• Ново
4 ПАРЧИЊА/Многу Компатибилен за DYMO LetraTag Лента 91200/91330/91220/59421 Црно на Бело(на Хартија) 12mm*4m за DYMO Letratag Етикета Создателот

4 ПАРЧИЊА/Многу Компатибилен за DYMO LetraTag Лента 91200/91330/91220/59421 Црно на Бело(на Хартија) 12mm*4m за DYMO Letratag Етикета Создателот

Оценка на клиентот:
DEN 638.40
DEN 600.00 -6 %

Износ
Залиха


100% компатибилен со DYMO Letra Tag печатач :
Име на модел : DYMO Letra Tag 91200/91330/91220/59421
Боја : Црно на Бело
Должина : 4m
Ширина : 12mm
Dymo Letra Tag Плус LT100 H
Dymo Letra Tag Плус LT100 T,
Dymo Letra Tag QX50,
Dymo Letra TAG XR печатач
Нашите компатибилен лента работи како добра како и оригиналот. Со ист квалитет,ќе добиете поевтини цени за нас.
Нашите етикета лента се користи широко во телеком индустријата , електростопанство,опрема производителот, хотел, ресторан, магацин, во болница, библиотека, unvierstiy и училиште.
Имаме цела серијата Компатибилен Dymo Етикета Ленти, Ако треба друга боја или големина на, ве молиме слободно контактирајте со нас!
Што имаме?
Ние си имаме свој фабрика која може да се обезбеди постојан извор на стоки за вас.
Што можеме да понуди?
Имаме целосен опсег на компатибилни етикета лента за сите видови на етикетата принтери. Ако сте заинтересирани за тоа,ние може да испрати бесплатен примерок за вас да ги тестираат.
Што е нашата предност?
Со 8 години производство на искуство,имаме најдобар производ,разумна цена и добра услуга по продажбата. Ние може да ви даде 100% satisfation.
Што можеме gurantee?
Ние можеме да се осигураме дека нашиот лента е 100% competible со печатач и, исто така, 100% во близина на оригиналот. Имаме CE,FCC,Ro Hs Сертификација,така да нема да се грижите за квалитетот и да ги преземат остатокот увери, за да го купите.

Карактеристики

Тип:
печатач лента
Бренд Име:
Markurlife
Број На Модел На:
dymo 91200
Тип:
Лента
Функција:
Компатибилен
Применливи Опрема:
етикета печатач
боја:
Црно на Бело
Компатибилен Бренд:
Dymo
Материјал:
ABS + ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ
Режим број:
DYMO Letra Лента 91200
Ширина:
12mm
Должина:
4m
Пакување:
воздушното перниче
сертификација:
CE,FCC,RoHs Сертификација
Место на Потекло:
Guangdong, Кина (Копно)
Гаранција:
12 месец
квалитет:
толку добра како на оригиналот

Производи во категоријата

UNISTAR 2 ПАРЧИЊА Компатибилен Брат Етикета Печатач Лента Tz621 Tze621 9mm Црно На Жолта За Брат Стр Допир Етикета Произведувач на Ламинат

