• Ново
3/8 САД тип пневматски воздух брз спојка

3/8 САД тип пневматски воздух брз спојка

Оценка на клиентот:
DEN 7631.52

Износ
Залиха


САД тип пневматски воздух брз спојка

Карактеристики

Број На Модел На:
3SF
Тип:
брз спојка

Производи во категоријата

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, Цевка

752.64 -40 % DEN 452.00

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, ЦевкаИме : Магла Coolant / Систем За ПодмачкувањеСостојба : Brand New Од ФабрикатаГлавната Боја : Како На Сликата ШоуГлавен Материјал : Пластични & МесингДобри за обработка на металОбично се користи во струг, мелничката, стругање, дупчење, здодевни, и допирање на обработка.Зачувај 6080% мазива спореди со најстарите подмачкување цевкаПроток на воздух е прилагодливСпреј за магла волумен е прилагодливПродолжување на животниот век на машинаЧисти, намалување на температурата иТоа е лесно подесување, shinny завршувањето на метални производиФлексибилни функции како ладење, подмачкување и дува метал чипови може да се врши во исто времеДизајнирани и произведени за подобрување на машина, на способноста за сечење брзина, и проширување на алатка услуга живот, Заштеда на работното време и трошоците за производствоПакетот Вклучува : 1 x Магла Coolant Магла Систем за Подмачкување

1 1/2 инчен ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 11519.52

ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

355.20 -0 % DEN 355.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 100110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 8831.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

BELLOFRAM T75HR проток засилувач 961-144-000 150PSI

DEN 14488.32

T75тип пневматски repeater (проток засилувач)НИ МАРШ BELLOFRAM производство, увезени Т75 рипитерите обезбеди прецизна контрола на проток и притисок во текот на еден широк спектар на протокот и снабдување притисоци користење на притисок сигнали...

3/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9407.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

10 компјутери/ многу Оригиналната Шведска MDCR-СОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало/ Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 mN/m

DEN 9120.00

10 компјутери / многу Оригиналната Шведска MDCRСОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало / Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 m N / mПотеклоШведскаКапацитет3 mlБрендMDCRСОНЦЕТОКористат заГЛАСАЧКО место, PE, PP, ПЕТ, ПВЦ, ПИ, КОМПЈУТЕР, NY, CPP, OPP, итнSpec.30 / 32 / 34 / 36 / 38 / 40 / 42 / 44 / 48 / 52 / 56 / 58 / 60 dyne / cmКоличина10 парчиња / кутијаМоже да се комбинираат* Може да се комбинираат различни dyne вредност вкупно 10 пенкала .Pls оставите порака или cantact со нас за dyne вредноста што треба .Тоа може точно да се тестира dyne вредност и мокрење тензии на филмот површина,кој припаѓа на напредна технологија целиот свет.Перформанси : Површината на филм може да биде точно да се тестираат за површината влага или површина мокрење тензија.Шведска MDCRСОНЦЕ корона пенкало може точно да се тестира дали на површинскиот напон на пластичен филм да достигне вредност на тестот пенкало, така што корисникот може јасно да се знае дека без разлика дали филмот е погодна за печатење композитни или вакуум позлата алуминиум, ефикасно контрола на квалитетот и намалување на отпадот или задоцнувањето предизвикано од неквалификувани материјал.Карактеристики : Запечатени пенкало маска, долго чување живот, ослободен од загадување, неканцерогени супстанции, да се усогласат со меѓународните здравствени стандарди, црвена екранот, лесен за употреба, тестирање точно , намалување на отпадот, голем капацитет за складирање за мастило, долг живот употреба.Тест Метод : Во индустриската пракса, определување на пластични површини на енергија (површински напон) е преку тест според DIN ISO 8296, мастило е познат на различни мембрана на површината на енергија на мастило во предложената статија за 100 mm долга четка на мастило, и да ги набљудува своите повеќе од 90% од мастило на работ во 2 секунди за тоа дали да договорот и форма на капки, и ако е така, во ниско ниво на површината енергија на мастило и четка и мастило, исто набљудување, се додека не намалување и капки, површината на овој тест мастило може да релативно треба да биде филмот површина енергија.Овој метод може точно да се измери на површината на тензија и површината на влага на супстрат и да утврди дали на површината фактори на база материјал ги исполнуваат условите, со цел да се прилагоди на мастило, обложување и вискозност на работа.Постојат 30 до 72 m N / m 21 површината на ниво тест мастила (од кои секоја е 2m N / m).Тестот пенкало (38m N / m) може да се користи како брз тест алатка за површината енергија по корона третман, но тоа не е погоден за систем тест кој има се печатени или обложени.Кога на тестот пенкало да се нацрта една линија во корона третира површината, ако линијата е директно во, покажуваат дека материјалот површината може да не помалку од 38 mn / m, како што се повремени не поврзете линија, покажуваат дека материјалот површината може да биде помалку од 38 mn / m, недоволна обработка или дури и не обработка, не се во согласност со барањата на печатење процес.Површинскиот напон, површината влажни сигналот за точно утврдување на печатење со мастило и други материјали во површината на сврзување ситуацијата е многу јасен стандарден, но постојат и други фактори кои влијаат на вискозитет, како што се електростатско и разни додатоци.

Јапонија OSP handholder Не Жица бар coater влажни flim applicaters L60mm Жица прачка coater

DEN 4704.00

Јапонија OSP handholder Не Жица бар coater влажни flim applicaters L60mm Жица прачка coaterМатеријал : Нерѓосувачки челикДијаметар : 9.510ммВкупна Должина : L60mm (дршката може да биде цел одделно)Слој Ширина : 60mm,250mm,300ммСлој спектар на филмот дебелина : 0um—150umОснована во 1938 година, OSG има долгогодишна репутација како еден вкупно решение алатка за сечење на услуги во текот на преработувачката индустрија.OSG држи Број 1 позиција во Јапонски алатка за сечење на пазарот, како и топпласман позиција на глобално ниво, со производство, продажба и техничка мрежа од 29 земји...

5мм х 16mm Абразивни Носот Полирање Чистење Цилиндричен Облик на Главата Точка 20 Компјутери

DEN 460.80

Име на производ Мелење Главата Главата Големина 5 x 16mm / 0.3" x 0.6"(D*L) месо тело со Дијаметар од 3мм / 0.118" Вкупна Должина 46mm / 1.8" Абразивен Материјал, Метал Главната Боја Сребрена на Ѕвонење, Зелена

2инчен ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 7151.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

10Pcs/Многу PXJ Спојка Пластичен фитинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи Двојна Y Воздух Брз Полнач Заеднички Висок Квалитет Sanmin

1320.00 -7 % DEN 1228.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

2 парчиња 6mm-12mm Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 425.28

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 6mm12mm Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 6mm Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 297.60

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 6016 во име на приклучокот надвор од 6 MM има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.