• Ново
MA20*50 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип Пневматски Елемент двонасочни МА 20*50 Мини Пневматски Воздух Цилиндар

MA20*50 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип Пневматски Елемент двонасочни МА 20*50 Мини Пневматски Воздух Цилиндар

Оценка на клиентот:
DEN 844.32

Износ
Залиха


МА Тип Пневматски Елемент двонасочни МА 20*50 Мини Пневматски Воздух Цилиндар
Спецификација :
Име На Производ : Воздух Цилиндар
Модел : 20 MA*50
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Работната Течност : Воздух
Род : 20mm
Удар : 50mm
Тежина : 185g
Пакет Содржина : 1 PC Воздух Цилиндар
Опис :
1.МА серија пневматски воздух цилиндар
2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род
3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Карактеристики

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
МА 20*50
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, Цевка

752.64 -40 % DEN 452.00

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, ЦевкаИме : Магла Coolant / Систем За ПодмачкувањеСостојба : Brand New Од ФабрикатаГлавната Боја : Како На Сликата ШоуГлавен Материјал : Пластични & МесингДобри за обработка на металОбично се користи во струг, мелничката, стругање, дупчење, здодевни, и допирање на обработка.Зачувај 6080% мазива спореди со најстарите подмачкување цевкаПроток на воздух е прилагодливСпреј за магла волумен е прилагодливПродолжување на животниот век на машинаЧисти, намалување на температурата иТоа е лесно подесување, shinny завршувањето на метални производиФлексибилни функции како ладење, подмачкување и дува метал чипови може да се врши во исто времеДизајнирани и произведени за подобрување на машина, на способноста за сечење брзина, и проширување на алатка услуга живот, Заштеда на работното време и трошоците за производствоПакетот Вклучува : 1 x Магла Coolant Магла Систем за Подмачкување

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 6mm Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 297.60

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 6016 во име на приклучокот надвор од 6 MM има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

BELLOFRAM T75HR проток засилувач 961-144-000 150PSI

DEN 14488.32

T75тип пневматски repeater (проток засилувач)НИ МАРШ BELLOFRAM производство, увезени Т75 рипитерите обезбеди прецизна контрола на проток и притисок во текот на еден широк спектар на протокот и снабдување притисоци користење на притисок сигнали...

15Pcs/Многу PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор

325.92 -7 % DEN 303.00

Опис : PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор Количина : 15 компјутери Цевка со дијаметар : 6mmМедиуми : Воздушни или Вакуум ВоздухПритисок опсег : 01 носители.02 MpaДоказ притисок : 1.53 MpaАмбиентална&течност температура : 560 C°Се препорачува Цевки : Стп цевка,најлон цевкаТоа е сосема нов, добар qualit y & висок перфорации ormanceПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

1 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 12479.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

10Pcs/Многу PXJ Спојка Пластичен фитинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи Двојна Y Воздух Брз Полнач Заеднички Висок Квалитет Sanmin

1320.00 -7 % DEN 1228.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

1 1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9551.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

Нови и оригинални XGQ-TR2A LS Плц контролер

DEN 6480.00

100% Нови и оригинални XGQTR2 A LS Плц контролер 16 точка транзистори излез 0.5 A Направени во КорејаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.