• Ново
CDUK6-10D СКМ тип двонасочни Не-ротирачки род ги понесе 6mm удар 10мм алуминиум легура пневматски воздух цилиндар

CDUK6-10D СКМ тип двонасочни Не-ротирачки род ги понесе 6mm удар 10мм алуминиум легура пневматски воздух цилиндар

Оценка на клиентот:
DEN 840.00

Износ
Залиха


CDUK6-10 D СКМ тип двонасочни Не-ротирачки род ги понесе 6mm удар 10мм алуминиум легура пневматски воздух цилиндар
СКМ тип двонасочни Не-ротирачки род алуминиум легура пневматски воздух цилиндар
Модел : CDUK6-10 D
Создаден 6mm Удар 10мм
Pls Ве Молиме Имајте Во Предвид :
-1.Сликата Е за вашиот Код.Ако ви треба помош,pls контактирајте со нас.
-2.Стоката треба 2-3 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.
-3.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 1-2 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPS-от,ТНТ, Итн.)
-4.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.
По-услугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

Карактеристики

Број На Модел На:
CDUK6-10D
Тип:
Цилиндар
Бренд Име:
HOEN ПНЕВМАТСКИ
Број На Модел На:
CDUK6-10D
Течност:
Воздух
Оперативен Притисок:
0.1 MPa~0.7 MPa
Амбиент и течност температура:
-10~60°C
Подмачкување:
Не-смазка
Перница:
гума браник
Род крајот нишка:
машки навој
Доказ presure:
1.05 MPa

Производи во категоријата

Бесплатен Превозот 4V210-08 Пневматски Контрола Cermic Цела Електромагнетниот Воздушен Вентил База 9 Станици 4V200M-9F

DEN 988.80

Спецификации : * Фитинзи во бројни варијации на модели и големини во "Притисни за да се Поврзете Фитинзи" Дел.* Silencers / Mufflers за намалување на бучава на вентили и цилиндри "Mufflers" Дел* Водот до 8 позиции се достапни за монтажа повеќе вентили...

2 парчиња 6mm-12mm Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 425.28

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 6mm12mm Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

Црна Алуминиум Оксид Густина Првенство 100ml Капацитет Специфична Тежина Првенство

DEN 3792.00

Црна Алуминиум оксид Густина Првенство 100cc / ml Капацитет Специфична Тежина ПрвенствоГустината на слој, исто така познат како Густина(Специфична Тежина)Чаши...

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Машки Конец да OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

355.20 -0 % DEN 355.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 100110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

МА 40*150 Нерѓосувачки челик мини цилиндар Висок Квалитет 40mm Понесе Една Прачка Нерѓосувачки Челик Пневматски Воздух Цилиндар

DEN 2201.28

Висок Квалитет 40mm Понесе Една Прачка Нерѓосувачки Челик Пневматски Воздух Цилиндар МА 40*150Спецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 40*150Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 40mmУдар : 150mmТежина : 830gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

PC6-01 PC6-02 PC8-01 PC8-02 бела боја воздух фитинзи по 100pcs/многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозот

DEN 5196.00

PC601 PC602 PC801 PC802 бела боја воздух фитинзи по 100pcs / многу само за Флориан Reiter со бесплатен превозотHOEN е една од водечките пневматски производство со висок квалитет,специјализирани вовоздух цилиндар, електромагнетниот вентил, воздухот извор третман на воздухот фитинзи,СТП црево други различна големина,исто така, ја прифати прилагодитеЗа голема количина цел,pls контактирајте со нас преку Email или whatsapp,со нетрпение очекувам да има бизнис со твоите : )

MA32*400 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип MA32-400 ' Рѓосувачки Челик Една Прачка Цилиндар Воздух Пневматски

DEN 2032.32

МА Тип MA32400 ' Рѓосувачки Челик Една Прачка Цилиндар Воздух ПневматскиСпецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 32*400Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 32милиметриУдар : 400mmТежина : 728gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

МА 32*500 Нерѓосувачки челик мини цилиндар Една Прачка двонасочни МА 32*500 500mm Удар Пневматски Цилиндри

DEN 2190.72

Една Прачка двонасочни МА 32*500 500mm Удар Пневматски ЦилиндриСпецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 32*500Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 32милиметриУдар : 500mmТежина : 798gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

BGD206/4 Влажни Филм Слој Уред (30um,60um,90um,120um) Coater & Филм Applicators

DEN 7200.00

BGD206 / 4 Влажни Филм Слој Уред (30um,60um,90um,120um) Coater & Филм ApplicatorsОпис : Мултимило слој апликатори е дизајниран да се користи на натопислој еднакво боја на рамна подлога, Врзивно и слични производи...

