• Ново
Убава домот апстрактни цвеќиња 3d Тапети за Ѕидови 3d Позадина Сликарство Mural Позадини Дом

Убава домот апстрактни цвеќиња 3d Тапети за Ѕидови 3d Позадина Сликарство Mural Позадини Дом

Оценка на клиентот:
DEN 1296.00
DEN 868.00 -33 %

Износ
Залиха


Убава домот апстрактни цвеќиња 3d Тапети за Ѕидови 3d Позадина Сликарство Mural Позадини Дом, на пример. ако вашиот ѕид големина е width=360cm и висина=240cm, вашиот треба да се додаде 5cm на двете страни,(360+5) X(240+5)=8.9425=9 метри квадратни.значи вашиот игра цел на 9 квадратни метри Количина : 1 квадратен метар = 140cm (W) x 70cm (H) или 100cm (W) x 100cm (H)
Количина : 2 квадратен метар = 200cm (W) x 100cm (H) или 100cm (W) x 200cm (H)
Количина : 3 квадратен метар = 208cm (W) x 146cm (H) или 146cm (W) x 208cm (H)
Количина : 4 квадратен метар = 200cm (W) x 200cm (H) или 260cm (W) x 150cm (H)
Количина : 5 квадратен метар = 250cm (W) x 200cm (H) или 200cm (W) x 250cm (H)
Количина : 6 квадратен метар = 300cm (W) x 200cm (H) или 200cm (W) x 300cm (H)
Количина : 7 квадратен метар = 300cm (W) x 250cm (H) или 250cm (W) x 300cm (H)
Количина : 8 квадратен метар = 400cm (W) x 200cm (H) или големина
Количина : 9 квадратен метар = 350cm (W) x 260cm (H) или големина
Количина : 10 квадратен метар = 360cm (W) x 280cm (H) или големина
Количина : 12 квадратен метар = 400cm (W) x 300cm (H) или големина
Количина : 16 квадратен метар = 500cm (W) x 320cm (H) или големина
111111111
1 234
1277563792008459 Попуст 50% Исклучување Корист за нашите VIP корисниците US $ 25.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 28.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 28.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 26.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /квадратен метар US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 29.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 26.00 /метар квадратен US $ 26.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 30.00 /метар квадратен US $ 29.00 /метар квадратен US $ 25.00 /метар квадратен
3

Карактеристики

боја:
embossment хартија, свила крпа, Неткаени
Димензии:
со квадратни метри
Функција:
Мувла-Доказ,Топлинска Изолација,Влага-Доказ,Звук-Апсорбирање,Водоотпорен
Функција:
Отпорен на вода,Екстра Дебели,животна Средина Пријателски,Mildew Отпорни,Формалдехид-бесплатно
Полнење Единица:
Јуани/Ролна
Тип:
Винил Позадини
Употреба:
дневна соба
Употреба:
Забава,Трговија,Администрација,Апарати За Домаќинство
Материјал:
Дрво влакна позадина
Стил:
Модерна
Број На Модел На:
w17591850
Бренд Име:
ANNAGOODS
Површински Третман:
Печатени
Винил Тапет Тип:
Хартија Назад Винил Позадини
Шема:
Yes
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

фото тапети за ѕидови стереоскопски 3D прозорец во позадина ѕид фото тапети за ѕидови Дома Декорација

1440.00 -49 % DEN 734.00

Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Ширина__ __ __ м, Heigh __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

Персонализација на Ѕид Мурали Сценографијата сад Мејн Брег Светилник Позадина Мурали Студија во ЖИВО Позадина Жива Кујна, Спална соба

2042.40 -46 % DEN 1103.00

Персонализација на Ѕид Мурали Сценографијата сад Мејн Брег Светилник Позадина Мурали Студија во ЖИВО Позадина Жива Кујна, Спална собаКупувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs...

Beibehang тапети за ѕидови 3 d Врежана magnolia злато полна куќа позадина 3d позадина мурали ѕид хартија дома декор

1008.00 -28 % DEN 726.00

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1 buc 2 S quare метри = 2 компјутери...

3d позадина фото позадина обичај mural дневна соба тремот лале цвеќиња 3d сликање во ЖИВО позадина ѕидни тапети за ѕидови 3d

1443.84 -45 % DEN 794.00

Драги пријатели, добредојдовте на пребарување, изберете и да се купи Позадината е прилагоден Материјал : НеПлетени Цена : $ / метар квадратен...

beibehang de papel parede 3d Сопствена Позадина Југоисточна Азија Остава тапети за ѕидови 3 d ѕид трудови дома декор duvar kagit

1296.00 -43 % DEN 739.00

Купувачите мора да се прочита : Ѕид позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња...

beibehang Ретро автомобил кафе бар носталгични de papel parede 3D mural позадина позадина спалната соба дневна соба ѕид хартија мурали-3d

