• Ново
Црна Алуминиум Оксид Густина Првенство 100ml Капацитет Специфична Тежина Првенство

Црна Алуминиум Оксид Густина Првенство 100ml Капацитет Специфична Тежина Првенство

Оценка на клиентот:
DEN 3792.00

Износ
Залиха

Црна Алуминиум оксид Густина Првенство 100cc/ml Капацитет Специфична Тежина Првенство
Густината на слој, исто така познат како Густина(Специфична Тежина)Чаши. Pycnometers се користи за да се утврди специфична тежина по единица волумен на течност во дадена температура.
Овој инструмент се состои од цилиндрична сад и покрива со една дупка за издувни гасови од вишокот течност за вишокот Боја(или Мастило)да биде отстранет кога купот поклопецот е притискање на цврсто. Со тоа, исто така, ќе се осигура дека нема меурчиња (или џебови на воздухот) се заробени.
Тоа е во согласност со DIN 53217,ISO 2811,и БС 3900 A19.
1. Нерѓосувачки челик прецизност инструмент за утврдување на специфична тежина на бои и слични производи.
2. Постојат три различни големината на густината чаши :
(1) ISO стандард големина : 100ml волумен;
(2) 50мл специфичен волумен;
(3) 37ml волумен GB стандардна големина.
3. Толеранција на 1mg (0.001%) е загарантирана. Тестирањето се врши во согласност со ISO на 23°C±2°C.
Постапка :
1. Тежат чисти густина куп празни и снимање на тежина
2. Темперамент густина првенство и тест течност (20°C ± 0.5°C; 68°С±1.0°F)
3. Пополнете густина првенство
4. Стави маска на без нервира
5. Избегнувајте воздушни меури
6. Отстрани потопуваат течни внимателно со абсорбента крпа
7. Тежат исполнет густина првенство
8. Да се пресмета густина
Повеќе производи pls ве молиме кликнете тука :
Како што следува табела на други спецификации. , pls изберете совршен натпревар стандард што треба.
Нарачка информации
Капацитет
Единица
Материјал
Линк
BGD 296/1
37cc/ml
Метрички
Алуминиум
→Кликнете
BGD 296/2
50cc/ml
Метрички
Алуминиум
→Кликнете
BGD 296/3
50cc/ml
Метрички
Нерѓосувачки челик
BGD 296/4
100cc/ml
Метрички
Алуминиум
BGD 296/5
100cc/ml
Метрички
Нерѓосувачки челик
Многу важно !!
1, ве Молиме љубезно ја напушти валидна e-mail адреса и телефонски број за да ни се за олеснување на контактот навремено.
2, ве Молиме љубезно укажуваат на декларираната вредност за царинска ако се потврди цел,
ако не,ние ќе ги прогласи иста со вредноста на нарачката.
3.Увезената Царинските Давачки е на Купувачот на Сметка.
За превозот :
1.Ние испорака на пакети во рок од 3~7 работни дена по уплатата примена.
2.Се изразат преку DHL,Fed Ex,ТНТ,EMS,UPS-от и Сингапур Пост.
Ако треба да брод од страна на вашиот начин,ве молиме контактирајте со нас.
За плаќање : 1. Платите на Aliexpress Зачувам преку кредитна картичка . 2. Или друг рок на плаќање : Paypal, Western Union (ве Молиме љубезно ве молиме да контактирате со нас за да добиете сметка.)
За повратни информации :
1. Ако примите парцела ве молиме запомнете да го потврдите вашето прием за нас и напишете го вашиот коментар, тоа ќе биде високо ценета! 2. Бидејќи вашето мислење е многу важен за нашиот бизнис развој, ако сте задоволни со нашите производи и услуги, срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации до нас. Тоа само ве однесе 30 секунди. Вашиот повеќе позитивни повратни информации е високо ценет. 3. Ве молиме контактирајте со нас пред да замине никакви негативни или неутрални повратни информации до нас.

