• Ново
MA32*400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип MA32-400 ' Рѓосувачки Челик Една Прачка Цилиндар Воздух Пневматски

MA32*400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип MA32-400 ' Рѓосувачки Челик Една Прачка Цилиндар Воздух Пневматски

Оценка на клиентот:
DEN 2032.32

Износ
Залиха


МА Тип MA32-400 ' Рѓосувачки Челик Една Прачка Цилиндар Воздух Пневматски
Спецификација :
Име На Производ : Воздух Цилиндар
Модел : М-р 32*400
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Работната Течност : Воздух
Род : 32-милиметри
Удар : 400mm
Тежина : 728g
Пакет Содржина : 1 PC Воздух Цилиндар
Опис :
1.МА серија пневматски воздух цилиндар
2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род
3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Карактеристики

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
МА 32*400
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

10Pcs/Многу PXJ Спојка Пластичен фитинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи Двојна Y Воздух Брз Полнач Заеднички Висок Квалитет Sanmin

1320.00 -7 % DEN 1228.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

Нова Пумпа за Вода 6138-61-1860 за Komatsu Багер PC400-1 Мотор 6D110

DEN 6240.00

Објектот спецификите Осветленост Дел Број : 6138611400 6138611860 Производителот Дел Број : 6138611400 6138611860 Друг Дел Број : 6138611400 6138611860 Состојба : Новиот Тип : Пумпа за Вода Гаранција : Yes Цена : Конкурентна трговија на Големо : Yes Акции : Да Дел Број : 6138611860 Производителот Дел Број : 6138611860

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

Нови и оригинални XGQ-TR2A LS Плц контролер

DEN 6480.00

100% Нови и оригинални XGQTR2 A LS Плц контролер 16 точка транзистори излез 0.5 A Направени во КорејаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

2 парчиња 6mm-12mm Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 425.28

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 6mm12mm Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 6mm Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 297.60

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 6016 во име на приклучокот надвор од 6 MM има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 613.92

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 3 / 8"1 / 2" (9.52 мм12.7 mm) Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

1 1/2 инчен ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 11519.52

ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

2инчен ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 7151.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

5мм х 16mm Абразивни Носот Полирање Чистење Цилиндричен Облик на Главата Точка 20 Компјутери

DEN 460.80

Име на производ Мелење Главата Главата Големина 5 x 16mm / 0.3" x 0.6"(D*L) месо тело со Дијаметар од 3мм / 0.118" Вкупна Должина 46mm / 1.8" Абразивен Материјал, Метал Главната Боја Сребрена на Ѕвонење, Зелена

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Женски Нишка за OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 444.96

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 10 0110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

Црна Алуминиум Оксид Густина Првенство 100ml Капацитет Специфична Тежина Првенство

DEN 3792.00

Црна Алуминиум оксид Густина Првенство 100cc / ml Капацитет Специфична Тежина ПрвенствоГустината на слој, исто така познат како Густина(Специфична Тежина)Чаши...

1 1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9551.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

PC6-01 PC6-02 PC8-01 PC8-02 бела боја воздух фитинзи по 100pcs/многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозот

DEN 5196.00

PC601 PC602 PC801 PC802 бела боја воздух фитинзи по 100pcs / многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозотHOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани вовоздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодитеЗа голема количина цел,pls контактирајте со нас преку Email или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, Цевка

752.64 -40 % DEN 452.00

Висок Квалитет на Магла Coolant Подмачкување Систем за Сечење и Ладење Sprayer за Воздух, ЦевкаИме : Магла Coolant / Систем За ПодмачкувањеСостојба : Brand New Од ФабрикатаГлавната Боја : Како На Сликата ШоуГлавен Материјал : Пластични & МесингДобри за обработка на металОбично се користи во струг, мелничката, стругање, дупчење, здодевни, и допирање на обработка.Зачувај 6080% мазива спореди со најстарите подмачкување цевкаПроток на воздух е прилагодливСпреј за магла волумен е прилагодливПродолжување на животниот век на машинаЧисти, намалување на температурата иТоа е лесно подесување, shinny завршувањето на метални производиФлексибилни функции како ладење, подмачкување и дува метал чипови може да се врши во исто времеДизајнирани и произведени за подобрување на машина, на способноста за сечење брзина, и проширување на алатка услуга живот, Заштеда на работното време и трошоците за производствоПакетот Вклучува : 1 x Магла Coolant Магла Систем за Подмачкување

10pcs 2 Начин Директно им Помогнам Во Пневматски Унија Брзо Ослободување 3/8 Цевка Фитинзи

