• Ново
10PC Нерѓосувачки Челик Помине Уметност Печат Плочи Мода Нокти Модели Дефиниција Нокти Печат Ноктите полски Stencils 6*12cm

10PC Нерѓосувачки Челик Помине Уметност Печат Плочи Мода Нокти Модели Дефиниција Нокти Печат Ноктите полски Stencils 6*12cm

Оценка на клиентот:
DEN 618.24
DEN 451.00 -27 %

Износ
Залиха

10 PC Нерѓосувачки Челик Помине Уметност Печат Плочи Мода Нокти модели Дефиниција Нокти Печат Ноктите полски Stencils 6*12cm Точка Законик : пред нашата ера серија Материјал : не ' Рѓосувачки Челик, Големина : 12*6cm Нето Тежина : 20g Количина : 10 Pc Боја : со сини филмот(како на сликата) Пакетот вклучува : 10pc x Помине Уметност Печат Образец(11#-20#)
ATT : 1. Ве молиме имајте во предвид фотографијата не ја покажуваат вистинската големина, ве молиме погледнете во Описот за големината детали. 2. Ве молиме дозволено 1-5мм разлики поради прирачник за мерење, ви благодариме. 3. Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. 4.За мали цел( цел цена
Ве молиме да ни остават 5 stras позитивни повратни информации ако сте среќни со вашиот купите 1.За вашето задоволство и 5 Ѕвезди позитивни повратни информации е многу важна за нас. 2.Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги, ве молиме да бидат слободни да контакт прво, пред да замине Неутрален( 3 Ѕвезди ) или Негативни (1-2 Ѕвезди ) фидбек за тоа Како да се Плати за цел? Ние прифаќаме Alipay тука, Visa и Master card, Credit Card, Банкарски Трансфер, Western Union, Moneybookers. Сите големи кредитна картичка се прифатени преку secure процесор ЗАЧУВАМ. Кога ќе брод мојата цел? 1.Worldwild превозот. 2. Ние само брод да се потврди цел адреси. Вашата цел адресата мора да одговара на вашиот Превозот адреса. 3. Ние ќе ви ја испратиме стоката во рок од 7 работни дена по уплатата е потврдено. Ако исплатата не е достапна, вашата цел ќе биде автоматски затворена. 4.Стоките ќе бидат Означени како "подарок", или "пример" за вашиот лесно царинење и помалку трошоци. (ако сакате да ја декларираат стоката како друг објект името, или да се определи некоја вредност за обичај, ве молиме да не информирате кога правење на нарачка) 5. Ако не сте добиле вашата пратка до 30-60 дена од плаќањето, ве молиме контактирајте со нас. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам на вас како е можно поскоро со одговор. Нашата цел е задоволството на клиентите! Нашите начело е да се направи долго бизнис со вас и задоволни со вас,ние гарантираме дека нашите производи ќе се сретне со Точни информации и Описи.

Карактеристики

Тип На Објект:
Дефиниција
Шаблон Тип:
Печат
Количина:
1
Материјал:
Нерѓосувачки Челик
Големина:
Nail Art Image Plate
Тежина:
20g
Број На Модел На:
Нови
Пакет:
Safepackage
квалитет:
Нови дизајни
Големина:
5.5cm
is_customized:
Yes
Капка брод:
Yes
боја:
со сина филм
користат за:
помине дизајн
Сезони:
Сите Сезони
Местото на Оригиналот:
Кина
слободен брод:
Yes

Производи во категоријата

Ноктите Печат Плочи 16Pcs/многу Нови Печат Плоча Печат Помине Плочи Уметност DIY Образец XY-J01-20

DEN 1091.52

Производи ЕкранотОпис Модел : 3 D Помине Уметност;Маркетинг : трговија на Големо;Продажбата на Единица : 16pcs / многу;Тежина : 0.022 kg / еез, 0.44 kg / многу ;Долго : 120mm;Широк : 60mmПревозот1) 2 KG во рамките на стоки : Обично Кина Пост мал пакет на регистрација Бесплатен Превозот; Освен далечински земји;2) 2kg или повеќе : обично ЕМС Бесплатен Превозот; Освен далечински земји;3)...

