• Ново
НОВИ 25mm Единствен лик Полиестер/Памук Сатен Лента Цвет и карирани Лента DIY Прирачник за Коса додатоци Дамка лента 5M/Многу

НОВИ 25mm Единствен лик Полиестер/Памук Сатен Лента Цвет и карирани Лента DIY Прирачник за Коса додатоци Дамка лента 5M/Многу

Оценка на клиентот:
DEN 367.68

Износ
Залиха

НОВИ 25mm Единствен лик Полиестер/Памук Сатен Лента Цвет и карирани Лента DIY Прирачник за Коса додатоци Дамка лента 5 M/Многу Материјал : Полиестер/Памук. Квалитет : Еко-пријателски материјал и боја на умирање процес, еден од најдобрите бендови во кина! Стил : сатен лента Димензии (ширина) : 25мм Боја : Исто како на сликата подолу Пакет : 5 M / многу. Употреба : се Направи бебе коса лакови, ги красат мини топ капи, декорација девојки фустани, украси за прослави од свадба, украсени Фестивал партија, итн. Ве молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.

Карактеристики

Тип На Производ:
Панделки
Техника:
Печатени
Материјал:
Полиестер / Памук
Ткаенина Тип:
Сатенски
Стил:
Единствен Лик
Број На Модел На:
YJ1364
Шема:
Цвет
Ширина:
25mm
Име:
Единствен лик Цвет Полиестер/памук Сатен Лента
боја:
6 Различни Бои

Производи во категоријата

(25 метри/roll) 3/8 (10мм) Вино Црвено Единствен лик Сатен Лента Webbing Декорација Подарок Божиќ Панделки

48.00 -4 % DEN 46.00

Име : сатен лентаМатеријал : 100% ПолиестерШирина : 3 / 8"(10мм)Должина : 25 метри / rollЦена : $ 1.00 / многу Боја : црвено вино Употреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн.ПРЕВОЗОТ : Ние сме користење на регистрирани транспорт, според различни земји каде што се избере вистинскиот начин, бесплатен превозот е вклучен во најекономичен начин (Нормално за 20 дена, за да пристигне), ако сакате да се изречни или на пропишан начин, дополнителни трошоци за плати...

WM лента трговија на големо/OEM 1inch 25мм 151015001 Јавор лисја на благодарение-давање на ден печатени grosgrain лента 50yds/тркалаат бесплатен превозот

768.00 -20 % DEN 614.00

1.Купи 2 ролни добиете 10 јарди(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,купи 10 ролни добиете 50 метри(22mm квалификацискиот grosgrain лента) слободни,pls контактирајте со нас да изберете слободна лента...

Виножито Галакси - 5/8 Поклопецот Над Еластичен, термички трансфер печатење НЕПРИЈАТЕЛ, може да се користи како венчиња, headbands

DEN 1248.00

Пати во текот еластична(НЕПРИЈАТЕЛ) лента за печатење на производителот1) со Сертификатна : OEKOTEX Сертификација2) Снабдување тип : OEM услуга3) Снабдувачот : ПроизводителПревозот1...

OOOT BAORJCT 1751713,10 MM солидна Зелен кромид Лента,DIY рачно изработени headdress додатоци материјал,Подарок за свадба пакет подарок кутија

187.20 -22 % DEN 146.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Answer : ___________________________ Note : Ова не е еластична .Лента Тип : цврсти Зелен кромид ЛентаМатеријал : ПолиестерШирина : 3 / 8inch 10ммУпотреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

1019 Зелена Двојно Лице Organza Лента за Свежо Цвеќе Куп Подароци во Кутии Претставува DIY Украси 500 Метри/многу 3/8

531.84 -5 % DEN 505.00

Име : Organza ЛентаМатеријал : 100% ПолиестерШирина : 10ммДолжина : 500 метри / roll =450 Metersможеби бојата ќе биде варира поради различни компјутери.Здраво На Сите : Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус не мора следење на информации...

