• Ново
MA40-200 ' Рѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 40mm Понесе 200mm Удар Пневматски Вентил MA40-200 Воздух Цилиндар

MA40-200 ' Рѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 40mm Понесе 200mm Удар Пневматски Вентил MA40-200 Воздух Цилиндар

Оценка на клиентот:
DEN 2465.28

Износ
Залиха


МА Тип 40mm Понесе 200mm Удар Пневматски Вентил MA40-200 Воздух Цилиндар
Спецификација :
Име На Производ : Воздух Цилиндар
Модел : М-р 40*200
Материјал : Нерѓосувачки Челик
Работната Течност : Воздух
Род : 40mm
Удар : 200mm
Тежина : 960g
Пакет Содржина : 1 PC Воздух Цилиндар
Опис :
1.МА серија пневматски воздух цилиндар
2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род
3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Карактеристики

Тип:
Цилиндар
Број На Модел На:
МА 40*200
is_customized:
Yes

Производи во категоријата

MA40x400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 40mm Понесе 400mm Удар од не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Цилиндри

DEN 3368.16

МА Тип 40mm Понесе 400mm Удар од не ' Рѓосувачки Челик Пневматски Цилиндри MA40x400Спецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 40*400Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 40mmУдар : 400mmТежина : 1476gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Нови и оригинални XGQ-TR2A LS Плц контролер

DEN 6480.00

100% Нови и оригинални XGQTR2 A LS Плц контролер 16 точка транзистори излез 0.5 A Направени во КорејаДел производ цени и акциите на промената, не достави наредби директно,ве молиме контактирајте ме, ви благодарам.Ние само продажбата на автентична и оригинална производи,одби да се лажни.Ние сме трговија на големо и продажба за интеграција на електронска компанија.OMRON и AUTONICS, ЗЛАТО,БОЛНИ, FOTEK целиот спектар производи.САЛАДИН, главно, вклучуваат : Omron, LS(LG) и ДЕЛТА...

1 1/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9551.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Женски Нишка за OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 444.96

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 10 0110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

1 1/2 инчен ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 11519.52

ISO 7421 Б серија челик машки хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар

1083.84 -5 % DEN 1030.00

Dual Дејствува 16mm Понесе 50mm Удар Двојно Род Пневматски Воздух Цилиндар Име на Производ : Воздух Цилиндар; Модел : TN1650; Акција : со Двојно Дејство Род Тип : Двоен Род; Понесе : 16mm;мозочен Удар : 50mm Род Дијаметар : 8mm; Конец Дупка со Дијаметар : 4mm; Планината Дупка Кол...

2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 613.92

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 3 / 8"1 / 2" (9.52 мм12.7 mm) Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

Тубуларна вакуум генератор ZU05S ZU07S ZU05L ZU07L вакуум генератор негативен притисок за производство на стоки

278.40 -0 % DEN 278.00

5211478957248471 Вакуум вшмукување чаши парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче парче

15Pcs/Многу PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор

325.92 -7 % DEN 303.00

Опис : PY06 6mm Притисни Во Еднакви Y Пневматски Jointer Конектор Количина : 15 компјутери Цевка со дијаметар : 6mmМедиуми : Воздушни или Вакуум ВоздухПритисок опсег : 01 носители.02 MpaДоказ притисок : 1.53 MpaАмбиентална&течност температура : 560 C°Се препорачува Цевки : Стп цевка,најлон цевкаТоа е сосема нов, добар qualit y & висок перфорации ormanceПревозот Брод на САД : 715 дена Бродот за други земји : 1535days...

1Pcs 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm Четири Начин Директно Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 336.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【име на производ】 Четири Начин Директно Цевка【производ материјал】 Никел позлатен【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

2инчен ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 7151.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

3/4 ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојка

DEN 9407.52

ISO 7421 Б серија челик женски хидраулични брзи спојки хидраулични брз спојкаВе молиме имајте во предвид темата , G или NPT по купувањето .Ви благодаримеГолемината на телото (во) 1 / 4 3 / 8 1 / 2 3 / 4 1 Номинална Притисок (Bar) 350 300 300 250 200 Материјал : Јаглероден челик Стандардна печат материјал : NBR (други материјали се достапни на барање) Температура Опсег (Спи пломби) : 20°C до +80°C

Двојно Се Намали 0.39 Dua Цилиндар Волфрам Карбид Bur Ротари Датотека Машина Малку 2.3

DEN 419.04

Име На Производ Ротари Датотека Дизајн Коси Форма, Без Крај Се Намали, Двојно Се Намали Сечење Големина10 mm / 0.39" (Кол) месо тело со Дијаметар од 6 мм / 0.23"(Кол) Вкупна Должина од 60 mm / 2.3" Материјал Волфрам Карбид Боја Сребрена на Ѕвонење, Сива

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.