014 - 6*12CM Помине Уметност Печатење на слики Houndstooth Дизајни на Нокти Печат Плочи Помине Уметност полски Templates -Геометриски модели 14

DEN 47.52

#014 6*12 CM Помине Уметност Печатење на слики Houndstooth Дизајни на Нокти Печат Плочи Помине Уметност полски Templates Геометриски модели 14Спецификација : Материјал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликБоја : печат На плочи се сребро и со секој тенка сина пластична фолија на површината.Димензии : Должина 120mm / 4.5",Ширина 60mm / 2.3" (1mm=0.038 инчи)Количина : 1 Pc на ноктите печат плоча без печат или scraper.Облик : ПравоаголникМодел : JR Серијата, 20 Стилови за да Изберете,вклучува 20 различни дизајни, секоја шема за мерење 1.2 х 1,5 см.Пакет Содржина : 20 PCs Помине Уметност Слика ПлочаФункција : Три differernt Mandala шема, еден убав Триаголен геометријата на моделот и една интересна писмо шема за вас да се избере.Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper.Сенди Рабови, НЕМА повредени Кога Играње; Тешки Доволно, НЕ Виткајте; Висок Квалитет, Привлечен Цена, одлична инвестиција за било помине уметност колекцијаГравирани доволно длабоко за да се одржи доволно полски за убава нетранспарентно печат резултат на тоа, не се толку длабоки што завршуваат со екстра полски на дупка со врз вашите нокти.Инструкции : 1...

Про Помине Гел лак Екранот Книга Шема за Помине Уметност Салон УВ гел Боја Картичка 216 Бои

DEN 1033.92

Оваа Помине Уметност Боја на Екранот Табелата може да ви помогне да се средиме вашиот цветен помине уметност полски.Сопственик на помош на оваа Помине Уметност 120 Боја Приказ на Табелата, сте се спаси од пречеше на пронајдете посакуваното шише со безброј обидува.Вашиот клиент може да биде совршено задоволни со овој Помине Уметност Боја Приказ на Табелата.карактеристики : Може да се прикаже 216 различни бои / обрасциКреирај Свој Боја Приказ На ТабелатаЛесно да се појави на вашиот лакИсто така може да се користи за практикување помине уметност сликарствоПогоден за Помине Уметност Салон / Маникир / Педикир216 Бои на Екранот Табелата, Големина : 29cm x 21.7 х 2.5 цм ( L x W x H)

1pcs Помине Уметност Образец Помине Печат Плочи Убавина се Справи со Дизајни на Печат Плочи Помине Уметност Совети Нокти Стил Алатки YZWLE18

DEN 48.00

1pcs Помине Уметност Образец Помине Печат Плочи Убавина се Справи со ДизајниПечат Плочи Помине Уметност Совети Нокти Стил Алатки YZWLE18Нови Пристигнување Печат Убавина Дизајни за полски Висок Квалитет Помине Уметност Печат Шаблони Големина : 5.6 cm Пакет Содржина : 1pcs Помине Уметност Печат Плочи Почитувани Клиенти : Ние го правиме во комбинација превозот, откако заврши шопинг, ве молиме контактирајте со нас да се измени фактура...

1Pcs 25*18cm Помине Печат Плочи Избрани Дизајни DIY Слика на доградба на Акрилни Нокти Уметност Нокти Шаблони Stencils Убавина полски Алатки

DEN 191.52

Предмет Тип : Шаблонот Шаблон Тип : Печат Количина : 1 Buc Материјал : Акрилик Големина : 25cm*18cm Предмет Тип : Помине Уметност Убавина Статус : Нови Пристигнување Објект Состојба : нова Употреба Со : лак & Печат Алатки Место на Потекло : Кина (Копно) Функција : 1...

Љубов за Денот на Вљубените Шема Печат Плоча се Зголеми Spider Webs Дизајн DIY Помине Уметност Печат Слика Плоча Помине Матрицата Алатки C35

118.08 -16 % DEN 99.00

Љубов за Денот на Вљубените Шема Печат Плоча се Зголеми Spider Webs Дизајн DIY Помине Уметност Печат Слика Плоча Помине Матрицата Алатки C35 Функција : Ноктите печат плоча професионална Помине Уметност Подарок за вас или вашата девојка Најдобри контрола на квалитетот за да се обезбеди висок квалитет на производите кои ги нуди широка видови на корисниците да се доживее професионални помине уметност во разумна цена Фантастичен и супер светол нокти за вас...

