• Ново
Трговија уверување A3 дигитални т-маица печатач кревет листови за печатење машина

Трговија уверување A3 дигитални т-маица печатач кревет листови за печатење машина

Оценка на клиентот:
DEN 95520.00

Износ
Залиха

Трговија уверување A3 дигитални т-маица печатач кревет листови за печатење машина
Производство опис
1.Haiwn т-маица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство. Тоа е комбинација брзо брзина на печатење и елегантен дизајн на костим, направи дигитално печатење производство да стане реалност.
2.Печати погодно и сува веднаш. Нашите маица печатење машина има 5760 * 1440 dpi резолуција и 6 печатење во боја селекција, која обезбедува lifelike дизајн квалитет. Нашите т-маица печатење машина е многу сигурен, совршен дизајн за мастило систем и млазницата навлажнувачки уред, обезбеди континуитет на производството и спреј за квалитет на печатење.
3.Нашите т-маица печатење машина се однесува на многу видови на различни материјали, со професионален боја поделба софтвер да се реализира печатење на tshirt ,памук маица ,платно чевли ,облека ,свила ткаенини, полиестер ткаенини лента ,знамето итн. висок квалитет на енергија, заштеда на енергија заштита на животната средина побарувачката на пазарот.
Купување Информации :
1.Ако не сте задоволни со нашата печатач во рок од 7 дена откако ќе ја доби печатач,можеме да го прифатиме враќање машини, под услов на
без употреба и не влијае на нашата средно продажба,но треба да го извести продавачот и да се постигне договор однапред. Ние ќе рефундирање на само
машина сама по себе плаќање. Превозот цена и назад ќе биде на товар на купувачот.
2.Сите машини биле тест строго пред породувањето.но, ние не може апсолутно да се избегне случајно оштетување во транзит,ако тоа било предизвикано
прашање,ве молиме контактирајте со нас и да соработуваат со нашата служба за одржување.
3.Ние нудиме една година гаранција :
Сите делови (освен печати ја главата ,мастило пумпа и мастило касети) прашања за нормална употреба, ќе обезбеди нови
во рок од една година (не вклучува превозот на трошоците). Надвор од една година, само за полнење на трошоците .Haiwn нуди одлична услуга и поддршка. Со
Haiwn печатач ќе добиете Наставата DVD, Прирачник, технички поддршка на линија.
4. Поради машина во пријавата мора да користите специјална мастило за печати ја главата само гаранција за добра состојба при купување, По користење на
мастило ,на блокирање на млазницата, пумпи и додатоци се применува , или на главниот одбор изгорени кога чистење млазницата во погрешен начин, тие се
не е во рамките на опсегот на бесплатно гаранција.
5.ние ќе испратиме прирачник за настава видео со пакетот на печатачот,ако имате било какви прашања во текот на користењето на оваа машина,ние ќе
обезбеди онлајн техничка поддршка. Ве молиме да се подготви веб камера за да им помогне на нашите инженер за да ја проверите.Ние сме производство на принтери,Преку
онлајн проверка и насоки,ние може да ги реши сите прашања. Но, за одржување на процесот на потребите на клиентите соработка.
6.Одржување без одобрение и водство од нашата компанија, купувачот треба да превземе одговорност.
7.Стоката мора да биде потпишан од страна на купувачот себе. и пред да го потпише тоа, ако се најде на надворешниот спакуван е оштетен, мора да се земе фотографии како
доказ и напишете "пакетот е оштетен за време на превозот" на товарен лист и, исто така, отвори пакетот за проверка на печатач во предниот
на курир.