MA40*250 Нерѓосувачки челик мини цилиндар Бесплатен Превозот двонасочни Една Прачка МА 40-250 Пневматски Воздух Цилиндар

DEN 2692.32

Бесплатен Превозот двонасочни Една Прачка МА 40250 Пневматски Воздух ЦилиндарСпецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 40*250Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 40mmУдар : 250mmТежина : 1089gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

10 компјутери/ многу Оригиналната Шведска MDCR-СОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало/ Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 mN/m

DEN 9120.00

10 компјутери / многу Оригиналната Шведска MDCRСОНЦЕ Корона Површината Dyne Тест Пенкало / Површинскиот Напон Dyne Ниво Тест Пенкало 30~60 m N / mПотеклоШведскаКапацитет3 mlБрендMDCRСОНЦЕТОКористат заГЛАСАЧКО место, PE, PP, ПЕТ, ПВЦ, ПИ, КОМПЈУТЕР, NY, CPP, OPP, итнSpec.30 / 32 / 34 / 36 / 38 / 40 / 42 / 44 / 48 / 52 / 56 / 58 / 60 dyne / cmКоличина10 парчиња / кутијаМоже да се комбинираат* Може да се комбинираат различни dyne вредност вкупно 10 пенкала .Pls оставите порака или cantact со нас за dyne вредноста што треба .Тоа може точно да се тестира dyne вредност и мокрење тензии на филмот површина,кој припаѓа на напредна технологија целиот свет.Перформанси : Површината на филм може да биде точно да се тестираат за површината влага или површина мокрење тензија.Шведска MDCRСОНЦЕ корона пенкало може точно да се тестира дали на површинскиот напон на пластичен филм да достигне вредност на тестот пенкало, така што корисникот може јасно да се знае дека без разлика дали филмот е погодна за печатење композитни или вакуум позлата алуминиум, ефикасно контрола на квалитетот и намалување на отпадот или задоцнувањето предизвикано од неквалификувани материјал.Карактеристики : Запечатени пенкало маска, долго чување живот, ослободен од загадување, неканцерогени супстанции, да се усогласат со меѓународните здравствени стандарди, црвена екранот, лесен за употреба, тестирање точно , намалување на отпадот, голем капацитет за складирање за мастило, долг живот употреба.Тест Метод : Во индустриската пракса, определување на пластични површини на енергија (површински напон) е преку тест според DIN ISO 8296, мастило е познат на различни мембрана на површината на енергија на мастило во предложената статија за 100 mm долга четка на мастило, и да ги набљудува своите повеќе од 90% од мастило на работ во 2 секунди за тоа дали да договорот и форма на капки, и ако е така, во ниско ниво на површината енергија на мастило и четка и мастило, исто набљудување, се додека не намалување и капки, површината на овој тест мастило може да релативно треба да биде филмот површина енергија.Овој метод може точно да се измери на површината на тензија и површината на влага на супстрат и да утврди дали на површината фактори на база материјал ги исполнуваат условите, со цел да се прилагоди на мастило, обложување и вискозност на работа.Постојат 30 до 72 m N / m 21 површината на ниво тест мастила (од кои секоја е 2m N / m).Тестот пенкало (38m N / m) може да се користи како брз тест алатка за површината енергија по корона третман, но тоа не е погоден за систем тест кој има се печатени или обложени.Кога на тестот пенкало да се нацрта една линија во корона третира површината, ако линијата е директно во, покажуваат дека материјалот површината може да не помалку од 38 mn / m, како што се повремени не поврзете линија, покажуваат дека материјалот површината може да биде помалку од 38 mn / m, недоволна обработка или дури и не обработка, не се во согласност со барањата на печатење процес.Површинскиот напон, површината влажни сигналот за точно утврдување на печатење со мастило и други материјали во површината на сврзување ситуацијата е многу јасен стандарден, но постојат и други фактори кои влијаат на вискозитет, како што се електростатско и разни додатоци.

10Pcs/Многу PXJ Спојка Пластичен фитинг Пневматски Притисни Поврзете Фитинзи Двојна Y Воздух Брз Полнач Заеднички Висок Квалитет Sanmin

1320.00 -7 % DEN 1228.00

PUL0425, (42.5) / 2=0.75 mm дебелината е 0.75 мм Пневматски објект притисок опсег е 08bar(0.8 Mpa) Хидраулични објект притисок опсег е 0300bar(30 Mpa) ве Молиме да не работат повеќе од пропишаното притисок опсег ...