2017 Нови 1pcs 2.8 cm Транспарентен Печат Главата Помине Уметност Јасно Желе Печат Scraper Поставување полски Печат Нокти Алатки

66.24 -11 % DEN 59.00

2016 година Нови 1pcs 2.8 cm Транспарентен Печат Главата Помине Уметност Јасно Желе Печат Scraper Поставување полски Печат Нокти АлаткиКарактеристики : Предмет : Јасно Желе Помине Stamper Главата Материјал : Ова е јасно силиконски материјал Тежина : околу.8g / еез Големина : 2.8 cm Функција : За Убавина помине уметност полски трансфер дизајн Известување : Поради различни лак квалитет,некои лак не е погоден за печат,па ве молиме да го изберат правото лак ,и ако за прв пат ќе може да не ги префрлуваат дизајн на stamper,ве молиме обидете се повторно...

На продажба !!1PC Помине Печат Плоча Image Transfer Шаблони Печат Алатка hehe54--април будала ден

DEN 45.60

1 PC Помине Печат Плоча Image Transfer Шаблони Печат Алатка hehe54Април будала денОпис : 100% сосема нов врвен Квалитет Количина : 1pcs Тип : hehe 54 Големина : 5.6 cm Материјал : челик Одлична за Нокти & Pedicare Едноставен и лесен за користењеКако да го користите : 1 Применуваат полски на сликата плоча (Тоа е најдобро да се користи подебели стил, цврсти нокти полски)2 Scrape исклучување на вишокот на полски брзо3 Печатење на слика брзо (се Тркалаат во текот на моделот , не притиснете директно)4 Печат на сликата на вашиот ноктитеВовед Детали : Отстрани заштитна фолија од сликата плочаСе применува База на Грбот на вашите НоктиСе применуваат дизајниран лак за одбраната слика на плочаScrape низ плоча со стружење алатка за да се отстрани вишокот на полски од плочаБрзо притиснете го Stamper на плочата за да ги собереш на дизајнПечат на сликата на вашиот ноктите со притискање надолу и подигнете веднаш за траен носат применуваат Палто ВрвотЗаврши секој чекор што е можно побрзоЧистење на Stamper и Scraper со лак Смена по секоја употребаПакет : 1 x Помине Печат ПлочаВажни Забелешки : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Внимание : ова превозот начин е без следење на број ...

РОДЕН е ПРИЛИЧНО Мачка Мечка Дизајн Круг Помине Печат Плоча Нокти Уметност Печатење на Слика Плоча DIY Помине Уметност Матрицата Алатки BP-128

66.72 -28 % DEN 48.00

Спецификација : 100% нов малоОблик : ТркалезнаДијаметар : Прибл 5.5 cmПакет Содржина : 1pc Роден Прилично Помине Уметност Печат ОбразецИнструкции : Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper.Функција : 1...

40*30мм Помине Алатки Помине Уметност Мат Помине Печат Печат Плоча Вода Мермер Создателот Силикон Табела Покрие Заштитник

DEN 383.52

Спецификација : 100% нов мало Материјал : Силикон Тежина : 120g Големина : 40.5*30.5 cm (прибл.(15.94x12 инчи) Боја : Проѕирна ЗАБЕЛЕШКА : Овој мат е м atte од една страна и сјајна на другата страна...

РОДЕН е ПРИЛИЧНО Плоштадот Помине Уметност Печат Образец Ретро Скрипта Дизајн на Печатење на слики Плоча Нокти Помине Уметност Матрицата Алатка BP-X30

95.52 -27 % DEN 70.00

Спецификација : 100% нов малоГолемина : Прибл 66cmПакет Содржина : 1pc Роден Прилично Помине Уметност Печат ОбразецИнструкции : Плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper.Функција : 1...

Серија A57 Помине Уметност полски DIY Печат Плочи Image Templates Помине Печат Матрицата Нокти за Нега на Убавината Дизајни Алатки

96.00 -40 % DEN 58.00

Функција : Детали за Производот : Ноктите печат плоча Состојба : Нови Материјали : Челик Дијаметар : прибл...

Пеперутка Цвет Помине Уметност Печат Образец Слика Плоча JQ14 Помине Плочи Нокти Матрицата Сет За Нокти 3D Челик Печат

33.12 -3 % DEN 32.00

Пеперутка Цвет Помине Уметност Печат Образец Слика Плоча JQ14 Помине Плочи Нокти Матрицата Сет За Нокти 3 D Челик Печат Пакување : 1 Парче=1 Лист=1 МногуПакување Р eferenceЧекор По Чекор>Ние Брод на Светот , освен APO / FPO ...