426.72 -8 % DEN 393.00

html{маргина : 0;баласт : 0;border : 0;вебкиттекстsizeја прилагодува : 100% ;msтекстsizeја прилагодува : 100% }html,body,div,span,object,iframe,h1,h2,h3,h4,h5,h6,p,blockquote,pre,a,abbr,acronym,address,code,del,dfn,em,img,q,dl,dt,dd,ol,ul,li,fieldset,form,label,legend,article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{margin : 0;padding : 0;border : 0;fontsize : 100% ;font : inherit;verticalalign : baseline}табела,наслов,tbody,tfoot,thead,tr,ти,тд{маргина : 0;баласт : 0;fontsize : 100% ;font : наследат}article,aside,details,dialog,figcaption,figure,footer,header,hgroup,menu,nav,section,summary{display : block}аудио,платно,видео{display : inlineблок;*display : inline;*зум : 1}аудио : не([контроли]){display : none;висина : 0}ол,ул{listстил : none}ол{listстил : децимални}ул{listстил : диск}li{маргиналево : 30px;дисплеј : листаобјект}дд{маргина : 0 0 0 40px}nav ул,nav ол{listстил : none;листастилimage : (слика : none}ул ul,ol ул{listстилтип : круг}ол ол ul,ol ул ул,ул ол ул,ул ул ул{listстилтип : плоштадот}табела{границаколапс : колапс}легенда,ти,тд{fontweight : 400;float : никој!важно}p{маргина : 0 0 1.5 em}hr{јасни : и двете;height : 0;overflow : скриени}h1{маргинаbottom : .5em}h2{маргинаbottom : .75em}h3{маргинаbottom : 1em}h4{маргинаbottom : 1.25 em}h5{маргинаbottom : 1.5 em}h6{}blockquote : пред blockquote : по п : пред п : по{content : "content : none}blockquote,п{цитати : "" ""}blockquote{маргина : 1em 40px}dfn{fontстил : курзив}марк{background : #ff0;color : #000}код,kbd,пред се,сампдорија{fontfamily : monospace,serif;_fontfamily : 'курир нова',monospace;fontsize : 1em}пред{белопростор : пред;белопростор : пред заврши;зборзаврши : пауза збор}под,вечерам,мали{fontsize : 75%}под,вечерам{lineheight : 0;position : relative;verticalalign : основни}под{дното : .25em}вечерам{врвот : .5em}б,силно{fontweight : 700}abbr,acronym{граница : 0;fontваријанта : нормален}дел{textза декорација : линијапреку}img{color : transparent;fontsize : 0;border : 0;verticalalign : middle;msinterpolationmode : bicubic}а img{border : none}svg : не( : корен){overflow : скриени}fieldset{border : 1px solid сребро;маргина : 0 2px;баласт : .35em .625em .75em}легендата{граница : 0;баласт : 0;белопростор : нормален;*маргиналево : 7px}копчето,текст,одберете,textarea{fontsize : 100% ;маргина : 0;verticalalign : основна линија;*verticalalign : middle} : фокус{преглед : 0}копчето,текст,одберете,textarea{маргина : 0;fontsize : 100% ;verticalalign : middle}копчето,текст{overflow : видливи;lineheight : нормален}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{баласт : 0;border : 0}копчето,html input[type=button],input[type=reset],input[type=submit]{webkitappearance : button;cursor : pointer;borderradi: 0;*overflow : visible}копчето[оневозможено],текст[оневозможено]{cursor : стандардни}текст[type=полето за избирање],текст[type=радио]{кутијаголемината : границаbox); баласт : 0;*висина : 13px;*ширина : 13px}input[type=search]{webkitappearance : textfield;mozboxsizing : contentbox;webkitboxsizing : contentbox;boxsizing : contentbox}input[type=search] : : webkitsearchcancelbutton,input[type=search] : : webkitsearchdecoration{webkitappearance : none}копче : : mozфокусвнатрешен,текст : : mozфокусвнатрешен{граница : 0;баласт : 0}textarea{overflow : auto;verticalalign : top}html{fontsize : 100% }body{fontsize : 75%;color : #000;fontfamily : Отворена Sans,Arial,Helvetica,sanssenif,Sim Sun,"å®"ä½"";lineheight : 1.3}hr{граница : 0 #ccc цврсти;bordertopширина : 1px}h1,h2,h3,h4,h5,h6{fontweight : 400}h1{fontsize : 3em;lineheight : 1}h2{fontsize : 2em;lineheight : 1}h3{fontsize : 1.5 em;lineheight : 1}h4{fontsize : 1.2 em;lineheight : 1.25}h5{fontsize : 1em;fontweight : 700}h6{fontsize : 1em;fontweight : 700}a{color : #06c;textза декорација : none}a : лебдиш{color : #f90;textза декорација : подвлече} .сад{маргинаправо : auto;маргиналево : auto;соочилево : 0;соочиправо : 0;width : 760px}@медиуми 0screen{.сад{ширина : 1200px9}}.сад : пред.сад : по{content : " ";приказ : табела}.сад : по{јасни : и двете}@медиуми (minширина : 760px){.сад{соочилево : 20px;соочиправо : 20px;width : авто}}@медиуми (minширина : 1020px){.

