3d таванот , небото таванот , ѕвезди спалната соба таванот , небото таванот позадина , таванот и ѕидот хартија , 3d таванот позадина Бои : како што е прикажано 1 ...

beibehang Висока Свила Крпа Мода Позадина Крајбрежје Канал Секси Убавина 3D TV Позадина Ѕид de papel parede 3d позадина tapety

1344.00 -45 % DEN 739.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

beibehang Обичај личност позадината на плажа кокос морски бранови тревник пат seagull во ЖИВО позадина ѕидни тапети за ѕидови 3 d

1344.00 -45 % DEN 739.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.