187.20 -5 % DEN 178.00

Спецификација : Име На Производ Брз ФитинзиТип На Прав Начин 2Секој Конектори Дијаметар 10мм / 3 / 8"Материјал Пластика, МеталГолемина на(Приближно) 46 x 18mm / 1.8" x 0.7" (L*D)Главната Боја Црна, СинаТежина 84gПакет Содржина 10pcs x Пневматски Брз ФитинзиОпис : Таа е наменета за користење за да се поврзете со полиетилен, најлон и СТП цевки.Едноставно им помогнам во дизајн за поврзување на цевка и да се обезбеди безбедна конекција, не бара дополнителни запечатување.Круг ослободување прстен на двата краја олеснува пневматски инсталации во ограничени простори

10 компјутери/ многу Оригиналната Шведска MDCR-СОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало/ Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 mN/m

DEN 9120.00

10 компјутери / многу Оригиналната Шведска MDCRСОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало / Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 m N / mПотеклоШведскаКапацитет3 mlБрендMDCRСОНЦЕТОКористат заГЛАСАЧКО место, PE, PP, ПЕТ, ПВЦ, ПИ, КОМПЈУТЕР, NY, CPP, OPP, итнSpec.30 / 32 / 34 / 36 / 38 / 40 / 42 / 44 / 48 / 52 / 56 / 58 / 60 dyne / cmКоличина10 парчиња / кутијаМоже да се комбинираат* Може да се комбинираат различни dyne вредност вкупно 10 пенкала .Pls оставите порака или cantact со нас за dyne вредноста што треба .Тоа може точно да се тестира dyne вредност и мокрење тензии на филмот површина,кој припаѓа на напредна технологија целиот свет.Перформанси : Површината на филм може да биде точно да се тестираат за површината влага или површина мокрење тензија.Шведска MDCRСОНЦЕ корона пенкало може точно да се тестира дали на површинскиот напон на пластичен филм да достигне вредност на тестот пенкало, така што корисникот може јасно да се знае дека без разлика дали филмот е погодна за печатење композитни или вакуум позлата алуминиум, ефикасно контрола на квалитетот и намалување на отпадот или задоцнувањето предизвикано од неквалификувани материјал.Карактеристики : Запечатени пенкало маска, долго чување живот, ослободен од загадување, неканцерогени супстанции, да се усогласат со меѓународните здравствени стандарди, црвена екранот, лесен за употреба, тестирање точно , намалување на отпадот, голем капацитет за складирање за мастило, долг живот употреба.Тест Метод : Во индустриската пракса, определување на пластични површини на енергија (површински напон) е преку тест според DIN ISO 8296, мастило е познат на различни мембрана на површината на енергија на мастило во предложената статија за 100 mm долга четка на мастило, и да ги набљудува своите повеќе од 90% од мастило на работ во 2 секунди за тоа дали да договорот и форма на капки, и ако е така, во ниско ниво на површината енергија на мастило и четка и мастило, исто набљудување, се додека не намалување и капки, површината на овој тест мастило може да релативно треба да биде филмот површина енергија.Овој метод може точно да се измери на површината на тензија и површината на влага на супстрат и да утврди дали на површината фактори на база материјал ги исполнуваат условите, со цел да се прилагоди на мастило, обложување и вискозност на работа.Постојат 30 до 72 m N / m 21 површината на ниво тест мастила (од кои секоја е 2m N / m).Тестот пенкало (38m N / m) може да се користи како брз тест алатка за површината енергија по корона третман, но тоа не е погоден за систем тест кој има се печатени или обложени.Кога на тестот пенкало да се нацрта една линија во корона третира површината, ако линијата е директно во, покажуваат дека материјалот површината може да не помалку од 38 mn / m, како што се повремени не поврзете линија, покажуваат дека материјалот површината може да биде помалку од 38 mn / m, недоволна обработка или дури и не обработка, не се во согласност со барањата на печатење процес.Површинскиот напон, површината влажни сигналот за точно утврдување на печатење со мастило и други материјали во површината на сврзување ситуацијата е многу јасен стандарден, но постојат и други фактори кои влијаат на вискозитет, како што се електростатско и разни додатоци.

1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 8831.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

BELLOFRAM T75HR проток засилувач 961-144-000 150PSI

DEN 14488.32

T75тип пневматски repeater (проток засилувач)НИ МАРШ BELLOFRAM производство, увезени Т75 рипитерите обезбеди прецизна контрола на проток и притисок во текот на еден широк спектар на протокот и снабдување притисоци користење на притисок сигнали...

Тубуларна вакуум генератор ZU05S ZU07S ZU05L ZU07L вакуум генератор негативен притисок за производство на стоки

278.40 -0 % DEN 278.00

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.