Карактеристики

Број На Модел На:
AR-T500 печатач
Двострано Печатење:
No
Напон:
100-240V
Max. Резолуција:
5760*1440dpi
Брзината На Печатење:
8ppm
Хартија Храна Режим:
Авто
Поддржува Мрежа За Печатење:
Жичен
Внатрешна Меморија:
Никој
Бренд Име:
airwren
Црна Брзината На Печатење:
173sec A3 големина на фотографија
Стил:
боја
Почетен Датум:
До 2015
Брзината На Печатење Во Боја:
173sec A3 големина на фотографија
Интерфејс Тип:
USB
Макс. Големина На Хартија:
A3
Примена:
За Комерцијални
Употреба:
tshirt печатач
Тип:
tshirt печатач
Големина:
770*710*620mm
Употреба:
tshirt печатач
мастило:
т кошула принтер ink
Ceritfication:
CE
Софтвер:
Rip софтвер
димензии на печатење:
A3
печати на чекање:
CMKYWW
Резолуција на печатење:
5760x1440dpi
Бруто тежина:
60kg
Гаранција:
една година
Медиуми:
маица ,крпа,текстил,итн..

Производи во категоријата

2018 А4 големина УВ Печатач поведе со ембос ефект Голф УВ Flatbed Печатач за Т-маица,Телефон Случај, кожа,TPU

74400.00 -15 % DEN 63240.00

2018 A4 Мали димензии УВ Печатач поведе со ембос ефект Голф УВ Flatbed Печатач за Телефонот Случај, Тмаица, кожа,TPU Топло : 110v220v со 5 стандарди приклучоци, вие не треба да купат tranformations повеќе,кој може директно да се користи во вашето место.Функција : 1.Тоа се користи ув мастило(CMYK) + бело мастило2.Материјалот вклучуваат акрил, кристал, кожа, пластика, ментална, алуминиумски лимови, ПВЦ, ABS, камен, керамички плочки,KT одбор, дрвена табла, пена одбор, било каква рамна површина може да се печати, дури и во рамките на 3мм крива површината е достапен .4...

Висока дефиниција A3 т риза печатење на логото на машина со 3D ефект dtg печатач

DEN 95520.00

Висока дефиниција A3 т риза печатење на логото на машина со 3 D ефект dtg печатачПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

Преносни Termal Печатач 80mm ZJ ПОС-8001 WIFI Термички Приемот на Машина со Wifi Лозинка

5800.80 -19 % DEN 4699.00

Преносни Termal Печатач 80mm ZJ ПОС8001 WIFI Термички Приемот на Машина со Wifi ЛозинкаОпределување : 1).Стандард RS232 / USB, Bluetooth2.0&4.0 / SPP договор или инфраред / IRCOMM договор (изборен) 2).Компатибилен со ESC / ПОС / STAR 3).Погоден за сите типови на комерцијални мало ПОС системи 4).Висок капацитет литиум батерија и да застане на време 56days 5).Поддршка за преземање на логото марка 6).Компактен дизајн и висок сигурен со поправка го оценувате помалку од 1% 7).Труд детекција / копче за детекција / прирачник затвори 8).Bluetooth ефективен опсег околу : 69 метри 9).Мулти јазици поддршка 10).ПАКЕТИ за Android и IOS е достапна 11).Поддршка на повеќе 1 D и QR код видови печатење 12).Поддршка за повеќе јазициФункција : Print Метод: Термички Линија Печатење на Брзината на Печатење >90mm / s Сигурност:100 километри Резолуција: 203dpi(8dot / мм) Печати ширина :72mm(576 точки) Тркалаат Ширина(Макс):80±01mm се Тркалаат Дијаметар(Максимум) : φ≤40mm се Тркалаат Тип : Термички се Тркалаат Моќ: Повторно се наплаќа литиум батерија информации за батеријата:7.4 VDC / 2000m A Полнење режим: надворешни 9 V / 1.5 Јазик:Мултијазици

A3 Големина Телефон Случај Печатење Машина Flatbed Ув Печатач Со Добра Услуга

DEN 143520.00

A3 Големина Телефон Случај Печатење Машина Flatbed Ув Печатач Со Добра УслугаПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

оригиналниот Главата за Epson глава за печатење F181010 погоден за L301/TX220/PX115 печатач млазницата рефус во парк сега

1199.52 -15 % DEN 1020.00

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1) АКО ЦЕЛ СТОКИ ЧИЈА ВРЕДНОСТ Е ПОВЕЌЕ ОД РЕДОВНО, НИЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИ СТРАНА НА КУРИРСКАТА СЛУЖБА DHL / ФЕДЕКС / ЕМС...

