• Ново
2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

Оценка на клиентот:
DEN 613.92

Износ
Залиха

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 3/8"-1/2" (9.52 мм-12.7 mm) Течност Тип :
Масло, вода, гас
други не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf/cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо Монтирање
Одговара За СП Цевка : OD - OD

Карактеристики

Тип:
Приклучоци
Број На Модел На:
3/8-1/2

Производи во категоријата

1 1/2 инчен ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 11519.52

ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

PC6-01 PC6-02 PC8-01 PC8-02 бела боја воздух фитинзи по 100pcs/многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозот

DEN 5196.00

PC601 PC602 PC801 PC802 бела боја воздух фитинзи по 100pcs / многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозотHOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани вовоздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодитеЗа голема количина цел,pls контактирајте со нас преку Email или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Женски Нишка за OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 444.96

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 10 0110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Авто Делови за Гориво Пумпа 0580254910/0 580 254 910 Пумпа Делови за Автомобили За ,4PCS/МНОГУ

DEN 5760.00

Авто Делови за Гориво Пумпа 0580254910 / 0 580 254 910 Пумпа Делови за Автомобили За ,4 PCS / МНОГУ Брзо детали is_customized : Да Тип : Враќање Филтер Автомобил Производителот : Специјални Карактеристики : Високи Перформанси / Универзална Предмет Тип : Авто Делови за Гориво Пумпа за ОЕМ БР : 0580254910 / 0 580 254 910 Автомобили Додатоци : Да Надворешни Тестирање и Сертификација : ISO9001 Предмет Тип : Снабдување со Гориво & Третман Објект Тежина : 1.5 килограми За нас и Нашата сила е во нашиот широк спектар на филтри, вклучува филтер за воздух,смазка филтер, гориво филтер, хидраулични на филтерот за масло, масло на воздухот сепаратор, горивовода сепаратор, со висока густина филтер, филтер елемент за жицасечење, кабината филтер за воздух и сите видови на пренос филтри за тешки опрема и поморски мотори...

BELLOFRAM T75HR проток засилувач 961-144-000 150PSI

DEN 14488.32

T75тип пневматски repeater (проток засилувач)НИ МАРШ BELLOFRAM производство, увезени Т75 рипитерите обезбеди прецизна контрола на проток и притисок во текот на еден широк спектар на протокот и снабдување притисоци користење на притисок сигнали...

Тубуларна вакуум генератор ZU05S ZU07S ZU05L ZU07L вакуум генератор негативен притисок за производство на стоки

278.40 -0 % DEN 278.00

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 8831.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

Нова Пумпа за Вода 6138-61-1860 за Komatsu Багер PC400-1 Мотор 6D110

DEN 6240.00

Објектот спецификите Осветленост Дел Број : 6138611400 6138611860 Производителот Дел Број : 6138611400 6138611860 Друг Дел Број : 6138611400 6138611860 Состојба : Новиот Тип : Пумпа за Вода Гаранција : Yes Цена : Конкурентна трговија на Големо : Yes Акции : Да Дел Број : 6138611860 Производителот Дел Број : 6138611860

1 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 12479.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

355.20 -0 % DEN 355.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 100110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Двојно Се Намали 0.39 Dua Цилиндар Волфрам Карбид Bur Ротари Датотека Машина Малку 2.3

DEN 419.04

Име На Производ Ротари Датотека Дизајн Коси Форма, Без Крај Се Намали, Двојно Се Намали Сечење Големина10 mm / 0.39" (Кол) месо тело со Дијаметар од 6 мм / 0.23"(Кол) Вкупна Должина од 60 mm / 2.3" Материјал Волфрам Карбид Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, Цевка

752.64 -40 % DEN 452.00

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, ЦевкаИме : Магла Coolant / Систем За ПодмачкувањеСостојба : Brand New Од ФабрикатаГлавната Боја : Како На Сликата ШоуГлавен Материјал : Пластични & МесингДобри за обработка на металОбично се користи во струг, мелничката, стругање, дупчење, здодевни, и допирање на обработка.Зачувај 6080% мазива спореди со најстарите подмачкување цевкаПроток на воздух е прилагодливСпреј за магла волумен е прилагодливПродолжување на животниот век на машинаЧисти, намалување на температурата иТоа е лесно подесување, shinny завршувањето на метални производиФлексибилни функции како ладење, подмачкување и дува метал чипови може да се врши во исто времеДизајнирани и произведени за подобрување на машина, на способноста за сечење брзина, и проширување на алатка услуга живот, Заштеда на работното време и трошоците за производствоПакетот Вклучува : 1 x Магла Coolant Магла Систем за Подмачкување

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.