1440.00 -49 % DEN 734.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Светло Сива Винил ПВЦ Тапети за Ѕидови 3D Тула, Камен Фото Позадини За Дневна Соба и Спалната соба Дома Декор Позадини Ролни

2001.60 -26 % DEN 1481.00

Светло Сива Винил ПВЦ Тапети за Ѕидови 3 D Тула, Камен Фото Позадини За Дневна Соба и Спалната соба Дома Декор Позадини РолниОписМатеријал : ПВЦОбјектот Големина : 10m*53cm / РолнаПримена Опсег : Мебел,За Чад Издувни Гасови,За Плочка,Прозорец Налепници,ТоалетНалепници,За Кабинетот Шпорет,За Фрижидер,Вклучете Панел , Дневна Соба, Спална Соба,Мебел, реновирање, во ЖИВО позадина, Coffee houseКарактеристики : Добар Lightfastness, Екопријателски, ТрајниВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : 1, Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.2, Купи доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегнебоја разлика.3, На клиенти од Бразил би сакал да брод од експрес, ве Молиме да обезбеди ме вашиот CPFили CNPJ Бр...

Обичај природата мурали,Залез над Лаванда Поле,3D фотографија позадина за дневна соба и спална соба во ЖИВО позадина врежана позадина

1440.00 -49 % DEN 734.00

Обичај природата мурали,Залез над Лаванда Поле,3 D фотографија позадина за дневна соба и спална соба во ЖИВО позадина врежана позадинаОписПозадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина)...

Beibehang Модерна едноставни 3D стерео апстракт лак позадина спалната соба дневна соба хотел опременост на нето кафе ПВЦ широк линија 3d позадина

1824.00 -15 % DEN 1550.00

Материјал : Неткаени Големина : 33ft × 1.74 ft = 57.4 квадратни.ft (нозе) Големина : 10m × 0.53 m = 5.3 квадратни.m (во метри) Користи : дневна соба, спална соба, студија, децата соба, ТВ позадина забелешка : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од локалните хардвер продавница...

beibehang Пастирски цвеќиња de papel parede 3D Ѕид Хартија Модел Хартија Позадина се Тркалаат За дневна соба Ѕид покривање 3d тротоарите

2112.00 -30 % DEN 1478.00

Материјал : не ткаениГолемина : 33ft x 1.74 ft =57.4 квадратни.ft (со нозете), 10m х 0.53 m =5.3 квадратни.m (од метар)Дизајн повторување : Прибл 1.48 нозеУпотреба : Дневна соба, Постелнина соба, Студија, Децата' соба, ТВ ПозадинаAnswer : ___________________________ Note : Wallpaper лепак не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.Боја на ѕвонење може да се разликува поради светлина во собата, слики за на ѕид за повикување само.Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.Позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по лепење на ѕидот99601 беж↓↓↓99602 светло зелена↓↓↓99603 светло виолетова↓↓↓99605 сина↓↓↓Испорака : Ние ќе брод предмети во рок од 5 работни дена по исплата потврда.Времето за испорака зависина дестинација и друг фактор...

beibehang Висока Свила Крпа Мода Позадина Крајбрежје Канал Секси Убавина 3D TV Позадина Ѕид de papel parede 3d позадина tapety

1344.00 -45 % DEN 739.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Шума Mural Позадина Зелена Спалната Соба Позадина Трева Обичај Ѕид Мурали Слободни Позадина Потекло Дом Дизајн Дневна Соба Студија

1946.40 -46 % DEN 1051.00

Купувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs...

3d позадина обичај фото новиот Кинески сценографијата на елен декорација сликарство соба тапети за ѕидови 3d ѕид мурали позадина

1472.64 -45 % DEN 810.00

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата позадина муралиКупувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен...

beibehang Сопствена Позадина Дома Декорација Дневна Соба и Спалната соба Mural 3D Цвет Пеперутка Олеснување во ЖИВО Позадина Ѕид 3d позадина

960.00 -24 % DEN 730.00

Купувачот мора да го прочитате : Ѕид Позадина Цена : $ / квадратни метри 1 S quare метри = 1pcs 2 S quare метри = 2 парчиња 3 S quare метри = 3pcs ....

10M ПВЦ Винил Ѕид хартија Гроздобер Водоотпорен Позадина ПВЦ 3d Камен Позадина се тркалаат 3D Ѕид Панели Ѕид трудови Украс за Ѕид

1995.36 -27 % DEN 1457.00

10 M ПВЦ Винил Ѕид трудови Гроздобер Позадина ПВЦ Водоотпорен 3d Камен Позадина се тркалаат 3 D Ѕид Панели Позадина Украс за ЅидОписМатеријал : ПВЦ / Природен Материјал ПозадиниОбјектот Големина : 10m × 53cm / Тркалаат Употреба : Бања / кујна / Дневна соба / Постелнина соба / Студија соба / Детска соба / ТВ позадина / Мебел реновирање / ТВ позадина / Coffee house Функција : Добро Lightfastness, Екопријателски, Трајни, Мебел, Реновирање, Декорација, dustproof ве Молиме Имајте во предвид : 1.Лепилото не е вклучена, но може да се купат од хардвер вашата локална продавница.2.Боја на Ѕвонење може да варира, поради различни осветлување во просторијата.3.Купат доволно ролни во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне боја разлика.4.Позадина ќе добиете може да има некои брчки на тоа, или и двете цели, но тоа не ефект во потрага по лепење на ѕидот.5...