Компатибилен Брат Етикета Лента tz221 tze221 tze-221 за P-допир Етикета Принтери PT200/PT1000/pt1010B/pt1100/pt1180/pt1290

DEN 1080.00

Компатибилен Брат Етикета Лента tz221 tze221 tze221 за Pдопир Етикета Принтери PT200 / PT1000 / pt1010 B / pt1100 / pt1180 / pt1290Ова многу содржи 5pcs 9mm tz лента TZ2221 , но ако ви е потребна било други бои помеѓу 69mm tz ленти во табелата подолу, ве молам само да ни оставите порака, кога ќе го поставите цел.Ние ќе брод што ќе ја побарате.Ние сме Професионални етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видовина висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена ...

6 Ролни Компатибилен DK-11215 Етикета 29mm*42mm Компатибилен за Брат Етикета Печатач Сите Доаѓаат Со Пластични Носителот 700Pcs/Ролна

DEN 1920.00

Prodution Детали : Компатибилен Модел : DK11215 / DK1215Етикета големина : 29mm x 42mm, 700 Етикета / РолнаБоја : БелаМатеријал : Бела Термичка ХартијаCompatiable Печатач : QL700, QL710, QL720, QL1050, QL1060 N,Постојана лепило

2 парчиња/многу етикета лента кертриџ за брат P-допир TZe-335 TZe 335 TZ-335 TZ 335, 1/2

DEN 576.00

2 парчиња / многу етикета лента кертриџ за брат Pдопир TZe335 TZe 335 TZ335 TZ 335, 1 / 2"Ова многу го содржи 2 парчиња 12mm tz лента TZe335, но ако ви е потребна било други бои помеѓу 612mm tz ленти, ве молиме да ни оставите порака, кога ќе го поставите цел.Ние ги доставуваме сите видови на висок квалитет на компатибилен етикета ленти со ниска цена ...

9mm црно на бело tepra етикета лента SS9KW за KINGJIM печатач Tepra Про SR530C

DEN 1200.00

9mm црно на бело tepra етикета лента SS9 KW за KINGJIM печатач Tepra Про SR530 CОва многу содржи 5pcs SS9 KW, но ако ви е потребна било други 69mm ленти во табелата подолу, ве молам само да ни оставите порака, кога ќе го поставите цел.Ние ќе брод што ќе ја побарате.Ние сме Професионални етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видовина висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена ...

Labelife 5 Pack 43613 Црно на Бело 6mm Етикетирање на лента Компатибилен DYMO S0720780 на Фонтот Црна 6 мм Х 7m

879.84 -7 % DEN 818.00

Модел : A43613 ( компатибилен со DYMO S0720780 , 43613 )Боја : Црно на БелоГолемина : 6mm Х 7m по лента ( Пакување од 5 )Функција:Етикетата касети е отпорен на вода,Отпорни на триење,хемиска Отпорност и згаснат отпорни.Етикетата лента може да биде лесно кора, издржливи и стап...

9mm Евтини етикета печатач dymo лента 40913 3/8 X 23' S0720680 dymo д1 кертриџ 7m DYMO Д1 labelmanager лента

DEN 1878.72

9mm Евтини етикета печатач dymo лента 40913 3 / 8" X 23' S0720680 dymo д1 кертриџ 7m DYMO Д1 labelmanager лентаОва многу содржи 10 PCS 9mm*7m црно на бело лента.Ако ви треба било други бои во табелата подолу, ве молам само да ни оставите порака, кога ќе го поставите цел, ние ќе брод што ќе ја побарате.Ние сме Професионални етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видовина висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена ...

