• Ново
10*20ftTye-Умре Муслин фото студио позадина F5594,ткаенина позадина,позадини за фото студио свадба фотографија позадина

10*20ftTye-Умре Муслин фото студио позадина F5594,ткаенина позадина,позадини за фото студио свадба фотографија позадина

Оценка на клиентот:
DEN 2390.40
DEN 2103.00 -12 %

Износ
Залиха

10*20ft Tye-Умре Муслин фото студио позадина F5594,ткаенина позадина,позадини за фото студио свадба фотографија позадина Препорачува : Опис : Големина : 10ft*20ft /3*6m Направени од издржлив муслин материјал 100% памук за да го апсорбира светлина и помогне да се елиминира одраз Сосема лесна; направени од едно парче на материја Машина перат; овозможи 5-8% за намалување Crimped по должината на рабовите за да се спречи солзи Светлина-тежина Лесно да се свитка Спектар на избор за вас
Пакување : секој px во ПП торба
Примена : Тоа е совршен за секое професионално или аматерски фото снимањето. Тоа може да се користи за различни ситуации како што се фотографија студио, свадбена церемонија, birthday (роденден)/семејството партија и внатрешна/надворешна портрет, итн. За нас : Ние сме Производител на Фотографијата во позадина, кој има 10 години искуство во оваа индустрија.На тој начин, ќе се обезбеди разумна цена, со висок квалитет, најдобра услуга, брз време на испорака за вас.На секое прашање ,само оставете порака и ние ќе се обидеме потрудиме да помогне во секое време . Топло внимание : Бидејќи секоја позадина е бојата со рака, па на бои и сликата може да се разликува малку од делот прикажан во галерија слика Shippment : 1.Сите од нашите производи ќе ви бидат доставени во рок од 3-5 дена откако приемот на вашата исплата. 2.Бесплатен превозот преку Хонгконг Пост Воздух Mail .Ако имате други барање за превозникот,како што курирската служба DHL,Fedex,UPS-от,ТНТ,ве молиме контактирајте со нас. 3,Ние не гарантира испорака време на сите меѓународни пратки се должи на разликите во царинската расчистување пати во поединечни земји, кои може да влијаат на тоа колку брзо вашиот производ е прегледан. Ве молиме имајте предвид дека купувачите се одговорни за сите дополнителни царински давачки, брокерски такси, давачки и даноци за увоз во вашата земја. Овие дополнителни давачки може да се собираат во времето на испорака, Ние ќе не наплата на превозот обвиненија за одбиени пратки.
Specialy,имаме многу големини како што е подолу,pls остави порака кога ќе треба . Многу различни фото backdrops можете да изберете од нас. Можете да изберете во зависност од вашите преференции.
Фабриката Се Покаже :

Карактеристики

Материјал:
Муслин
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
F5594
Стил:
Стариот Мајстор
Бренд Име:
FOTOKEEN
Тип:
Tye-умре Позадина
Големина:
10ft*20ft/3*6m
ОЕМ:
може да бидат прифатени
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

Allenjoy фотографска камера позадина Космички галакси сино зелена ѕвезда сјајот photocall со позадина Нови backdrops винил

666.72 -31 % DEN 460.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Кејт Среќен Мајки Ден Фотографија Backdrops Цвет Дрво Позадина Пролет Фотографија Backdrops Бебе Позадина

DEN 1439.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Фотографија Backdrops Ноќта На Вештерките Ноќта На Вештерките Хорор Партија Фото Позадина Новороденче Цртан Филм Позадина Новороденче Фотографија Реквизити Момче

DEN 1583.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Кејт Деца Розова Роденден Фотографски Позадина Бонбони Слез Фото Студио Позадина Свадба Принцеза Момчето Девојката На Позадина

DEN 1583.52

Молиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

Allenjoy фото backdrops бела headboard кревет благородна удобно елегантна Принцеза photocall позадина фотографија муслин позадина

666.72 -31 % DEN 460.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Allenjoy фотографија позадина фантастична авион градот Божиќ банер сјајот позадина за фото студио камера fotografica

666.72 -31 % DEN 460.00

За нашиот бренд Allenjoy Ние сме професионални фотографија позадина производителот,Ние имаме сопствено фотостудио и нашиот стручен тим...

Сина Водопад Зима Сценско Фотографија Backdrops Покриена Со Снег Дрвја Icefall Деца Деца Роденден Фото Потекло

1200.00 -20 % DEN 960.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина...

MEHOFOTO Цртан филм За Деца Винил Фотографија Позадина Позадина на Нови Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Новороденче фото студио Реквизити 1702

1008.00 -20 % DEN 806.00

Топло Совет : Стандардно имаат и подот,Ако сакате не кат ве Молиме оставете порака за да ни даде Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

Mehofoto Ретро Класично Сликарство Фотографија Backdrops Стариот Мајстор производи за Деца Фотографи Фото СМ-2052

648.00 -35 % DEN 421.00

За МатеријалПолиестерПолиестер е најдобар материјал ,тие се лесна, перат и навремено отпорни Овие позадини се одлични за својата сила, издржливост и преносливост за сите ваши пука...