класичен сликарство позадина маслото Паун во ЖИВО позадина спалната соба фото ѕид хартија 3d

DEN 1440.00

Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Ширина__ __ __ м, Heigh __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

Дома Декорација mural 3d позадина Кинески рака-насликани цвеќиња и птици во морето 3d бањата позадина

1728.00 -49 % DEN 881.00

Здраво! Ви благодариме за посетата на продавница!1 Производи Ефф ект2 Производ Мерење големина3 Купувачи мора да се прочитаЗабелешка : ве Молиме да се биде внимателен за цел 1m 2 , Бидејќи многу мали димензии,1 квадратен метар големина е 125cm(W) X 80см(H) (4'1" X 2'7")нозеШирок x Висока = Квадратни метриКако да се одвива со цел : На пример : треба да ѕидотШирок=2.8 метри Висока=1.7 m 2.8 m x 1.7 m = 4.76 м2 заокружување...

Висок Квалитет на Пастирски Не-плетени Позадина Цвет и Птица Дрво Спалната соба Дневна Соба Троседот во ЖИВО Позадина Ѕид Декоративни Тапети

1833.12 -31 % DEN 1265.00

Предмет Бр : ZB691Материјал : Неплетени позадинаПроизвод Големина : 0.53 m(W)10m(L)=5.3 метар Квадратен / set / ролнаИмпериал големина : 32.8 ft 1.738 ft = 57.05 Квадратни метриБоја : Светло Жолта(ZB691 A)...

Персонализација на Ѕид Мурали Сценографијата Алпите Езеро Градот Пејзаж Позадина 3d Водопад во ЖИВО Позадина Дневна Соба и Кујна, Спална соба Студија

2042.40 -46 % DEN 1103.00

Персонализација на Ѕид Мурали Сценографијата Алпите Езеро Градот Пејзаж Позадина 3d Водопад во ЖИВО Позадина Дневна Соба и Кујна, Спална соба СтудијаКупувачот мора да го прочитате : Mural позадина цена : $ / 1 квадратен метар Не ролни Ширина x висина=квадратни метри =цел количество 1m2=1pcs...

3D Таванот Позадина Обичај Сликарство Спалната соба Дневна соба 3D Таванот Nonwoven Позадина

1439.52 -49 % DEN 734.00

Производи име : таванот мурали позадина ,таванот позадина , небото тавани ,3d позадина за таванот ,таванот мурали 3d таванот , небото таванот , ѕвезди спалната соба таванот , небото таванот позадина , таванот и ѕидот хартија , 3d таванот позадина Бои : како што е прикажано 1 ...

Обичај било која големина убава глетка позадини Кула црно и бело пејзаж позадина ѕид

DEN 1440.00

Ширина x висина = квадратни метри = Цел Количество На прилагодите големина е : во Моментов, неговата цена е 1 метар квадратен,што може да се измери декорација на простор за првиот, тогаш знаете колку квадратни метри mural дали би сакале да се шминка, конечно ве молиме забелешки вашите детали за големината Ширина__ __ __ м, Heigh __ __ __м, пред да плаќаат за тоа...

Сопствени природни предели позадина, сончева светлина низ шумата, фото-позадина за дневна соба и спалната соба позадина ПВЦ Позадини

1435.20 -0 % DEN 1435.00

Сопствени природни предели позадина, сончева светлина низ шумата, фотопозадина за дневна соба и спалната соба позадина ПВЦ ПозадиниОпис На позадината е прилагодена според вашите ѕид големина (Висина и Ширина).Нашата позадина продажба по квадратен метар...

beibehang 3d mural позадина за дневна соба оркестарот фото ТВ позадина прозорец Плажа на Островот Ресторан ѕидното сликарство mural panel

1440.00 -49 % DEN 734.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs...

Обичај фото mural 3d соба позадина Класични љубовни парови пејзаж сликарство 3d ѕид мурали позадина за ѕид 3 d

1568.64 -48 % DEN 816.00

Драги мои пријатели Сакате мојата соба стане убава? Ве молиме да користите нашата позадина муралиКупувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен...

3D Позадина Фото Жолти Рози Мода Фантазија Позадина Ѕид 3D Дневна Соба ТВ Декоративни Тапети за ѕидови Beibehang

1008.00 -28 % DEN 726.00

Купувачот мора да ги прочитате : mural позадина цена : $ / метар квадратен Не ролни.1 s quare метар = 1pcs 2 s quare метар =2 парчиња...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.