5yards/многу Ткаени Жакард Лента 3cm злато позадина кафена цвеќиња модел LS-5441

283.20 -8 % DEN 261.00

Ве молиме погледнете го големината на см или mm на лентата Ве молиме не се однесуваат на инчи!1 двор=0.91 метарМатеријал : полиестерБендот ширина : 3cmза повеќе Дворови , ве молиме контактирајте ме[email protected] Нашата продавница сите производи се користи прирачникот за мерење, таму ќе биде одредена грешка, ако умот по клиент ве молиме да се разгледа купување или немојте да се купи@Ако сте во потрага за една специфична точка сте виделе некаде ве молам само контактирајте со нас, ние може да ви помогне да го најдете вашиот посака објект[email protected]БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ цел ќе се реализира преку КИНА ПОСТ...

1410837,25 mm Животинско текстура Опашот на моделот Серија Печатени grosgrain лента, DIY рачно изработени материјали,headwear додатоци

187.20 -25 % DEN 141.00

започнетекрајотДобредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Содржина : 1"(25мм)Материјал : полиестер.Боја : исто како на сликата подолуПакет : 10yards / многу.Употреба : се направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси,фестивал партија декорирани, и други DIY додатоци итн.Испорака : Бесплатен превозот од Кина Пост Воздух Mail, таа ги зема околу 1525 дена да повеќето земји, тоа би можело да потрае неколку дена повеќе, кога имаат строги царинските инспекции...

10yard Добар Квалитет 5/8 Sliver Фолија Стрелка Печати Пати во Текот Еластична трговија на Големо НЕПРИЈАТЕЛ Лента за DIY Headwear Косата Додаток 4 бои

191.04 -16 % DEN 160.00

10 јарди Добар Квалитет 5 / 8" Златна Фолија Стрелка Печати Пати во Текот Еластична трговија на Големо НЕПРИЈАТЕЛ Лента за DIY Headwear Косата Додаток 4 боиИмајте на ум 1 : Ако цел 3 многу(30yards), вие ќе добиете 6% попуст автоматски!Забелешка 2 : Ако НЕПРИЈАТЕЛ цел износ е 10 или повеќе, целата цел ќе биде предаден од страна на Регистрирани Воздух Mail или e Packet.Точка Име : Стрелките Печати Пати во Текот Еластична, НЕПРИЈАТЕЛ Лента М aterial : Најлон+Spandex, Екоfreindly; W idth : 5 / 8"(1.55 cm); C olor : 4 Боја како на сликата; M, со цел : 10yards / број / боја; P roduct предност : Висок квалитет, супер еластичност, добра цена, одлична услуга; U мудрец : DIY headwear за коса, вратоврската, headband, DIY нараквица, wristband, и други коса додатоци.Ние сме професионални фабрика во снабдувањето пати во текот еластична(и DIY влакна се врзуваат&headband), а ние имаме многу различни стилови, како што се цврсти, печати, вратоврска боја, метален, чипка, фолија и сјај..вкупно повеќе од 600colors...

1/4 6mm Мода Grosgrain лента за коса лакови

DEN 170.40

1 / 4" 6mm Мода Grosgrain лента за коса лаковиБоја Картички : Детали : Нашите grosgrain лентата е 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи...

Q&N лента трговија на големо/OEM 5/8inch цртан филм flamingoes печатени преклопени над еластичен НЕПРИЈАТЕЛ 50yds/тркалаат бесплатен превозот за коса, вратоврската

624.00 -20 % DEN 499.00

Се препорачува : Поттикнување wholesales и OEM!!1.Објектот спецификитеСостојба : Нова : бренднови, не се користи, неоштетени објект (вклучувајќи рачно изработени предмети).Лента Тип : ЕластиченМатеријал : ПолиестерШирина : 5 / 8inch 16mmВе молиме имајте во предвид дека лента Бои може да се разликува малку поради монитори.2.Начин на ПлаќањеНие прифаќаме ЗАЧУВАМ, било кој друг начин на плаќање,pls се чувствуваат слободни да контакт.3.Пратката(Бесплатен превозот )A) во сад од страна на eпакети : 815 дена.Б) Други земји : Ќе ја испрати од Кина пост воздух mail со следење на број и последните 1530 дена.В) Ако вкупниот цел износот е над $100,лентата ќе биде испорачуван DHL,испорака ден ќе биде 35working дена.В)Доколку износот е над $100,Панделки ќе биде испорачуван EMS, DHL, UPSот и Fedex, времето за испорака ќ4.Политика На ВраќањеАко вашиот објект е дефектен, Контактирајте со нас за враќање насоки...