Сценско Винил Фотографија Позадина За Деца Фарма Нова Ткаенина Фланелен боксери Позадина За Новороденче фото студио CM6747

480.00 -15 % DEN 408.00

Топло Совет : Бесплатен превозот е најекономичната express,но ова малку подолго време за транспорт,Ако ум за ова,ве молиме внимателен избор или контактирајте со нас да се повикаат беше оставено express...

КЕЈТ Фото Позадина 8x8ft Ајфеловата Кула Bokeh Позадина француски Позадина Сценографијата Позадина за Photographone Студио

DEN 1583.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

Гроздобер Замокот Балкон Свадба Фотографија Backdrops Печатени Рози Пеперутка Розова Небото Облаците Принцеза Девојка Фото Позадина

960.00 -20 % DEN 768.00

За насНие сме професионални фотографија позадина производителот, ние имаме свои фабрика и професионален тим.Нашите backdrops се главно насочени на новороденчињата, деца, возрасни, празници, родендени, свадби итн.Нашите дизајнери може да дизајнира различни backdrops според потребите на секој клиент.Ако ви треба обичај позадина, ве молиме да бидат слободни да контакт u s.Полиестер ткаениниДебели,трајни,светла во боја,подобро печатење квалитет.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Тоа е совршен избор за фотографи.Answer : ___________________________ Note : Полиестер може да се мијат,нема да исчезнат.Можете да ги користите во / на отворено.Оксфорд ткаенинаРелативно тенок (исто така трајни),поевтини од полиестер позадина.Може да се перат и пеглаат да се отстрани набори.Може да се користи повеќе пати,погоден за професионални фотографи и фото студио.Винил материјалТенка (исто така трајни),лесни,поевтини од полиестер позадина.Тоа е погоден за еднократна употреба(како што се роденден),семејство фотографиАко ја најдете стапалки на позадина,можете да користите малку влажна влажна крпа за да ги избрише тоа.Answer : ___________________________ Note : НЕ дозволувајте винил позадина допир со вода.​Истиот слика во различни монитори ќе покаже различна боја ефекти.Поради materialor користи или сликовно мастило во различни серии,позадина печатени ќе имаат мала разлика во бојата.Ве молиме да се купи со претпазливост, ако вие не може да го прифати ова.П : Што е разлика помеѓу тенки винил и полиестер?А : Винил за ткаенини : Тенки & лесни;Не е водоотпорен;Може да се користи само за внатрешна фотографија;Обично се за еднократна употреба;Максимална лесна ширина е 300cm;(Другите продавници : максимум може да се намали 180cm,поголема големина позадина треба да се spliced )Оксфорд ткаенина : Во споредба со полиестер,тоа е релативно тенок;Поевтина од полиестер;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Економска цена, Подобар квалитет!Полиестер ткаенини : Подебел;Максимална лесна ширина на 300cm;Може да се перат и пеглаат;(За полиестер позадина,може да се мие или железо тоа да се отстрани набори,набори се лесно да се отстранат.)Може да се користи како за внатрешна и надворешна фотографија;Може да се користат и чуваат за долго време;П : Како да го отстраните набори?A : Можете да висат позадина или да ја заврши на цевка за да се намали набори.За винил позадина,може да се пегла на задната страна со ниска температура за да се отстрани или да се намали набори,но ве молам не пегла на предната страна или нека позадина допир со вода,затоа што тоа ќе ја уништи позадина...

КЕЈТ Фотографија Backdrops Црвено Фотографија Backdrops Црвено Цврст Ѕид од Тули Позадина Дрвени Подни Позадина за Денот на Вљубените

DEN 1583.52

За нашиот бренд КЕЈТ Ние сме професионални фотографија позадина производителот Нашите производи се главно насочени на доенчињата,децата, свадби,празници,родендени и сите незаборавни моменти од вашиот живот...

HUAYI Браун Солидна основа Уметност Ткаенина фотографија Позадина Новороденче Фото Студио Проп Позадина XT-5878

480.00 -36 % DEN 307.00

~Добредојдовте на нашата продавница~ Ние сме професионални фотографија позадина производителот.Нашето главно backdrops за Доенчињата,Децата,Возрасни,Семејство,Свадба Фаза,Роденден&Празник Партија,Торта&Храна фотографија.Ние се стремиме да обезбедиме највисок квалитет, одлична услуга и неверојатно најниска цена за вас.Ако имате било какви прашањаplz се чувствуваат слободни да convo нас, и ние ќе среќно ви одговори во рок од 24 часа.МатеријалУметноста Ткаенина е најмногу saleable материјал, овој материјал е светлина, неводоотпорен, мало diaphanoдруги, од нерефлективен, која епогоден за внатрешна употреба...

5X7FT Кејт Ретро Ајфеловата Кула Свадба Позадина Фото Студио Црвениот Чадор Фотографија Backdrops Свадба Фото Позадина

DEN 1631.52

Физички екранотМолиме забележете : Прво : 1.Нашиот сите производи се печатени со микрофибер (густа ткаенина,памук)(перат,брчки слободни,повторна употреба)...

Allenjoy фотографска камера позадината Бела позадина blur меур вертикална мода photocall за фото пука новородените

666.72 -31 % DEN 460.00

Allenjoy продавница е професионална фотографија позадина производителот Нашата позадина е првенствено наменета за новороденчињата, деца, возрасни, празници & родендени, свадби итн...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.