• Ново
MA40x400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 40mm Понесе 400mm Удар од не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Цилиндри

MA40x400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 40mm Понесе 400mm Удар од не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Цилиндри

Оценка на клиентот:
DEN 3368.16

Износ
Залиха


МА Тип 40mm Понесе 400mm Удар од не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Цилиндри MA40x400
Спецификација :
Име На Производ : Воздух Цилиндар
Модел : М-р 40*400
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Работната Течност : Воздух
Род : 40mm
Удар : 400mm
Тежина : 1476g
Пакет Содржина : 1 PC Воздух Цилиндар
Опис :
1.МА серија пневматски воздух цилиндар
2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род
3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Карактеристики

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
МА 40*400
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

355.20 -0 % DEN 355.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 100110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

BELLOFRAM T75HR проток засилувач 961-144-000 150PSI

DEN 14488.32

T75тип пневматски repeater (проток засилувач)НИ МАРШ BELLOFRAM производство, увезени Т75 рипитерите обезбеди прецизна контрола на проток и притисок во текот на еден широк спектар на протокот и снабдување притисоци користење на притисок сигнали...

1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 8831.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 613.92

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 3 / 8"1 / 2" (9.52 мм12.7 mm) Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

Тубуларна вакуум генератор ZU05S ZU07S ZU05L ZU07L вакуум генератор негативен притисок за производство на стоки

278.40 -0 % DEN 278.00

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

1 1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9551.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

10Pcs/Многу PXJ Спојка Пластичен фитинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи Двојна Y Воздух Брз Полнач Заеднички Висок Квалитет Sanmin

1320.00 -7 % DEN 1228.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

Црна Алуминиум Оксид Густина Првенство 100ml Капацитет Специфична Тежина Првенство

DEN 3792.00

Црна Алуминиум оксид Густина Првенство 100cc / ml Капацитет Специфична Тежина ПрвенствоГустината на слој, исто така познат како Густина(Специфична Тежина)Чаши...

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 6mm Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 297.60

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 6016 во име на приклучокот надвор од 6 MM има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Воздухот Подготовка Единици GC 200 1/4 1/8 3/8 1/2 Три Единици Филтер Регулаторот AIRTAC Тип FRL Воздушниот Компресор Филтер Регулаторот Sanmin

DEN 1972.80

Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

Бесплатен превозот ZPT02UN-Б4 висок квалитет вакуум чак механички додатоци

DEN 952.80

Објектот спецификитеis_customized : ДаБрој на модел : ZPT02 UNБ4Материјал : chemigunСтруктура : Чак и чак обрачотБоја : ЦрнаPackig : 10 PCSОпис На ПроизводотБесплатен превозот ZPT02 UNБ4 висок квалитет вакуум чак механички додатоцикарактеристики : Прво,лесно да се носат и солза...

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар

1083.84 -5 % DEN 1030.00

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар Име на Производ : Воздух Цилиндар; Модел : TN1650; Акција : со Двојно Дејство Род Тип : Двоен Род; Понесе : 16mm;мозочен Удар : 50mm Род Дијаметар : 8mm; Конец Дупка со Дијаметар : 4mm; Планината Дупка Кол...

Нови и оригинални XGQ-TR2A LS Плц контролер

DEN 6480.00

100% Нови и оригинални XGQTR2 A LS Плц контролер 16 точка транзистори излез 0.5 A Направени во КорејаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Двојно Се Намали 0.39 Dua Цилиндар Волфрам Карбид Bur Ротари Датотека Машина Малку 2.3

DEN 419.04

Име На Производ Ротари Датотека Дизајн Коси Форма, Без Крај Се Намали, Двојно Се Намали Сечење Големина10 mm / 0.39" (Кол) месо тело со Дијаметар од 6 мм / 0.23"(Кол) Вкупна Должина од 60 mm / 2.3" Материјал Волфрам Карбид Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива

3/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9407.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

15Pcs/Многу PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор

325.92 -7 % DEN 303.00

Опис : PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор Количина : 15 компјутери Цевка со дијаметар : 6mmМедиуми : Воздушни или Вакуум ВоздухПритисок опсег : 01 носители.02 MpaДоказ притисок : 1.53 MpaАмбиентална&течност температура : 560 C°Се препорачува Цевки : Стп цевка,најлон цевкаТоа е сосема нов, добар qualit y & висок перфорации ormanceПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

PC6-01 PC6-02 PC8-01 PC8-02 бела боја воздух фитинзи по 100pcs/многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозот

DEN 5196.00

PC601 PC602 PC801 PC802 бела боја воздух фитинзи по 100pcs / многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозотHOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани вовоздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодитеЗа голема количина цел,pls контактирајте со нас преку Email или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.