Evolis Zenius Основните единствено еднострана печатач без опција,и со USB & Ethernet и еден R5F008S14 YMCKO лента

47040.00 -5 % DEN 44688.00

Evolis ZeniОсновните единствено еднострана печатач без опција,и со USB & EthernetВклучуваатЕден печатач и еден R5 F008 S14 YMCKO лентаОписНа Evolis ZeniКласичен единствено еднострана ID систем е компактен, лесен печатач кој е дизајниран за нисковолуменот и на барање за печатење...

Персоналните a4 flatbed еко растворувач печатач мулти-боја дигитални инкџет печатење машина

DEN 71520.00

Персоналните a4 flatbed еко растворувач печатач мултибоја дигитални инкџет печатење машинаАпликации Еко растворувач flatbed печатач не е предмет на какви било материјални ограничувања,може да се печати на дрво ,стакло,кристали ,ПВЦ,ABS,акрил ,метал,пластика,камен ,кожа површината за печатење во боја .Без разлика дали тоа е едноставен блок боја шема ,колор шема или модел има градација боја ,може да се печатат откако ќе заврши,нема плоча ,не копирате и да го повтори на хроматографија ,шарени ,lifelike,слика водоотпорен ,сончање,трајни,не избледи,лесни за работа ,печатење на слики, брзо ,целосно во согласност со печатење на индустриски стандарди.Ниска цена ,може да се широко се користат во посебни печатење печатење на екран индустрија ,подарок преработувачката индустрија ,сигнализацијата индустрија,стакло печатење индустрија ,персоналните печатење индустрија ,и др.и висок квалитет ниска цена производи ,апликации се многу широка .PS : се должи на еко растворувач бело мастило адсорпција не е силна,па нашиот еко растворувач печатач обично се печати CMYKLMLC боја ,ако треба да се печати бела ,ние ви препорачуваме нашите ув печатач ...

висок квалитет digital ткаенина печатење машина текстилни печатач во кина

DEN 95520.00

висок квалитет digital ткаенина печатење машина текстилни печатач во кинаОпис На Производот1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

Мали т-маица печатач со A3 големина flatbed текстилни dtg печатење машина

DEN 95520.00

Мали тмаица печатач со A3 големина flatbed текстилни dtg печатење машинаПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

76mm Dot matrix печатач Висок квалитет на брзината на печатење брз USB и паралелни порт /LAN ПОС Печатач двојно sanlian хартија печатач

3792.00 -5 % DEN 3602.00

76mm Dot matrix печатач Висок квалитет на брзината на печатење брз USB и паралелни порт ПОС Печатач двојно sanlian хартија печатачВнимание ве молам : Нашиот модел е оригиналниот, кој е познат бренд во Кина,со добар квалитет и со високи перформанси,и тоа е добро примени на светот...

висок квалитет ID ПВЦ Пластика Картичка Печатач Datacard SD360 Двојно-Еднострани со две 534000-003 YMCKT лента

DEN 134400.00

Datacard SD360 ID ПВЦ Пластика Картичка ПечатачДвојноЕдностраниВклучува еден печатач и две 534000003 YMCKT лентаПрегледДонесе уште повеќе вредност за вашиот десктоп со Datacard SD360 картичка печатач...

Десктоп А4 Големина на 3d Ув Печатење Машина за Автоматска Дигитални Стакло Печатач

DEN 95520.00

Десктоп А4 Големина на 3d Ув Печатење Машина за Автоматска Дигитални Стакло ПечатачПроизводи Предност1.Нашите УВ печатач производ што се користи за индустриското производство...

Топла производ A3 dtg печатач на т-маица за 6 боја ембос печатење

DEN 95520.00

Топла производ A3 dtg печатач на тмаица за 6 боја ембос печатењеПроизводство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

текстилни топлина притиснете машина,колофон топлина притиснете машина,логото топлина притиснете машина

DEN 23712.00

текстилни топлина притиснете машина,колофон топлина притиснете машина,логото топлина притиснете машинаКупувачот забелешки : За сите земји кои машина цената е иста...