Карактеристики

Број На Модел На:
100cc/ml
Тип:
Густината На Купот
Материјал:
Алуминиум Оксид
Капацитет:
100cc/ml
Точноста:
Во рамките на 1mg (0.001%)
Работа Tempreture:
23 степен +/- 2 степен
Примена:
Да се тестираат густина, лабораторија за тестирање на опрема

Производи во категоријата

Нови и оригинални XGQ-TR2A LS Плц контролер

DEN 6480.00

100% Нови и оригинални XGQTR2 A LS Плц контролер 16 точка транзистори излез 0.5 A Направени во КорејаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Воздухот Подготовка Единици GC 200 1/4 1/8 3/8 1/2 Три Единици Филтер Регулаторот AIRTAC Тип FRL Воздушниот Компресор Филтер Регулаторот Sanmin

DEN 1972.80

Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Женски Нишка за OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 444.96

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 10 0110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Авто Делови за Гориво Пумпа 0580254910/0 580 254 910 Пумпа Делови за Автомобили За ,4PCS/МНОГУ

DEN 5760.00

Авто Делови за Гориво Пумпа 0580254910 / 0 580 254 910 Пумпа Делови за Автомобили За ,4 PCS / МНОГУ Брзо детали is_customized : Да Тип : Враќање Филтер Автомобил Производителот : Специјални Карактеристики : Високи Перформанси / Универзална Предмет Тип : Авто Делови за Гориво Пумпа за ОЕМ БР : 0580254910 / 0 580 254 910 Автомобили Додатоци : Да Надворешни Тестирање и Сертификација : ISO9001 Предмет Тип : Снабдување со Гориво & Третман Објект Тежина : 1.5 килограми За нас и Нашата сила е во нашиот широк спектар на филтри, вклучува филтер за воздух,смазка филтер, гориво филтер, хидраулични на филтерот за масло, масло на воздухот сепаратор, горивовода сепаратор, со висока густина филтер, филтер елемент за жицасечење, кабината филтер за воздух и сите видови на пренос филтри за тешки опрема и поморски мотори...

Бесплатен превозот ZPT02UN-Б4 висок квалитет вакуум чак механички додатоци

DEN 952.80

Објектот спецификитеis_customized : ДаБрој на модел : ZPT02 UNБ4Материјал : chemigunСтруктура : Чак и чак обрачотБоја : ЦрнаPackig : 10 PCSОпис На ПроизводотБесплатен превозот ZPT02 UNБ4 висок квалитет вакуум чак механички додатоцикарактеристики : Прво,лесно да се носат и солза...

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

1/8 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 8591.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

10pcs 2 Начин Директно им Помогнам Во Пневматски Унија Брзо Ослободување 3/8 Цевка Фитинзи

187.20 -5 % DEN 178.00

Спецификација : Име На Производ Брз ФитинзиТип На Прав Начин 2Секој Конектори Дијаметар 10мм / 3 / 8"Материјал Пластика, МеталГолемина на(Приближно) 46 x 18mm / 1.8" x 0.7" (L*D)Главната Боја Црна, СинаТежина 84gПакет Содржина 10pcs x Пневматски Брз ФитинзиОпис : Таа е наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки.Едноставно им помогнам во дизајн за поврзување на цевка и да се обезбеди безбедна конекција, не бара дополнителни запечатување.Круг ослободување прстен на двата краја олеснува пневматски инсталации во ограничени простори

Тубуларна вакуум генератор ZU05S ZU07S ZU05L ZU07L вакуум генератор негативен притисок за производство на стоки

278.40 -0 % DEN 278.00

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

3/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9407.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар

1083.84 -5 % DEN 1030.00

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар Име на Производ : Воздух Цилиндар; Модел : TN1650; Акција : со Двојно Дејство Род Тип : Двоен Род; Понесе : 16mm;мозочен Удар : 50mm Род Дијаметар : 8mm; Конец Дупка со Дијаметар : 4mm; Планината Дупка Кол...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.