AriesLibra 6 Дизајни На Нокти Печат Плоча Животно Растение Геометрија Природата Дизајн Помине Уметност Печат Образец Матрицата На Ноктите Плоча Слика

239.52 -40 % DEN 144.00

КАРАКТЕРИСТИКИ : Плочи Големина : 7*8 см Плочи Тежина : 18g / pc Функција : Користете ги со лак за да креативни нови дизајниПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1pc плочиAnswer : ___________________________ NOTE : Поради различни лак квалитет,некои лак не е погоден за печат.Па ве молиме распрашајте се за вашето разбирање.Ако талкаат повеќе производи,ве молиме да кликнете​Answer : ___________________________ NOTE : Увозните давачки,даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија.Овие трошоци се на купувачот одговорност. Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање / купување.НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ : Од безбедносни причини, ние само ќе брод налози за испорака адреса што се потврдува и со Зачувам.ПРЕВОЗОТ : Услови на Испорака : Пред да нарачате ве молиме контактирајте со нас за да потврдите вашиот склопот на испорака метод...

1PC Помине Печат Плоча Image Transfer Шаблони Печат Алатка hehe51--На Фестивалот Фенер

DEN 47.52

1 PC Помине Печат Плоча Image Transfer Шаблони Печат Алатка hehe51На Фестивалот ФенерОпис : 100% сосема нов врвен Квалитет Количина : 1pcs Тип : hehe 51 Големина : 5.6 cm Материјал : челик Одлична за Нокти & Pedicare Едноставен и лесен за користењеКако да го користите : 1 Применуваат полски на сликата плоча (Тоа е најдобро да се користи подебели стил, цврсти нокти полски)2 Scrape исклучување на вишокот на полски брзо3 Печатење на слика брзо (се Тркалаат во текот на моделот , не притиснете директно)4 Печат на сликата на вашиот ноктитеВовед Детали : Отстрани заштитна фолија од сликата плочаСе применува База на Грбот на вашите НоктиСе применуваат дизајниран лак за одбраната слика на плочаScrape низ плоча со стружење алатка за да се отстрани вишокот на полски од плочаБрзо притиснете го Stamper на плочата за да ги собереш на дизајнПечат на сликата на вашиот ноктите со притискање надолу и подигнете веднаш за траен носат применуваат Палто ВрвотЗаврши секој чекор што е можно побрзоЧистење на Stamper и Scraper со лак Смена по секоја употребаПакет : 1 x Помине Печат ПлочаВажни Забелешки : (ве Молиме да ги прочитате пред цел) Внимание : ова превозот начин е без следење на број ...

Нови Пристигнување Божиќ&Ноќта На Вештерките Шема Помине Печат Плочи Слика Печат Помине Уметност Нокти Образец Помине Печат Алатки

69.60 -5 % DEN 66.00

Божиќ&Ноќта На Вештерките Шема Помине Печат Плочи Слика Konad Печат Помине Уметност Нокти Образец Помине Печат АлаткиГОЛЕМИНА : 6*12 CMКако да го користите : 1) Отстранување на заштита на филмот2) се Применуваат печат лак на саканиот дизајн3) да се Отстрани вишокот лак со scraper користење на 45º агол4) ги Собереш на дизајн со stamper користење на возен движење5) Печатот на дизајн на вашите нокти со користење на возен движење6) се Применуваат Врвот Палто за подолго траење резултат

Сет/33*25 mm големина на мал stamper и scraper помине уметност печат силикон пластични фоки и лопата нож образец алатка 02

60.00 -8 % DEN 55.00

Answer : ___________________________ NOTE : Мојот драг кориснику, Добредојдовте на нашата продавница!Сет / 33*25 mm големина на мал stamper и scraper помине уметност печат силикон пластични фоки и лопата нож образец алатка stamper 02#Меѓународни Купувачи – ве Молиме љубезно ве молиме имајте во предвид : Тоа не е вклучена на увозните давачки, даноци, давачки во објектот цена...

KADS 4pcs/set Онанирачки Oecan Сирена Помине Печат Плочи Поставени Цвет Помине Уметност Дизајн Алатки Пакет За Нокти Печат Уметност

959.52 -50 % DEN 480.00

Карактеристики : 100% нов мало големина : 7*8 см Еден Пакет на добрите за дел од цената! Овој пакет ги содржи следниве елементи : Печат Помине Уметност Плочи : KADS МИН 004 Плоча KADS МИН 005 Плоча KADS МИН 006 Плоча KADS МИН 015 Плоча Пакет Содржина : 4pc KADS Помине Уметност Печат Образец Инструкции : плочата е заштитен со тенка проѕирна заштитна фолија, ве молиме да се отстрани филмот пред да го користите, така што лак може да биде префрлена од stamper...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.