компатибилен 800033-840 YMCKO Боја Лента 200 отпечатоци Компатибилен за Зебра Zxp серија 3 картичка принтери

DEN 18240.00

компатибилен 800033840 YMCKO Боја Лента 200 графики / ролна за Зебра ZXP3Опис На ПроизводотПроизводителите код : 800033840 YMCKOЛента Боја : YMCKOПечати : 200 единствено еднострана картичкиКомпатибилен за : Зебра Zxp серија 3 картичка принтериСовршен наместо оригинален потрошен материјал,Ова е најдобар начин да се спаси трошоци за печатењеСУПЕР ПРЕМИУМ КАРТИЧКА ПЕЧАТАЧ ЛЕНТАОДЛИЧЕН ПЕЧАТЕЊЕ СО КВАЛИТЕТ, ЧУВСТВИТЕЛНОСТ ИРЕЦЕПТОР МУЛТИКОМПАТИБИЛНОСТОДЛИЧНА ОТПОРНОСТ НА ДУПКА СО И НУЛАДОБРА ОТПОРНОСТ НА ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРАКомпанијата ИнформацииВоведувањето на КомпанијатаНие сме производителот и трговецот се специјализираат во напредни и интелигентни финансиски електроника развој и производство и трговија...

Datacard 803067-103 Злато Врвот Фолија Користи За 450 Embosser

DEN 10560.00

Datacard 450 Embosser Злато Врвот FoilsспецификацииПроизводителот и објектот # : Datacard 803067103Злато Врвот Foils5000 Принос / Тркалаат* ( приближно )*Врвот фолија приноси се проценува врз основа на заедничка употреба...

UNISTAR 3 ЕЕЗ Компатибилен стр Допир Ламинат tze 621 tz621 tz Лента 9mm Црно на Жолта За Брат P-допир Етикета Произведувач на Печатач

584.64 -6 % DEN 550.00

Функција : 100% Компатибилен за Брат ПечатачБоја : Црно На ЖолтаГолемина : 9mm*8m(0.35 во*26.2 ft)Количина:3 Pieces / МногуКомпатибилен Печатач Листата : GL100, PTD200, PTD210, PTD400, PTD400 AD, PTD400 VP, PTD450, PTD600, PTE100, PTE300, PTE500, PTE550 W, PTH100, PTH300, PTH300 LI, PTH500 LI, PTP700, PTP750 W, PT11 Q, PT18 R, PT200, PT300, PT300 B, PT310, PT310 B, PT320, PT330, PT340, PT350, PT520, PT530, PT540, PT550, PT580 C, PT1000, PT1010, PT1090, PT1090 BK, PT1100, PT1100 SB, PT1120, PT1130, PT1160, PT1170 S, PT1180, PT1190, PT1200, PT1230 PC, PT1280, PT1290, PT1300, PT1400, PT1500 PC, PT1600, PT1650, PT1700, PT1750, PT1760, PT1800, PT1810, PT1830, PT1880, PT1890 W, PT1900, PT1910, PT1950, PT1960, PT2030, PT2030 AD,PT2030 VP, PT2100, PT2110, PT2200, PT2210, PT2300, PT2310, PT2400, PT2410, PT2430 PC, PT2500 PC, PT2600, PT2610, PT2700, PT2710, PT2730, PT2730 VP, PT3600, PT6100, PT7100, PT7500, PT7600, PT9200 DX, PT9200 PC, PT9400, PT9500 PC, PT9600, PT9700 PC, PT9800 PCN, ST1150, ST1150 DX, ST5.Unistar е најголемата професионална изработка на компатибилен ја лентата за лебл печатач потрошен пазарПочитувани купувачи, ние сме многу apreciated на вашите повратни резултати и ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со производот.Ако имате било каков сомнеж, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви даде најдобар одговор

200 Рефил Ролни Компатибилен DK-11208 Етикета 38mm*90mm 400Pcs Компатибилен за Брат Етикета Печатач Бела Хартија DK11208 DK-1208

DEN 28560.00

Prodution Детали : Компатибилен Модел : DK11208 / DK1208Етикета големина : 38mm x 90mm 400 Pcs, Термички Етикета НалепницаБоја : БелаМатеријал : Whie Термичка ХартијаCompatiable Печатач : QL500, QL550, QL560, QL570, QL580, QL650 TD, QL700, QL710, QL720, QL1050, QL1060 N,Постојана лепило​

2pk/многу Компатибилни Брат M ленти етикета кертриџ М-K231 MK231 Мк 231 М K231 за ptouch принтери

DEN 489.60

2pk / многу Компатибилни Брат M ленти етикета кертриџ МK231 MK231 Мк 231 М K231 за ptouch принтериОва многу го содржи 2 парчиња МK231 црно на бело 12mm етикета лентаНие сме Професионални етикета ленти снабдувач со 12 години фабрика искуство , Набавка на сите видовина висококвалитетни компатибилни етикета ленти со ниска цена ...