2 парчиња 3/8-1/2 OD (9.52 мм-12.7 mm) Двојно Ferrule Цевка Директно Компресија Фитинг Спојка СВ Цевка Конектор не ' Рѓосувачки Челик 304

DEN 613.92

1.Спецификација : Одговара За СП Цевка Надворешниот Дијаметар : 3 / 8"1 / 2" (9.52 мм12.7 mm) Течност Тип : Масло, вода, гасдруги не корозивни или корозивни медиум Оперативен Притисок : 163.15 kgf / cm2 (16 Mpa) Температурата на работа Опсег : Одговара За Tube Материјал : Цевка од Нерѓосувачки челик Материјал : 304 од не ' Рѓосувачки челик Боја : Сребро Тон Пакет Содржина : 2 BUC Брзо МонтирањеОдговара За СП Цевка : OD OD

CE, ISO SDA20 Цилиндар СДА Серија Понесе 20mm Удар 45-100mm Компактен Воздух Цилиндри Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилиндри Врвот Одделение

819.36 -5 % DEN 779.00

CE, ISO SDA20 Цилиндар СДА Серија Понесе 20mm Удар 45100mm Компактен Воздух Цилиндри Двојна Акција Воздушна Пневматски Цилиндри Врвот Одделение

3PCS 1/8 1/4 3/8 1/2 1/8 1/4 3/8 1/2 Инчен Женски Нишка за OD 10мм Права Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 444.96

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【Материјал Опис】 : никел позлата【 На пример 】 : 10 0110 во име на приклучокот надвор од 10ММ има настапувано трахеални црево,01 во име на 1 / 8 "(конец се Британски цевка нишка)【Тема Опис】 : M5 : M5 * 0.801 : (G1 / 8) навој дијаметар од околу 9.7 MM02 : (G1 / 4) навој дијаметар од околу 12.7 MM03 : (G3 / 8) навој дијаметар од околу 16 MM04 : (G1 / 2) навој дијаметар од околу 20 MM【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

MA25*200 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Серија 25мм Понесе 200mm Удар Пневматски Цилиндри

DEN 1440.96

МА Серија МА 25200 25мм Понесе 200mm Удар Пневматски ЦилиндриСпецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 25*200Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 25mmУдар : 200mmТежина : 425gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

1Pcs 4mm 6mm 8мм 10мм 12mm Четири Начин Директно Цевка Месинг Цевка Брз Спојка Спојка Фитинг

DEN 336.00

Имаме долг одмор, бидејќи на Кинески Пролетниот Фестивал од сега па до крајот на февруари【име на производ】 Четири Начин Директно Цевка【производ материјал】 Никел позлатен【Користи】 метална цевка commection(Бакарни цевки, алуминиум цевка, тешко цевка и така натаму)【предности на производите】 Картичка конектор со цврста врска, висок притисок, отпорност, температура отпор, стегање и повторливост, лесен за инсталација и одржување, работа, безбедност и сигурност.【работи принцип】 работните принципот на ferrule фитинг е да го внесете бакарни цевки во ferrule, и употреба на ferrule орев да се заклучи, се спротивстави на ferrule и се сече во цевка за да се печат...

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA-6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзи

DEN 804.00

100 компјутери PZA APZA пневматски цевка воздух конектор за монтажа цевка PZA6 6mm еден допир им помогнам на цевки, фитинзиPls Ве Молиме Имајте Во Предвид : 1.Стоката треба 23 работни денови за да се произведе ако производот надвор акции.Ако се јави итна потреба од производот,pls контактирајте со нас.2.На следење на број ажурирање е се одложи затоа што треба 12 дена за трансфер во Кина (DHL,FEDEX,UPSот,ТНТ, Итн.)3.Ако имате било какви прашања со производот откако ќе го примените стоки,pls дозволете ни да знаеме.Поуслугата ќе услугата ќе додека сте задоволни.

MA32*50 Нерѓосувачки челик мини цилиндар МА Тип 32-милиметри Понесе 50mm Удар Мини Воздух Цилиндар MA32-50

DEN 1256.16

МА Тип 32милиметри Понесе 50mm Удар Мини Воздух Цилиндар MA3250Спецификација : Име На Производ : Воздух ЦилиндарМодел : Мр 32*50Материјал : Нерѓосувачки ЧеликРаботната Течност : ВоздухРод : 32милиметриУдар : 50mmТежина : 377gПакет Содржина : 1 PC Воздух ЦилиндарОпис : 1.МА серија пневматски воздух цилиндар2.Карактеристики двојно делување, единствена од не ' рѓосувачки челик род3.Воздухот Цилиндар е механички уред кој ги користи моќта на compressedgas да произведуваат сила во reciprocating линеарно движење

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.