11 Синозелена глава за печатење C4811A за HP 1000 1100 1200 2200 2280 2300 2800 2600 CP1700 100 Designjet 500 510 110 800 800 k850 120 100

959.52 -15 % DEN 816.00

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1) АКО ЦЕЛ СТОКИ ЧИЈА ВРЕДНОСТ Е ПОВЕЌЕ ОД РЕДОВНО, НИЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИ СТРАНА НА КУРИРСКАТА СЛУЖБА DHL / ФЕДЕКС / ЕМС...

3D Мини Вакуум Сублимација Притиснете на празно телефон случаи/кригла/плоча со ЦЕЛОСЕН сет accessaries

DEN 16320.00

3 D Мини Вакуум Сублимација Притиснете на празно телефон случаи / кригла / плоча со ЦЕЛОСЕН сет accessariesОпис На Производот3 D сублимација влезе во нова ера со сосема нов 3 D мини вакуум притиснете...

2018 A3 Големина Т Риза Печатење Машина AR-T500 Т-маица Печатач Со Најдобра Цена

DEN 95520.00

2017 A3 големина т риза печатење машина ART500 A3 големина тмаица печатач со најдобра ценаОпис На Производот1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

нови печати ја главата за HP564 Фото Smart C5380 печатач

DEN 1151.52

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1) АКО ЦЕЛ СТОКИ ЧИЈА ВРЕДНОСТ Е ПОВЕЌЕ ОД РЕДОВНО, НИЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИ СТРАНА НА КУРИРСКАТА СЛУЖБА DHL / ФЕДЕКС / ЕМС...

Најжешките A3 УВ печатач A3 УВ Flatbed Печатач за Телефонот Случај Печатач/Стакло со CE

DEN 205920.00

Најжешките A3 УВ печатач A3 УВ Flatbed Печатач за Телефонот Случај Печатач / Стаклосо CEПредност на УВ печатачЗошто да се избере Airwren LED УВ печатач ?1.Airwren LED УВ дигитални инкџет печатење серија производи се користи за индустриското производство...

Квалитетот 58mm преносни мини bluetooth печатач мобилни пос џеб печатач QR код за печатење USB impresora termica за проектот ХС-E20

DEN 2928.00

Квалитетот 58mm преносни мини bluetooth печатач мобилни пос џеб печатач QR код за печатење USB impresora termica за проектот ХСE20ХСE20 UA bluetooth термички печатач Функција Бизнис стил на дизајн, повеќе модни Поддршка 1.D,2.D печатење баркод Додека компатибилен со Windows, Linux,Android системи Со 2000m Ah литиум полимер батерија,супер батеријата трае време, со smart заштеда на енергија и потрошувачка на енергија контрола на функциите , за да се обезбеди подолг печати време Поддржуваат USB,Bluetooth комуникација Посебна моќ останатите индикатор светлина, за да го контролираат печатач моќ во било кое време за Поддршка на звучни и светлосни потсетник кога недостаток на хартија или печатење абнормални Антипадот на 1.5 М цемент катХСE20 UA bluetooth термички печатач АпликацијаХСE20 UA bluetooth термички печатач Додатоци1, прифаќаме Alipay, Запад Унија, T / T, Сите Големи Кредитни Картички се прифаќаат Therough Безбедна Уплатата ЗАЧУВАМ...

ПЕЧАТИ ја ГЛАВАТА ЗА EPSON TX800FW TX820 A800A810 TX830 A835 A837 TX700 A800 A710 TX720

1919.52 -15 % DEN 1632.00

ВЕ МОЛИМЕ ИМАЈТЕ ВО ПРЕДВИД : ВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА ЈАС ТРЕБА ДА ВЕ ИНФОРМИРАМЕ НЕКОИ ТОЧКИ : 1) АКО ЦЕЛ СТОКИ ЧИЈА ВРЕДНОСТ Е ПОВЕЌЕ ОД РЕДОВНО, НИЕ ЌЕ ГО ИСПРАТИ СТРАНА НА КУРИРСКАТА СЛУЖБА DHL / ФЕДЕКС / ЕМС...