OOOT BAORJCT 1770315 топла продажба 30мм шупливи Цвеќиња солидна сатен лента, DIY рачно изработени материјали,прибор за Облека

192.00 -22 % DEN 150.00

Добредојдовте на нашиот aliexpress продавница!Русија, Белорусија, Украина и Бразил , ако вашата цел повеќе од $ 5 , јас ќе ви даде бесплатен превозот...

Дејвид додатоци 3 75mm ласерски злато Холограмот holographic grosgrain лента 50 метри,DIY рачно изработени материјали,50Y55516

DEN 2803.20

Се препорачува : ЗА СОПСТВЕНИ ДИЗАЈНИ : ние може да направи сопствени цел за панделка,смола,ткаенина,капи,стара цвет итн ....

(25 метри/roll) 3/8 (10мм) Крем Бела Единствен лик Сатен Лента Webbing Декорација Подарок Божиќ Панделки

48.00 -4 % DEN 46.00

Име : сатен лентаМатеријал : 100% ПолиестерШирина : 3 / 8"(10мм)Должина : 25 метри / многуЦена : $ 1.00 / многу Боја : крембела Употреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн.ПРЕВОЗОТ : Ние сме користење на регистрирани транспорт, според различни земји каде што се избере вистинскиот начин, бесплатен превозот е вклучен во најекономичен начин (Нормално за 20 дена, за да пристигне), ако сакате да се изречни или на пропишан начин, дополнителни трошоци за плати...

20mm Broadside organza панделки трговија на големо подарок завиткување декорација панделки трговија на големо

52.80 -5 % DEN 50.00

Име : broadside organza лентаМатеријал : 100% најлонШирина : 3 / 4"(20mm)Должина : 10 јарди / многуЦена : $1.10 / многуУпотреба : Подарок пакување лента,направи косата лакови,ги красат мини топ капи,декорација девојки фустани,свадба слави украси, фестивал партија декорација,итн.Бесплатен превозотСамо пратете од Кина Пост Воздух Mail,треба околу 1525 работни дена да пристигнат...

широк 4.9 cm 10yards/многу Полиестер Ткаени Жакард црвена Панделка tetom шема за шапка завеса и облека додаток LS-5355

427.20 -8 % DEN 393.00

1 двор=0.91 метарМатеријал : полиестерБендот ширина : 4.9 cmза повеќе Дворови , ве молиме контактирајте ме[email protected] Нашата продавница сите производи се користи прирачникот за мерење, таму ќе биде одредена грешка, ако умот по клиент ве молиме да се разгледа купување или немојте да се купи@Ако сте во потрага за една специфична точка сте виделе некаде ве молам само контактирајте со нас, ние може да ви помогне да го најдете вашиот посака објект[email protected]БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ цел ќе се реализира преку КИНА ПОСТ...

Трговија на големо 1/4 инчен полиестер grosgrain панделки

DEN 170.40

Трговија на големо 1 / 4" инчен полиестер grosgrain панделкиБоја Картички : Детали : Нашите grosgrain лентата е 100% полиестер платно и одлична за употреба на пакувањето, embellishments, цветни аранжмани, булчински букети cheerleading лента, занает проекти, домашни миленичиња додатоци, коса додатоци, булчински букети, scrapbooking, millinery, бебе се носат и за голем број на други користи...

Билтен

Внесете ја вашата е-пошта за да се претплатите и да ги добиете најдобрите понуди и опции од нашата продавница. Ние никогаш не испраќаме несакана пошта. Најдобри цени и загарантиран одличен избор.