2 ПАРЧИЊА TZe-334 Компатибилен Брат Стр допир Лента 12mm Злато на Црна Ламинат Етикета Панделки за Брат P-допир TZ Лента 12mm TZe 334

431.52 -6 % DEN 406.00

Функција : 100% Компатибилен за Брат ПечатачБоја : Злато на ЦрноГолемина : 12mm*8m(0.47 во*26.2 ft)Количина:2 Pieces​ Компатибилен Печатач Листата : GL100, GLH100, PT1000, PT1000 BM, PT1010, PT1010 B, PT1010 NB, PT1010 R, PT1010 RDT, PT1010 S, PT1090, PT1090 BK, PT1100, PT1100 QL, PT1100 SB, PT1100 SBVP, PT1100 ST, PT1120, PT1130, PT1160, PT1170, PT1170 S, PT1180, PT1180 SC, ПТ1180 SP, PT1190, PT11 Q, PT1200, PT1230 PC, PT1280, PT1280 BT, PT1280 SP, PT1280 SR, PT1280 TG, PT1280 VP, PT128 AF, PT1290, PT1290 BT, PT1290 BT2, PT1290 RS, PT1290 SBVP, PT1300, PT1400, PT1500, PT1500 PC, PT1600, PT1700, PT1750, PT1750 SC, ПТ1800, PT1810 ГОДИНА PT1830 ГОДИНА, PT1830 C, PT1830 SC, PT1830 VP, PT1880, PT1880 C, PT1880 SC, PT1880 W, PT1890 C, PT1890 SC, PT1890 W, PT18 R, PT18 RKT, PT1900, PT1900 C, PT1910 ГОДИНА, PT1950 ГОДИНА, PT1960 ГОДИНА, PT200, PT2030, PT2030 AD, PT2030 VP, PT2100, ПТ2110, PT2200, PT2210, PT2300, PT2310, PT2400, PT2410, PT2430 PC, PT2470, PT2500 PC, PT2600, PT2610, PT2700, PT2710, PT2730, PT2730 VP, PT300, PT300 B, PT310, PT310 B, PT320, PT330, PT340, PT350, PT3600, ПТ4000, PT520, PT530, PT540, PT550, PT580 C, PT6100, PT7100, PT7500, PT7600, PT9200 DX, PT9200 PC, PT9400, PT9500 PC, PT9600, PT9700 PC, PT9800 PCN, PTD200, PTD200 BT, PTD200 DA, PTD200 MA, PTD200 SA, PTD210, PTD210 BK, PTD400, ПТD400 AD, PTD400 VP, PTD450, PTD600, PTD600 VP, PTE100, PTE300, PTE300 VP, PTE500, PTE500 VP, PTE550 W, PTE550 WVP, PTH100, PTH100 P, PTH100 R, PTH105, PTH110, PTH300, PTH300 LI, PTH500 LI, PTP700, PTP750 W, PTP750 WVP, PTP900 W, PTP950 NW, ST1150, ST1150 DX, ST5Unistar е најголемата професионална изработка на компатибилен ја лентата за лебл печатач потрошен пазарПочитувани купувачи, ние сме многу apreciated на вашите повратни резултати и ве молиме да ни остават позитивен фидбек и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со производот.Ако имате било каков сомнеж, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате и ние ќе ви даде најдобар одговор

Компатибилен Црно на Сина 91205 12mm етикета ленти за dymo letratag етикета принтери

DEN 321.60

Компатибилен Црно на Сина 91205 12mm етикета ленти за dymo letratag етикета принтериОва многу содржи 1 PC 12mm црно на сина компатибилен dymo letratag пластична лента.Ние ги доставуваме сите видови на висок квалитет на компатибилен етикета ленти со ниска цена ...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.