• Ново
1pcs 7inch/180mm Мермер Гранит Конкретни Керамички Влажни Дијамант полирање влошки Влажни Полирање За Камен

1pcs 7inch/180mm Мермер Гранит Конкретни Керамички Влажни Дијамант полирање влошки Влажни Полирање За Камен

Оценка на клиентот:
DEN 527.52
DEN 475.00 -10 %

Износ
Залиха


Поврзани Производи
Модел : FL-SFW1
Пакет : 1 парчиња
Дијаметар : 7 инчен/180mm
Дебелина : 3 мм
Дупка : 16 mm
Материјал : дијамант и смола
Изберете Жито : #50,#100,#200,#400,#800,#1000,#2000,#3000
Машина Компатибилен : Активни планетарен мелење машини,Пасивни планетарниот мелница, Полирање машина, Агол мелница, кат scrubber.
Примена :
Овој вид на полирање влошки се специјално дизајнирани за полирање на бетон,гранит,мермер,варовник и сите видови на камења.
Карактеристики :
1.За бетон,гранит,мермер,варовник
2.Висок glossiness
3.Долг животен век
4.Брзо полирање

Карактеристики

Ронки:
1piece Grit1500, 1piece Grit200, 1piece Grit100, 1piece Grit50, 1piece Grit400, 1piece Grit800, 1piece Grit3000
Број На Модел На:
FL-SFW1
Подлога Материјал:
дијамант материјали и смола
Бренд Име:
FINGLEE
Надворешниот Дијаметар:
80mm,100mm,125mm,150mm,180mm
is_customized:
Yes
Жито:
50,100,200,400,800,1500,3000
Работната височина:
3мм
внатрешниот дупка:
16mm
Сува или мокра:
влажни полирање
Со Користење На Опсег:
Бетон,гранит,Мермер,камен,керамика,Terrazzo
Начин на користење:
велкро назад
машина:
Агол мелница,кат полирање машина,еден кат мелница
Тип:
Дијамант полирање подлога
Сет:
1 buc/многу
Големина:
80-180x3x16mm

Производи во категоријата

DIATOOL 3pcs Electroplated Дијамант Рака Подлога 90X55MM Чакал 50 Рака Полирање Подлога Пена Поддржан Полирање Влошки

1608.00 -18 % DEN 1319.00

Предмет : 3pcs / pk Electroplated дијамант рака подлога, пена, поддржан од страна полирање влошкиСпецификација : Големина 90 X55 MM Дијамант чакал #50Количина : 3pcs Примена : За рачно Полирање на работа или надоместување на гребнатини на широк опсег на материјал, тие се идеални за полирање на гранит, мермер стакло и бетон било каде Функција : Вода не е потребно, помалку штетни прашина, и помалку топлина е генерирана од страна полирање, така што нема потреба од coolant...

3мм месо тело 20pcs/многу Конус Форма Волна Чистење Тркала 14-20mm Специјални-Филц од Волна Мелење Главата Жад Камен Фино Полирање Тркала

DEN 527.04

Известување за купувачите од руската Федерација ПОЛНО ИМЕ И АНГЛИСКИ АДРЕСА : Ние сме биле информирани од страна на Кина Пост дека сите наредби на руската Федерација мора да се покаже на целосна името на примачот, и адресата мора да биде на англиски јазик...

DIATOOL 4pcs 125mm 3000 Б сува полирање влошки Многу конкурентни сандер диск 5inch Смола обврзници дијамант флексибилни пескарење dics

1197.60 -18 % DEN 982.00

Предмет : 5" Дијамант Сува полирање влошки(#3000)Количина : 4 парчињаСпецификација : Дијаметар 125mm / 5inch", дебелина од 1,5 mmПримена : За гранит & мермер полирањеФункција : Флексибилни, погоден за различни облик полирањеСува полирање, работат без вода, удобен и помалку загадувањеМногу конкурентни во цената=======Крајот= ======Други ронки големина: #50, #100, #200, #400, #800, #1500, #3000, Бела УдарИмајте на ум : Вие не може да се добие 4pcs со мешан ронки, на пример, 2 парчиња #50 +2 парчиња #100..Ве молам само место цел и се остава пораки до нас...

DIATOOL 2 парчиња Точки electroplated дијамант рака полирање подлога 90X55MM 50 Тешко Пена, поддржан од Страна подлога

1080.00 -18 % DEN 886.00

Точка Име : 2 парчиња / pk Точки electroplated дијамант рака подлога, пена, поддржан од страна полирање влошки (G50)Спецификација : Големина 90 X55 MM Дијамант чакал #50Количина : 2 парчињаПримена : За рачно Полирање на работа или надоместување на гребнатини на широк опсег на материјал, тие се идеални за полирање на гранит, мермер стакло и бетон било кадеФункција : Вода не е потребно, помалку штетни прашина, и помалку топлина е генерирана од страна полирање, така што нема потреба од coolant.Confortable за одржувањеМоже да работат насекаде и за посебна форма.====== Крајот ======Други достапни ронки големина : #50, #100, #200, #400

2 парчиња 2/3/4/5/6/7 Инчен Јагниња Волнени Полирање Подлога За Автомобил Полирач Детали Огледало Заврши полски Кол.50/80/100/125/150/180mm Нови

92.16 -0 % DEN 92.00

Функција : 100% сосема нов За полирање на автомобил Поединечно полиран директна употреба Со полирање течност (паста, прав) се користи во врска со површина да се полира за да се постигне подобро полирање ефект...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.