EKARWELT Evolis приматот единствено еднострана лична карта печатач YMCKO лента на Црна лента

DEN 1824.00

Evolis приматот лична карта печатач единствено едностранаПриматот е идеален за размена на инстант издавање на : Транзит поминува; картички за ПлаќањеID картички; Студентски картичкиМулти апликација картички; Работникот значкиКрајната карта печатачПриматот е на висококрај печатач кој е лесен за употреба, флексибилен и брз .Кога натоварен со Evolis врвни кодирање технологии, Приматот претвора во идеално решение за издавање на картички.Приматот го поддржува секое барање во картичка печатење и кодирање, во средни до големи работи .Картичка печатач кој се приспособува на вашите потребиПриматот е на располагање во единечен или двоенстрана печатење верзии, со или без кодирање технологии,Кодирање или двострано печатење опции може да бидат инсталирани на цел или во секое време и на лице место,Сите Приматот верзии се достапни со USB и Ethernet TCP / IP конективностМоќноПриматот е совршен за производство работи : Печати до 210 картички / час во боја, 850 картички / час во монохроматскиЗапочнете кандидира на 100 карти : не треба да ја превчитате картички благодарение на 100картичка капацитетот на двете внесувач и излез хопер250картичка капацитет на боја лента касета (YMCKO) заштедува време со намалување на фреквенцијата со која лента треба да се смениВисоко модуларенЗа конфигурација, како на вашите барања : Достапна во еден или двојноеднострани опции за печатење и со магнетни кодирање, контакт или безконтактни smartcard options (опции може да се комбинираат) да ги исполни сите ваши картичка и значка барањаDualдвострано печатење со клуч за активирање овозможува единствено еднострана печатач треба да се конвертира во двојноеднострани еден во еден момент и на сајтотКористењето на шифрирање за опција која може да се инсталира на сајтот, додадете кодирање опции во секое време и на лице место, без менување на печатачОпшти карактеристикиЕдинствено еднострана или dualдвострано печатење модул, на работ на работ печатењеБоја боја сублимација , монохроматски термички трансфер300 dpi print head (11.8 точки / mm)16 MB Меморија (RAM)Печатење изведбиЕден страна : Боја (YMCKO) : 190 210 картички / часМонохроматски : 600 850 картички / часDual страна (YMCKOK) : 140 картички / часКартичката управување и спецификацииФидер капацитет : 100 картички (0.76 мм 30 мили)Излез хопер капацитет : 100 картички (0.76 мм 30 мили)Одбивање фах : 30 картички (0.76 мм 30 мили)Картичка дебелина : 0.25 1.25 mm (10 до 50 мили), мерач на вредноста (0.25 mm / 10 мили картички за монохроматски печатење само)Типови на картички : Сите ПВЦ, Композитни ПВЦ картички, ПЕТ, ABS (1) и специјални лакирани (1) картичкиКартичка формат ISO CR80 ISO 7810 (53.98 mm x 85.60 mm)Evolis Висока Доверба® панделкиЗа да се зголеми квалитет и трајност на испечатени картички, животниот век на глава за печатење и на целокупната печатач сигурност, користете Evolis Висока Доверба® панделки.Автоматска идентификација и поставување наДоставени во капкаво лентата за лесно ракувањеЛента saver за монохроматски печатењеПанделкиЛента капацитетYMCKO300 отпечатоци / ролнаYMCKOК200 цртежи / ролна½ YMCKO400 отпечатоци / ролнаКО600 отпечатоци / ролнаМонохроматски лента1000 отпечатоци / ролна (1)Холограмот лак400 отпечатоци / ролнаИнтерфејсиUSB 1.

Нова состојба A3 големина Т-маица печатење машина со CE сертификација за различни ткаенини

DEN 95520.00

Нова состојба A3 големина Тмаица печатење машина со CE сертификација за различни ткаенини Производство опис1.Haiwn тмаица печатење машина серија производи се користи за индустриското производство...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.